Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 19 kwie 2007 07:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zakładam ten temat ponieważ oba te karabiny są często porównywane i ludzie dyskutują nad wyższości jednego nad drugim. Wyraźcie swoje opinie co o nich sądzicie i który wg. was jest lepszy.

Ja ujmę to tak, M16 to to moim zdaniem broń dla wyszkolonych specjalistów którzy potrafią dobrze ją wykorzystać, AK-47 to broń dla większej grupy osób ze względu na prostą obsługę ale należy liczyć się z mniejszymi jej możliwościami.


*
  WWW
Lemur
Post : 19 kwie 2007 08:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


@lukasamd
Błagam, tylko nie taki temat!:-). No już chyba nie może być nic gorszego niż takie porównanie.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
vai1987
Post : 19 kwie 2007 15:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


Hm.... Zalezy czy porównujemy w realu czy w grze...
AK47:
W realu Kałach jest używany w wiekszosci konfliktów na swiecie. W Iraku, Afganistanie, Czeczenii. Jest tez standardowym karabinem w polskiej armii.
Karabin jest jednym z najlepszych karabinów jesli chodzi o niezawodnosc. Mozna go zalac, moze sie dostac do niego piasek, bedzie strzelac dalej.
W grze tez jest niezłą bronią, ma sporą siłe ognia, optymalny zasięg, bierze mało za strzał.
M16:
W realu M16 jest obecnie uzywany przedewszystkim przez armie USA, ma dalszy zasieg od AK47, jest jednak zawodny w trudnych warunkach.
W grze dla mnie jest to 2 giwera, po FN-Fal. Dobra siła ognia, spory zasieg, mało bierze za strzał(jednak wiecej od AK47).

_________________
You never know


*
 
lukasamd
Post : 19 kwie 2007 16:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Lemur pisze:
@lukasamd
Błagam, tylko nie taki temat!:-). No już chyba nie może być nic gorszego niż takie porównanie.


A czemu by nie? ;) Jeżeli nie w realu można porównywać to w choćby w grach ;)


Ja również uważam że M16 jest w Jagged Alliance bardzo dobre - często wybieram go zamiast FN-FALa bo po prostu wolę mieć te 10 nabojów w magazynku więcej (czuję się bezpieczniej ;)) choć siła już nie ta sama... Kałach w JA2 też nie był zły choć lepszy można było spotkać w Danubii.


*
  WWW
Lemur
Post : 19 kwie 2007 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Temat jest po prostu dziecinny i przyznam że trochę żenujący. Dyskutować na ten temat można w nieskończoność, ale bez skutku. Pytanie po co?. Żadne szanujące się fora o tematyce militarnej nie pozwalają na zakładanie postów o takiej tematyce. Jeżeli ktoś z was chce zobaczyć co dzieje się z userem który nieopatrznie założy taki topic, szukajcie tu:
http://www.militaryphotos.net/

Jeżeli już koniecznie musicie prowadzić taką rozmowę to może niech ona będzie na merytoryczne argumenty?. Dane, statystyki, liczby, parametry techniczne testy?. Co nie zmienia faktu że trochę przykro patrzeć:-(. Ale ok, Wasze prawo.

P.S. I naprawdę nie piszę tego żeby psuć zabawę, czy dlatego że mi się nudzi.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
snick
Post : 19 kwie 2007 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Szczerze mówiąc zgadzam się z Lemurem, powodów do tego mam mnóstwo... Ale skoro powstał, to niech sobie będzie. :P


*
  WWW
Len
Post : 19 kwie 2007 20:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Temat dla kogoś kto interesuje się militariami jest śmieszny, ale kompletni nowicjusze raczej nic złego w nim nie zobaczą i myślę, że donich jest właśnie ten temat, a sporo ich na tym forum, bez obaw ja też się do nich zaliczam, tylko nie lubię tematów porównawczych :)


*
  WWW
Lemur
Post : 19 kwie 2007 21:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Ok, tylko do czego prowadzi konwersacja "nowicjuszy" (zresztą sam się zaliczam do tej grupy), na ten dość ryzykowny temat?. Inni "nowicjusze" podłapią temat, będą go mnożyć w sposób raczej niekontrolowany i nie wiem czy merytorycznie prawidłowy. A to w prostej linii prowadzi do baśniopisarstwa i utrwalania po prostych błędnych informacji. Nie mówiąc już o tym że sam sens tego topicu jest bardzo mocno dyskusyjny.
Myślę że większość tematów jest do zaakceptowania, oprócz "X" vs. "Y". To zawsze prowadzi do jałowej, wręcz infantylnej i mało wartościowej (no offence - chcę dobrze) "dyskusji".
Nie widzę powodu abyście dalej nie kontynuowali rozmów, do was należy decyzja. Ja wyrażam tylko swój (potwierdzony na wielu przykładach) pogląd.

P.S. Jeżeli któregoś pięknego dnia, czystym przypadkiem odwiedzi to forum i ten topic "prawdziwy specjalista/znawca" to niestety każdy będzie mógł zobaczyć co miałem na myśli.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
Len
Post : 19 kwie 2007 21:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


I właśnie dlatego nigdy nie lubiłem takich tematów i naprawdę rzadko brałem w nich udział :)


*
  WWW
Yury
Post : 13 cze 2007 21:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


Jest duzo roznic miedzy ak a m16
po 1 m16 jest o wiele celniejsze min. dzieki przyrzadom celowniczym i samej konstrukcji.

gdybym sie rozpisal to...
A i ktos tam mowil ze Ak jest na wykorzystaniu armi polskiej .
Aktualnie to polska uzywa tzw. Beryli itp. a nie samych rdzennych Ak.
A co ja bede gadac dam wam film ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3z7g2awYH4k

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
Popers
Post : 13 cze 2007 22:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


Yury pisze:
dzieki przyrzadom celowniczym

jakim ? wszystko jest na szynach <picatinny> montowane. jak dokupisz mase sprzętu do AK to tez tani nie będzie. A standardowo w M16 mierzy się za pomocą nieśmiertelnych muszki i szczerbinki.


*
 
XBARTEKX
Post : 14 cze 2007 19:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


M16. Takie nowocześniejsze. I wogóle po prostu M16 lepsze od kałacha. I nie ma takiego rozrzutu.


*
  WWW
Yury
Post : 14 cze 2007 19:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


Rozrzut w Ak jest spowodowany jego budową, mianowicie kolba w ak nie jest kompletnie prosta tak jak w M16 ,co powoduje poderwanie lufy przy strzale . przy strzelaniu serią juz 3 kula idzie w powietrze.oczywiscie sa tez montowane na ak takie krotkie tlumiki kierujace czesc gazow do gory co ma sprawic zeby odrzut nie byl az taki mocny ,lecz to i tak niezbyt wiele daje.
A ten filmik co wczesniej podalem jest naprawde wart obejrzenia .
M16 vs Ak47

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
XBARTEKX
Post : 14 cze 2007 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Yury pisze:
Rozrzut w Ak jest spowodowany jego budową, mianowicie kolba w ak nie jest kompletnie prosta tak jak w M16 ,co powoduje poderwanie lufy przy strzale . przy strzelaniu serią juz 3 kula idzie w powietrze.oczywiscie sa tez montowane na ak takie krotkie tlumiki kierujace czesc gazow do gory co ma sprawic zeby odrzut nie byl az taki mocny ,lecz to i tak niezbyt wiele daje.
A ten filmik co wczesniej podalem jest naprawde wart obejrzenia .
M16 vs Ak47


Cóż po obejrzeniu filmiku chyba wychodzi że masz racje :).
Ale ja i tak wybiore m16 no bo tak to uciekniesz od przeciwnika z kałachem na dalszą odległość i co?? Gówno ten łom wogóle cie nie trafi. :D A serią z m16 spokojnie trafisz. Po prostu kałach przez tą lufę nie udał się :). Gdyby tak spróbować przekrzywić tę lufę?? Może by dało to lepszy zasięg


*
  WWW
Lemur
Post : 14 cze 2007 20:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Yury pisze:
.oczywiscie sa tez montowane na ak takie krotkie tlumiki kierujace czesc gazow do gory


Prawidłowa nazwa brzmi: wielofunkcyjne urządzenie wylotowe. W tym wypadku pełniące funkcję osłabiacza podrzutu.

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna


cron