Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Wigen
Post : 12 paź 2009 20:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Dziwne że nikt nie wspomniał o tym że w najnowszym Playu będzie pełna wersja Jagged Alliance 2 :) .


*
 
Len
Post : 12 paź 2009 20:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006




*
  WWW
Ciubus
Post : 12 paź 2009 22:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 28
  • Dołączył: 07.07.2009
  • Skąd: Rzeszów


Echm pamiętam jak kupiłem kiedyś Jaggeda 2 w ciemno - w jakimś markecie. Podobały mi się screeny -:D pierwsza(jedna z niewielu) oryginalnych gier jakie zakupiłem, na początku nie mogłem się przekonać i podchodziłem kilka razy :D ale jak już wciągnął to tyle!! LONG LIVE THE JAGGED! Gra jest warta każdego grosika na nią wydanego. Więc ci którzy w swojej kolekcji nie mają oryginału powinni z samego szacunku zakupić tą zacną gierkę w Play-u. :one: Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 13 paź 2009 05:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Z całą pewnością kupię najnowszego PLAYa - o JA2 już nie wspominam (cholercia, dawno nie było jej w żadnym magazynie, czyżby po raz ostatni CD-Action w grudniu 2003, kiedy to zaczęła się moja przygoda z tą grą?), ale nie mogę przepuścić obok Civilization 3 no i Bus Drivera :D


*
  WWW
Len
Post : 13 paź 2009 10:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Bus Driver całkiem fajny, kaszaną bym go nie nazwał jak to robi wielu ludzi. Tutaj możecie zapoznać się z recenzją mojego autorstwa.

A na płycie jest JA2: Wildfire a nie JA2 :P Dobrze, że się wstrzymałem z newsem.

Obrazek


*
  WWW
mtl
Post : 13 paź 2009 11:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Zwykłe JA2 IMO stanowi lepszy kąsek do kupienia, niż Wildfire. Na Wildfire nie ma żadnych modyfikacji, a w szczególności nie ma 1.13 - ogólnie, strzałem w dziesiątkę było by umieszczenie na płycie oryginalnego JA2 oraz 1.13 ;)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 13 paź 2009 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Powinniśmy powiedzieć "lepsze to niż nic", ale to zmniejsza szanse na reedycję JA2.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 13 paź 2009 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Powinniśmy powiedzieć "lepsze to niż nic", ale to zmniejsza szanse na reedycję JA2.

IMHO szanse na reedycję ponad 10 letniej gry "dla myślących" są w dzisiejszych komercyjnych realiach nikłe.
JA2 nie było super popularne nawet w chwili wydania.
Co z tego że ma tysiące fanów na świecie, są to głównie fani którzy grają w JA2 od owych 10 lat.
Fajnie że będzie można kupić Wildfire za małe grosze.
Kiedy był w sprzedaży to niespecjalnie było mnie stać, obecnie jest niedostępne w sklepach.
Kwestia braku modów na Wildfire jest zrozumiała: po co tworzyć modyfikacje do modyfikacji?
Większość fanów serii zaczęło od JA2 i ma tę grę, niewielu zaczęło od Wildfire i ma tylko ten krążek.
Nikomu nie opłaca się poświęcać czas i wysiłek żeby zrobić moda w którego względnie niewiele osób zagra.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 13 paź 2009 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Niby tak, ale to jest właśnie problem - zobacz sobie na JA2 1.13... czy nie stanowi rewolucji w Jagged Alliance, a właściwie w ogóle w grach taktycznych tego typu? Ogromne możliwości, które z każdym update svn jeszcze bardziej się powiększają. Na czym polega problem? Gra nie jest wypromowana, a przynajmniej nie w Polsce, no i może niektórych nieco straszyć grafiką, ale dla stratega nie jest to problem.

Szkoda, że to jednak Wildfire - był już w KŚ: Gry, teraz w PLAY. Co prawda dla nowych graczy bez wiedzy o modyfikacjach będzie to lepsza pozycja, no ale albo ktoś się wciągnie na dobre i sam pozna JA2, albo skończy się na kilkunastu minutach gry w Wildfire'a...


*
  WWW
Len
Post : 13 paź 2009 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Stridingshadow pisze:
JA2 nie było super popularne nawet w chwili wydania.

Nie wiesz co mówisz :P Jak myślisz, za co gra dostała 16 nagród? A należy zauważyć, że wtedy wielkich serwisów internetowych poświęconych grom było jak na lekarstwo, więc niemożliwym był wynik kilkudziesięciu jakie dzisiejsze hity osiągają. W 1999 roku strategie wciąż były popularne, to jeszcze nie była ta era FPSów. Zresztą, gdzie byś nie napisał o JA2 - wszędzie znajdą się ludzie, którzy w to grali. A znikąd się nie wzięli :P

Nie sugerujcie się tym, co jest dzisiaj. Zapomnieniem i gatunkiem określanym jako niszowy. 10 lat temu to był hit. Zresztą, ja kiedyś słyszałem opinię że już pierwsza część serii święciła sukcesy.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 13 paź 2009 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Jak myślisz, za co gra dostała 16 nagród? A należy zauważyć, że wtedy wielkich serwisów internetowych poświęconych grom było jak na lekarstwo, więc niemożliwym był wynik kilkudziesięciu jakie dzisiejsze hity osiągają. W 1999 roku strategie wciąż były popularne, to jeszcze nie była ta era FPSów.

Wiesz Len, JA2 z roku 1999 nie dostało tylu nagród co ten gniot Unreal: shooter z dennym systemem walki który ratowała jedynie dobra grafika, to była pierwsza gra która dostała 10/10 w CDA, a jedyne jej dobre cechy to właśnie grafa i reżyseria.
Grałem w Unreal'a i był dla mnie denny, ale to Unreal zbierał nagrody i w Unreal'a grali wszyscy, Unreal'em się zachwycali.
To był początek końca gier strategicznych.
I choć entuzjazm po Unreal'u szybko opadł (kolejne wersje otrzymywały coraz niższe noty) a JA2 ma swoich wiernych fanów do dziś, to fakt faktem że po Unreal'u pojawiły się kolejne i kolejne FPSy.
Bo jak wynikło z wywiadu z Normem Olsenem: gry pokroju JA2 nie są super rentowne i bardziej opłaca się robić shootery bo się lepiej sprzedają.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 14 paź 2009 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzieje się tak dlatego, że w shooterach można pokazać możliwości technologiczne widoczne na pierwszy rzut oka - fotorealistyczną grafikę widzimy od razu, zaś zaawansowany model trafień dopiero gdy jesteśmy w temacie. Niestety, ale to wynika z mentalności ludzi i kierunku jaki obrał świat: wszystko proste, tępe, wymagające tylko minimum myślenia... gry strategiczne nie zaliczają się jednak do tej niechlubnej kategorii, dlatego właśnie tracą na znaczeniu.


*
  WWW
emanuel
Post : 15 paź 2009 20:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


kupię. może nie tyle dla Wildfire co dla Civilization III w które nie grałem, a każdy chwalił

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 16 paź 2009 12:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Stridingshadow pisze:
Wiesz Len, JA2 z roku 1999 nie dostało tylu nagród co ten gniot Unreal: shooter z dennym systemem walki który ratowała jedynie dobra grafika, to była pierwsza gra która dostała 10/10 w CDA, a jedyne jej dobre cechy to właśnie grafa i reżyseria.
Grałem w Unreal'a i był dla mnie denny, ale to Unreal zbierał nagrody i w Unreal'a grali wszyscy, Unreal'em się zachwycali.
To był początek końca gier strategicznych.

I to właśnie chciałem powiedzieć. JA2 trafiło na ostatni rok panowania strategii. Dziś ciężko znaleźć kogokolwiek, kto gra w ten gatunek gier. Każda strategia jest inna, trzeba się dostosowywać i rozpoznawać co jest od czego. A ludziom nie chce się myśleć, więc grają w FPSy w których od razu wiadomo o co chodzi (zauważcie, że do FPSów nigdy nikt nie robi samouczków podczas, gdy w strategiach pojawiają się obowiązkowo). Przykład płynie choćby z tego forum, niby fani Jagged Alliance, a w 7.62 (które można nazwać "nowym JA3" [i ktoś już to nawet zrobił]) grają tylko 3-4 osoby.


*
  WWW
emanuel
Post : 16 paź 2009 19:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


już kupiłem Playa. :ok:

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna