Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Aver
Post : 15 maja 2011 16:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Stridingshadow pisze:
To akurat można względnie łatwo usunąć ;)


Niby tak, ale obróbka komputerowa to godzi w dumę fotografa :D. Tak na marginesie to na zdjęciu ten zamek wygląda mrocznie i ponuro, a w rzeczywistości jest to wesoła kolorowa rekonstrukcja. Zawiodłem się :(


*
 
Len
Post : 15 maja 2011 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Aver pisze:
Niby tak, ale obróbka komputerowa to godzi w dumę fotografa :D. Tak na marginesie to na zdjęciu ten zamek wygląda mrocznie i ponuro, a w rzeczywistości jest to wesoła kolorowa rekonstrukcja. Zawiodłem się :(

Tak się niestety u nas "odrestaurowuje". Pamiętam, jak byłem w latach 90. w zamku Książ. Wtedy był szary i naprawdę wyglądał jak coś, co stoi tam od dawna i emanował tajemniczością. Kiedy tam wróciłem 2 lata temu, na moich oczach ukazał się wesoło odmalowany na kolor przypominający ten, którym odmalowuje się wszędobylskie bloki z "wielkiej płyty".


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 15 maja 2011 17:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Aver pisze:

Niby tak, ale obróbka komputerowa to godzi w dumę fotografa :D.

Co innego usunąć 20 samochodów zaparkowanych w tle odtwarzanej bitwy z IIWŚ (ewidentnie błąd fotografa, że źle dobrał kadr), a co innego wywalić trzy małe słupki (ich za bardzo się pominąć nie da, a trochę bolą).

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 23 maja 2011 10:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Świetne zdjęcia.

Lukas - masz talent do tych robaczków, ślicznie wychodzi Ci to co malutkie, bardzo dobre zdjęcia.

Beowulf - w Niedzicy byłam, Zamek piękny. Ten na trzecim obrazku to jest co? Zdjęcia gór piękne. Za górami nie przepadam ale zdjęcia lubię są bardzo wdzięczne choć trudne dla fotografa. Trzeba naprawdę umieć złapać przestrzeń tak żeby zdjęcie nie było płaskie

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 23 maja 2011 16:28 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
momo78
Post : 23 maja 2011 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Olinka pisze:
w Nidzicy byłam, Zamek piękny.

Gwoli ścisłości chodzi tutaj o Niedzicę, a nie Nidzicę.
Minimalna literówka.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Olinka
Post : 23 maja 2011 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Dziękuję, poprawione.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Beowulf
Post : 25 maja 2011 15:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Olinka pisze:

Beowulf - w Niedzicy byłam, Zamek piękny. Ten na trzecim obrazku to jest co?


Zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce, pierwotna warownia założona przez Gniewomira, albo jego syna Zbrosława z rodu Ośmiorogów o zawołaniu Gierałt. Byłem tam akurat podczas zachodu słońca, stąd barwy wyblakłe, do tego dodatek sepii, stad taki kolor zdjęcia. Ogólnie straszna ruina to była, a teraz proszę - nawet lądowisko dla helikopterów jest (ale granica starych murów jest zaznaczona).


*
 
Jaahquubel
Post : 04 paź 2011 17:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Miesiąc temu byłem w górach.
Wziąłem ze sobą aparat, ale nie wziąłem ładowarki. A akurat pierwszego dnia aparat stwierdził, że bateria jest słaba. To wada mojego aparatu: późno informuje o tym fakcie, a nie działa na bateriach AA/AAA, tylko na specjalnym akumulatorze z jeszcze bardziej specjalną ładowarką. Tak więc za wiele zdjęć aparatem nie zrobiłem. Natrzaskałem za to zdjęć telefonem.
A tak chciałem zrobić porządne zdjęcie lasu...

W każdym razie parę zdjęć z Tatr zrobionych aparatem mam. Najlepsze chyba jest to:
Obrazek


*
  WWW
Andrew Vysotsky
Post : 04 sty 2012 13:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Aver pisze:
Niby tak, ale obróbka komputerowa to godzi w dumę fotografa


Śmiem się absolutnie nie zgodzić. Obróbka w ciemni pozwala, podobnie jak cyfrowa, na totalną ingerencję w zdjęcie, choć na pewno w mniejszym zakresie i większym nakładem pracy. Chyba, że duma fotografa nakazuje robić zdjęcia na filmie 35mm i oddawać do fotolabu.

Temat granic dopuszczalnych tricków ciemniowych jest stary jak fotografia, że wspomnieć choćby Ansela Eastona Adamsa i jego do dziś niedoścignione pejzaże.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Edward
Post : 11 wrz 2012 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 11.09.2012
  • Skąd: Warszawa


Widzę, że są wśród Was użytkownicy (a przynajmniej Jaahquubel) Canona SX210. Sam się nad tym modelem zastanawiałem, ale trafiłem teraz na Olympusa SP-810 z ultra zoomem (optyczny 36x), który w promocji w Euro jest tylko trochę droższy od SX210 (http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe.bhtml). Tylko w opiniach wyczytałem, że SP-810 kiepsko radzi sobie przy słabym świetle i bateria krótko trzyma. Macie jakieś doświadczenia z tym modelem? Ten zoom mnie kusi, ale wolałbym nie wyrzucać na niego kasy, jeśli będzie miał problemy ze światłem.

_________________
Dancing in the rain!


*
 
lukasamd
Post : 11 wrz 2012 21:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Takie ultra zoomy nie są zbyt dobre pod tym względem. Sam miałem SP-550UZ i chociaż miał "tylko" 18x, to był dosyć ciemny.
Zoom tylko taki był natomiast kompletnie niepraktyczny - aby coś zrobić nawet na 8-10x to musowo po ustabilizowaniu.


*
  WWW
lukasamd
Post : 26 wrz 2012 12:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mam dylemat... obecnie używam lustrzanki, Olympusa E-520 z kitowym obiektywem 14-42mm oraz dokupionym 35mm f/3.5 do makro.
Niby ideał, wszystko gra itd. ale... czasu na fotki nie mam tyle co kiedyś, co widać chociażby po tym roku - nie licząc wakacji z rodzinką to zdjęć do galerii wrzuciłem... może z 10?
Druga sprawa, całość jest po prostu nieporęczna i bardzo niepraktyczna w wielu sytuacjach - torba, w niej aparat i dwa obiektywy, do tego bateria, ściereczka, jakieś inne bzdety.

Zastanawiam się więc nad jego sprzedażą i kupieniem jakiegoś względnie dobrego kompaktu do 1000zł. Oczywiście raczej nie mam co liczyć na taką ostrość jak w lustrzance, ale to nie od sprzętu a od człowieka zależy jakie będzie zdjęcie - naprawdę wiele z nich na E-520 potrafiłem totalnie spieprzyć przez pośpiech lub brak zrozumienia co do używanych opcji, nie ma się co czarować.
Chodzi mi o coś względnie uniwersalnego, chociaż głównie pod makro. Niemal wszystko teraz nagrywa filmy - dla mnie nie musi. Nie musi również posiadać jakiegoś mega-zoomu, miałem wcześniej kompaktowego Olympusa SP-550UZ i wiem, że bez statywu zoom ponad 6-8x to porażka, a dwa, że mechanika jest znacznie bardziej awaryjna.


*
  WWW
Hurricane
Post : 26 wrz 2012 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 64
  • Dołączył: 13.11.2010


Poleciłbym Fuji FINEPIX HS20, ale zdjęcia seryjne to katorga. Zoom 30x - w słoneczny dzień można strzelić dobrą fotkę z ręki.
Sprawa komplikuje się nocą, przy dłuższym czasie, bądź większym zoomie, ale jakoś daje rade.


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 12 lut 2014 13:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Temat dobrych maszynek do robienia zdjęć wiecznie żywy, więc polecam Panasa FZ-200. Tutaj:http://magradaw.blogspot.com/ różne fotki nim robione :)

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Tectneantot23
Post : 17 lut 2014 01:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 17.02.2014


Super fotki i świetny blog. Ja osobiście zaczynałem z Minoltą, ale dzieciak zalał ją kawą i teraz zbieram na nową lustrzankę.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4