Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 15 wrz 2007 15:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A może użyć ciekłego azotu jako broni - albo jeszcze lepiej - wyrzutnia płynnego metalu.... jeżeli dałoby się coś takiego zrobić to raczej zaraz byłoby zakazane przez jakąś konwencję Genewską.


*
  WWW
Lothar
Post : 15 wrz 2007 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


Wyrzutnia płynnego metalu... neeeeee, jak dla mnie przy Napalmie, czy nawet zwykłym miotaczu ognia by wymiękała. Co innego działo plazmowe (nie, nie nagrałem się za dużo w Quake, czy Doom'a. Karabin/działo plazmowe jest jak najbardziej realną koncepcją. Problem w tym, że ciężko takową plazmę wytworzyć bez gigantycznych zasobów energii i do tego wyrzucić ją na sensowną odległość - innymi słowy technologia aktualnie na to nie pozwala) - cel spopielony w przeciągu tysięcznych części sekundy... szybko, skutecznie i bezboleśnie (chyba :P ) :okulary:

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
XBARTEKX
Post : 16 wrz 2007 08:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Cytuj:
A może użyć ciekłego azotu jako broni - albo jeszcze lepiej - wyrzutnia płynnego metalu.... jeżeli dałoby się coś takiego zrobić to raczej zaraz byłoby zakazane przez jakąś konwencję Genewską.


Hehe raczej. Ale to faktycznie nie byłby problem płynny metal jako broń ^^. Rtęci nalać i po sprawie.

Lothar pisze:
Wyrzutnia płynnego metalu... neeeeee, jak dla mnie przy Napalmie, czy nawet zwykłym miotaczu ognia by wymiękała. Co innego działo plazmowe (nie, nie nagrałem się za dużo w Quake, czy Doom'a. Karabin/działo plazmowe jest jak najbardziej realną koncepcją. Problem w tym, że ciężko takową plazmę wytworzyć bez gigantycznych zasobów energii i do tego wyrzucić ją na sensowną odległość - innymi słowy technologia aktualnie na to nie pozwala) - cel spopielony w przeciągu tysięcznych części sekundy... szybko, skutecznie i bezboleśnie (chyba :P ) :okulary:
Głupoty gadasz :ok:


*
  WWW
Lothar
Post : 16 wrz 2007 15:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


XBARTEKX pisze:
Głupoty gadasz :ok:

Niee, oglądam Discovery i czytam książki :okulary:

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
XBARTEKX
Post : 16 wrz 2007 15:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Cytuj:
Niee, oglądam Discovery i czytam książki :okulary:


DOMAGAM SIE DOWODÓW :D. Pozatym rtęć jest szkodliwym metalem gdyby wystrzelić komuś pigue z rtęci w twarz wątpie czy by przeżył ;].


*
  WWW
Lothar
Post : 16 wrz 2007 17:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


XBARTEKX pisze:
Cytuj:
Niee, oglądam Discovery i czytam książki :okulary:


DOMAGAM SIE DOWODÓW :D. Pozatym rtęć jest szkodliwym metalem gdyby wystrzelić komuś pigue z rtęci w twarz wątpie czy by przeżył ;].

Zakręciłem się - gadałem głupoty o plasmagunie, czy głupoty o przewadze napalmu i miotacza ognia nad miotaczem ciekłego metalu? :P

Co do dowodów na możliwość stworzenia plasmaguna - jest nim chociażby palnik plazmowy :D A taki można spotkać w pierwszym lepszym warsztacie :okulary:
http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_rifle - a tutaj trochę teorii, niestety inglisz only :)

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Loucipher
Post : 16 wrz 2007 21:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


XBARTEKX pisze:
Pozatym rtęć jest szkodliwym metalem gdyby wystrzelić komuś pigue z rtęci w twarz wątpie czy by przeżył ;].


Pewnie by nie przeżył. Tyle, że zanim by zginął, zdążyłby Cię zabić :) Zatrucie rtęcią nie powoduje natychmiastowej śmierci :)
Żeby nie było, że jestem gołosłowny - oto źródło - poczytaj o dimetylortęci i rtęcicy.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
XBARTEKX
Post : 17 wrz 2007 14:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


No wiesz z tą różnicą że nie widziałby w co wali. No sory ale jakby walnąć łebshota ;] to by mu wzrok przysłoniło :].


*
  WWW
lukasamd
Post : 17 wrz 2007 15:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Poczytaj co piszesz - jeżeli choć trochę pomyślisz to powinieneś wybuchnąć śmiechem. Co to za sposób walki - oślepianie rtęcią? Człowieku! Jak na polu bitwy robią heady to NIE PO TO aby kolesia unieruchomić tylko ZLIKWIDOWAĆ. Pisz albo sensownie albo następne takie posty będę usuwał.


*
  WWW
Sid
Post : 18 wrz 2007 08:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Chłopak po prostu konsekwentnie i rzeczowo odpiera zarzuty... no może z tym "rzeczowo" to trochę przesadziłem.

Po jaką cholerę waliłbyś mu rtęcią w łeb z działka za miliony dolarów żeby to mu tylko wzrok przysłoniło? Równie dobrze mógłbyś mu zarzucić szmatę na łeb, a byłoby o wiele taniej. Poza tym to bronie, które nie zabijają od razu, raczej nie mają zabijać później. Dzielą się na: "wyjdzie z tego" i "ale fajnie mu krew z szyi sika". Coś mnie się wydaje, że masz zadatki na szefa MON-u...

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
XBARTEKX
Post : 18 wrz 2007 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


No faktycznie musze puścić :D. Ale taki miotacz osłabiający dobry by był do tlumienia zamieszek (w przyszłości :]).


*
  WWW
lukasamd
Post : 19 wrz 2007 04:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ale zobacz co pisał Sid - czy warto brać sprzęt warty kilka/set milionów $ do tłumienia zamieszek? Dlaczego nie użyć sprawdzonych metod - pałki, działka wodne, pociski gumowe itp. Taka rtęć też była potencjalnie niebezpieczna :) ja tam nie widzę rozwiązania dla tego materiału w policji/wojsku/służbach prewencyjnych/itp


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 19 wrz 2007 17:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Wiesz owy słupek rtęci zawsze mnie wpieniał bo albo był strasznie wysoko albo strasznie nisko :]. Więc szukam innego rozwiązania niż termometry (ew ciśnieniomierze) :].


*
  WWW
Sid
Post : 19 wrz 2007 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Zawsze możesz wypić zawartość. GWARANTUJE to ciekawy efekt i pełną satysfakcję.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
XBARTEKX
Post : 19 wrz 2007 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Cytuj:
Zawsze możesz wypić zawartość. GWARANTUJE to ciekawy efekt i pełną satysfakcję


Zapłacę ci 1000$ za to że nakręcisz filmik jak wypijasz tę substancje :].


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna