Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 25 mar 2014 21:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Sporo to mało precyzyjna miara, dla jednego to wieczór w pubie, a dla innego naprawa rozbitego Maybacha :P Można prosić jakiś konkret? :-)


*
 
Dziki_Koziol
Post : 25 mar 2014 21:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 04.12.2010


Ciężko mi powiedzieć, bo ja działałem na innych zasadach - udzielałem się "twórczo" - prowadziłem strzelania na komercyjnych imprezach, obsługiwałem broń itp. miałem taniej. :P Licz, że kulki są po 1,5-3 zł, te najpopularniejsze (dla członka klubu). Gość z ulicy musi zapłacić za stanowisko, wynajęcie broni.


*
 
M'cin
Post : 25 mar 2014 21:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Czyli jak płacę stałe opłaty członkowskie, to bulę 5 dych, żeby odprężyć się przy opróżnieniu magazynka z Beryla ;) To mi wystarczy, dzięki :)


*
 
Dziki_Koziol
Post : 25 mar 2014 22:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 04.12.2010


Nie do końca. Z Beryla na klubowej nie postrzelasz, musisz poczekać na imprezę na jakiejś większej strzelnicy niestety. A ile kulki do Beryla, nie wiem, trzeba zadzwonić i zapytać. :P


*
 
M'cin
Post : 25 mar 2014 22:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Metafora miała być :P


*
 
Svean
Post : 26 mar 2014 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Generalnie strzelanie nie jest tanie, zwłaszcza jeśli nie jest to "podstawa" działalności.
Np. żeby posiadać własną broń sportową (również pistolet na amunicję kbks-ową, tańszą ;)) trzeba należeć do klubu (składki miesięczne) i min 2x do roku brać udział w zawodach (także płatne). Do tego amunicja po prostu kosztuje, a za magazynek Beryla zapewne trzeba liczyć nawet ze 60-70 zł (sama amunicja), + strzelnica (niestandardowa, pewnie min drugie 60 zł albo i 2-3x tyle), + ew koszta klubowe, + wypożyczenie broni itp.
Liczmy, gdybyśmy chcieli raz na tydzień wywalić magazynek z Beryla, jakiś tysiak miesięcznie...

A jeśli chodzi o paintball (bo też ktoś pisał że drogi) - paczka 500 kulek to 35 zł (dość dobrych i po zapytaniu o zniżki dla drużyny ;)), nabicie butli sprężonym powietrzem (CO2 coraz mniej się używa, jest droższy, poza tym przy niskich temp źle się rozpręża i pluje śniegiem) to jakieś 1-2 zł wychodzi.
Są oczywiście tacy którzy wywalają karton 2000 kul w jeden dzień, jednak mnie na dobrych parę godz grania starcza zwykle koło 300 max 400 kulek, są też tacy którym schodzi po 100 (grający pistoletem 7 kul w magu, 5 magów przy sobie i... daje rade).
Oczywiście marker, maska, butla itp własne, mundur jak się uważnie gra nie jest wcale prany po każdej grze (splaty można przetrzeć gąbką i schodzi), ale jak się nie ma swojego sprzętu to są dodatkowe koszta (jak się nie znajdzie sensownego, odludnego terenu z dostępem za free to trzeba też liczyć za teren).
Pewnie też nie jest to najtańsze hobby (zwłaszcza jak doliczymy dojazdy i inne koszta wokoło), ale pewnie i tak tańsze niż np. narty.

_________________
Obrazek


*
 
Ruttwen
Post : 26 mar 2014 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


Mój ww. Wujek mi mówił, że jeśli chciałbym zdobyć pozwolenie na giwerę ze względu na przynależność do kółka myśliwskiego, to na początku muszę mieć uzbierane ok kilkunastu tys. zł. Nie pamiętam, czy wliczał w to już cenę samej broni, ale na pewno koszt pozwoleń, badań, kursów, egzaminów, sejfu na broń etc.

Drogie hobby. Zwróciłoby się tylko, gdybyśmy byli zabójcami na zlecenie :diabelek:


*
 
Wściekły Wąż
Post : 20 lut 2015 23:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 38
  • Dołączył: 20.02.2015
  • Skąd: Zielonka


Ja zawodowo pracuję z bronią na stanie mam CZ85D Najlepszy pistolet jakiego używałem. Jeszcze produkcji czechosłowackiej. Prywatnie mam rewolwer Taurusa kal 0.22 i wiatrówkę Łucznik 87. Lubię stary niezawodny sprzęt.


*
 
Ruttwen
Post : 20 lut 2015 23:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 122
  • Dołączył: 08.06.2013
  • Skąd: Tychy


W zeszłym roku weszły przepisy liberalizujące ubieganie się o pozwolenie na broń w celach sportowych. Nie należy tego mylić z bronią sportową. Aktualnie w tym przypadku ogranicza nas jedynie kaliber - rozumiany jako średnica przewodu lufy (kal<12mm) oraz konstrukcja - nie może to być broń, której pozwala ona na strzelanie serią. Ponadto broń można nosić załadowaną w kaburze (co wcześniej, z tego co mi wiadomo, było niedozwolone). Czyli na podstawie tego pozwolenia możemy śmiało posiadać np. karabin SWD, Berettę 92F, strzelbę etc. Chociaż na tę ostatnią jest inny egzamin, ale to szczegół.

Tak czy inaczej, zdobycie ww. pozwolenia jest dużo prostsze i tańsze od pozwolenia na broń w celach np. łowieckich, o samoobronie już nie wspominając. Wystarczy być członkiem stowarzyszenia o charakterze strzeleckim (kilkaset polskich szekli); uzyskać patent strzelecki (po kilkumiesięcznym członkostwie); licencję zawodniczą (by ją utrzymać/odnwoić, trzeba uczestniczyć w zawodach); mieć świstek od lekarza. Dla odpowiednio zdeterminowanej osoby czas powinien się ograniczyć do ok. 8-12 miesięcy, a koszta do max 2000zł.


*
 
Wściekły Wąż
Post : 21 lut 2015 19:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 38
  • Dołączył: 20.02.2015
  • Skąd: Zielonka


Można też zostać kolekcjonerem co jest tyle lepsze że nie trzeba robić licencji sportowej i brać udziału w zawodach co jest konieczne do jej podtrzymania.


*
 
misiek5872
Post : 23 paź 2015 13:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 66
  • Dołączył: 03.06.2015


Co do broni to pierwsze początki to różne rodzaje wiatrówek.
Potem w wojski dostałem Kałasznikowa AKM. tam też strzelało się z Karabinek sportowy (KBKS).
A na poligonie to już sporo broni się strzelało : RPG-7 , PM-63 RAK , Karabin SWD.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron