Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
metek58
Post : 23 gru 2014 05:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 20.12.2014


Dzięki. Nadal nie mam pewności, jaki opis wstawić przy tym typie amunicji. Dla mnie pasowało by krótko - małoimpulsowy nabój, ale nie ma takiego określenia w terminologii. Wstawię może tekst i sami zobaczycie gdzie, co i jak.

Серия автоматов AK-74 является прямым потомком АК и АКМ. В связи с тенденцией перехода западных стран, на малоимпульсный патрон, в 60-х годах в СССР тоже начались работы по созданию своего малоимпульсного патрона, и результатом стал патрон - 5,45х39. А начиная уже с 1968 году были начаты конкурсные испытания целого ряда опытных образцов под новый патрон. В итоге конкурса был рекомендован на вооружение армии новый автомат М.Т. Калашникова - АК74, под малокалиберный малоимпульсный боеприпас 5.45x39. По сравнению с M16А2, главным конкурентом AK-74 на мировой арене, АК74 демонстрирует несколько меньшую кучность и точность стрельбы, однако гораздо более высокую надежность и меньшие требования к уходу (особенно в условиях боевых действий). АК-74 может комплектоваться подствольным 40мм гранатометом ГП-25 или ГП-30.

A to moja wersja tłumaczenia:

Seria automatów AK-74 jest bezpośrednim potomkiem AK i AKM. W związku z tendencją przejścia zachodnich krajów na małoimpulsowy nabój, w latach 60-tych, w ZSRR też zaczęto prace nad stworzeniem własnego małoimpulsowego naboju i w rezultacie powstał nabój - 5,45x39. A już z początkiem 1968 roku, rozpoczęto konkursowe testy wielu prototypów broni pod nowy nabój. W wyniku konkursu, na uzbrojenie wojska, został zarekomendowany nowy automat M.T. Kałasznikowa - AK74 pod małokalibrową i małoimpulsową amunicję 5.45x39. W porównaniu z M16A2 - głównym konkurentem AK-74 na światowej arenie, AK74 wykazuje nieco mniejszą dokładność i precyzję strzelania, ale znacznie większą niezawodność i mniejsze wymagania konserwacyjne (zwłaszcza w warunkach działań bojowych). AK-74 można wyposażyć w 40mm granatnik GP-25 lub GP-30.
Jeżeli uznacie, że w miejscu "małoimpulsowy" dać "małokalibrowy", to tak wstawię, ale w tekście jest "под малокалиберный малоимпульсный боеприпас 5.45x39" i to jakby coś nie tak. Proszę o opinie i rady.


*
 
Ronnie
Post : 23 gru 2014 11:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


metek58 pisze:
Dzięki. Nadal nie mam pewności, jaki opis wstawić przy tym typie amunicji. Dla mnie pasowało by krótko - małoimpulsowy nabój, ale nie ma takiego określenia w terminologii. Wstawię może tekst i sami zobaczycie gdzie, co i jak.

Seria automatów AK-74 jest bezpośrednim potomkiem AK i AKM. W związku z tendencją przejścia zachodnich krajów na małoimpulsowy nabój, w latach 60-tych, w ZSRR też zaczęto prace nad stworzeniem własnego małoimpulsowego naboju i w rezultacie powstał nabój - 5,45x39. A już z początkiem 1968 roku, rozpoczęto konkursowe testy wielu prototypów broni pod nowy nabój. W wyniku konkursu, na uzbrojenie wojska, został zarekomendowany nowy automat M.T. Kałasznikowa - AK74 pod małokalibrową i małoimpulsową amunicję 5.45x39. W porównaniu z M16A2 - głównym konkurentem AK-74 na światowej arenie, AK74 wykazuje nieco mniejszą dokładność i precyzję strzelania, ale znacznie większą niezawodność i mniejsze wymagania konserwacyjne (zwłaszcza w warunkach działań bojowych). AK-74 można wyposażyć w 40mm granatnik GP-25 lub GP-30.

Jeżeli uznacie, że w miejscu "małoimpulsowy" dać "małokalibrowy", to tak wstawię, ale w tekście jest "под малокалиберный малоимпульсный боеприпас 5.45x39" i to jakby coś nie tak. Proszę o opinie i rady.


Odsyłając do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Amunicja_po%C5%9Brednia i http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_5,45_%C3%97_39_mm dla mnie to po prostu "małokalibrowy nabój pośredni"

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 23 gru 2014 18:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


metek58 pisze:
Jeżeli uznacie, że w miejscu "małoimpulsowy" dać "małokalibrowy"

W języku polskim nie używa się terminu "impuls" jednoznacznie z terminem "pęd".
W angielskim i rosyjskim -owszem, dlatego gwoli tłumaczenia napisałem, że impuls = pęd.

Termin proponowany przez Ronnie'ego tj. "małokalibrowy nabój pośredni" jest moim zdaniem terminem optymalnym.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2