Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Len
Post : 19 lip 2011 21:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Słyszałem wiele wersji nt "niedziałających guziczków" czy w ogóle problemów z lądowaniem, ale nie mam pewności co do tych informacji, więc nie chcę się wdawać w dyskusję. Szczególnie, że wobec medialnej afery w Wielkiej Brytanii, nie można mieć pewności, co jest przeciekiem, co zwykłą plotką, a co wymysłem redaktorów.

Ja tylko jestem ciekaw skąd w raporcie Macierewicza wzięły się niektóre informacje do których nie ma dostępu. Mówiąc delikatnie, na pewno ma swoich informatorów tam, gdzie trzeba, tylko ciekaw jestem czemu nikt się tym nie zajmie.

Jaahquubel pisze:
Z PiS-u taka skrajna prawica, jak z koziej okrężnicy saksofon. W skład tej partii wchodzi wielu (a wchodziło jeszcze więcej, tylko odeszli albo zginęli w katastrofie) ludzi o poglądach prawicowych, ale nie mają tam oni decydującego głosu. O ile przekaz tej partii jest konserwatywny społecznie, o tyle zamiłowanie do państwa opiekuńczego to czysta lewica. PiS to partia centrowa. Nie widać w parlamencie partii prawicowej, tym bardziej skrajnie prawicowej.

Pewien politolog powiedział: W dzisiejszej sytuacji prawicowy PiS jest bardziej lewicowy od lewicowego SLD. I na odwrót.

Z tego powodu nie lubię dzielenia partii na prawicę i lewicę, bo to tylko nazwy, które rzadko mają odbicie w rzeczywistości.


*
  WWW
Len
Post : 28 lip 2011 18:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Było już zestrzelenie, było już rozpylanie mgły i helu, był już wybuch bomby, teraz pora na "dwa wielkie wstrząsy mające charakter zewnętrzny". Jakie było ich źródło, tego Macierewicz nie wie. Ja bym delikatnie zasugerował, że może były to drzewa, ale i o to "eksperci" pana Antka zadbali: "brzoza nie jest żadną przeszkodą dla samolotu, powinien ją bez problemu ściąć".

To ja mam pytanie: a jaką przeszkodą jest niewidoczny lód na skrzydłach i pył wulkaniczny drobniejszy od mąki? Szkoda, że nikt z PISu nie sprawdził historii katastrof lotniczych, może wtedy zrozumieliby w jak debilną grupę odbiorców celują swoim raportem.


*
  WWW
GrU
Post : 01 sie 2011 06:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Len pisze:
Było już zestrzelenie, było już rozpylanie mgły i helu, był już wybuch bomby, teraz pora na "dwa wielkie wstrząsy mające charakter zewnętrzny". Jakie było ich źródło, tego Macierewicz nie wie. Ja bym delikatnie zasugerował, że może były to drzewa, ale i o to "eksperci" pana Antka zadbali: "brzoza nie jest żadną przeszkodą dla samolotu, powinien ją bez problemu ściąć".

To ja mam pytanie: a jaką przeszkodą jest niewidoczny lód na skrzydłach i pył wulkaniczny drobniejszy od mąki? Szkoda, że nikt z PISu nie sprawdził historii katastrof lotniczych, może wtedy zrozumieliby w jak debilną grupę odbiorców celują swoim raportem.


Ale im nie chodzi po pokazanie prawdy, tylko pokazanie "prawdy" z winą PO, a szczególnie Tuska

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
M'cin
Post : 01 sie 2011 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Z prawda jak z d***: każdy ma swoją :P


*
 
micand1989
Post : 01 sie 2011 10:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


M'cin pisze:
Z prawda jak z d***: każdy ma swoją :P

Hahahahahaha dobre :jupi: tego żartu nie znałem :D

A wracając do tematu to Polski rząd propaguje nadal ideologię komunistyczną i się ruskich boi. Dlatego nie chcą pisać że ruscy zawinili. A na polaków winy nie zwalą bo się wybory zbliżają. Poza tym rodziny ofiar od razu poszłyby do wszystkich gazet i słupki poparcia by spadły. Nikt nie chce za to brać odpowiedzialności.

Tydzień temu powiedzieli że czarne skrzynki (3 sztuki) nagle przed upadkiem przestały działać. To już wogóle śmiech na sali.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 01 sie 2011 10:14 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 01 sie 2011 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


GrU pisze:
Ale im nie chodzi po pokazanie prawdy, tylko pokazanie "prawdy" z winą PO, a szczególnie Tuska

Właśnie dlatego o tym piszę. Chcieć to móc, a człowiek, który bardzo chce w coś wierzyć staje się człowiekiem niewiarygodnym. Zamiast tworzyć plan zdarzeń na podstawie faktów, tacy ludzie dostosowują fakty do wcześniej założonego planu wydarzeń. Tak robi Macierewicz, Kaczyński i ci ich wszyscy eksperci (od ogłupiania co najwyżej, ale mimo wszystko eksperci).

Dowodem na to jest ich rzekoma prognoza pogody, która 9 ani 10 kwietnia nie przewidywała żadnych mgieł w okolicach Smoleńska. Miał to być dowód na hipotezę, że mgła została sztucznie rozpylona. To ciekawa teoria zważywszy na fakt, że nawet na CNN zapowiadali rozległe mgły. Wieczorem w dniu katastrofy włączyłem na ten program zaciekawiony co tam mówią, a tam odtwarzali prognozę pogody sprzed dnia, gdzie zapowiadali możliwość wystąpienia mgieł nie tylko dla Smoleńska, lecz dla całego regionu. Macierewicz zwyczajnie ludzi ogłupia i mówi co mu się żywnie podoba (pomijając już fakt, że mgły, podobnie jak burze, to zjawiska często lokalne i mogą występować w jednej części miasta, podczas gdy w drugiej świeci słońce).

micand1989 pisze:
A wracając do tematu to Polski rząd propaguje nadal ideologię komunistyczną i się ruskich boi. Dlatego nie chcą pisać że ruscy zawinili. A na polaków winy nie zwalą bo się wybory zbliżają. Poza tym rodziny ofiar od razu poszłyby do wszystkich gazet i słupki poparcia by spadły. Nikt nie chce za to brać odpowiedzialności.

Ale to nie rząd pisał raport, jeśli mówisz o raporcie komisji Millera. W skład tej komisji wchodzili eksperci, którzy jego końcową formę przyjęli jednogłośnie. Domyślam się, że była ona wynikiem wielu kompromisów, bo ponoć były tarcia i różnice zdań, ale fakt faktem, że się zgodzili i nikt nie napisał zdania odrębnego.


*
  WWW
GrU
Post : 02 sie 2011 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


micand1989 pisze:
Dlatego nie chcą pisać że ruscy zawinili.


tym bardziej że jeżeli w ogóle coś Rosja zawiniła (bardziej nie pomogła wylądować) to ich wina zamyka się w granicy 1%, nasz pilot, nasz samolot (prod. Rus), nasza decyzja o lądowaniu w mleku.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Len
Post : 02 sie 2011 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


GrU pisze:
tym bardziej że jeżeli w ogóle coś Rosja zawiniła (bardziej nie pomogła wylądować) to ich wina zamyka się w granicy 1%, nasz pilot, nasz samolot (prod. Rus), nasza decyzja o lądowaniu w mleku.

Niektórzy uważają, że jak nie Rosjan (w ich języku - "rusków"), to Klicha, Tuska i wszystkich z PO. Tak bardzo skupiają się na dowaleniu rządowi, że zapominają o tym, kto podjął decyzję tam na miejscu, rankiem w Smoleńsku, we mgle i samolocie, który kilka minut później wylądował w błocie.

Ja tylko nie rozumiem dlaczego komisja Millera wykluczyła naciski. Jeśli nie padają słowa "Macie lądować", to owszem - dowodów nie ma, ale to nie wyklucza nacisków. Jakiś czas temu pracowałem w firmie w której szef bardzo lubił nachodzić pracowników, stawać za ich plecami i obserwować co robią. Nie odzywał się, bo nie musiał (a przynajmniej do czasu aż stwierdził, że robią za wolno). Już sam fakt, że szef patrzy na ręce jest wymowny, szczególnie jeśli przybywa od człowieka nr 1 w państwie - tego samego, który wcześniej zarzucił brak odwagi pilotom, którzy nie chcieli wylądować. Do czego zmierzam? Do tego, że w prezydenckim samolocie* naciski były od zawsze, lecz trafniejszym określeniem będzie świadomość konsekwencji.

*I to nie tylko prezydenckim. Z opowieści byłych pilotów wynika, że politycy z reguły rzadko przyjmowali do świadomości, że gdzieś można zalecieć i nie wylądować.


*
  WWW
micand1989
Post : 02 sie 2011 16:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Po dzisiejszej konferencji prasowej MAK-u , na której stwierdzili że nasz raport jest wewnętrzna sprawą Polski i oni się nie sugerują wogóle uwagami z naszego raportu.
M'cin pisze:
Z prawda jak z d***: każdy ma swoją :P

Oni mają swoją prawdę a my swoją.
Do żadnego wyjścia z tego impasu chyba nie dojdzie. My zarzucamy ruskim błędy, a oni naszym. Koło się zamyka...a wybory już niedługo.

A potem się PKW dziwi że mała frekfencja obywateli na wyborach.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 03 sie 2011 09:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


GrU pisze:
nasza decyzja o lądowaniu w mleku

Zapominasz, że to było tylko próbne podejście. Chcieli zejść do 100 metrów ponad poziom pasa. Myśleli, że są wyżej, co im dodatkowo potwierdzał rosyjski nawigator. Ponadto, myśleli, że są na osi pasa, a nie byli - w gruncie rzeczy już samo to stwarzało zagrożenie lądowania w drzewach, tyle, że może na podwoziu, a nie na dachu.

W samolocie nie było rosyjskiego "lidera", choć powinien był być. Kancelaria Prezydenta w porę zgłosiła zapotrzebowanie na lidera, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów za późno - Rosjanie przydzielili lidera do lotu prezydenckiego, a do rządowego już nie (nie mieli kogo wysłać tego dnia?). W efekcie polska strona rządowa zrezygnowała z tego "zaklepanego" lidera na 10 kwietnia.


*
  WWW
djt
Post : 03 sie 2011 15:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)



_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
hasan_talib
Post : 03 sie 2011 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Cytuj:
Miał to być dowód na hipotezę, że mgła została sztucznie rozpylona.


Ta. Studiuję na politechnice i jeden z profesorów (fizyki, żeby nie było) powiedział mi, że oni to sobie z kolegą kiedyś z nudów policzyli - i wyszło im, że na rozpylenie takiej ilości tak gęstej mgły trzeba by było milionów ton wody. Przecież ta teoria nawet nie jest śmieszna.


*
 
Len
Post : 17 paź 2012 11:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jeśli ktoś jeszcze nie wie - 21 września na rosyjskim blogu opublikowano zdjęcia z pierwszych chwil katastrofy. Niektóre z nich przedstawiają ciała ofiar, w tym dwa Lecha Kaczyńskiego. Zostały one zrobione w pierwszych godzinach, jeszcze gdy dostęp do miejsca katastrofy miały tylko rosyjskie służby. Tak się przynajmniej mówi, ale to niewiele zmienia, bo niektóre są z 11 kwietnia.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w tym miejscu: http://gorojanin-iz-b.livejournal.com/55983.html. Ostrzegam, że oglądacie je na własną odpowiedzialność.

  • Na pierwszym ze zdjęć widać tylko szczątki samolotu.
  • Drugie natomiast przedstawia ciało leżące w błocie, między kawałkami drzew i kawałków rozbitego Tupolewa. Wokół walają się kawałki ubrań, siedzisk czy blachy. Widać jak mocno samolot został rozbity. Obok widać inne ciało, bądź jego część.
  • Trzecie zdjęcie zrobiono godzinę po poprzednim, kiedy ciała już układano obok siebie i zaczynała się wstępna identyfikacja. To zdjęcie przedstawia 5 ciał brudnych od błota i z poszarpanymi ubraniami. Jedno z nich ma nienaturalnie wykręconą rękę i nogi wywinięte na drugą stronę (stopy od strony pleców). Natomiast jedno z ciał wydaje się nie mieć w ogóle głowy bądź jest zmiażdżona (typowe dla wypadków lotniczych).
  • Czwarte zdjęcie przedstawia widoczne wcześniej ciała z dalszej odległości i trumny, w które zaczynano je wkładać. Zrobiono je o godzinie 18:00, kiedy słońce powoli zachodziło. Wszystkie trumny wywieziono po zmroku.
  • Piąte zdjęcie pochodzi już z 11 kwietnia i przedstawia Lecha Kaczyńskiego leżącego w trumnie. Widać liczne uszkodzenia, zdeformowaną twarz i charakterystyczne siwe włosy. Ciało jest mocno spuchnięte, co mnie osobiście dziwi, że nastąpiło to tak szybko. Być może jest to wynik kilkugodzinnego leżenia w błocie dzień wcześniej.
  • Szóste zdjęcie zrobiono 2 godziny przed piątym i prawdopodobnie także przedstawia Lecha Kaczyńskiego. Zrobiono je w prosektorium. Przez całą klatkę piersiową oraz brzuch ciągnie się zaszyte rozcięcie, co wydaje się potwierdzać, że zrobiono sekcję zwłok. Widać ponadto, że prawa dłoń oraz obie nogi do połowy zostały urwane.
  • Ostatnie zdjęcie wraca do 10 kwietnia godziny 18:00, kiedy układano ciała obok siebie. To przedstawia trzy ciała leżące na folii. Mają częściowo rozerwane ubrania i liczne uszkodzenia ciała (pierwsze od dołu ma wyraźnie rozerwany brzuch).

Oczywiście w takiej sytuacji pojawia się pytanie: KTO je opublikował? Nie wiadomo, kto jest autorem rosyjskiego bloga. Pewien polski portal postanowił zadać mu kilka pytań, jednak wiadomość wysłana na podany adres e-mailowy przyszła z powrotem, co oznacza, że jest nieaktywny. Ja mogę powiedzieć tylko jedno - to debil. Nie dlatego, że opublikował coś, co nigdy nie powinno zostać publicznie pokazane. Wystarczy przeczytać jego artykuł, aby się o tym przekonać.

Autor sugeruje bowiem, że pod Smoleńskiem znajduje się jakiś biegun, a w tych rejonach od dawna dokonywane są rytualne morderstwa, w których ma uczestniczyć rosyjska władza. Autor sugeruje ponadto, że ciała najpierw rozebrano, a następnie umazano od błota, żeby wyglądały na ofiary katastrofy. Pisze bowiem:
"Nagie ciała, wiele boso, ze skarpetkami lub bez, co wyklucza ich obecność na pokładzie samolotu", "Na zdjęciach 3 i 7 wyraźnie widać, że ciała były umazane błotem już nagie. Oczywiście, ludzie tak nie latają samolotami - rozebrano ich, kiedy zginęli".

Mało tego, autor twierdzi, że opublikowane wcześniej nagranie z pierwszych minut po katastrofie zostało zrobione celowo, a miejsce katastrofy miejscami podpalono, aby wszystko sprawiało bardziej naturalne wrażenie. Na koniec artykułu stwierdza, że "Są solidne dowody na to, że katastrofa była udawana"...

Wydaje mi się, że to nie wymaga jakiegokolwiek komentarza. Choć te zdjęcia nigdy nie powinny zostać publicznie pokazane, to uważam, że po części dobrze się stało. Być może uciszy to paru krzykaczy, którzy nie potrafili zrozumieć, jak można się pomylić w identyfikacji ciała po katastrofie lotniczej. Jak widać na tych zdjęciach - można. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi szok związany z zaistniałą sytuacją.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 18 paź 2012 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Widać liczne uszkodzenia, zdeformowaną twarz i charakterystyczne siwe włosy. Ciało jest mocno spuchnięte, co mnie osobiście dziwi, że nastąpiło to tak szybko.

Twarz wydaje się mocno spuchnięta, ale to przez obrażenia twarzoczaszki.
Poza tym nie ma specjalnego obrzęku.
Na pewno nie widać cech rozkładu (wbrew pozorom następuje on szybko w adekwatnych warunkach), co nie kłóci się z temperaturą, jaka wówczas miała miejsce.

Co do autora strony, to jest po prostu kolejnym oszołomem (albo zawodowym warchołem), który chce robić hałas wokół całej sprawy, a argumentów i dowodów nie ma żadnych, tylko domysły i poszlaki.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 10, 11, 12, 13, 14