Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Fireox
Post : 09 maja 2007 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


wikipedia.org/wiki/ASG pisze:
Air Soft Gun (ASG, BB-guns) - repliki broni palnej w skali 1:1 strzelających najczęściej plastikowymi kulkami 6 mm (BB) o wadze 0,11 do 0,43 gramów (najczęściej 0,12 do 0,33 g); rzadko 8 mm. Repliki te wykorzystywane są podczas rozgrywek airsoftowych.

Repliki ASG należą do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu kulce wykorzystywane jest sprężone powietrze lub gaz. Ponieważ jednak energia pocisku jest bardzo mała, ASG nie są klasyfikowane jako broń, w odróżnieniu od np. wiatrówek.




Zacząłem swoja przygode z ASG rok temu, znajomy pokazał mi spluwe którą zakupił w jednym ze sklepów internetowych, lecz jeszcze wtedy mnie tak nie wkręciło...
Dopiero w tym roku dorwałem pistolet i zacząłem zabawę..Teraz planuję kupić jakąłś nową (dobrą) broń może Steyer AUG, albo AK 47

Interesuję się ktoś tym? Jaki macie sprzęt? długo już w tym siedzicie?


*
 
lukasamd
Post : 09 maja 2007 19:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mi trochę się to podoba choć sam się w to nie bawię bo nie mam na coś takiego pieniędzy (jak się bawić to już z jakimś dobrym MP5, osprzętem i umundurowaniem ;)). IMO fajne "gry wojenne" o ile można tak to nazwać ;)


*
  WWW
Fireox
Post : 09 maja 2007 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


lukasamd pisze:
(jak się bawić to już z jakimś dobrym MP5

MP5 można kupić za 150 zł i to nie sprężynowy tylko elektryczny ;)
Zestaw zawiera:
Cytuj:
karabinek mp5a4
2 różne magazynki
akumulator
ładowarka do akumulatora (na 220-230V)
kolimator (celownik optyczny)
tlumik
okulary taktyczne
pasek na ramię
dodatkowe akcesoria do montażu i czyszczenia repliki
przepychaczka
standardowe szyny ris /MOZLIWOSC MONTOWANIA INNYCH AKCESORII
ekskluzywne pudelko
instrukcja obslugi

Jest to jedna z aukcji na allegro.pl
Co do osprzętu to co masz konkretnie na myślij? kulki i maska razm będą kosztować z 60-70 zł a mundur IMO nie jest konieczny bo można się ubrać na czarno lub w moro (ja tak robie jak sie strzelam)


*
 
lukasamd
Post : 09 maja 2007 21:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to podliczmy 150zł + 65zł (średnia :P) = 215zł... ładny serwerek a może nawet i domena na rok... :D Jak dla mnie nie dzięki - za drogie i tyle :P Poza tym nie miałby z pewnością na to czasu.


*
  WWW
Lemur
Post : 09 maja 2007 23:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


@lukasamd
To bardzo niewiele jak na elektryka. Pytanie o firme i jego jakosc. Dobra "bron" tego typu ludzie kupuja nawet za 700-1500 PLN. Wszystko zalezy od priorytetow, jeden wyda majatek na chodniki do swojej fury, drugi wladuje w grafe zamiast kurtke (albo na odwrot):-). Wszystko zalezy od tego czy komus sie ta zabawa podoba:-). Ja uwazam ze jezeli ktos nie cierpi na brak hajsu to czemu nie - zabawa przednia (poza tym mozna to uznac za odmiane sportu). No ale to oczywiscie moja osobista ocena, zawsze mozna znalezc cos na co lepiej wyda sie pieniadze:-).

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
lukasamd
Post : 10 maja 2007 06:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No zgadzam się z tobą ale chodzi o to że mam sprawy o wiele wyższym priorytecie a i na te nie zawsze mi wystarcza.

ASG to ciekawa zabawa ale jak ktoś ma kasę - dla mnie może będzie w wakacje choć wątpię.


*
  WWW
Popers
Post : 10 maja 2007 15:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


ASG nie ale posiadam wiatrówke. Ot tak dla relaksu popukać do butelek.


*
 
snick
Post : 10 maja 2007 20:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Same założenia bardzo mi się podobają - bieganie po lesie z replikami broni, wspaniała sprawa. Mimo iż mieszkam w przemysłowym mieście, to mam tu świetne warunki (jeśli chodzi o teren) do takiej zabawy. Ale... Po pierwsze - moi znajomi się tym nie interesują, więc biegać samemu to średnia przyjemność. Po drugie - trzeba w to zainwestować.

Podsumowując - podoba mi się, ale nie biorę czynnego udziału.


*
  WWW
AzuR
Post : 26 maja 2007 22:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Bawie sie w ASG i musze wam powiedziec ze obecnie nie kupi sie dobrej broni ponizej 350 zlotych. jest mnostwo chinolcow ale dobra niewazne, nie bede sie rozpisywac o technicznych sprawach.

W kazdym razie inwestowac mozna raz na jakis czas. Mundur kosztuje jakies 50 zlotych (demobilek) max 70, a bron... no tu sie zaczynaja schody, bo wysokoefpesowa :P giwerke mozna kupic za 5 stow w gore i to jest od 350fps w gore. Naprawde super zabawa, jesli nie ma sie co w sobote robic. Poznaje sie kupe nowych ludzi i w ogole :)
Serdecznie polecam.

_________________
Obrazek


*
 
Fireox
Post : 27 maja 2007 13:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość




*
 
AzuR
Post : 27 maja 2007 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Podaj mi cytat gdzie powiedzialem ze TM jest zle...

Chodzilo mi o elektryki, bo jak dla mnie inwestowanie w springa 120 zlotych jest nie na miejscu. Lepiej dorzucic drugie tyle i masz gaziaka :]
TM pod wzgledem technicznym rzadzi, bo najlepszego hopka - mimo ze efpeasami zostaje w tyle, zasieg jest spory bo hopup dziala znakomicie. Ale najlepszy jak na razie konkurewnt TM to CA - niestety w ich emkach jest zwalony dystanser i tylko asghsop w polsce je naprawia - reszta srpzedaje z rozjebanym, co strasznie wplywa na dzialanie hopupa.
Tym samym cechuja sie te springi ktore pokazales- TM, pelna jakos, oryuginalne wybycia, swietny material i hopek.

_________________
Obrazek


*
 
Kelly
Post : 27 maja 2007 14:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Ja zakupiłem w sklepie http://www.arobron.pl AK-47 firmy CYMA podobno bardzo dobry patrzyłem na forach o ASG. Daje 200zł kiedy dostanę wysyłkę i postrzelam trochę to podziele się wrażeniami.


Ostatnio zmieniony 27 maja 2007 14:30 przez Kelly, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Fireox
Post : 27 maja 2007 14:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


AzuR pisze:
Podaj mi cytat gdzie powiedzialem ze TM jest zle...

AzuR pisze:
Bawie sie w ASG i musze wam powiedziec ze obecnie nie kupi sie dobrej broni ponizej 350 zlotych.


AzuR pisze:
Chodzilo mi o elektryki

chyba że...ja tam wole kupić sobie coś na sprężynę za 122 zł z TM, a potem AK-47 od TM albo coś innego.
ostatnio miałem propozycje kupna Tokyo Marui - MP5 A3 (http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=523) za 150 zł, replika w idealnym stanie, uzytkowana przez 5 miechów czyli jeszcze 1 miesiąc gwarancji.
Kelly pisze:
AK-47 firmy CYMA podobno bardzo dobry patryłem na forach o ASG. Daje 200zł kiedy dostanę wysyłkę i postrzelam trochę to podziele się wrażeniami.

Tak jak Ci pisałem na GG, elektyki dla początkujących są (IMO) złe bo będziesz strzelał serią w krzaki aby zabić wroga i stracisz cay magazynek-50 kulek, zamiast się skradać i zrobić sobie wygodną pozycję aby zdjąć przeciwnika :)


*
 
AzuR
Post : 27 maja 2007 16:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Fireox a ty sie bawisz ??

_________________
Obrazek


*
 
Fireox
Post : 27 maja 2007 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


AzuR pisze:
Fireox a ty sie bawisz ??

tak, kolegi repliką i planuje coś sobie kupić :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


cron