Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 03 sie 2010 18:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Olinka pisze:
Tak poza wszystkim to... wiesz nie wazne czy sie kogos szanuje czy nie.
Kultura osobista nakazuje uzywania i przestrzegania przyjetych zasad w korespondencji.


Ja również wyznaję zasadę: szanuję (i pamiętam) to piszę z dużej litery, a jak nie, to z małej :)
Doskonale można to zobaczyć gdy rozmawia się ze mną przez komunikator i jest się natrętnym, na co kilka osób zwróciło mi już uwagę, ale po mojej reprymendzie dotyczącej czasu jakoś potrafiły uszanować zmianę stylu pisma.
Oczywiście na forum nie wymagamy grzecznościowych zwrotów i przynajmniej ja, nie mam zamiaru oceniać innych użytkowników po tym jak w tym kontekście traktują innych.

Stridingshadow pisze:
Jak komuś się nie chce się nauczyć poprawnie pisać, ani nawet dostosować do wymogów regulaminu za pomocą darmowego software'u, to nie robi łaski.


Najlepiej jak się jeszcze tłumaczy, że nie ma możliwości sprawdzania pisowni. Internet Explorer 6? Piracki Windows albo brak jakiejkolwiek wiedzy o cywilizowanych przeglądarkach.


*
  WWW
Olinka
Post : 04 sie 2010 09:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Olinka pisze:
Tak poza wszystkim to... wiesz nie wazne czy sie kogos szanuje czy nie.
Kultura osobista nakazuje uzywania i przestrzegania przyjetych zasad w korespondencji.


Ja również wyznaję zasadę: szanuję (i pamiętam) to piszę z dużej litery, a jak nie, to z małej :)
Doskonale można to zobaczyć gdy rozmawia się ze mną przez komunikator i jest się natrętnym, na co kilka osób zwróciło mi już uwagę, ale po mojej reprymendzie dotyczącej czasu jakoś potrafiły uszanować zmianę stylu pisma.
Oczywiście na forum nie wymagamy grzecznościowych zwrotów i przynajmniej ja, nie mam zamiaru oceniać innych użytkowników po tym jak w tym kontekście traktują innych.

No, bardzo dziekuje za te odpowiedz. Cały czas poznaje to forum i jego uzytkowników wiec tym bardziej cenne sa takie odpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Wigen
Post : 04 sie 2010 11:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Olinka pisze:
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.


Mnie się wydaje że pisanie wiadomego słowa dużą literą sankcjonowane jest poprzez zasady polskiej pisowni.
Z resztą jedna z zasad netykiety brzmi że należy zwracać się do innych osób za pomocą dużej litery w zaimkach "Ci, "Tobie" itd.


*
 
Len
Post : 04 sie 2010 14:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
Cały czas poznaje to forum i jego uzytkowników wiec tym bardziej cenne sa takie odpowiedzi.

Hehe, 2 lata? Bez przesady :D Większość obecnie aktywnych użytkowników jest tu nawet krócej, a druga część miała długie przerwy ;)

lukasamd pisze:
Najlepiej jak się jeszcze tłumaczy, że nie ma możliwości sprawdzania pisowni. Internet Explorer 6? Piracki Windows albo brak jakiejkolwiek wiedzy o cywilizowanych przeglądarkach.

Większości po prostu się nie chce. Automatyczne sprawdzanie jest dziś tak rozpowszechnione, że trudno o tym nie słyszeć.


*
  WWW
Olinka
Post : 04 sie 2010 15:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Wigen pisze:
Olinka pisze:
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.


Mnie się wydaje że pisanie wiadomego słowa dużą literą sankcjonowane jest poprzez zasady polskiej pisowni.
Z resztą jedna z zasad netykiety brzmi że należy zwracać się do innych osób za pomocą dużej litery w zaimkach "Ci, "Tobie" itd.

Tez mnie sie tak wydawało :)
W takim razie dobrze mi sie wydawało :) to cieszy :)

Len pisze:
Olinka pisze:
Cały czas poznaje to forum i jego uzytkowników wiec tym bardziej cenne sa takie odpowiedzi.

Hehe, 2 lata? Bez przesady :D Większość obecnie aktywnych użytkowników jest tu nawet krócej, a druga część miała długie przerwy ;)


To juz dwa lata, patrz... jak ten czas leci... :)

Na niektórych forach jestem dłuzej, duzo dłuzej :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 04 sie 2010 15:36 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
aszek
Post : 08 lut 2011 23:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009



_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Stridingshadow
Post : 09 lut 2011 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


aszek pisze:
Toście sobie pofalloutowali*

Czyżby?
Może powinienem jeszcze przepraszać kogoś, nim grzecznie zwrócę mu uwagę, że łamie regulamin?

Widzisz, że ktoś ma z czymś problem*, i grzecznie udzielasz mu na ten temat wskazówek, a w odpowiedzi słyszysz, że jesteś nadgorliwy, bo tak w ogóle to fakzerulz i fristajl i 'nieczepiaj się mnie, bo się obrażę'.

Nie oczekuję wdzięczności, za to że wypominam komuś błąd.
Wiem, że może to komuś mocno podkopać samoocenę, jeżeli ten ktoś nie ma stabilnego poczucia własnej wartości.
Ja mam, i naprawdę nie rajcuje mnie świadomość, że umiem więcej niż ktoś, kto przy swoim obecnym stanie wiedzy nie zdałby matury na starych zasadach (2 błędy ortograficzne to dwója z Polskiego, jedna dwója to matura w plecy).
Uwierzcie, że to naprawdę żadna przyjemność upraszać się każdego, żeby zaczął zwracać uwagę na te chędożone czerwone wężyki pod co drugim wyrazem w brudnopisie jego postu, a robię to m.in dlatego, że taki jest regulamin, a byki (i bysiory) kolą mnie w oczy.

*Ortografia to nie jakiś luksus, to coś co powinien umieć każdy, po skończeniu szkoły.

_________________
Obrazek


*
 
Fisher
Post : 09 lut 2011 12:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Stridingshadow pisze:
aszek pisze:
Toście sobie pofalloutowali*

Czyżby?
Może powinienem jeszcze przepraszać kogoś, nim grzecznie zwrócę mu uwagę, że łamie regulamin?

Widzisz, że ktoś ma z czymś problem*, i grzecznie udzielasz mu na ten temat wskazówek, a w odpowiedzi słyszysz, że jesteś nadgorliwy, bo tak w ogóle to fakzerulz i fristajl i 'nieczepiaj się mnie, bo się obrażę'.

Nie oczekuję wdzięczności, za to że wypominam komuś błąd.
Wiem, że może to komuś mocno podkopać samoocenę, jeżeli ten ktoś nie ma stabilnego poczucia własnej wartości.
Ja mam, i naprawdę nie rajcuje mnie świadomość, że umiem więcej niż ktoś, kto przy swoim obecnym stanie wiedzy nie zdałby matury na starych zasadach (2 błędy ortograficzne to dwója z Polskiego, jedna dwója to matura w plecy).
Uwierzcie, że to naprawdę żadna przyjemność upraszać się każdego, żeby zaczął zwracać uwagę na te chędożone czerwone wężyki pod co drugim wyrazem w brudnopisie jego postu, a robię to m.in dlatego, że taki jest regulamin, a byki (i bysiory) kolą mnie w oczy.


Nie tylko Ciebie shadow nie tylko Ciebie.

_________________
Podpis w budowie


*
 
lukasamd
Post : 09 lut 2011 12:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Było już wiele razy o tym. Jeżeli komuś się nie chce używać tego, co ma pod ręką w każdej cywilizowanej przeglądarce, to niech nie liczy na to, że nikt mu tego palcami nie będzie wytykał.


*
  WWW
micand1989
Post : 09 lut 2011 15:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Dysleksja - wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysleksja

Jak to zawsze mówiła moja polonistka w szkole:

"...dysleksja obowiązuje tylko w szkole na lekcjach...a jak jesteś w domu to masz słowniki i masz sprawdzać jak się wyraz pisze..."
i tak się "wyleczyłem" z dysleksji.

Macie w domach słowniki, zaawansowane przeglądarki...albo matke, ojca, brata, siostre...tak ciężko??

BTW jak jest w regulaminie że używamy języka polskiego to piszcie z łaski swojej po polsku, a nie w języku KALI: "kali lubić kali kochać"

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
hasan_talib
Post : 09 lut 2011 16:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Hm, dziwi mnie taka Twoja wypowiedź w tym dziale. Pamiętam, jak jeszcze niedawno notorycznie popełniałeś błąd w wyrazie "dwójnóg" i obruszałeś się, kiedy ktoś (o ile dobrze pamiętam ja lub Stridingshadow) zwracał Ci na to uwagę ;-)


*
 
micand1989
Post : 09 lut 2011 16:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ale mnie się zdarzył raz albo dwa taki "babol" ( i staram się poprawnie pisać). A inaczej jest jak czytasz całego posta pełnego takich "baboli". :(

Notorycznie - to jest wtedy jak się pisze cały czas niepoprawnie. A ja zrobiłem błąd w 1 czy 2 postach.
Pozdro

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
White
Post : 09 lut 2011 22:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 29.12.2010


Bynajmniej nie mam pretensji do Stridingshadow'a o ortografię. Ewidentnie moja wina bo nigdy nie miałem z nią problemów i widać za bardzo wierzyłem w swoje umiejętności. Ale o dziwne podejście do nowych użytkowników. Człowiek który mnie nie zna i kompletnie nic o mnie nie wie czuje się kompetentny do oceniania mnie jako nieroba i lesera. Po prostu szok.
Przy okazji całą dyskusje traktując nowego użytkownika w wyjątkowo protekcjonalny sposób, żeby nie powiedzieć jak idiotę. Dla mnie to nowość. Sam bylem moderatorem przez jakiś czas na LA (R.I.P), ale z nie mogę pojąć zachowania moderatora, który znacząco nadinterpretuje regulamin swojego forum tylko po to, żeby komuś wytknąć błąd. Skoro regulamin mówi o błędach przez które inni użytkownicy nie mogą zrozumieć postów, a tutaj widzę, że wg moderatorów jakikolwiek błąd jest zakazany to chyba czas zmienić regulamin forum tak żeby nowi użytkownicy też to wiedzieli.

micand1989 pisze:
Ale mnie się zdarzył raz albo dwa taki "babol" ( i staram się poprawnie pisać). A inaczej jest jak czytasz całego posta pełnego takich "baboli". :(


Mam nadzieję, że kolega Micand nie nawiązuje do moich postów?

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 09 lut 2011 23:19 przez White, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
aszek
Post : 09 lut 2011 22:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Jak sądzę, tamten wątek by o falloucie, a przerodził się Wam w epopeje narodową na temat ortografii. W ten sposób robi się burdel, bo człowiek wchodzi sobie w wątek A a zamiast o A czyta o pierdolencjach o Z - mysz sama jedzie nacisnąć 'zamknij zakładkę'. Jest taka niepisana zasada mówiąca o tym że pomagać można tylko tym którzy na to zasługują, niechciana pomoc nigdy nie jest doceniana, dlatego osobiście wątpię w sens takiej krucjaty, Stringshadow. O ile regulamin forum przewiduje jakieś tam wymogi pisania w miarę po polsku, to egzekwować go chyba można bardziej efektownie, np. edycją posta przez moda, czy ostatecznie warnami.

Od przypadku do przypadku czytając posty co poniektórych sam mam problemy z recognitą (zrozumieniem) przekazu, jako że mój CPU takiego orta z łatwością potrafi zdekodować, a dużo większe problemy pojawiają się przy niuansach natury stylistycznej (transmisja leci bez operatorów logicznych zwanych też przez niektórych przecinkami), to mimo to rozumiem że każdy może mieć gorszy dzień. Tyle że jak widać nie każdy tak może i wówczas łatwo o flamewar w sprawie jakże bardzo istotnej, podniesienie chędorzonego 'o' do rangi osobistego celu życia - bo ten dylemat "jakie 'o' tu zastosować ?" nie daje żyć. To będzie to zwykłą małostkowością, czepialstwem dla sztuki (chyba z nudów) na dodatek trochę jakby zalatuje selektywnym wybieraniem sobie ofiar - jak słusznie ktoś tam zauważył.

Jako że są różni ludzi z różnymi zdolnościami/ułomnościami, to akurat dla mnie zrozumiałym jest że nie każdy będzie się doktoryzował w dyscyplinie prof. Miodka. W konsekwencji, i co najwyżej, kiedyś pozostanie on niezrozumiany o raz za dużo - wtedy (co akurat nie jest takie złe), oszczędzi to (mi) na przyszłość dalszych prób zrozumienia (przeczytania zaszyfrowanego w ROT-13 posta).

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Stridingshadow
Post : 09 lut 2011 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


White pisze:
Ale o dziwne podejście do nowych użytkowników.

Staram się nie odstraszać nowych, ale to niełatwe pod względem godzenia funkcji zwykłego użytkownika, jak i moderatora.
Jeżeli nie będę zwracał nowym uwagi od początku, to potem pomyślą, że nagle mi coś odwaliło.

White pisze:
Człowiek który mnie nie zna i kompletnie nic o mnie nie wie czuje się kompetentny do oceniania mnie jako nieroba i lesera.

Nieprawda, powiedziałem, że fraza 'nadgorliwość gorsza od faszyzmu' jest typową wymówką dla nierobów i leserów (m.in dlatego że zawsze można to powiedzieć, żeby wytłumaczyć sobie brak odpowiedzialności/zaangażowania w danej kwestii).
Nie oceniam nikogo, tylko staram się Ci powiedzieć, że mógłbyś się zastanowić stosowaniem w.wym frazy.

White pisze:
ale z nie mogę pojąć zachowania moderatora, który znacząco nad interpretuje regulamin

Ja nie nadinterpretuję regulaminu.
W tej dyskusji jest wyjaśnione, że pisownia na forum ma być poprawna, administrator forum odwoływał się wielokrotnie do cytowanej przeze mnie części regulaminu właśnie odnośnie ortografii.
Poza tym nie powiedziałem Ci "pisz poprawnie bo posypią się warny", tylko tyle, że 'nie' nie łączy się z czasownikami.
Kilka razy popełniłeś ten błąd, z czego wyniosłem, że widocznie tej reguły nie znasz.
Przyznam, że zirytowała mnie Twoja odpowiedź, ponieważ pomimo wszelkich starań żebyś nie odebrał tego ofensywnie, spotkałem się z Twoim lekceważeniem.

White pisze:
że wg moderatorów jakikolwiek błąd jest zakazany to chyba czas zmienić regulamin forum tak żeby nowi użytkownicy też to wiedzieli.

Rzeczywiście nie chodzi o jakikolwiek błąd, bo w to wliczają się błędy związane ze stosowaniem klawiatury, a te ostatnie robimy wszyscy.
Tymczasem ja (w miarę moich umiejętności) staram się uprzejmie zwrócić Ci uwagę, że cały czas robisz ten sam błąd (a mi naprawdę trudno uwierzyć, że tak selektywnie nie trafiasz w spację, która jest bądź co bądź największym klawiszem), w odpowiedzi na co słyszę, że się czepiam.

White pisze:
Mam nadzieję, że kolega Micand nie nawiązuje do moich postów?

Kolega Micand swego czasu uporczywie pisał 'dwujnóg' co bolało mnie bardziej niż Twój zlepek 'nie' z czasownikiem (a reguła jest równie prosta).

Nie chcę żebyś myślał, że czepiam się Twojej ortografii, bo brak mi argumentów.
Nie prowadzę dyskusji, żeby komuś coś udowodnić.
Mam wszystkie Fallout'y, które wydano na komputer (poza New Vegas), i będę grał w ten, w który zechcę, niepotrzebna mi do tego niczyja opinia.
Na prawdę nie mam interesu w tym, żeby na siłę kogokolwiek do czegokolwiek przekonać.

Branie udziału w dyskusji ORAZ pełnienie funkcji moderatora wcale nie jest łatwe.
Swego czasu, kiedy zezwalaliśmy jeszcze na dyskusje o polityce, dość mocno potykałem się z kolegą djt na temat polityki właśnie.
Któregoś razu wchodzę do działu 'Polityka', a kolega djt coś mówi o swoich przeciwnikach politycznych jako podludziach.
'Podludzie' to termin wywodzący się doktryny nazistowskiej, nazizm jest w Rzeczypospolitej nielegalny, a my mamy paragraf o wymogu zgodności treści postów z prawem RP.
Wlepić warn'a i skasować posta, czy nie wlepić?
Wlepić, a na co mam czekać?
Kolega djt oczywiście uznał, że wykorzystuję funkcję do zamknięcia mu ust, i do czasu zamknięcia tematu 'Polityka' się w nim więcej nie wypowiedział (czego żałuję, bo przyjemnie mi się z nim potykało, ale nie będę go przepraszać za to, że złamał regulamin i dostał warn'a).

aszek pisze:
O ile regulamin forum przewiduje jakieś tam wymogi pisania w miarę po polsku, to egzekwować go chyba można bardziej efektownie, np. edycją posta przez moda, czy ostatecznie warnami.

Zgadzam się, ale biorąc pod uwagę, ile postów musielibyśmy edytować, jest to nieco nierealne (szczególnie, że wielu młodych użytkowników jest z ortografią na bakier).

aszek pisze:
To będzie to zwykłą małostkowością, czepialstwem dla sztuki (chyba z nudów) na dodatek trochę jakby zalatuje selektywnym wybieraniem sobie ofiar - jak słusznie ktoś tam zauważył.

Przy czym selekcja dotyka użytkowników, z którymi prowadzę dyskusję, bo to ich najczęściej czytam.

No nic, zobaczmy co da się zrobić.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron