Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Beowulf
Post : 12 lut 2010 00:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Takie podejście do życia ma trochę racji, nie zaprzeczę. Ja do jego książek podchodzę dość ambiwalentnie, najpiękniejsze i zarazem najbrzydsze w nich jest to, że spora cześć opisywanych zdarzeń była doświadczeniem Bukowskiego, to co on opisuje to jego percepcja życia, prawie że autobiograficzna. Takie też może być życie.

Olinka pisze:
Martina mam w duzym wyborze w domu :)


Mea maxima culpa, doradziłem zapomniawszy się spytać o znajomość. Ale może w takim razie Ty coś polecisz. A jeśli masz nadmiar czasu (i jeszcze nie miałaś styczności) rzuć sobie okiem na cykl "Skrytobójca" pióra Robin Hobb.

Olinka pisze:
Nie wiedziałam ,ze "Myth" ma w sobie elemnty "Czarnej Kompanii" - nie grałam :)


Fabuła ma podobną konstrukcję co niektóre wydarzenia z "Czarnej Kompanii", zresztą twórcy tego nie kryli. Pograsz, sama osądzisz.


*
 
Olinka
Post : 12 lut 2010 00:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Beowulf pisze:
Ale może w takim razie Ty coś polecisz. A jeśli masz nadmiar czasu (i jeszcze nie miałaś styczności) rzuć sobie okiem na cykl "Skrytobójca" pióra Robin Hobb.

Zapisalam w notesiku :) juz sobie sprawdziałam, z doswiadczenia wiem, że kiedy nastepuje wydanie drugie bywa zmienione. Tu tez tak jest? Pytam o Skrytobójce. Czyli które wydanie polecasz?

Ostatnio czytałam taka przyjemna trylogie plus prequel "UCZENNICA MAGA Prequel do trylogii czarnego maga" Trudi Canavan

Pomysle co jeszcze moge dorzucic do polecanych.

Jezeli ktos miałby ochote poczytac sobie troszke klasyki i nowszej literatury z dziedziny Fantasy to polecam:

1. "Grombelardzka Legenda" Feilks W.Kres
2. Raymond E. Feist w zasadzie wszystko
3. Issac Asimov cykl Fundacja i cykl Roboty - jakis czas temu pod jego redakcja dopisano kilka tomów prequela do Fundacji. Tu znajdziecie podstawowe info
4. Fiona Macintosh "Przeznaczenia", "Zdrada", "Zemsta"
5. C.S.Fredman - głównie "Trylogia Zimnego ognia" ale nie tylko

To na razie tyle :)
Miłej lektury.

P.S. "Skrytobójca" zamówiony ;)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 12 lut 2010 11:51 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
nemrod
Post : 12 lut 2010 02:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Beowulf pisze:
Ja do jego książek podchodzę dość ambiwalentnie, najpiękniejsze i zarazem najbrzydsze w nich jest to, że spora cześć opisywanych zdarzeń była doświadczeniem Bukowskiego, to co on opisuje to jego percepcja życia, prawie że autobiograficzna. Takie też może być życie.


Kurczę musiałem sprawdzić w słowniku słowo "ambiwalentnie" i teraz wiem jak się odnosić do stalinizmu i hitleryzmu :jupi: . Co do Bukowskiego tak już nie jest. Zapewne stawiam siebie teraz w złym świetle, ale tego typu tematy są mi znane z autopsji, więc wciągnąłem 4 jego książki w jakiś tydzień. Były to zresztą pierwsze książki nie-naukowe jakie przeczytałem od czasu matury, czyli od 3 lat. Zresztą tamte książki traktowały o totalizmie, ew. totalitaryzmie i innych politycznych antyutopiach (temat mojej matury ustnej chyba brzmiał tak: przyczyny i skutki działania systemu totalitarnego w literaturze i sztuce), więc nie była to literatura lekka. Ogólnie gardzę sentymentalnym lub wzniosłym pisarstwem. Wolę twardą, brutalną rzeczywistość (choć z drugiej strony nie chciałbym jej doświadczać permanentnie).

_________________
.


*
 
Ormus n2o
Post : 03 cze 2010 05:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Czy ktoś zna książki w stylu Andrzej Sapkowski "W leju po bombie". Właściwie o jakimkolwiek konflikcie fikcyjnym dziejącym się po 1/2 wojnie światowej.
BTW ja też mam na imię Jarek :P. Dziwny zbieg okoliczności.


Ostatnio zmieniony 03 cze 2010 06:02 przez Ormus n2o, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 03 cze 2010 06:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
Właściwie o jakimkolwiek konflikcie fikcyjnym dziejącym się po 1/2 wojnie światowej.

A może być A. Sapkowski "Żmija"?
Niedawno wyszło...

_________________
Obrazek


*
 
Ormus n2o
Post : 03 cze 2010 06:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Zobaczę sobie dzięki. A wstałeś teraz czy w ogóle nie spałeś? Ja sobie długą dobę robię :)


*
 
Stridingshadow
Post : 03 cze 2010 06:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
A wstałeś teraz czy w ogóle nie spałeś?

Wstałem, to nie sylwester 2008/2009 ;)

_________________
Obrazek


*
 
Raleen
Post : 12 sie 2010 11:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 24.02.2007
  • Skąd: Warszawa


lukasamd pisze:
No w tym problem, że przeczytałem już Akwarium, a do tego Speznac, Lodołamacz i Żołnierze wolności

Z tego co teraz czytałem, jest kontynuacja Kontroli, jej tytuł to Wybór.
Musze poszperać na allegro :)

Jeśli podobało Ci się pisarstwo Suworowa i interesuje Cię tematyka drugowojenna, polecam coś moim zdaniem znacznie lepszego, przynajmniej od strony historycznej: "22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana" Marka Sołonina. Autor też Rosjanin, książka co najmniej przełomowa jeśli chodzi o rozumienie początków wojny między III Rzeszą i ZSRR, a mocno podbudowana historycznie, w przeciwieństwie do Suworowa. Przy tym napisana naprawdę wciągająco. Po części polemiczna w stosunku do Suworowa.

_________________
www.strategie.net.pl


*
  WWW
lukasamd
Post : 05 gru 2010 11:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wczoraj / dzisiaj skończyłem czytać Powrót Ojca Chrzestnego napisane przez Marka Winegardnera. Jest to niejako kontynuacja książki napisanej przez Maria Puzo, oraz uzupełnienie okresów, których nie pokazano w żadnej ekranizacji. Chociaż autor się zmienił, bo gdy książka powstała Puzo już nie żył, to jednak nie mogę uznać jej za złą. Winegardner pisze w zupełni innych sposób: na początku jest dosłownie nudno, bo równolegle omawia się wiele wątków, zaś sam Michael Corleone zostaje nieco pomijany. Później wszystkie te nitki zaczynają się łączyć w kumulacji ironii i walki bohaterów między sobą, naprawdę zaczyna wciągać i trzyma mocno do samego końca.
Obecnie poluję na Sycylijczyka, ale drogi jest strasznie.


*
  WWW
GrU
Post : 05 gru 2010 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


polecam rodzinę Borgiów ostatnia książka Puzo (pisana jak Godfather, niby fikcja ale na faktach :D), o obie książki tego Marka W jakoś mi nie podeszły, motyw capo mściciela jakoś nie pasuje do klimatów Cosa Nostry. Ja teraz czytam "Donnie Brasco: My undercover life in the mafia" a w kolejce już czeka, nabyta tydzień temu prosto z anglii (bo w polskiej wsi oba tytuły niedostępny) "A Man of Honor: The autobiography of Joseph Bonanno"

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
a.c.aowiec
Post : 13 gru 2010 10:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 11.11.2010


ja polecam książkę o najemnikach "kondotierzy" Rafała gan Ganowicza . Gan Ganowicz opowiada w niej o swojej walce jako najemnik z rewolucjami komunistycznymi w kongo i jordanie. a teraz czytam Stevena Philipa Smitha "amerykańscy chłopcy" o wojnie w Wietnamie ,konflikcie który wywołał tak ogromny ferment moralny w stanach i skończył się militarna i finansowa klęską .obydwie książki polecam gdyby twórcy JA przeczytali kondotierów seria gier była by o wiele lepsza ale cóż i tak jest świetna


*
 
lukasamd
Post : 13 gru 2010 15:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@a.c.aowiec:
W jaki sposób jest pisana ta książka "Kondotierzy"? Raczej dokument, czy jednak fabularna (acz oparta na faktach / doświadczeniach autora)?


*
  WWW
Andrew Vysotsky
Post : 13 gru 2010 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


a.c.aowiec pisze:
o wojnie w Wietnamie ,konflikcie który wywołał tak ogromny ferment moralny w stanach i skończył się militarna i finansowa klęską


Z tym można dyskutować. Ja bym twierdził, że Amerykanie musieli wycofać się z Wietnamu ze względów politycznych. Dokładnie polityki wewnętrznej. Militarnie rzecz biorąc był to moment, gdy Vietcong był już praktycznie złamany. Emisariusze czerwonych słali błagania do Chin i gdzie się dało, bo po raz pierwszy naprawdę nie wyrabiali. O ile się nie mylę, nawet Mistrz Wołoszański zajmował się tym momentem historii.

Inna sprawa, że takie rzeczy już się w dziejach zdarzały.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
lukasamd
Post : 23 kwie 2011 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


GrU pisze:
obie książki tego Marka W jakoś mi nie podeszły, motyw capo mściciela jakoś nie pasuje do klimatów Cosa Nostry


Wczoraj po bardzo dłuuugim czasie czytania skończyłem Zemstę Ojca Chrzestnego. Mam mieszane uczucia, 3/4 książki to totalna nuda, opisy losów bohaterów w ogóle nie związanych z interesami rodziny, albo tylko będącymi "na granicy". Jakieś 150 ostatnich stron jest natomiast jak narkotyk: wszystko dzieje się szybko, bardzo nieoczekiwane wydarzenia (w szczególności los Toma Hagena) no i ten finał, gdzie znów poczułem dreszcz na plecach i szacunek do głównego bohatera.




Gdzieś tam po drodze, jeszcze chyba w grudniu po prostu pochłonąłem w kilka dni Sycylijczyka - polecam każdemu, kto czytał pierwszą część Ojca Chrzestnego (lub oglądał film), bo znajomość niektórych postaci będzie pomocna. Książka napisana przez Puzo, mnie wkręciła się w mózg i nie pozwoliła się oderwać. To polecam bez zastanowienia najmniejszego.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 cze 2011 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ostatnio na ogień poszła Stalowa Kurtyna Vladimira Wolfa... czegoś takiego jeszcze nie czytałem, podobne do Czerwonego Sztormu, ale wywołuje zupełnie inne odczucia z powodu faktu, iż wojna toczy się na linii Polska <-> Białoruś. Szczerze to jeszcze nie miałem tak, abym z taką zaciętością "kibicował" naszym! :)
Jest tam nieco polityki, jest nieco gięcia metalu, ogółem bardzo mi się spodobała i sięgam po następną książkę Wolfa.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna


cron