Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
I/JG1_Joker
Post : 11 sie 2011 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


Witam. Postanowiłem ponownie spróbować swoich sił w JA2. Tylko tym razem kusi mnie zainstalowanie jakiegoś moda. Jak zawsze stawiam na realizm gry i tu mam kilka pytań:
1) Wybrałem Urban Chaos, bo wszyscy piszą o nim że jest bardzo dobry. Czy dobrze zrobiłem?
2) Zainstalowałem go na JA2. Poprawnie? Czy może wrzucić coś jeszcze przed instalacją UC?
3) Jakich najemników najlepiej wynająć na UC na start?
4) Dalej nie wiem jakie stawki na początek są najlepsze? 1-dniowe? Tygodniowe?


*
 
micand1989
Post : 11 sie 2011 21:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


1) Ja bym proponował czystą wersję JA2 najpierw. Od tego wszystko się zaczyna. Znając podstawowe techniki, triki i podstawy będzie Ci łatwiej przejść mody.

2) Poprawnie

Na resztę pytań według uznania.Pozdro

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Len
Post : 11 sie 2011 22:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


I/JG1_Joker pisze:
1) Wybrałem Urban Chaos, bo wszyscy piszą o nim że jest bardzo dobry. Czy dobrze zrobiłem?

Tak, jak pisał micand1989 - modyfikacja jest bardzo dobra, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z JA, to zacznij od podstawki z JA2. UC może być dla ciebie zbyt trudny. Szczególnie, gdy zacznie cię atakować milicja.

I/JG1_Joker pisze:
2) Zainstalowałem go na JA2. Poprawnie? Czy może wrzucić coś jeszcze przed instalacją UC?

Na stronie masz pełen dział dot. UC. Są tam wszelkie potrzebne poradniki, tj. opisy misji, postaci itp. Jednym z nich jest opis instalacji (Boże, ten artykuł wygląda strasznie. Będę go musiał poprawić w wolnej chwili).

I/JG1_Joker pisze:
3) Jakich najemników najlepiej wynająć na UC na start?

Nie za tanich (bo co ci z tego, że będziesz miał pełen oddział skoro żaden nie trafi) i nie za drogich (bo co ci z tego, że będą wymiatacze, jak padną gdy wyskoczy na nich kilku wrogów naraz). Jednakże w grze jest dużo postaci, które możemy rekrutować. Pierwsza już w sektorze startowym - Rosebud.

I/JG1_Joker pisze:
4) Dalej nie wiem jakie stawki na początek są najlepsze? 1-dniowe? Tygodniowe?

To zależy od tego, jak grasz, ale domyślam się, że nie jesteś wymiataczem, więc najlepiej dwutygodniowe. Dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo czasu na zajęcie plantacji i zdobycie źródła dochodów. A wtedy będziesz mógł już opłacić swoich najemników i po czasie wziąć kolejnych.


*
  WWW
I/JG1_Joker
Post : 11 sie 2011 23:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


Dzięki panowie. Jeśli chodzi o moje doświadczenie to kilka razy przeszedłem JA2:UB. Ale przedtem miałem JA2 które niestety nigdy nie skończyłem. Ehhh...jeszcze za młody byłem :diabel:
Mam kolejne pytania:
5) Co to jest patch 1.13 i czy powinienem go wgrać przed UC?
6) Może poda ktoś jak dobrze zacząć w UC? Mam IMP, Blooda i Thorna. Widze że jest dużo możliwości kierunków ataków na sektory. A na dodatek w metrze w opcji real (gram bez save w walce) jest trudno.


*
 
lukasamd
Post : 12 sie 2011 09:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


I/JG1_Joker pisze:
5) Co to jest patch 1.13 i czy powinienem go wgrać przed UC?


"Patch 1.13" to bardzo zaawansowana modyfikacja. Sama z siebie ma taką fabułę jak JA2, ale zupełnie zmienia i dodaje wiele ciekawych rzeczy np. deszcz, zaawansowany system ekwipunku, większe rozdzielczości, możliwość wydawania rozkazów samoobronie, milicja mobilna... dłuuugo by wymieniać, oto taki mini-spis:
https://jagged-alliance.pl/artykul121/ja ... ce-2-v113/

Nie powinieneś go instalować, bo wtedy Urban Chaos nie będzie raczej działał prawidłowo. Jeżeli zainteresuje Cię JA2 v1.13, to możesz zagrać w hybrydę Urban Chaos 1.13 - łączy ona cechy v1.13 z fabułą i miejscem akcji jak w Urban Chaos.

I/JG1_Joker pisze:
6) Może poda ktoś jak dobrze zacząć w UC? Mam IMP, Blooda i Thorna. Widze że jest dużo możliwości kierunków ataków na sektory. A na dodatek w metrze w opcji real (gram bez save w walce) jest trudno.


Ja zaczynałem od obrabowania komisariatu w tym pierwszym mieście (sektor bodajże na prawo od lotniska). Co prawda już do samego końca miałem na pieńsku z oddziałami milicji, no ale przynajmniej zdobyłem jakieś sensowne uzbrojenie.
Później warto wkroczyć właśnie do metra, bo pozwoli Ci ono szybko przedostać się do innych miast i zająć plantacje. Dojście do nich w tradycyjny sposób = wiele walk po drodze. Ogólnie ja zalecam właśnie takie podróżowanie pomiędzy miastami, metrem. Szaleńców którzy je opanowali niestety trzeba wybić. Gdy widzisz, że w stronę Twoich ludzi po wejści do sektora metra ktoś idzie (jakiś NPC), to strzelasz zanim on to zrobi.


*
  WWW
I/JG1_Joker
Post : 12 sie 2011 09:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


To teraz nierozumieniem. Są dwa mody? Urban Chaos i Urban Chaos 1.13?


*
 
lukasamd
Post : 12 sie 2011 10:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nawet trzy dla jasności ;)
- JA2 v1.13
- Urban Chaos
- Urban Chaos 1.13 (połączenie dwóch poprzednich)


*
  WWW
I/JG1_Joker
Post : 12 sie 2011 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


8) Czyli jak ściągnę tą wersje UC https://jagged-alliance.pl/plik309/ to będę miał te połączenie?
9) Jeszcze trzeba coś na to zainstalować? Patch, itp?
10) A co z spolszczeniem? Działa na tą wersje?


*
 
lukasamd
Post : 12 sie 2011 12:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jak ściągniesz ten plik, to wystarczy rozpakować i całość wrzucić do folderu z zainstalowanym JA2, nic więcej nie trzeba.
Gra będzie spolszczona tylko częściowo, dialogi z Urban Chaos na 99% będą po angielsku.


*
  WWW
I/JG1_Joker
Post : 12 sie 2011 12:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011




Ostatnio zmieniony 12 sie 2011 13:06 przez I/JG1_Joker, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 16 sie 2011 07:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


I/JG1_Joker pisze:
11) Czy to jest aktualna wersja?


Z linka który podałeś widać, że Wil wydał nowszą. Niemniej nie będziemy jej wrzucać do serwisu, bo u siebie mamy pakiet zawierający w sobie już JA2 v1.13 + hybryda UC + potrzebne pliki z UC, po prostu wrzuca się na JA2 i można grać. Tamta paczka to tylko 30 MB, ale wymaga dodatkowe dorzucania v1.13 oraz plików z czystego Urban Chaos.

I/JG1_Joker pisze:
12) Niestety gra jest po angielsku. Coś trzeba doinstalować?



Nic z tym nie zrobisz. Jeżeli chcesz grać w spolszczonego Urban Chaos, użyj zwykłej wersji, która nie jest hybrydą v1.13.
Spolszczenie do zwykłego Urban Chaos:
https://jagged-alliance.pl/plik111/


*
  WWW
I/JG1_Joker
Post : 17 sie 2011 17:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


Wielkie dzięki. Mam kolejne pytanie.
13) Jak sobie radzicie z zacinaniem broni? Dla mnie to jest szok w porównaniu do czystej wersji. Naprawiacie brań co sektor czy jak?
14) Co z tym sklepem internetowym, gdzie można kupić broń? Pisze że jest under constuction.


Ostatnio zmieniony 17 sie 2011 18:23 przez I/JG1_Joker, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 17 sie 2011 19:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


I/JG1_Joker pisze:
Wielkie dzięki. Mam kolejne pytanie.
13) Jak sobie radzicie z zacinaniem broni? Dla mnie to jest szok w porównaniu do czystej wersji. Naprawiacie brań co sektor czy jak?
14) Co z tym sklepem internetowym, gdzie można kupić broń? Pisze że jest under constuction.

Jak się broń zacina to jest najlepszy moment żeby wreszcie ją naprawić.
Sklep internetowy, zwany zawsze "Bobby Ray`s" będzie dostępny jak tylko opanujesz lotnisko.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
I/JG1_Joker
Post : 17 sie 2011 20:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.08.2011


Tylko że praktycznie każda broń zdobyta na wrogu się zacina. To oznacza ciągłe naprawianie.
Co do lotniska masz namyśli lotnisko bazowe w którym się pojawiłem? Zdobyłem już całe miasto (łącznie 4 sektory) i dalej to samo. :|


*
 
micand1989
Post : 17 sie 2011 20:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Broń która ma powyżej 90% się nigdy (no może 1 na tysiąc) nie zatnie.

Lotnisko tzn. sektor B13 lub N3 tam są zrzuty zakupionego sprzętu

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron