Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Len
Post : 19 lis 2009 21:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie wiem, ponoć jest jakaś afgańska armia szkolona przez NATO :P Ja nie usprawiedliwiam wyjazdu do Afganistanu. Gdybym był prezydentem to nigdy bym tam żołnierzy nie wysłał, dla mnie to pozbawione sensu bo cokolwiek by tam nie robili to dla miejscowej ludności i tak będą tylko okupantami. No ale czasu cofnąć się nie da.


*
  WWW
Zhenia
Post : 20 lis 2009 00:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Zobaczcie sobie rozmowę na wp.pl, z byłym dowódcą GROM-u.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... video.html
Ciekawa sprawa.
Na temat jawnie noszonej broni - tzn. że nosisz ją cały czas, nie ukrywasz że jesteś partyzantem. Nierealne.
Armia Afgańska jest skazana na wyginięcie po wyjściu koalicji. Będzie to samo co po interwencji Sowieckiej. Sowieci też mieli "sojusznika".


*
 
lukasamd
Post : 20 lis 2009 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Moim zdaniem możemy się stamtąd wynieść nawet i teraz. Nic z tego konkretnego nie mamy, podobnie jak z udziału w działaniach prowadzonych w Iraku - po co tam siedzieć? Więcej to strat przynosi i ciągłych problemów. To że NATO / usa nie wprowadzą tam porządku to jest pewne - ZSRR się nie udało w Afganistanie, zaś usa w Wietnamie... a ciągle im tych przykładów za mało i nie potrafią zacząć uczyć się na błędach.

Cytowanie konwencji czy jakich zasad skomentuję tylko w jeden sposób:
Gdzie wy żyjecie? W świecie złudzeń? Wojna tyczy się swoimi prawami i najczęściej wszelkie pisane dokumenty są po prostu w jej trakcie olewane. Przykłady: ludobójstwo podczas wojny domowej w Jugosławii (a przecież Europa!), znęcanie się nad irackimi jeńcami przez żołnierzy usa... Macie tu działania zgodne z jakimiś konwencjami?


*
  WWW
Olinka
Post : 20 lis 2009 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Moim zdaniem możemy się stamtąd wynieść nawet i teraz. Nic z tego konkretnego nie mamy, podobnie jak z udziału w działaniach prowadzonych w Iraku - po co tam siedzieć? Więcej to strat przynosi i ciągłych problemów. To że NATO / usa nie wprowadzą tam porządku to jest pewne - ZSRR się nie udało w Afganistanie, zaś usa w Wietnamie... a ciągle im tych przykładów za mało i nie potrafią zacząć uczyć się na błędach.

Cytowanie konwencji czy jakich zasad skomentuję tylko w jeden sposób:
Gdzie wy żyjecie? W świecie złudzeń? Wojna tyczy się swoimi prawami i najczęściej wszelkie pisane dokumenty są po prostu w jej trakcie olewane. Przykłady: ludobójstwo podczas wojny domowej w Jugosławii (a przecież Europa!), znęcanie się nad irackimi jeńcami przez żołnierzy usa... Macie tu działania zgodne z jakimiś konwencjami?

Bo wojna to wojna. Później tocza sie lub nie procesy. Różnie to bywa.
Wojna wyzwala wszystko co najgorsze wiec co sie dziwic.
O ile jestem w stanie zrozumiec pierwotne intencje wysłania naszych zołnierzy w obszary wojenne tak w tej chwili nie pojmuje dlaczego oni nie wracaja do domu.
Obiecanki cacanki mozna zniesc rok ale kiedy zmienaija sie rzady i sojusznik, który obiecał cuda wianki ma nas gdzies co widac i słychac na kazdym kroku to naprawde nie wiem co nasi zołnierze tam jeszcze robią.

No dobrze zarabiaja pieniadze.
Ale zauwazcie, że rozpadaja im sie rodziny.
Czytałam kilka artykułów na temat.
I nie jest to dziwne poniewaz tak sie dzieje (oczywiscie to nei reguła) ale tak sie dzieje.


Jestem za powrotem naszych do domu.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Zhenia
Post : 22 lis 2009 21:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


W zasadzie jest tylko jeden plus tej misji - wyszkolenie pewnej ilości żołnierzy do działań w innych warunkach niż pokojowe.
Poza tym same minusy i błędne decyzje.


*
 
Jaahquubel
Post : 30 kwie 2011 21:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Odkopuję temat (najwyżej dostanę Złotą Łopatkę).
Na YouTube subskrybowałem kiedyś ze względu na zarchiwizowane odcinki "Antysalonu Ziemkiewicza" kanał użytkownika sgsgqa.
Oto co tam ciekawego ostatnio się znalazło:
http://www.youtube.com/watch?v=LOhRRroD0DQ
Ciekawe?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5