Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 10 mar 2011 12:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Sektory JA2 UB bez tajemnicy – Mapa Tracony!

Arulco ponownie potrzebuje naszej pomocy! Korporacja wydobywcza Ricci Mining & Exploration, która zarządzała słynnymi kopalniami srebra... fani Jagged Alliance nie mają najmniejszych problemów z rozpoznaniem gry, z jakiej opisu podchodzi ten fragment. Właśnie w Unfinished Business, samodzielnym dodatku do JA2 kierujemy zespołem najemników, który wybiera się do Tracony w celu zniszczenia kompleksu rakietowego zagrażającemu dopiero co wyzwolonemu Arulco. Niestety sprawa strasznie się komplikuje gdy dochodzi do katastrofy śmigłowca. Co prawda nikt w jej wyniku nie traci życia, ale trafiamy nie tam, gdzie powinniśmy.

Chociaż JA2 Unfinished Business nie wymaga zbyt wiele czasu do ukończenia, to jednak jest to gra bardziej wymagająca i gracz od razu musi przejść do poważnej ofensywy. Właśnie dlatego powstała Mapa Tracony – przewodnik po sektorach napisany przez Jaahquubel’a, w formie nieco podobnej do znanej już zaprezentowanych wcześniej map dla samego Arulco, oraz wyspy Metaviry. Historia tej mapy dobitnie pokazuje problemy z jakimi borykaliśmy się w ostatnim czasie: w efekcie braku grafika czekała ona na swoją premierę grubo ponad pół roku… Na szczęście Aver uratował sytuację i zaskoczył nas swoimi zdolnościami graficznymi, dzięki czemu dzisiaj, nareszcie możemy oddać ją do Waszego użytku. Czekamy na opinie i komentarze – czy warto w przyszłości stworzyć kolejne mapy?
Z tego miejsca chcielibyśmy również serdecznie podziękować właśnie Jaahquubel'owi i Aver'owi za inicjatywę, oraz pomoc w rozwoju serwisu. Bez Was, mapa ta z pewnością nie mogłaby powstać!

Mapa Tracony - Zobacz już teraz


*
  WWW
micand1989
Post : 10 mar 2011 14:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Najpierw podziękowania dla twórców "przewodnika".

Część UB jest jak każdy wie bardzo krótka. Myślę że przydałoby się wydłużenie fabuły tej części. Dodać jakieś lotnisko aby można było zamawiać u Bobiego Raya i takie tam. Dodatkowe sektory mile widziane. Tych orginalnych jest mało i są banalne w przejściu. Jedyny który mi się bardzo podoba to Elektrownia, bo trzeba troche pomyśleć, a nie biec na pałę i nie wyłączać ciągłego ognia. Ja ogólnie lubie UB za polskie fajne teksty (szczególnie Stogie-go), sektory w tunelu (tam się CAWS przydaje) oraz wspomnianą przeze mnie Elektrownie. Denerwujące w tej części jest to że przeciwnicy "kampią się" i "kitrają" w domkach, kiblach, pod parapetami okien, itp.

PS Tex-a można spotkać tylko w nocy w sklepie Betty Fung. Jeśli za pierwszym razem po wejściu do sklepu Betty nie będzie ona mieć kaset z filmami na sprzedaż to znaczy że Tex-a nie ma. Tex jest za każdym razem w nocy 1-go dnia (u mnie był za każdym razem).

Porada: jeśli chcecie mieć dużo kasy to polecam sprzedawanie celowników laserowych u Raul-a (4 sztuki kosztują 2400$) [jest to najdroższa rzecz którą można klonować i sprzedać w tej części JA2]

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 10 mar 2011 17:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


micand1989 pisze:
Tex-a można spotkać tylko w nocy w sklepie Betty Fung
Ośmielam się nie zgodzić. Tex jest o każdej porze dnia i nocy.
micand1989 pisze:
jest to najdroższa rzecz którą można klonować i sprzedać w tej części JA2
Nigdy nie udało mi się niczego klonować. Jesteś pewien, że działa to w każdej wersji JA2,5UB?


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 mar 2011 17:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Również nie potwierdzam, jakby Tex był tylko w nocy. Nie ma problemu ze spotkaniem go w dzień, jak również w dalsze dni. Jakiś czas temu nieco w UB grałem i w Varrez byłem dopiero 6-7 dnia, Tex był w sklepie ok. godziny 10:30 przed południem.


*
  WWW
Aver
Post : 10 mar 2011 19:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Co do pytania o mapy, to według mnie w przyszłości jest jak najbardziej sens robić kolejne. Ostatnim razem jak grałem w JA2 to sam korzystałem sporo z mapy, a jako że są na horyzoncie kolejne tytuły z serii JA więc zapotrzebowanie pewnie też będzie.


*
 
Jaahquubel
Post : 10 mar 2011 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


No to aż się prosi o mapy do modów.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 mar 2011 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mapa Danubii? To by bolało :D
Aha, od tej mapy istnieje możliwość tworzenia ich w formie wielojęzykowej, gdyby się więc komuś chciało przetłumaczyć, to możemy coś takiego umieścić.


*
  WWW
micand1989
Post : 11 mar 2011 09:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukasamd pisze:
Mapa Danubii? To by bolało :D

czemu nie...a przynajmniej te sektory ważne (miasta, podmiejskie przedmieścia, rakiety, Prax, Roxx, składy broni, i takie tam), bo te leśne to jest masło maślane. Ja bym mógł podjąć się tego bo lubie Urban Chaos i dużo razy go przeszedłem, ale potrzebuje kogoś do współpracy.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Imilek
Post : 06 kwie 2011 19:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 27.03.2011


Nie chcę nikogo osłąbiać, aczkolwiek raczej kogoś "osłąbię", a mianowicie czy Ja2 Ub i JA2,5 UB to to samo czy coś innego- bo cięzko mi to pojąć? A powiem, że dośmnie ot nurtuje
Pozdrawiam.


*
 
GrU
Post : 06 kwie 2011 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


UB do kolejna część JA ale nie jakoś rozbudowana tylko taki większy dodatek dlatego przy UB jest 2.5

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
lukasamd
Post : 06 kwie 2011 20:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie ma w praktyce czegoś takiego jak JA 2,5 - to jest tak naprawdę JA2: Unfinished Business.
O ile dobrze pamiętam, Len to sprawdzał i okazało się, że nieprawidłowa nazwa "dwa i pół" jest używana tylko w Polsce, za sprawą tego, że pod taką nazwą grę wydał CD-Projekt.

Mówiąc krótko:
Tak, to jest to samo, najlepiej oznaczać to jako JA2 UB w celu uniknięcia wątpliwości.


*
  WWW
Imilek
Post : 07 kwie 2011 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 27.03.2011


No i z tego własnie czegoś wynikneły moje liczne wątpliwości- w każdym bądź razie już rozumiem i dziękuję za krótkie, aczkolwiek treściwe wyjaśnienie ;D
Pozdrawiam.


Dodano: 07 kwi 2011 17:54

A wiecie może bo osobiście wolałbym zakupić wersję angielską i ściągnąć piśmienne spolszczenie, a niżeli słuchać tych gónianych polskich lektorów- bo aż uszy więdną.


*
 
Jaahquubel
Post : 07 kwie 2011 18:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Możesz chyba kupić polską wersję i poprosić kogoś o plik(i) z oryginalnymi głosami.


*
  WWW
Imilek
Post : 07 kwie 2011 19:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 27.03.2011


Nie mam pojęcia w jaki sposób i skad, ale jeszcze jedno- do JA 2 UB istnieje spolszczenie>? Bo szukałem w wujku i nic nie mogłem się doszukać. Co do głosów- może ktoś z czytających to forum byłby tak uprzejmy?
Pozdrawiam.
A i jeszcze jedno, a mianowicie mam płytkę od JA2,5 z CD Action- od bardzo dawna. I też z tej płytki ją zainstalowałem, i kiedy włączam grę pojawia się komunikat, że nie ma płyty w napędzie, a przecież ONA tam jest, bo przed chwilą ją tam włozyłem ;D Pobrałem, więc cracka, ale w grze stało się tak, że mam pół na pół w języku Polskim i Angielskim- spolszczenie nic nie dało. I teraz nie wiem co zrobić- spolszczyć samego cracka nie umiem, bo nawet nie iwem jak- pomożecie jakoś?
Link do cracka:
[usunięty przez administratora]

A także, zależałoby mi aby całkowicie usunąć polskich, nieszczęsnych lektorów, a zastąpić ich angielskimi odpowiednikami plus napisy, bo naprawdę mi się Polacy nie podobają w tej grze. Filmiki- też nic nie widać tj. jakieś zielono-niebieskie kreski ;D
Da się temu zaradzić? Czy muszę obżergować płytę?

Banów rozdawać nie lubię, ale cracków nie podajemy. /Len


Ostatnio zmieniony 07 kwie 2011 20:30 przez Imilek, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Jaahquubel
Post : 08 kwie 2011 10:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Imilek pisze:
JA 2 UB istnieje spolszczenie
Spolszczenie? Gra wyszła po polsku przecież.

Imilek pisze:
mam płytkę od JA2,5 z CD Action- od bardzo dawna. I też z tej płytki ją zainstalowałem, i kiedy włączam grę pojawia się komunikat, że nie ma płyty w napędzie, a przecież ONA tam jest, bo przed chwilą ją tam włozyłem
W folderze, w którym zainstalowana jest gra, jest plik o nazwie w stylu "JA2UB.ini". W tym pliku jest tylko jedna rzecz: litera napędu, w którym gra szuka płyty. Jeżeli włożyłeś płytę do innego napędu, niż napęd, z którego ją instalowałeś, to z punktu widzenia aplikacji płyty nie ma - nie ma tam, gdzie ona jej szuka. Albo zmień literę w tym pliku na właściwą (może pomóc zgranie płyty na dysk jako obraz i montowanie obrazu stosownym programem), albo odpal autostart tej płyty - wówczas w okienku, które wyskoczy, instalacja będzie niedostępna, a dostępne będzie włączenie gry i (chyba) jej deinstalacja. Odpalasz stamtąd grę i jedziesz.

Imilek pisze:
Pobrałem, więc cracka,
I głupio zrobiłeś.

Imilek pisze:
Link do cracka:
Tutaj za takie rzeczy można dostać co najmniej warna. Lepiej sam to skasuj.

Imilek pisze:
A także, zależałoby mi aby całkowicie usunąć polskich, nieszczęsnych lektorów, a zastąpić ich angielskimi odpowiednikami plus napisy, bo naprawdę mi się Polacy nie podobają w tej grze.
Tak jak powiedziałem, może ktoś, kto ma angielską wersję, wystawi/przyśle Ci stosowne pliki. Nawiasem mówiąc, nie wszystkie głosy są tragiczne, np. Stogie jest bardzo dobry.

Imilek pisze:
Filmiki- też nic nie widać tj. jakieś zielono-niebieskie kreski
Pierwsze słyszę. Może wina cracka?

Imilek pisze:
Czy muszę obżergować płytę?
Co zrobić?

A tak w ogóle, to off-top robisz. Może ktoś wyłączy posty od 6 kwietnia wzwyż do osobnego wątku?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna