Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Ming
Post : 03 sie 2009 14:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
To skoro ma przywileje to mógł od razu wysłać dwa V94 z celownikami i pare moździeży. A czy mi się wydaje czy tłumik skraca zasięg?


Tłumik skraca zasięg ale wycisza broń i to jest plus . Wyobrażasz sobie 60 latka z V94 i upchanymi po spodniach moździeżami :?: Bo ja nie :D :P Żart XD

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 03 sie 2009 15:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ming pisze:
Tłumik skraca zasięg ale wycisza broń i to jest plus

Na Boga, błagam, bez tej herezji.
Tłumik nie wpływa znamiennie na zasięg broni ani na energię wylotową.
Tłumik skutecznie tłumi płomienie wylotowe oraz mniej lub bardziej skutecznie tłumi huk wystrzału.
Oczywiście skuteczne tłumienie wymaga aby pocisk miał prędkość poddźwiękową, w zw. z czym w większości przypadków stosuje się w broni wytłumionej rozwiązania które zmniejszają prędkość wylotową pocisku (krótsza lufa, amunicja w wersji poddźwiękowej).
Jednak spadek osiągów pocisku nie zależy od samego tłumika.

_________________
Obrazek


*
 
Ming
Post : 04 sie 2009 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 153
  • Dołączył: 08.09.2008
  • Skąd: Staszów


Cytuj:
Tłumik nie wpływa znamiennie na zasięg broni ani na energię wylotową.


W rzeczywistości to ja wiem że tak jest . Ale mi chodziło o Wildfire bo zdaje mi się że tam tłumik zmniejsza zasięg .

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 06 sie 2009 14:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


O to właśnie mi chodziło: tłumik skraca zasięg W WILDFIRE. A to, że wycisza broń to właściwie jakie korzyści daje w JA? Przeciwnicy nie słyszą skąd strzelamy i nie zauważają nas? A może inni wrogowie nie podchodzą pod miejsce skąd strzelam bo nie wiedzą skąd padają strzały?
Jak już się używa tłumika do pistoletów to trzeba podchodzić blisko wroga albo poczekać aż sam podejdzie bo jast słaby zasięg, to nie lepiej z bliska rzucić w niego nożem? Ja zawsze bawię się w te noże i mam z tego bardzo dużą frajdę bo są bardzo skuteczne szczególnie jak się ma kogoś kto dobrze rzuca(u mnie dimitri i carlos). Wczoraj rzuciłem w tułów silnego i padł od razu bo mu zabrało ponad 70 zdrowia :P Nie ściemniam. A strzelając pistoletem są podobne obrażenia, to jak dla mnie to już lepiej rzucić sobie nożem i niż stzrelać(nóż nie hałasuje).

Ming pisze:
Wyobrażasz sobie 60 latka z upchanymi po spodniach moździeżami :?: Bo ja nie :D :P Żart XD

Ciekawe jak zmieścisz w spodniach moździerze, nawet jeden moździerz? :D No chyba że nosisz spodnie jak dla skate'ów to wtedy mógłbyś zmieścic ze dwa. xD

//EDIT -Stridingshadow nie piszcie posta pod postem, od tego jest opcja EDYTUJ która jest dostępna tylko dla własnych postów i dopiero po zalogowaniu.

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sie 2009 07:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ostatnio rozgorzała dyskusja na ten temat na łamach innego działu.
Ponieważ nie lubimy off-topów (Off-topic makers must die! itd...) to żeby Polska nie zginęła (a na forum nie posypały się głowy :D) przenoszę dyskusję do zbrojowni, tak będzie porządniej).

Osobiście gram w DBB-Cosplay'a i jest bardzo fajnie.
Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
A przemysłowo wykonany tłumik (a nie puszka po konserwie z wełną mineralną) nie kontaktuje się z pociskiem w żadnym punkcie, nie skraca też lufy więc nie zmniejszy ciśnienia gazów a jedynie ich prędkość i ciśnienie rozprzężenia.
Jeżeli tłumik dźwięku miałby zmniejszać zasięg, to wg. tej samej pseudo-logiki tłumik płomienia oraz kompensator powinny również ten zasięg zmniejszać.
W DBB (AKA Cosplay) tłumik zmienia co następuje:

Rozmiar broni (zwiększa o 1 jednostkę)
1.Masę broni (zwiększa o swoją masę)
2.Płomień wylotowy (zmniejsza do minimum ale nie likwiduje)
3.Dźwięk wydawany przez broń (specjalnie nie napisałem 'huk wystrzału' ponieważ żaden tłumik nie wytłumi szczęku zamka).
4.Niezawodność broni (tyczy się głównie tłumików do broni długiej, niezawodność jest nieco zmniejszona ze względu na wahania ciśnień i zaleganie gazów).
5.Celność broni (Spada o 1)
6.Rorzrzut broni (Także spada o 1, nieco łatwiej kontrolować serię)

Zmniejszenie zasięgu przez tłumik bierze się:
A.Z zastosowania amunicji poddźwiękowej (podczas gdy większość rodzajów broni bojowej korzysta standardowo z amunicji ponaddźwiękowej).
B.Z powodu konstrukcji tłumika (domowej roboty) przez który pocisk musi się dosłownie przebić, takie tłumiki są mało skuteczne i mało żywotne.

W DBB Cosplay każda broń ma jakiś huk wystrzału który można zmniejszyć przez zastosowanie amunicji poddźwiękowej, jeżeli stosujemy amunicję ponaddźwiękową z bronią nie posiadającą integralnego tłumika to huk wystrzału nadal będzie znamiennie głośny (ok 17 dB w porównaniu do 2-3 dB przy stosownej amunicji).

Jeżeli zaś chodzi o celność i zasięg pistoletów na nabój Makarowa (niestety wcięło post więc nie pamiętam czy chodziło Ci o P-64 czy P-83) to one mają wszystkie podobną konstrukcję a co za tym idzie, zasięg i celność. Don Oliver z http://www.theboxotruth.com powiedział że jego PM i węgierski PA-63 są bardzo celne. PM (ze względu na amerykańskie wymogi prawne został wyposażony w prosty celownik regulowany) ma podobne osiągi do Colt'a Gold Cup (.45 ACP).
Dlatego uważam że twórcy moda lekko przesadzili.
Wadą Makarowa jest jego względnie niewielki praktyczny zasięg (porównywalny do zasięgu M1911A1, a to z powodu poddźwiękowej amunicji która nie jest najlepszym rozwiązaniem przy strzelaniu do celu ruchomego) i względnie niewielka moc obalająca.
Jednak nie jest to pistolet kieszonkowy sensu stricte, jest to pistolet policyjno wojskowy który ma służyć do samoobrony.
W odróżnieniu od Amerykanów którzy uzbrajają w pistolet każdego żołnierza (na wypadek awarii broni długiej), Rosjanie tego nie robią ponieważ nie widzą zasadności takiego rozwiązania (niezawodność broni), nawet rosyjscy (a dawniej radzieccy) oficerowie rzadko nosili broń krótką (np. w Afganistanie) ponieważ i tak potrzebowali nosić karabinek.
Mimo wszystko nie należy zapominać że Makarow to nie jest jakaś zabawka tylko całkiem udany pistolet do samoobrony, nie dorównuje takim konstrukcjom jak Mk.23 SOCOM ale też nigdy nie miał takiego zadania.

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 14 sie 2009 12:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Czy ktoś mógłby dokładnie opisać działanie tłumika w Wildfire, chodzi mi o to co to daje podczas gry? To, że wycisza to na pewno jest zaleta, ale co z tego wynika? Pewnie chodzi o to, że wrogowie nie zbiegają się całą chmarą na mnie bo nie mogą odgadnąć skąd padają strzały bo ich nie słyszą? Ja nie używam tłumików, zresztą w przewadze mam taką broń, do której w grze nie ma tłumika. Ja wolę już rzucać nożami zamiast strzelac z tłumikiem bo zasięg i tak jest mały, obrażenia duże i tym bardziej nic nie słychać. Jak się ma w składzie kogoś, kto dobrze rzuca to można szaleć: zakradam się jak najbliżej i celuje w głowę, wróg ma szanse przeżyć tlko jeżeli ma dobry hełm. A jak się celuje w tułów to też można nieżle go zranić, ostatnio Carlos jedym rzutem trafił w tułów za ponad 70 pkt., przeciwnik padł na miejscu. Z ciachania maczetą też mam frajdę. Broń biała rządzi! Tylko jest błąd przy rzucaniu nożami, nawet jak najemnik trafi to i tak w statystykach jest, że nie trafił. Chyba to samo jest z LAWem. Ma to jakieś znaczenie w grze jak najemnik ma 50% a nie np 90% celności? Czy to tylko dana statystyczna dla ciekawości?
\EDIT-Stridingshadow przeniosłem post żeby nie prowadzić dyskusji na ten sam temat w jednym miejscu.

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sie 2009 13:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Na początek uspokoję Cię że statystyka trafień i pudeł nie ma żadnego znaczenia.
Jeżeli chodzi o broń z tłumikiem w Wildfire to jest ona rzeczywiście nieprzydatna ponieważ pistolety i pm'y są niezbyt skuteczne, zużywają cenną amunicję a noże do rzucania są lepsze i nie zużywają amunicji.
Plusem tłumika jest to że jeżeli strzelasz z nim w nocy to nie widać skąd strzelasz (maskuje płomień wylotowy) więc jeżeli walczysz nocą i masz jakiś przyzwoity pm z tłumikiem oraz możliwość strzelania do oddalonego przeciwnika (który np. stanął w świetle latarni) to nie będzie wiadomo skąd strzelasz nawet jeżeli przeciwnik spojrzy się w Twoją stronę.
Kolejnym plusem jest, jak sam powiedziałeś, to że pierwszy strzał nie stawia w gotowości całego garnizonu w danym sektorze.
Oczywiście broń z tłumikiem można usłyszeć z bliska ale nawet wtedy przeciwnik nie potrafi Cię tak łatwo zlokalizować.

IMHO w Wildfire spartolono kwestię tłumików ponieważ:
-Strzał w głowę z pistoletu z tłumikiem nie zabija: To po do w ogóle używać takiej broni jak trzeba w kogoś władować pół magazynka żeby się przekonał że powinien grzecznie umrzeć?
-Noże do rzucania są bardzo skuteczne: IMHO kolejny bezsens, rzucanie nożami to umiejętność cyrkowa a nie bojowa, aby wbić nóż w cel trzeba dokładnie znać dystans co ma wielkie znaczenie kiedy np. rzucamy po ciemku do kogoś kto się rusza. Niektóre plemiona afrykańskie stosowały noże i topory do rzucania które bardziej przypominały shurikeny niż cokolwiek innego. Same shurikeny były natomiast stosowane nie po to by kogoś poważnie zranić ale by odwrócić jego uwagę, utrudnić pościg (wbite w podłogę) itp...

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 17 sie 2009 16:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Po za tym warto zauważyć, że nóż wbija się tylko ostrym końcem i pod odpowiednim kątem, inaczej albo się w ogóle nie wbije albo nie zada prawie żadnej rany. Na szczęście w JA chyba o tym zapomnieli i mozna jechać. :P Zawsze i wszędzie. :)

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Dokładnie, umiejętność rzucania nożem zależy głównie od siły (jak przy rzucaniu czegokolwiek) umiejętności strzeleckich (sic!!!) i ew. specjalizacji w dziedzinie rzucania.
Na szczęście w 2 1.13 bardziej niż noży opyla się używać tłumików.

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 18 sie 2009 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Stridingshadow , a jakie masz obrażenia od broni palnej i białej ? Domyślne , czy swoje ??


*
 
Stridingshadow
Post : 18 sie 2009 12:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Broń palna: obrażenia +20%
Broń biała: obrażenia +50%
Materiały wybuchowe: obrażenia +100%

Uważam że broń palna powinna być nieco silniejsza niż zakłada 1.13 czy DBB, stąd owe 20%.
Bronią białą łatwo zabić, nie jestem zwolennikiem sytuacji kiedy ktoś po ciosie nożem w szyje zaczyna swoją turę i pruje we mnie z pm'u, stąd 50%.
Materiały wybuchowe (np. 1kg Compositon B) i granaty służą do zabijania, jak chcesz wyczyścić pokój, wrzucasz tam granat, nie możę być tak jak w JA2 że żołnierzowi wybucha granat pod nogami, on wstaje, otrzepuje się, wyrównuje oddech i walczy dalej, ponoszę w pełni odpowiedzialność za takie ustawienia, wiem że jeżeli prowadzę żołnierzy w wąskim szyku (głupi pomysł) i ktoś dorzuci tam albo wystrzeli granat to będzie cienko, i dobrze.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron