Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 21 gru 2009 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Rzeczywistość pokazała, że i my jesteśmy "niewiernymi" (taa... jak ja to lubię, a to że wierzymy w inną religię to już nie ważne...), których trzeba rozwalić. Dowiedziałem się o tym wczoraj z jednego z programów informacyjnych tuż przed snem. Z podanych informacji wynika, że w 2005 roku amerykański wywiad dotarł do informacji z których wynikało, że Al-Kaida planuje zamach terrorystyczny w Polsce. Początkowo ładunki miały zostać zdetonowane podczas jednej z imprez masowych, lecz pierwotne plany uległy zmianom kiedy Polska otrzymała prawo organizacji Euro 2012. Ładunki zostały wiec umieszczone w jednym z budowanych stadionów, a kilka dni temu - wyciągnięte i zdetonowane. Szczęście, że polskie służby zachowały się profesjonalnie i odpowiedzialnie, a amerykańskie CIA było skore do współpracy.

Nie wiem jak to nazwać. Banda dzikusów? Debili? Najbardziej uderzyło mnie zdanie "na jednej z imprez masowych". Lubię jeździć na koncerty ale przed oczami od razu stanął mi 4 czerwca w Gdańsku - obchody 20-lecia upadku komunizmu. Na scenie Scorpionsi, Kylie Minogue i 5 polskich gwiazd muzycznych. Do tego były prezydent Lech Wałęsa, marszałek senatu Bogdan Borusewicz i bohaterowie Solidarności. Byli tam nawet ministrowie obecnego rządu plus 100 tysięcy ludzi. Cel wręcz idealny, ogromny cios dla narodu i całej Europy. Byłem tam. Ludzi tyle, że nawet niepotrzebna bomba, aby dokonać krwawego zamachu terrorystycznego. W takim miejscu wystarczy wywołać panikę, a instynkt przetrwania załatwi resztę. To tylko jedno z wielu miejsc, gdzie taki zamach mógł zostać dokonany. A fakt, że w Polsce raczej nie często 100 000 ludzi gromadzi się w jednym miejscu.

W takich chwilach myślę sobie "Po co wycofywać żołnierzy z Afganistanu czy Iraku?". Nasi żołnierze wycofają się i co - na plecach mała karteczka "kopnij mnie w dupę"? A mówienie, że jak się wycofamy to dadzą nam spokój nie przemawia do mnie ani trochę. To dość racjonalne wytłumaczenie, ale ludzie którzy chcą wysadzić w powietrze stadion z 40 tysiącami ludzi, nie mogą myśleć racjonalnie.

*Tylko błagam, nie mówcie że niepotrzebnie tam jechaliśmy. Oczywiście, że niepotrzebnie. Ale nie mamy maszyny czasu. Jesteśmy tam, taka jest rzeczywistość.


*
  WWW
lukasamd
Post : 21 gru 2009 21:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


IMO pic na wodę i nic poza tym. Po obejrzeniu kilku filmów nie wierzę w atak na WTC, więc i coś takiego jest bezpodstawne - amerykanie to największe szuje jakie widział świat...
Nie wiem czy wiecie, ale zrobić silny ładunek wybuchowy (ANFO) jest naprawdę prosto i bardzo tanio, sporych imprez nie brakuje ani u nas, ani tym bardziej w usa, więc gdyby komuś naprawdę na tym zależało, zamachy z wieloma ofiarami byłyby codziennością i do tego nie potrzeba fundamentalistów.


*
  WWW
mtl
Post : 21 gru 2009 23:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
Ładunki zostały wiec umieszczone w jednym z budowanych stadionów, a kilka dni temu - wyciągnięte i zdetonowane. Szczęście, że polskie służby zachowały się profesjonalnie i odpowiedzialnie, a amerykańskie CIA było skore do współpracy.


WTF?! Gdyby to była prawda, wszystkie stacje telewizyjne trąbiły by o tym od świtu do nocy, poza tym znów podniosła by się fala przeciwników wysyłania polskich żołnierzy na zagraniczne misje i drażnienia terrorystów, nie wspominając o Jarosławie K., który kolejny raz o wszystko obwinił by Tuska, obecny rząd i całe PO.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Olinka
Post : 22 gru 2009 01:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


LukasAMD pisze:
IMO pic na wodę i nic poza tym. Po obejrzeniu kilku filmów nie wierzę w atak na WTC, więc i coś takiego jest bezpodstawne - amerykanie to największe szuje jakie widział świat...
Nie wiem czy wiecie, ale zrobić silny ładunek wybuchowy (ANFO) jest naprawdę prosto i bardzo tanio, sporych imprez nie brakuje ani u nas, ani tym bardziej w usa, więc gdyby komuś naprawdę na tym zależało, zamachy z wieloma ofiarami byłyby codziennością i do tego nie potrzeba fundamentalistów.

Jakich filmów, chetnie obejrze?

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
lukasamd
Post : 22 gru 2009 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tutaj masz całe zbiorowisko materiałów dotyczących "zamachów" na WTC:
http://wtc.hotnews.pl/
Poza tym warto zobaczyć całe filmy np. "WTC Niewygodne Fakty", lub też odpowiednie fragmenty Zeitgeist.

Każdy może podejść do tego jak tylko zechce - ja obejrzałem, wydaje mi się to znacznie bardziej przekonywujące niż oficjalnie podawane informacje, poza tym wiele z nieścisłości naprawdę po czymś takim rzuca się w oczy. Teoria spiskowa? Może i tak, ale podparta dosyć mocnymi argumentami.

Dlatego właśnie nie wierzę, że w Polsce planowany był zamach. Znajomy zawodowo interesuje się chemią i nieco mi pokazywał w kwestii niewielkich materiałów wybuchowych. Wspomniane już wyżej ANFO łatwo jest przygotować w naprawdę dużej ilości. W tak dużej, że nie trzeba tego wcale detonować wewnątrz budynku, aby bardzo poważnie go naruszyć. Przykłady: wszelkie hale i targi międzynarodowe czy nawet ostatnie gale bokserskie / walk. Wiecie ile osób mogłoby tam zginąć, gdyby ktoś podjechał ciężarówką wypełnioną tym materiałem?
Gdyby chodziło o fundamentalistów to sprawa jest jeszcze prostsza, bo pewnie chcieliby zginąć podczas ataku. Nie wiem jak by dokładnie nie sprawdzać ale np. na koncerty można wnieść dużo dziwnych rzeczy. Chociażby 2-3 osoby z kilkoma granatami: wyobrażacie sobie ten popłoch?
Dobra, jeszcze inny przykład - ostatnio głośno było o tym, że na jednym z polskich lotnisk można bezproblemowo wejść na płytę, podejść do samolotu a nawet pomalować go spray'em. Czy załatwienie RPG-7 dla chętnego byłoby problemem? Raczej nie...


*
  WWW
Len
Post : 22 gru 2009 11:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


mtl pisze:
WTF?! Gdyby to była prawda, wszystkie stacje telewizyjne trąbiły by o tym od świtu do nocy, poza tym znów podniosła by się fala przeciwników wysyłania polskich żołnierzy na zagraniczne misje i drażnienia terrorystów, nie wspominając o Jarosławie K., który kolejny raz o wszystko obwinił by Tuska, obecny rząd i całe PO.

Jarek się uchlał, a media o tym mówiły: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ango ... 19958.html

Tyle, że szybciutko szybciutko, po czym przeszły do informacji o odzyskaniu tablicy z Auschwitz. Ja sam się dziwiłem, że powiedzieli o tym jak o wypadku samochodowym. Ale to już nie pierwszy raz. Krótko po wysłaniu wojsk do Iraku, mówiono o pierwszych śladach istnienia Al-Kaidy w Polsce (też cichutko).

Lukas, za dużo teorii spiskowych oglądasz :P Na jednym ze zdjęć dym uformował się w złowieszczą twarz, wiec to musi być sprawka szatana! xD

LukasAMD pisze:
np. na koncerty można wnieść dużo dziwnych rzeczy. Chociażby 2-3 osoby z kilkoma granatami: wyobrażacie sobie ten popłoch?

No teraz widać, że nie byłeś nigdy na prawdziwym koncercie ;) Nawet jesli ma byc na nim 100 tys. osób - wszyscy zostaną przeszukani: ręce poziomo i sprawdzają czy nie ukrywasz nic pod ubraniem, podobnie jak z przestępcami robią tylko że nie musisz opierać się o samochód. I gwarantuję ci, że o ile mały nożyk da się wnieść, to granatu za cholerę. Druga rzecz jest taka, że ukrywanie bomb wewnątrz budynków czy nawet pod asfaltem i oczekiwanie wielu miesięcy na idealną okazję nie jest niczym szczególnym. Tak niedawno zginęli Polacy w Afganistanie. Tego po prostu nie mogli przewidzieć.


*
  WWW
mtl
Post : 22 gru 2009 15:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
mtl pisze:
WTF?! Gdyby to była prawda, wszystkie stacje telewizyjne trąbiły by o tym od świtu do nocy, poza tym znów podniosła by się fala przeciwników wysyłania polskich żołnierzy na zagraniczne misje i drażnienia terrorystów, nie wspominając o Jarosławie K., który kolejny raz o wszystko obwinił by Tuska, obecny rząd i całe PO.

Jarek się uchlał, a media o tym mówiły: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ango ... 19958.html

Tyle, że szybciutko szybciutko, po czym przeszły do informacji o odzyskaniu tablicy z Auschwitz. Ja sam się dziwiłem, że powiedzieli o tym jak o wypadku samochodowym. Ale to już nie pierwszy raz. Krótko po wysłaniu wojsk do Iraku, mówiono o pierwszych śladach istnienia Al-Kaidy w Polsce (też cichutko).


Jakoś nadal nie mogę sobie tego wyobrazić. Taki news nie schodził by z czołówek przynajmniej przez tydzień - temat dla dziennikarzy jest nad wyraz dobry, bo budzi wielkie emocje - wątpię, żeby sobie go odpuścili przez tablicę z Auschwitz. Po prostu nic na rzeczy nie było. Pamiętacie burzę, jaka została wywołana przez wieści o rzekomych więzieniach CIA w Polsce? Temat ciągnął się co najmniej przez kilka dni, nie mówiąc o kolejnych wieściach w tej sprawie co kilka miesięcy.

Len pisze:
Dowiedziałem się o tym wczoraj z jednego z programów informacyjnych tuż przed snem.

Z jakiego programu?

Len pisze:
Jarek się uchlał, a media o tym mówiły: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ango ... 19958.html


Ten news to w ogóle jakiś dziwny - dlaczego służby zdemontowały ładunki dopiero gry terroryści opuścili nasz kraj? Dlaczego ich nie zatrzymano i nie przesłuchano? Może nie tylko jednym stadionem chcieli się zająć? Jaki to był stadion? BTW. Zerknij sobie na stronę "O Redakcji" - http://www.wiadomosci24.pl/o_redakcji/ . Za najciekawszego newsa w tygodniu można zgarnąć 150zł - to ja już się nie dziwie, dlaczego ludzie piszą takie głupoty.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Zhenia
Post : 22 gru 2009 15:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Gdyby faktycznie USA u siebie zorganizowała zamach, to informacja o tym nie mogłaby nie "wypłynąć" wcześniej. Za dużo osób było by zaangażowanych do stworzenia takiej akcji. Co innego - że Amerykanie ignorowali alarmy (bo czuli się zupełnie bezpieczni), a niektórzy z nich mogli pomóc talibom (sami o tym nie wiedząc). Zaczynając od łapówek dla służb konserwacji budynków (brak izolacji, która powinna tam być) do olania zabezpieczenia samolotu przed możliwym przejęciem przez terrorystów.
Nie był to zwykły atak terrorystyczny, tylko dokładnie zaplanowana i wykonana akcja specjalna.
Co do Polski - powtarzam, jakim błędem może być sprowadzanie do siebie Czeczeńców powiązanych z siatkami Al-Kaidy.


*
 
Len
Post : 22 gru 2009 15:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Moteel, nie wiem, nie pytaj mnie :P Sam fakt, że ta informacja trafiła do mediów jest wymowna. Jedną z zasad redaktorów jest korzystanie z co najmniej dwóch źródeł. A jednym z powodów dla których o tym nie huczą może być fakt, że ABW jeszcze tego nie potwierdziło. Czy to jest prawda czy nie - nie wiem. Ale ostatnie lata dobitnie pokazały jak wielu szpiegów jest w naszych służbach. Najpierw informacje w mediach, agenci zaprzeczają, a tydzień później okazuje się że to wszystko było prawdą, więc traktuję tą informację z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Ale równie dobrze można by tu zadać inne pytanie. Ledwo pojechaliśmy do Iraku, kurz po wieżach WTC dopiero co opadł, a już były dowody na istnienie Al-Kaidy w Polsce. Dlaczego z tego nie zrobiono informację miesiąca?

Zhenia pisze:
Gdyby faktycznie USA u siebie zorganizowała zamach, to informacja o tym nie mogłaby nie "wypłynąć" wcześniej. Za dużo osób było by zaangażowanych do stworzenia takiej akcji. Co innego - że Amerykanie ignorowali alarmy (bo czuli się zupełnie bezpieczni), a niektórzy z nich mogli pomóc talibom (sami o tym nie wiedząc). Zaczynając od łapówek dla służb konserwacji budynków (brak izolacji, która powinna tam być) do olania zabezpieczenia samolotu przed możliwym przejęciem przez terrorystów.

Ludzie, którzy tworzą teorie spiskowe mają na koncie zbyt wiele hollywodzkich produkcji. Rząd USA, a raczej ludzie jacy wchodzą w jego skład to ostatnie osoby na świecie, które mogły by taki zamach przygotować. To nie jest tak jak w filmach, że się wybiera prezydenta i on może robić co chce, strzelać na prawo i lewo w swoim Białym Domu, i nic się nie stanie. Zarówno rząd jak i prezydent są kontrolowani przez tyle służb, że jakiekolwiek nielegalne kontakty z terrorystami od razu wyszły by na wierzch. Nie wspominając już o zburzeniu jednych z największych budowli na ziemi.


*
  WWW
mtl
Post : 22 gru 2009 17:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


No ale dalej nie powiedziałeś, co to był za program ;) Mimo tego, dalej uważam, tak jak napisał wcześniej Lukas - pic na wodę, fotomontaż. Służby odpowiedzialne za tą niby akcję na pewno chciałby się pochwalić osiągnięciami. W tym newsie są tylko ogólniki, które każdy może sobie napisać.

Len pisze:
Jedną z zasad redaktorów jest korzystanie z co najmniej dwóch źródeł.

Owszem, rzetelnego, na pewno. Ale chyba nie sądzisz, że każdy dziennikarz się tego trzyma.

Len pisze:
Sam fakt, że ta informacja trafiła do mediów jest wymowna.

Równie dobrze wcale nie musiała tam docierać, bo tam została stworzona :\

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie