Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 24 lis 2008 16:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


I w jednym, i w drugim wypadku można powiedzieć tyle - fart, że nic się nie stało (jeżeli tam były głowice bojowe) :)

Nie ma to jak niezawodny sprzęt, nie ma co ;)


*
  WWW
JOE
Post : 16 sty 2009 13:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 16.01.2009




*
 
Pablo1989
Post : 19 sty 2009 11:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


Grałem przez długi czas w Hitman Bloodmoney, i mnie zdziwko wzieło, do SPASA 12 zamontować tłumik dzwięku, co chyba nie ma sensu :| Tłumik do strzelby, owszem wczesniej o takim czymś słyszłem, ale nie widziałem czy to na serio.

_________________
I Am SLIM!!!!!


*
 
mtl
Post : 19 sty 2009 13:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Możliwe jest, ale nie jest to takie wyciszenie jak przy pistolecie czy SMG - odgłos wystrzału ze standardowej amunicji jest niższy tylko o 5-6 decybeli - http://www.guns.connect.fi/rs/rifles.html (4 akapity na końcu).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Stridingshadow
Post : 30 mar 2009 14:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Każda broń którą chcemy skutecznie wyciszyć powinna korzystać z amunicji o prędkości poddźwiękowej, hałas który powstaje kiedy pocisk przekracza barierę dźwięku jest niewiele niższy od samego huku wystrzału, to jest powód dla którego powszechnie stosuje się wraz z tłumikami amunicję poddźwiękową, np:
-Karabinek Delisle -integralnie wyciszona wersja SMLE zasilana amunicją .45 ACP
-MP5SD - MP5 z integralnym tłumikiem, ma zdecydowanie krótszą lufę niż zwykłe MP5 wystrzelone z niego pociski 9*19Luger nie osiągają prędkości ponaddźwiękowej.
-AKM z tłumikiem PBS, powinien być wykorzystany ze specjalną amunicją poddźwiękową.
-Rosysjska broń na nabój 9*39 (WSS, AS, WSK-94).

Istnieją dwa odstępstwa od tej reguły:
1. Snajper korzysta ze standardowej amunicji ponaddźwiękowej oraz tłumika. Zysk jest taki że płomienie wylotowe są ukryte przez tłumik a na dystans ok 400m naprawdę ciężko określić skąd padł strzał.
2.Żołnierze walczący w jaskiniach (np Amerykanie w Afganistanie) posługują się czasem tłumikami dźwięku wraz ze zwykłą amunicją żeby chronić swoje uszy przed nadmiernym hałasem w tak ciasnym środowisku.

_________________
Obrazek


*
 
emanuel
Post : 31 mar 2009 22:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


Popers pisze:
Mam pytanie - czy jest na forum ktoś kto miał przyjeność strzelać z prawdziwej broni? I nie mówię tu o jakichś plastikowych zabawkach typu ASG tylko o prawdziwej broni palnej.

strzelałem a nawet pracowałem na strzelnicy policyjnej przez ponad pół roku. co prawda dane mi było strzelać jedynie z policyjnych PM (nie pamiętam symbolu) oraz różnej broni krótkiej plus raz ze sportowej, ale tego huku nie zapomnę ;) kiedyś nawet myślałem czy nie trenować sobie amatorsko strzelectwa, bo to bardzo piękna dyscyplina sportu, ale jednak nie zrobiłem nic w tym kierunku. btw. ciekawe czy w jakimś modzie wykorzystano np. łuk, który to jest do dziś na stanie różnych jednostek specjalnych. Zawsze to lepsze niż strzelanie z pistoletu na strzałki ;)

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 12 maja 2009 19:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


JOE pisze:
Ja lubię broń ale w sportowym wydaniu .Bawię się w ASG a moja broń to Pistolet ASG CO2 Crosman C11

Nie wiem dlaczego, w sumie jestem dość tolerancyjny (choć również niecierpliwy), ale szlag mnie trafia kiedy słyszę wyraz 'Crossman', może to dlatego że zbyt wiele razy obejrzałem reklamę 'pistoletu wiatrówki Crossman do kupienia na stronie wu, wu, wu, militaria pe-el' z tym bezimiennym durniem w polo w roli głównej.
Nie jestem przeciwnikiem wiatrówek. Wiatrówka to wspaniała broń treningowa, nie jest tak realistyczna w obejściu jak prawdziwa broń palna ale ma w porównaniu z nią wiele zalet:
-Jest tania, nie wymaga konserwacji, kupisz wiatrówkę Bajkał i eksploatujesz ją aż się rozpadnie, potem kupujesz nową.
-Amunicja też jest tania, jak barszcz, można strzelać. i strzelać, i strzelać...
-Jest względnie cicha, można sobie postrzelać nie przeszkadzając sąsiadom oraz bez użytku ochrony słuchu.
-Jest względnie bezpieczna, jak nie trafi się kogoś prosto w gałę to raczej większej krzywdy mu się nie zrobi (ale do szkodników można sobie postrzelać).
-Można nawet dać dziecku do zabawy (bez większej obawy że zrobi komukolwiek krzywdę, o ile nauczymy je zasad obchodzenia się bronią).

Ogólnie uważam że wiatrówki są gites.
Wkurza mnie tylko że żyję w kraju w którym prawo dotyczące broni palnej jest tak porypane że typowy niekarany obywatel może sobie pozwolić jedynie na coś z pogranicza broni treningowej i zabawki (dostałem wiatrówkę na 11 urodziny i do czasu aż dorosłem wystrzeliłem z niej jakieś 20 000 razy) a jakiś debil w polo (ze strony wu-wu-wu-militaria-pe-el) nazywa to 'militariami'.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 13 maja 2009 09:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Mnie wkurza, jak ktoś z militariami do jednego wora wrzuca survival.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 13 maja 2009 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Wrzucanie do jednego wora to lekkie przegięcie ale należy pamiętać że nowoczesny survival (a nie sztuka przetrwania jako taka) został opracowany głównie przez wojsko na potrzeby wojska.
Ma także zastosowania niewojskowe (podobnie jak wiele innych rzeczy opracowanych dla wojska) ale jest pierwotnie wojskowy.

Nawiązując do Emanuela:
emanuel pisze:
strzelałem a nawet pracowałem na strzelnicy policyjnej przez ponad pół roku. co prawda dane mi było strzelać jedynie z policyjnych PM

Rozumiem że chodzi Ci o pistolety maszynowe a nie Pistolety Makarowa :D
Wojsko Polskie oraz Milicja (a później Policja) używały co prawda broni krótkiej na amunicję 9*18 Makarow ale były to autorskie pistolety P-64 'CZAK' i P-83 'Wanad'.
Zawsze zastanawiałem się po co ktoś produkuje coś takiego dla policji/milicji.
Koszta produkcji i eksploatacji są porównywalne do pełnowartościowej broni krótkiej (z pojemnym magazynkiem i długą lufą) ale nie sprawdza się to tak dobrze jak broń krótka.
Przecież służby mundurowe nie muszą mieć łatwej do ukrycia broni.
Zaiste wielka to dla mnie zagadka.

_________________
Obrazek


*
 
emanuel
Post : 14 maja 2009 14:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


z tego co wiem to te pm wraz z nowszymi jakimiś upgrade'ami są bronią dla jakichś specjalnych oddziałów, zwykły krawężnik nie da se rady ze zwykłą bronią krótką

ale ja się nie znam i w dodatku boli mnie ząb :/

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 maja 2009 17:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mi chodziło tylko o to
czy to konkretny model pistoletu (klamka, broń samopowtarzalna) radzieckiej produkcji zwany na świecie jako PM -Pistaliet Makarowa
czy jest to pistolet maszynowy (automat, rozpylacz, spray and pray, rodzaj broni samoczynno-samopowtarzalnej) znana w Polsce pod skrótem PM - Pistolet Maszynowy.

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 08 lip 2009 13:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Forumowicz Zhenia napisał w innym temacie

Cytuj:
Nie będę też wdawał się w szczegóły taktycznych systemów walki i samoobrony, jednak wg. SAMBO, które miałem przyjemność ćwiczyć w Rosji broń ostra w bezpośrednim starciu jest o wiele groźniejsza.


A ja bardzo bym chciał żeby powstał temat o sztukach walki i samoobrony , szczególnie tych wykorzystywanych w wojsku , od jakiegoś czasu dopiero kojarzę o Sztuce walki Krav maga używaną chyba przez armię Izraelską , chciałbym żeby powstał taki temat , sam nie założę takiego tematu , ponieważ nie wiem czy by wypadało w tym temacie , poza tym inni użytkownicy forum poradzą z tym sobie lepiej .

Oczywiście o ile ten temat interesowałby innych forumowiczów


*
 
Zhenia
Post : 08 lip 2009 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Popieram.
Masz rację - Krav Maga jest Izraelska, chociaż są różne odmiany i sporo czerpie z innych sztuk walki i systemów taktycznych.


*
 
Stridingshadow
Post : 18 wrz 2009 12:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zbychu pisze:
Cytuj:
Nie będę też wdawał się w szczegóły taktycznych systemów walki i samoobrony, jednak wg. SAMBO, które miałem przyjemność ćwiczyć w Rosji broń ostra w bezpośrednim starciu jest o wiele groźniejsza.

Co Waść rozumiesz przez "broń ostrą"?

_________________
Obrazek


*
 
Zbychu
Post : 18 wrz 2009 16:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


No wydaje się mi że "broń ostra" to inaczej broń palna . Jeżeli sprawa miała by się odnosić do typowego scyzoryka , czy maczety , była by mowa raczej o broni białej , czy mylę się ? W każdym razie po prostu za dużo zamieściłem w tym cytacie , sprawa miała się tyczyć samych sztuk walki , przepraszam jeśli wprowadziłem cię w błąd , swoją drogą jesteś bardzo skrupulatny zwracając na to uwagę po tak długim czasie :ok:


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna