Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 695 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna

Czy mod 1.13 uważasz za dobry?
Tak 94%  94%  [ 136 ]
Nie 6%  6%  [ 8 ]
Liczba głosów : 144
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 20 cze 2013 17:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


mac402 pisze:
Z tego co wiem to były naloty w Demise of Man, w 1.13 nie ma i chyba nie będzie. Jest większość kodu już w oryginalnej grze, ale się nikt za dokończenie tego na Bear's Pit nie zabiera.

Zgadza się, dodatkowo w plikach gry są gotowe odgłosy dla nalotów, wybuchy, przelot F16 i inne. Nawet pogoda miała być wdrożona w oryginalnym JA2, są odgłosy deszczu, wiatru i burzy, nawet pierdzenie najemników jest :)

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
hasan_talib
Post : 20 cze 2013 17:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


W ogóle dużo rzeczy jest w plikach nieskończonych. Miotacz ognia to już chyba sztandarowy przykład. Wydaje mi się, że ktoś tutaj kogoś popędzał z wydaniem gry ;)


*
 
Starchris
Post : 20 cze 2013 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Kiedyś pisałem newsa o demie JA2 1.13 i przy okazji udało mi się znaleźć CD Action z 1999 roku z recenzją JA2. Dokładnie tam piszą na początku ile musieli czekać na wydanie tej gry od Kanadyjczyków. Podobno tę grę tworzyli, tworzyli i nie mogli skończyć, więc pewnie musieli podjąć decyzję, że w tej fazie ucinamy wszystko i wydajemy grę taką jaką jest i tak się stało.

https://jagged-alliance.pl/news662/demo- ... ce-2-1-13/

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
hasan_talib
Post : 20 cze 2013 21:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


O, ciekawe, nie wiedziałem o tym. A mogła mieć tak dużo więcej featersów ;)


*
 
Svean
Post : 21 cze 2013 08:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Niechcący nawet testowałem większość funkcji najnowszego v1.13 - ściągnąłem sobie i zainstalowałem najnowszą wersję Urban Chaos (w sumie pod kątem potestowania NCTH) które chodzi na najnowszej becie v1.13 i tam prawie wszystkie funkcjonalności już są (chyba poza nalotami i artylerią, za którymi jednak nie tęsknię).

Tyle że dopiero teraz dowiaduję się do czego mogą służyć kajdanki - gdzieś je nawet znalazłem i u Bobiego Raysa też je można kupić, ale sądziłem że to pierdółka podobna do medalu, bez jakiejś specjalnej funkcji. A możliwości ogłuszania są naprawdę miliony - oprócz amunicji anti-riot (gumowej i plastikowej) są nawet naboje do shotguna typu flashbang (o granatach ogłuszających, gazowych itp nie wspominam).
Generalnie ilość nowych funkcji jest całkiem imponująca, a niektóre już wcześniej wprowadzone (jak NCTH) dopiero teraz dobrze działają. Nie wszystko wypróbowałem (np. nie mam żadnego szpiega) ale to też jest kwestia tych ilości nowych funkcji.

Tak generalnie wersja unstable 6116 on gamedir 1678 mimo tego że beta i błędy się zdarzają (1 zawiecha i 1 wywałka do windy przez 3 dni, bez dramatów) to jest już całkiem grywalna (poza tym możliwe, że niektóre błędy wynikają z nakładki Urban Chaos, gdzie ilości modyfikacji broni w tym np. zmiany regulowanego powiększenia celownika, składania i rozkładania kolby itp. jest gigantyczna ).

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 21 cze 2013 08:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


hasan_talib pisze:
W ogóle dużo rzeczy jest w plikach nieskończonych. Miotacz ognia to już chyba sztandarowy przykład. Wydaje mi się, że ktoś tutaj kogoś popędzał z wydaniem gry ;)


Mogliby zrobić znacznie więcej, ale pojawia się pewien problem.
Kto za to zapłaci?
Zobaczcie, ile funkcji ma v1.13... no ale ile osób nad tym pracuje, oraz ile lat to już trwa.
A tak, przynajmniej wyszło JA2, ludzie to poznali, a fani zrobili coś jeszcze lepszego :)


*
  WWW
Hanti
Post : 26 cze 2013 20:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


JollY_BeAsT pisze:
Jak na mój gust to fabułę do JA 2 należało by uzupełnić bo w dłużej gram to wydaję mi się ona bardzo kulawa . Np. gdzie znajdują się inni doradcy królowej ? Brak mi innych jednostek armii rządowej Arluco i konwojów wojska na drogach , aczkolwiek w nowej wersji pojawiły się pojazdy , więc jest nadzieja. (...)


Słuszna uwaga :)
Fabuła w JA2 zawsze była kulawa i naiwna, co nie znaczy, że gra nie była ciekawa.
Miałem nadzieję, że w BIA poprawią fabułę, ale poprawki poszły w kierunku drobnej korekty zamiast przeredagowania całej linii.
Gdybym ja pisał scenariusz dla JA2 nowej wersji skasowałbym cały wątek pod tytułem zła Deidranna kontra dobrzy ludzie Enryk i Migel.
O ile dobrze pamiętam to D. i E. byli małżeństwem przed jego ucieczką z kraju, a to otwiera dużo możliwości fabularnych.
1. E. wynajmuje nas do eliminacji "złej" D.
2. W trakcie gry okazuje się, że E. i D. są siebie warci, a on po prostu odpadł w trakcie walki o władzę w rodzinie.
3. M. okazuje się wynajętym zbirem przez E. do załatwienia D. ale jak to wśród zbirów chciał za dużo i wprawdzie chętnie usunie D. ale zamiast E. na tronie widzi siebie.
4. Przydałby się jakiś Generał, co by spiskował przeciwko D. E. i M. - żeby objąć władzę dla siebie. Wówczas mogłyby się pojawić jakieś misje z "przyjazną armią", a wrogimi siłami z Pałacu (gwardia, służba bezpieczeństwa, coś w tym stylu).
5. Zrobiłbym też autentyczny ruch ludowy, a nie jakąś farmę Hiksów, tylko chłopów okradanych przez wszystkich "wyzwolicieli" i mających serdecznie dość sytuacji. Może dałoby się wygrać wojnę dla nich.
6. Co do chłopów pomysł jest z jakiegoś filmu z młodym Indianą w Meksyku. Indiana próbuje przekonać chłopa, że właśnie przyszli dobrzy rewolucjoniści i dadzą mu wolność. A chłop mówi, że pewnie zanim dadzą wolność to mu zabiorą kury/świnie/coś tam. Indiana się dziwi, bo przecież wojsko musi coś jeść, a chłop powinien być szczęśliwy. A on odpowiada, że poprzednio byli inni rewolucjoniści i ukradli mu kury, a przed nimi wcześniejsi wyzwoliciele, którzy też wyzwolili tylko jego kury. A w rewolucję uwierzy, kiedy przyjdą tacy, co mu kur nie ukradną :)
7. W mojej wersji D. nie byłaby wariatką walącą po buziaku biednego chłoptasia, tylko sprytną babą, gotową kupić sobie najemników, skoro są lepsi od jej żołnierzy. Jakieś zaproszonko do zmiany strony by się pojawiło.

Ale tylko pomarzyć można.

_________________
Obrazek
Piszę poprawnie po polsku.


*
 
dissmas
Post : 27 cze 2013 10:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 15.09.2010


Svean pisze:
Niechcący nawet testowałem większość funkcji najnowszego v1.13 - ściągnąłem sobie i zainstalowałem najnowszą wersję Urban Chaos (w sumie pod kątem potestowania NCTH) które chodzi na najnowszej becie v1.13 i tam prawie wszystkie funkcjonalności już są (chyba poza nalotami i artylerią, za którymi jednak nie tęsknię).


Cześć.
Tak a propos postu Sveana, gdzie mogę ściągnąć najnowszą wersję Urban Chaos? Tutaj na forum widzę, że jest do pobrania wersja z 2012 roku. Czy może wystarczy jak na czyste UC wgram najnowsze 1.13 5744?


*
 
Svean
Post : 27 cze 2013 14:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Urban Chaosa najlepiej ściągać i instalować wg instrukcji (kolejności) z tej stronki (Bears Pita):

http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... Post236264

Masz tam też wszystkie linki co i skąd ściągnąć.
Niestety wersja "nowa" jest dostępna tylko jako angielska ale... mnie to nie przeszkadza ;)

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 27 cze 2013 14:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Hanti pisze:
Słuszna uwaga :)
Fabuła w JA2 zawsze była kulawa i naiwna, co nie znaczy, że gra nie była ciekawa.[...]

Co do fabuły to pamiętaj kiedy ta gra wychodziła - wygnane rodziny królewskie/książece ew. pokrzywdzeni członkowie tych rodzin (sprawiedliwie panujący, ale odsunięci przez tych "złych") którzy byli wspierani przez mocarstwa (które przecież pomagały tylko tym "dobrym" odzyskać władzę) to przecież propaganda lat 90 a może w sumie wcześniejszych.
A że na świecie się działo (i dzieje w sumie cały czas) sporo i to zarówno w świecie arabskim, Azji Środkowej, Ameryce Łacińskiej, czy też z rosnącym nasileniem w Afryce to fabuł by można tworzyć na pęczki i to nawet takich nieprzypominających scenariuszy seriali dla kucharek ;)

"Szalone czasy" Ajatollaha Chomeiniego i jemu podobnych wydają nam się naiwne, ale brakuje nam trochę dziś tego idealizmu... który został tylko w terrorystach-samobójcach ;)

_________________
Obrazek


*
 
Kozas
Post : 28 cze 2013 09:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 07.10.2011


Jak dla mnie fabuła JA2 to był po troszku pastisz niedawno( wtedy) minionej epoki - lat 80' i samego początku lat 90'. Coś w stylu Commando z Arnoldem, albo podobnych filmów. Do tropikalnego państewka wpada parę koksów i robią porządek z armią "kitowców"( pazie z Power Rangers, ale w praktyce w takim wspomnianym Commando Arnold też strzela do kitowców, tylko inaczej wyglądających), załatwiają paru bossów( kilku typów z armii Deidranny, którzy mają luksus posiadania imienia) a na końcu rozprawiają się z szalonym szefem( Deidranna) w pałacu/zamku/tajnej bazie( w tym przypadku w pałacu). Jest nawet wątek humorystyczny( Eliott) identyczny z tym występującym w takich filmach. Są crepitusy, tajne badania, super bronie( te rakietowe karabiny), plus oczywiście zgraja twardych najemników, jakże popularnych w latach 80-tych.


*
 
micand1989
Post : 10 wrz 2013 11:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Wyszła już BETA v6187.... a najnowsza pełna stabilna z nowymi opcjami (niewola, szpieg, nowy arsenał) w ogóle istnieje?

v4870 jest chyba ostatnią stabilną ale bez nowych rzeczy. Wyszły już 3 wesje BETA (5177,5744,6187) a brak jest stabilnej i pełnej.

Czy ktoś wie jak idą pracę nad stabilną wersją z "dodatkami"?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 10 wrz 2013 12:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Wszystko na razie jest w budowie i niestety nikt nic nie wie, nawet przybliżonego terminu. W każdym bądź razie wystarczy co jakiś czas sprawdzać poniższą stronę, jeśli tam nie ma oficjalnej stabilnej wersji innej niż 4870 + bugfix, to nie będzie jej nigdzie.

http://ja2v113.pbworks.com/w/page/4218334/Downloads

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
dzidek1983
Post : 11 wrz 2013 07:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 29
  • Dołączył: 02.07.2009


grałem ostatnio w najnowszą wersje "niestabilną"

generalnie dużo nowości ale sama rozgrywka, czyli NCTH nie przypadło mi do gustu...
wróciłęm więc do 4870...


*
 
micand1989
Post : 11 wrz 2013 16:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


dzidek1983 pisze:
grałem ostatnio w najnowszą wersje "niestabilną"

generalnie dużo nowości ale sama rozgrywka, czyli NCTH nie przypadło mi do gustu...
wróciłęm więc do 4870...

Na czym polega BETA (demo) w najnowszym 1.13?? Czego nie ma w najnowszej, że jest tylko BETA a nie pełna wersja??

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 47  Następna


cron