Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
GrU
Post : 26 lip 2008 10:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Tylko wśród żołnierzy trzeba odróżnić patriotyzm od fanatycznego zabijania dla czystej radości, a niestety do armii psychole też idą

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
RE5P3CT
Post : 26 lip 2008 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 19
  • Dołączył: 11.07.2007


Cytuj:
heh zabawne...


Nie wątpię, że niektóre fakty są zabawne ;).

Cytuj:
NIe strzelałem ,ale mówię to co słyszałem od kumpli. Tak samo z kupywaniem broni...
Z tego pistoletu ty również napewno nie strzelałeś więc nie masz 100% pewności.


Ja też piszę co słyszałem. Słyszałem też, że w Iraku są głowice nuklearne. Dyskusja więc jest jałowa i nie będzie dowodziła racji żadnej ze stron

Cytuj:
wogóle nie chodzi o samą konstrukcję.. chodzi o to ,że żołnierze mają szajs a Oficerowie typu Pułkownik który cały czas siedzi na tyłku ma broń boczną lepszą od żołnierza który walczy o życie gdzieś tam na totalnym zadupiu...


Dzieje się tak w każdym kraju. Myślisz, że zwykły trep piechoty morskiej dostanie do ręki na przykład Berettę? Zapomnij...

Cytuj:
Po co żołnierzom dużo amunicji ? 120-150 naboji to jest moment.. a napewno takie wycofanie się nie trwa szybciej niż "moment".


Ja uważam, że tyle wystarcza... Nigdy nie byliśmty w prawdziwym boju, więc jednej prawdy nie stwierdzimy.


*
 
Yury
Post : 26 lip 2008 11:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


Zadra jeżeli komuś wojsko się naprawde podoba to nie ważne czy jest patiotą. Bo jeśli coś się komuś podoba .Jeśli komuś podoba się jakaś praca ,to wykonuję swoją pracę z przyjemnościa i zaangażowaniem.
Co do broni bocznej to każdy żołnierz w USMC jest wyposażony w berettę M9.Siły specjalne mają dodatkowo do wyposażenia Colta 1911 lub Socoma.

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
mtl
Post : 26 lip 2008 11:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Chciałem przeczytac wszystkie posty w tym temacie przed wypowiedzią, ale przy drugiej stronie dałem sobie spokój :P .

Ostatnio koleżka, który wyszedł niedawno z woja opowiadał co tam się wyprawiało. On jeszcze robił jakiś kurs na dodatkowe prawo jazdy (czy cuś w tym guśnie, nie dopytywałem dokładnie), więc za bardzo nie mógł lac na wszystko. Jednak ci co do wojska dostali bilet (czyli poszli bo nie mieli innego wyjścia) kładli lachę na wszystko i wszystkich. A najlepsze było na poligonie - piec osób zostawiło kałachy pod kocem na łóżku i wyruszyło w miasto - 3 dni ich nie było, wrócili z zapasem spirytusu na co najmniej tydzień (i to przy naprawdę ostrym piciu).

Tak więc cieszę się, że pobór został zlikwidowany, a armia przechodzi na zawodostwo.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
nemrod
Post : 26 lip 2008 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


moteel pisze:
Tak więc cieszę się, że pobór został zlikwidowany, a armia przechodzi na zawodostwo.


Bedzie przynajmniej lepsza. Ochotnicy dostana porzadne szkolenie a nie odwalone rutynowe zadania dane przez oficerow w kazdych koszarach, gdzie i tak polowa poborowych wogole nie chciala trafic. Armia bedzie mniej liczebna, za to dobra. Zreszta juz historia pokazala, ze nawet z o wiele liczebniejszym przeciwnikiem mozemy sobie dac rade.


*
 
GrU
Post : 26 lip 2008 15:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


będzie lepiej wyposażona, bo jakoś mi się nie wydaje że kadra szkoleniowa jakoś szczególnie dociśnie poziom szkolenia

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
RE5P3CT
Post : 26 lip 2008 16:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 19
  • Dołączył: 11.07.2007


Cytuj:
Co do broni bocznej to każdy żołnierz w USMC jest wyposażony w berettę M9.Siły specjalne mają dodatkowo do wyposażenia Colta 1911 lub Socoma.


Ja natomiast słyszałem, iż to właśnie Beretta dostępna jest dla niewielu żołnierzy. Większość dostaje Colt'a 1911

Cytuj:
będzie lepiej wyposażona, bo jakoś mi się nie wydaje że kadra szkoleniowa jakoś szczególnie dociśnie poziom szkolenia


Poziom szkolenia jak dla każdego zawodowego. Poboru nie ma nawet co porówywać.


*
 
maras11
Post : 31 lip 2008 02:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 05.06.2008
  • Skąd: Środa Wlkp.


Na wstępie od razu zaznaczę, że nie dałem rady przeczytać wszystkiego, więc jeśli poruszony przeze mnie temat już się pojawił, z góry przepraszam. Obiecuję też nadrobić zaległości w lekturze postów.
Zastanawia mnie jedna rzecz. Wszyscy generalnie zgadzamy się, że armia powinna być zawodowa. Jeśli jednak spojrzeć na to, co wydarzyło się po Nangar Khel (nie jestem pewien jak poprawnie zapisać tę nazwę), człowiek zaczyna się zastanawiać. Siedmiu żołnierzy, którzy wykonywali rozkazy przełożonych staje przed sądem - sześciu grozi dożywocie za ludobójstwo, jednemu 25 lat. Toż to jakiś absurd! Wraz z całym kontyngentem zostali wysłani do kraju ogarniętego wojną, więc de facto biorą w niej udział. Nawet, jeśli byłoby prawdą, iż umyślnie ostrzelali cywilny obiekt (a co jest wysoko wątpliwe, biorąc pod uwagę mataczenie przełożonych), należałoby tę sprawę załatwić po cichu. i uczciwie dojść do prawdy, a nie szukać kozłów ofiarnych i robić pokazówki dla tvn-u oraz reszty mediów. Sprawa śmierdzi. Zresztą, nie bawiąc się w szczególnie głęboką analizę (bo trochę za późno na to a chcę, byście dobrze zrozumieli o co mi chodzi), żołnierz wykonuje rozkazy i działa w warunkach silnego stresu - nie wiem, co bym zrobił, gdybym się dowiedział, że ostrzelali mi kumpli z innego plutonu. Żołnierz nie ma prawa odmówić wykonania rozkazu pod groźbą sądu polowego, a nawet kuli w łeb. Za wszelkie wybryki żołnierzy odpowiadają ich przełożeni. W tym wypadku ludzie, którzy postanowili wysłać ich na wojnę. Wojnę, której jakoś nie mogę wpisać w polski interes narodowy. Skoro więc chcemy procesu odpowiedzialnych za tzw. "masakrę w Nangar Khel", przed sądem stanąć powinni posłowie oraz rząd, który naszych chłopaków wysłał do Afganistanu. No i oczywiście zwierzchnik sił zbrojnych, którym jest głowa państwa. Rozpisałem się o tym celowo, by podkreślić pointę. Otóż sprawa z zawodostwem wygląda następująco: jeśli chcesz dostać przedłużenie kontraktu, musisz wyjechać na misję. Mam kumpla, który przez pięć lat służył w woju. Był zawodowym. Dwa razy odmówił wyjazdu na misję. Za trzecim dostał wybór: albo pojedzie, albo odejdzie. Odszedł. Uważam, że dobrze zrobił. Dlaczego? Ponieważ przez tę akcję w mediach i oskarżenie ludzi wypełniających rozkazy (a nie wydających), rozpieprzono sprawność bojową naszego kontyngentu. Jak oni mają cokolwiek zrobić, jeśli będą bać się używać broni? Ilu kiedyś nie strzeli, by nie dostać podobnych zarzutów i w rezultacie zginie? Ciekawi mnie, czy panowie z telewizji pomyśleli o tym, goniąc za kolejną sensacją i niszcząc życie ludziom, którzy może nie są święci, ale którzy w przeciwieństwie do tych pismaków ryzykowali życie. Na zakończenie dodam tylko, że sam myślałem o wstąpieniu do wojska. Mam wyższe wykształcenie, znam biegle dwa języki, jestem sprawny i z tego co wiem w armii brakuje kadr. Jednak po tym, co się stało, zrezygnowałem. Nie chcę stanąć przed sądem za robienie tego, czego się ode mnie wymaga, albo zginąć w imię interesu obcego państwa, które nie dość, że sprzedaje nam syfne myśliwce, to jeszcze każe bulić za wizę.
Bardzo ciekawe, ilu potencjalnych ochotników straciła armia po tej telewizyjnej szopce.

Z wyrazami szacunku

PS. Trochę mnie na końcu poniosły emocje, dlatego, jeśli ktoś poczuł się urażony moją wypowiedzią, bardzo przepraszam. Uznałem jednak za stosowne przedstawić swój punkt widzenia i opinię na temat przyszłości zawodowego żołnierza. Jako że jest to forum dyskusyjne, myślę, że nikt się na mnie nie obrazi.

Jeszcze raz pozdrawiam
maras11


*
 
nemrod
Post : 31 lip 2008 05:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


maras11 pisze:
Sprawa śmierdzi.


Sprawa jest brudna i imo zenujaca. Latwo oskarzac ludziom, ktorzy wojny na wlasne oczy nie widzieli i nie musieli strzelac do zywego czlowieka. Sam nigdy nie musialem tego robic, i mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Niestety nie znam szczegolow sprawy, ale jesli zolnierze wykonywali rozkazy, to nie ma w nich winy.
Wogole jak mozna ten incydent nazywac masakra, skoro codziennie ginie znacznie wiecej ludzi w konfliktach zbrojnych. Jakbysmy zapomnieli ze 60 lat temu ludnosc Polski spadla o kilkanascie milionow...

maras11 pisze:
Trochę mnie na końcu poniosły emocje


O to chodzi. W Polsce nic nie zmienimy, jezeli wszyscy beda sie starali zachowac polityczna poprawnosc, czy poslugiwali sie dyplomacja. Trzeba uderzyc piescia w stol, a nie dac sie robic jak idioci. Przydalby sie Pilsudzki.


*
 
Yury
Post : 31 lip 2008 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


A moim zdaniem głupi jest sam fakt ,że Polski rząd każe Polskich żołnierzy za coś czego nie zrobili z własnej woli tylko z czyjegoś rozkazu.

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
Popers
Post : 31 lip 2008 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


maras11 pisze:
należałoby tę sprawę załatwić po cichu. i uczciwie dojść do prawdy, a nie szukać kozłów ofiarnych i robić pokazówki dla tvn-u oraz reszty mediów


Próbowano, ale ktoś z mediów to wykrył i podniosła się wrzawa o "tuszowanie" sprawy. Potem już się lawinowo posypało.


*
 
momo78
Post : 31 lip 2008 15:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


hehe wchodzę sobie na to forum a tutaj wyskakuje ANKIETA XD
Pytania były ogólnie o wojsko polskie XD
No np. czy chce isc do wojska zawodowo, co o tym mysle, jakie sa waunki w wojsku, czy zmienia sie na lepsze czy na gorsze XD

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
RE5P3CT
Post : 31 lip 2008 20:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 19
  • Dołączył: 11.07.2007


Cytuj:
Siedmiu żołnierzy, którzy wykonywali rozkazy przełożonych staje przed sądem - sześciu grozi dożywocie za ludobójstwo, jednemu 25 lat.


Otóż właśnie to, czy żołnierze wykonywali czyjeś rozkazy, oraz czy ich czyny były świadome próbują dociec w znanej sprawie... Nie ma co snuć domysłów, nawet jeżeli nasze przemyślenia są bardzo prawdopodobne.
Zresztą wiadomo, że nie skażą takiego pułkownika lub nawet generała, którego doświadczenie i wyszkolenie jest większe. Bardziej "opłacalne" jest wsadzenie "zwykłych" żołdaków. Takie rzeczy mają miejsce na całym świecie (na przykład sprawa gnębienia irackich więźniów. Proponuję też film "Battle for Haditha").

Cytuj:
w imię interesu obcego państwa, które nie dość, że sprzedaje nam syfne myśliwce


Media demonizują fakty. Mamy 40 pare F-16, awarie więc mają prawo bytu.

Cytuj:
Ilu kiedyś nie strzeli, by nie dostać podobnych zarzutów i w rezultacie zginie


O to bym się nie martwił ;). W sytuacjach skrajnego stresu nawet największy aniołek pociągnie za spust.


*
 
GrU
Post : 31 lip 2008 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


lub rzuci broń i zacznie uciekać albo strzelać od lewa do prawa.

zawsze po dupie dostaje jednostka najniższa w łańcuchu pokarmowym, lepiej poświęcić kilka płotek, by grube ryby nie zostały tknięte.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
zadra666
Post : 31 lip 2008 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Hmmmm po co taka batalia o "zbrodnię" z Nangar Khel (nie wiem jak to się pisze) ? A po to by telewizja i brukowce chwytały sensacje.
Dla mnie sprawa oczywista - Postawić winnych przed sądem i sprawiedliwie ukarać! A nie robić apele o " czasowe zwolnienie z aresztu " Dla mnie żenada ;/

_________________
...


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna