Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Loucipher
Post : 19 wrz 2007 22:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Panowie... zbastujcie, bo teraz to już naprawdę zeszliście z tematu.

Podsumowując: dajmy sobie spokój z rtęcią w wykorzystaniu bojowym. No, chyba że w rosyjskich nożach "rtęciówkach" :)

A co do railgunów, to chłodzenie nie jest problemem. Znacznie trudniej będzie rozpracować zasilanie - jak dotąd, żeby "odpalić" railguna, trzeba niewąskiego prądu. W bateriach takiego nie kupisz - falloutowe MFC to fikcja :)

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Sid
Post : 20 wrz 2007 18:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


MFC to nie do końca fikcja, ale jest to niewykonalne w przeciągu jakichś stu lat (do tej pory nie znana jest metoda "zimnej fuzji", a co dopiero możemy myśleć o ich miniaturyzacji). Myślę, że sporą przyszłość mają reaktory atomowe, takie jak spotykamy teraz na lotniskowcach czy łodziach podwodnych. Jeżdżące, a później latające fortece z railgunami na pokładzie to chyba najrealniejszy przebieg zdarzeń.

Oczywiście może być jeszcze możliwość użycia railgunów do atakowania celów naziemnych z orbity - na początku pewnie będzie to system antyrakietowy. A później jednym przyciskiem będzie można zniszczyć dowolny obiekt na kuli ziemskiej. I weź tu się człeku obroń przed tym...

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
XBARTEKX
Post : 20 wrz 2007 19:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


No niestety począwszy od zasilania kończywszy na chłodzeniu. To są problemy owych railgunów ;]. Nie wiem może do lufy włożyć małe klimatyzatory a co do prądu po prostu zapomnieć jak narazie o użyciu raila jako broń ręczna i pomyślec o wykorzystaniu jako działo okrętowe czy czołgowe ;].


*
  WWW
Lothar
Post : 20 wrz 2007 20:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


Loucipher pisze:
Znacznie trudniej będzie rozpracować zasilanie - jak dotąd, żeby "odpalić" railguna, trzeba niewąskiego prądu. W bateriach takiego nie kupisz

Fakt, w bateriach nie, ale do uruchomienia i oddania strzału (niestety tylko jednego ;-) ) w modelu wspomnianym przeze mnie kilka postów wcześniej wystarczy około 30kg kondensatorów (dokładniej 32 kondensatory potrafiące zmagazynować do 640J energii (6300uF przy 400V), każdy waży około 0,9kg) :D

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Loucipher
Post : 20 wrz 2007 21:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Lothar pisze:
do uruchomienia i oddania strzału (niestety tylko jednego ;-) ) w modelu wspomnianym przeze mnie kilka postów wcześniej wystarczy około 30kg kondensatorów (dokładniej 32 kondensatory potrafiące zmagazynować do 640J energii (6300uF przy 400V), każdy waży około 0,9kg) :D

... co czyni kwestię ponownego załadowania tym bardziej problematyczną :) Spróbuj taką "baterię" ponownie naładować nie mając pod ręką gniazdka w ścianie :)
Sid pisze:
Myślę, że sporą przyszłość mają reaktory atomowe, takie jak spotykamy teraz na lotniskowcach czy łodziach podwodnych. Jeżdżące, a później latające fortece z railgunami na pokładzie to chyba najrealniejszy przebieg zdarzeń.

Też tak sądzę. Oczywiście, taki okręt czy pojazd musiałby mieć na pokładzie źródło prądu do ładowania kondensatorów. Wówczas mógłby - przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji - osiągać szybkostrzelność kilku strzałów na minutę. A to już jest nieźle, jak na prototyp nowej broni.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Lothar
Post : 21 wrz 2007 21:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


Loucipher pisze:
... co czyni kwestię ponownego załadowania tym bardziej problematyczną :) Spróbuj taką "baterię" ponownie naładować nie mając pod ręką gniazdka w ścianie :)
Wiem wiem :P Ale zawsze można dodać do tego baterie słoneczne + te bajeranckie ładowarki przerabiające energię wstrząsów na elektryczną (z latarek :P) + jakieś dynamo na... korbkę + konwertor promieniowania elektromagnetycznego na energię elektryczną (mało wydajne, ale zawsze) + jakieś śmigło (wiatr->energia elektryczna) + piezoelektryczne mikrofony (dźwięk->energia elektryczna) i można by zacząć myśleć o ładowaniu bez gniazdka xD
Ehhh, szkoda, że w technikum już nie robi się prac dyplomowych (tylko egzaminy) :-( bardzo chętnie zrobił bym przenośnego railguna xD

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Loucipher
Post : 22 wrz 2007 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


To może zbuduj dla siebie, a nie dla oceny na dyplomie technika? A nuż się na tym wynalazku poznają na MIT albo CalTech i pojedziesz do Wuja Sama na stypendium naukowe? :) Tylko nie zapomnij wrócić i opatentować u nas - dlaczego Jankesi mają mieć całą zabawę? :)

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Adarkar
Post : 12 wrz 2008 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 11.09.2008


Popers pisze:
Jakoś ze 2 tyg. temu czytałem w "Raporcie" interesujący artykuł o broni elektromagnetycznej <i nie chodzi tu o EMP!!>. I o dziwo nie był to tekst z gatunku S-F tylko realna ocena perspektyw i możliwości. W linku macie ogólne zarysy.
http://cyberpunk.net.pl/nauka/dzialaszynowe.html

Wygląda na to że ta technologia, będąca wcześniej jedynie bohaterką gier FPP-słynny railgun zQuake, będzie kolejny krokiem w rozwoju zabawek śmierci. Jak na razie prototypy są zbyt wielkie by przystosować je jako broń osobistą żołnierzy , ale są już projekty czołgów z działami elektromagnetycznymi i okrętów z bateriami tychże dział. Działa elektromagnetyczne osiągają wybitne rezultaty przy pomiarach prędkości wylotowej pocisku 3,6 km/s (3600 m/s) , co zwiększa siłę rażenia takiej artylerii. Okręt wyposażony w takie działa miałby też ogromny zasięg ostrzału <wybaczcie ,nie pamiętam konkretnych danych z artykułu,ale różnica była naprawdę spora>

Jako że do broni laserowej droga jeszcze daleka wygląda na to że to właśnie "broń szynowa" będzie kolejnym krokiem w dziedzinie technologi zabijania. Słyszał ktoś o tej zabawce?


Z bronia tego typu eksperymentowali juz Niemcy w czasie II wojny swiatowej. Tajemnicza Cudowna Bron Hitlera to prawdopodobnie wlasnie dzialo elektromagnetyczne.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" Tytus Liwiusz
Wszystko co mozna bylo powiedzic zostalo powiedziane
wszystko co mozna napisac zostalo juz napisane


*
 
rmarduk
Post : 29 kwie 2011 07:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 29.04.2011


Loucipher ma rację, dla US Navy Railgun potrzebne jest zasilanie. Na razie najtrudniejszym wyzwaniem jest dostarczanie dużej ilości zasilania przez długi okres czasu.


*
 
Svean
Post : 04 maja 2011 12:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Z takich "broni przyszłości" które kiedyś gdzieś widziałem (co nie zawsze znaczy że potrafię je powtórnie zlokalizować) to pamiętam że jakiś czas temu bardzo zaciekawił mnie prototyp działka na sprężone powietrze(!).
Strzelało to coś pociskami coś chyba 12,7mm przy porównywalnej prędkości wylotowej do pocisków konwencjonalnych tylko z bardzo dużą szybkostrzelnością. Z plusów broni wymieniano fakt że wystarczy jedna lufa bo się stosunkowo mało nagrzewa nawet przy wysokiej szybkostrzelności, a do tego jest znacznie "czystsza" i ekonomiczniejsza...
I jak podejrzewam to prócz pocisków (które nie są nabojami z prochem) wymaga niezłego kompresora i źródła energii dla niego (agregat prądotwórczy?) ale kompresor jest reusable ;)

Za wiele to z artykułu nie pamiętam ale może ktoś to jeszcze widział i znajdzie - dlatego rzucam temat.
Podejrzewam zresztą że prace nad podobnymi konstrukcjami mogą się odbywać w kilku miejscach na świecie równocześnie...

_________________
Obrazek


*
 
eshelon
Post : 04 maja 2011 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 14.03.2011


Jako, że bardzo interesuje mnie uzbrojenie i wyposażenie przyszłości, opracowywanym działom elektromagnetycznym poświęciłem wpis na swoim blogu Fire-At-Will. Napisałem także o:
- broni wykorzystującej superkawitację,
- V-44 - niedoszłym większym bracie Osprey'a,
- technologii ABRA umożliwiającej przezbrajanie w powietrzu,
- jedynym rakietowym zestawie C-RAM (Iron Dome),
- szybkich śmigłowcach hybrydowych, które prawdopodobnie zastąpią klasyczne śmigłowce,
- nowej broni piechoty będącej połączeniem granatnika z karabinem,
- podwodnym bezzałogowym pojeździe bojowym Manta,
- nawodnym bezzałogowym pojeździe bojowym Pirania,
- lądowym bezzałogowym pojeździe logistycznym wspierającym żołnierzy piechoty,
- kierowanych pociskach snajperskich (coś podobnego do tego co pokazano w Wanted/Ścigani),
- technologi pozwalającej na unikanie kul (rodem z Matrix'a),
- lądowych systemach laserowych (od małej do dużej mocy),
- kamuflażu termicznym dla pojazdów,
- latającym snajperze
oraz o 10 innych systemach, a to jeszcze nie koniec bo do opisania mam jeszcze jakieś 50 systemów czeka na opisanie.
Kto chce poznać oręż przyszłości oraz ciekawe pomysły z okresu Zimnej Wojny może sobie poczytać.

_________________
Fire-At-Will - wyłącznie ciekawe artykuły o tematyce militarnej


*
 
Stridingshadow
Post : 04 maja 2011 18:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Svean pisze:
pamiętam że jakiś czas temu bardzo zaciekawił mnie prototyp działka na sprężone powietrze(!).

W XVIII wieku wiatrówki stanowiły szczytowe osiągnięcie w dziedzinie rusznikarstwa.
Ze względu na wymaganą precyzję wykonania (szczelność zespoleń) były dużo droższe od broni palnej.
Jednakowoż umożliwiały osiągnięcie dużo większej szybkostrzelności (zasilane były kulami podawanymi z magazynu, oraz sprężonym powietrzem z butli w kolbie), były bardziej niezawodne od broni palnej (ponieważ nie brudziły się tak szybko), oraz były znacznie cichsze.
Było nawet kilka jednostek wojskowych (w owym czasie) uzbrojonych w tego typu broń, jednak nie została ona użyta w boju (żołnierze nosili oprócz broni parę zapasowych butli i ręczną pompkę, choć butle ładowano zazwyczaj pompami stacjonarnymi).

Broń się nie przyjęła, bo byłą bajońsko droga, a niedługo potem powstała broń odtylcowa.

Co do przegrzewania się lufy, to nie ma takiej wielkiej pewności.
Dużą rolę pełni tu tarcie, a to ostatnie znacznie rośnie wraz z nieznacznym wzrostem prędkości.

eshelon pisze:
- nowej broni piechoty będącej połączeniem granatnika z karabinem,

My też, stanęło na tym, że jest cholernie droga, każdy prototyp zbyt ciężki, a ogólny efekt końcowy niezadowalający.

eshelon pisze:
- kierowanych pociskach snajperskich (coś podobnego do tego co pokazano w Wanted/Ścigani),

Kierowanych pocisków póki co nie ma (wysokiej jakości pociski wyczynowe są już dostatecznie drogie), ale są zdalnie sterowane platformy snajperskie (użyteczne np. wtedy, kiedy sytuacja wymaga obecności snajpera na stanowisku przez długie godziny, w tym w złych warunkach pogodowych).

eshelon pisze:
- latającym snajperze

Do poprawek na wiatr, temperaturę, odległość, ruch celu, rodzaj amunicji, wysokość n.p.m. i efekt Coriolisa dojdzie jeszcze poprawka na ruch snajpera ;)

_________________
Obrazek


*
 
eshelon
Post : 06 maja 2011 08:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 14.03.2011


Cytuj:
My też, stanęło na tym, że jest cholernie droga, każdy prototyp zbyt ciężki, a ogólny efekt końcowy niezadowalający.


Widać, że nie czytałeś wpisu na moim blogu o tej broni. Tam było i jest napisane, że próby zbudowania broni hybrydowej prawie się nie powiodły (ze względu na zbyt dużą masę). Prawie bo Koreańczycy i Chińczycy taką broń zbudowali (ci pierwsi nawet ją produkują). Te ich bronie hybrydowe nie są w pełni wartościowe (zbyt mały kaliber granatnika) to inna sprawa. O polskim niedoszłym Neonie też wspomniałem.

Następnym razem nie komentuj czegoś, czego nie przeczytałeś.

_________________
Fire-At-Will - wyłącznie ciekawe artykuły o tematyce militarnej


*
 
Stridingshadow
Post : 06 maja 2011 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


eshelon pisze:
Widać, że nie czytałeś wpisu na moim blogu o tej broni.

A po co miałem czytać?
Obecnie każde dziecko wie, że nie da się przy obecnej technologii upchnąć karabinka, granatnika, oraz systemu celowniczo-detonującego w jednej broni, na tyle lekkiej, aby stanowić uzbrojenie indywidualne.

eshelon pisze:
Prawie bo Koreańczycy i Chińczycy taką broń zbudowali [...] Te ich bronie hybrydowe nie są w pełni wartościowe

Jak już mówiłem 'efekt końcowy niezadowalający'.
FYI: Rosjanie też zbudowali linię prototypów w deseń OICW (choć bez cyfrowych systemów zarządzania lotem i detonacją pocisku ani żadnych zaawansowanych ukł. celowniczych).
O NEONie też tu sobie rozmawialiśmy :P

eshelon pisze:
Następnym razem nie komentuj czegoś, czego nie przeczytałeś.

Skomentowałem Twoją wypowiedź, na bloga zajrzałem, ale przyznam, że niespecjalnie pociąga mnie przeglądanie bloga 'militarnego' z ok 50% zawartością gier + większością załączników z youtube'a (wszyscy mamy youtube'a, umiemy korzystać).
A pretensjonalnym tonem posługuj się u siebie na blogu, tu jest średnio mile widziany.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 09 maja 2011 08:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Przyłączę się do offtopa i przyznam że mnie tez odrzuciło w blogu militarnym przywiązanie do odwzorowań z gier - do tego jeszcze takich które z realistycznym polem walki niewiele mają wspólnego. Zresztą nawet JA2 i w oryginale i po milionie modów za jakiś wyznacznik wartości bojowej broni nie może za bardzo uchodzić i to z wielu względów (jak "nakręcenie" autorów, bardzo różne podejścia do broni krótkiej/shotgunów itp itd). Załączniki youtuba same w sobie mi nie przeszkadzają pod warunkiem że są częścią "czegoś" i komentarzem do "czegoś", a nie "coś" jest podpisem pod filmikiem :P

@eshelon
Polecam więcej słuchać/czytać - zwłaszcza ludzi którzy pewne "rzeczy" mieli w łapkach i sprawdzili, a nie tylko obejrzeli na youtubie :ok: Jest kilka stronek (choć głównie po ang.) do znalezienia w sieci z pogawędkami zawodowców ;) Gry nie są żadnym wyznacznikiem...

@Stridingshadow
Wyluzuj bo chyba podniosło się ciśnienie ;-)

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna


cron