Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Fyfek
Post : 29 sty 2007 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 10.09.2006


Nie będę się rozpisywał.

Link

Więcej informacji wkrótce.

_________________
Iron Squad - Największa polska grupa modderska


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Fyfek, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Bartek0511
Post : 29 sty 2007 19:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


No w końcu dobre wiadomości co do v1.13 PL ciesze się że tak się stało, w końcu Nowa Kaledonia będzie korzystała z tego spolszcznia ;)


*
 
Lecter
Post : 29 sty 2007 19:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006




Ostatnio zmieniony 08 maja 2007 07:21 przez Lecter, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
lukasamd
Post : 29 sty 2007 20:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Bardzo dobry wybór Fyfek ;) Dzięki IS na pewno zobaczymy teraz i NK i RR w PL a poza tym 1.13 PL chyba będzie lepszej jakości niż ostatnim razem widziałem ;)


*
  WWW
Bartek0511
Post : 29 sty 2007 21:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Także mam nadzieje że będzie świetnej jakości tak jak np. Urban Chaos ;)


*
 
Khotar
Post : 30 sty 2007 20:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 26.11.2006


Witam, choć niektórzy może mnie tutaj znają, ale przedstawię się dla tej części, do której nie dotarły o mnie słuchy (a może też odświeżę tym komuś pamięć). Jestem Khotar, zaś udzielam się w LA, głównie w TT (Translation Team, powiedzmy, że konkurencja dla IS ;)). Tyle tytułem wstępu, ale... o co mi chodzi i po co tu przychodzę?

Z powodu JA2 v1.13 PL, nad którym "przejął opiekę" IS. Ciekawi mnie, w jaki sposób IS może pracować szybciej (i efektywnie), prowadząc jednocześnie trzy projekty (SOG, Renegade i v1.13)? Co więcej, na oficjalnej stronie grupy nie widzę ani słowa o tym, że IS zaczyna prace nad v1.13 PL. Tak czy inaczej, burzy to otwarty charakter tego projektu, a przecież prace wystartowały i miały być otwarte dla wszystkich i prowadzone publicznie.

Ponadto, nie rozumiem, dlaczego dotychczas otwarty projekt został nagle, można nawet powiedzieć, że zagarnięty przez IS?

Pomyślicie - i co z tego? To z tego, że mam pewną propozycję, która, wydaje mi się, zadowoliłaby wszystkich zainteresowanych v1.13 PL. Ale, nie widzę sensu jej prezentowania, póki nie dowiem się - czy grupa IS byłaby zainteresowana kontynuacją otwartych prac nad polską wersją tego moda (oczywiście IS mógłby również tłumaczyć), czy też sprawa jest z góry przesądzona?


*
 
Len
Post : 31 sty 2007 15:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Khotar pisze:
Ciekawi mnie, w jaki sposób IS może pracować szybciej (i efektywnie), prowadząc jednocześnie trzy projekty (SOG, Renegade i v1.13)?

Dużo się zmieniło odkąd odeszłeś ;)

Khotar pisze:
Co więcej, na oficjalnej stronie grupy nie widzę ani słowa o tym, że IS zaczyna prace nad v1.13 PL.

Sorry, może niektórych to czytających zawiodę ale nie jestem BOTem, który czuwa 24 godz. na dobę. Też mam swoje życie, a przez ostatnie 2 dni kompletnie nie miałem na to czasu.

Khotar pisze:
Ponadto, nie rozumiem, dlaczego dotychczas otwarty projekt został nagle, można nawet powiedzieć, że zagarnięty przez IS?

Eh, Khotar :] On nie został zagarnięty. To była decyzja tylko i wyłącznie Fyfka. Ja wiedziałem od dawna, że o tym myśli ale starałem się mieć na nią jak najmniejszy wpływ tak, żeby sam ją podjął i żeby potem nikt mi nie mówił, że "zagarnęliśmy" ten projekt.

Żadnych szczegółow dotyczących dalszych losów projektu nie ujawnię ponieważ ja sam nic nie wiem. Dopiero włączyłem komputer po krótkiej przerwie.

PS. Co to się stało, że ty wypowiedziałęś się TUTAJ? :036: ;)


*
  WWW
Khotar
Post : 31 sty 2007 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 26.11.2006


A gdzie miałem się wypowiedzieć? (tutaj brakujący wink ;))

W każdym bądź razie, dalej nie uzyskałem odpowiedzi na moją propozycję. A więc?

_________________
A bullet may have your name on it, but shrapnels are addressed "to whom it may concern".


*
 
Len
Post : 31 sty 2007 22:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
Żadnych szczegółow dotyczących dalszych losów projektu nie ujawnię ponieważ ja sam nic nie wiem. Dopiero włączyłem komputer po krótkiej przerwie.

To jest moja odpowiedź. Projekt ledwo co do nas trafił, trzeba najpierw zaparzyć kawę, usiąść wygodnie i dopiero przedyskutować wszystkie sprawy dot. projektu.

Rewelacji raczej bym się nie spodziewał ponieważ ja nie zaglądam na LA już od dawna a co za tym idzie nie wiem nawet jak wyglądała sprawa z tą "otwartością projektu".


*
  WWW
Len
Post : 07 maja 2007 23:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Iron Squad Site - 1.13 PL teraz publicznie
News 7 maja 2007r.

Cytuj:
Z dniem 7 maja spolszczenie do modyfikacji Jagged Alliance 2 v1.13 po 3 miesiącach pobytu w grupie Iron Squad wychodzi z pod ukrycia! Decyzja została podjęta przez Fyfka, który jest głównym autorem, wspólnie z Lenem - szefem grupy Iron Squad.

Przez te 3 miesiące IS zdążyło wydać tylko jedną aktualizację spolszczenia do 1.13. Tak więc nie trudno się domyślić, że miało to wpływ na tą decyzję. Dlaczego tylko tyle? My samy nie znamy dokładnej odpowiedzi na to pytanie, szefem projektu miał być Fyfek jednak przez pierwsze 2 miesiące nie mogliśmy otrzymać żadnych informacji "co, gdzie i jak". Kolejnym czynnikiem były nowe projekty grupy do których zostały już zaangażowane wszystkie osoby.

Możnaby jeszcze tak dalej pisać ale to nie ma większego sensu. Jednak z całą pewnością nie tak miało być. Jedno jest pewne - teraz projekt 1.13 PL nie będzie kierowany przez nikogo. Na forum strony Jagged Alliance Center oraz Liberate Arulco znajdują się specjalne tematy poświęcone polskiej wersji 1.13, gdzie można tłumaczyć wybrane przez siebie części modyfkacji. Udział w tym przedsięwzięciu może wziąć każdy kto zna j. angielski. Za to sam Fyfek co jakiś czas będzie udostępniał zaktualizowaną wersję spolszczenia. Tak więc jeśli i Wy chcecie mieć w tym swój udział to ruszyć tyłki i do roboty! :-) News...


Ja chciałem zaznaczyć, że IS poczuło się oszukane. Mieliśmy dużo zrobić a praktycznie rzecz biorąc IS nie tknęło tego projektu. Jeśli ktoś zamierza krytykować niech się lepiej głęboko zastanowi kogo i co wie bo nie sądzę by ktoś wiedział co się w IS dzieje, a dochodzą do mnie rózne fantazje :)


*
  WWW
Len
Post : 08 maja 2007 15:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jeden dzień to niby mało ale jednak wystarczająco by Iron Squad mógł wyciągnąć wnioski z wczorajszej decyzji.

Ja wspólnie z Fyfkiem byliśmy z niej początkowo zadowoleni. Niektórych może zdziwić, ze nawet ja ale sprawy wewnętrzne IS może lepiej niech pozostaną wewnątrz bo niektórzy ludzie dowiedzą się jednego małego pierdołka i na podstawie tego potrafią ocenić daleko idące wnioski.
Jednak dziś z całą pewnością uważam, że to był błąd. Główny powód jest oczywisty, ten sam co przez ostatni rok, te same pierdoły itp. więc już wszyscy wiedzą o co chodzi.
Drugi to taki, że IS poczuło się oszukane. Głównie dlatego, że projekt 1.13 PL przeszedł do IS bez jakiegokolwiek namawiania z naszej strony, a raczej z mojej bo ja rozmawiałem z Fyfkiem i już wtedy mu mówiłem, że nie zamierzam go namawiać bo wolę aby to był jego wybór, aby on sam podjął tą decyzję. Piszę o tym dlatego, że teraz krążą pogłoski, że ja go podobno namawiałem i to chamskimi tekstami. Skąd to się wzięło to ja naprawdę nie wiem, to jest właśnie cena tego gdy jest się znanym w jakieś społeczności.

Druga sprawa. Zauważyłem, że wielu krytykuje IS. Ciekawe czemu dopiero teraz? Wcześniej się nie chciało? Nie ważne, jednak zanim ktoś zacznie krytykować IS niech lepiej się zastanowi kogo tak naprawdę krytykuje.
Projekt przeszedł do nas bez żadnej namowy, szefem projektu miał być Fyfek i tak też było. Z początku miał resztę grupy wprowadzić w temat, napisać co gdzie i jak. Jednak z jakiś powodów nie pojawiło się NIC przez 2 miesiące. Ja go o to prosiłem ale czemu tego nie zrobił? Nie wiem dokładnie ale domyślam się, że miał po prostu ciężki okres na co mogły wskazywać nieciekawe opisy na Gg (zgadza się! on też jest człowiekiem!).
Teraz pewnie wielu z was pyta dlaczego nikt z IS nie wkroczył do akcji, i to jest dobre pytanie. Ja cały czas prosiłem ale się doprosić nie mogłem, sam się tym nie zająłem ponieważ ja, Len, też jestem człowiekiem. I uwierzcie mi, ja także mam swoje życie, swoje sprawy, swoje problemy a jakby tego mało w IS robiłem już tyle, że poświęcałem mu prawie cały spędzony przed komputerem czas. A niektórzy ludzie to naprawdę potrafią marudzić o 10 rzeczy naraz tak jakbym był maszyną :/


Podsumowując. Przez te całe 3 miesiące IS nawet nie tknęło projektu więc tymbardziej dziwie się tym co je krytykują. Patch zrobił Fyfek, ja tylko przetłumaczyłem nowe teksty co było na 5 min. On się zajął całą resztą, która była krytykowana ale już pod adresem IS, oczywiście wiadomo przez kogo bo kto mógłby marudzić. Zatem czego to dowodzi? Sam nie wiedział o czym mowa.


*
  WWW
emanuel
Post : 09 maja 2007 07:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


Fyfek, wczoraj pisze:
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów v1.13 - projekt polskiej wersji modyfikacji wraca po 3 miesiącach banicji na wolność.

Nie będę komentował dlaczego tak się stało bo szkoda klawiatury marnować, zresztą każdy może sam wyciągnąć bardzo trafne wnioski z takiego obrotu spraw... Niestety, projekt wraca w niezmienionym stanie i dodatkowym ośmieszeniem w oczach twórców moda.


Hip hip huraa! Alleluja! :)
_________________

ja już nic nie kumam

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 09 maja 2007 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Może dlatego, że tego nie napisał Fyfek :]


*
  WWW
vai1987
Post : 09 maja 2007 18:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


Fyfek tego nie napisał ;)
Emanuel looknij jeszcze raz

_________________
You never know


*
 
emanuel
Post : 09 maja 2007 23:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


kurde nie pamiętam już w którym to było temacie... przysiągłbym że to był post właśnie fyfka. w sumie to nieważne. dogadajcie to ze sobą i działajcie na chwałę graczy polski ludowej :D

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron