Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3
Autor Wiadomość
djt
Post : 22 paź 2010 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Tak sobie pykam w DoM (poziom INSANE) i kilka uwag na temat.
Na razie zdobyłem Drassen i Cambrię, spokojnie sprawdzam sobie każdy sektor, odpieram ataki.

1. Eliciarze są niesamowicie opancerzeni (głownie pancerze saperskie). Nie tkniesz ich amunicją AP ani AET ani nawet 12,7 mm. Wojaki jak Robocopy, przyjmują na czachę kilka serii i nic, nawet nie zemdleją. Albo granat, albo nóż, albo broń futurystyczna, której jest dość sporo (lasery, broń na mikrofale, miotacze ognia, działka plazmowe itd.) :) Inaczej roznoszą na butach oddział najemników z bronią, że tak powiem, analogową.
2. Trening samoobrony kosztuje aż 15.000 (można to zmienić w .ini) ale szkolisz 4 zielonych, 2 doświadczonych i 2 weteranów za jedną turą.
3. Poprawiona jest chyba znacznie AI wrogów i samoobrony; wojaki obchodzą z flanki, wyczołgują się z pola ostrzału, strzelają serią z bliska... Samoobrona lepiej walczy w trybie turowym niż auto.
4. W grze można znaleźć przepotężne bronie - minigun, który u mnie nosi teraz np. Stogie. 1 pocisk (liczony x4 przy każdym strzale) zadaje CONAJMNIEJ 60 pkt obrażeń na dowolnym dystansie. Eliciarz po dwóch pociskach przyjmuje 120 pkt na klatę, czerwony - 240 :), głowa rozpryskuje się za pierwszym pociskiem :), dalej - pociski termobaryczne. Mając MGL40 z takimi pigułkami Dymitri rozwalał 1 nabojem 5 (słownie: pięć) dorosłych Crepitusów zadając im po 90 - 150 pkt obrażeń! Dalej - Lancer Rifle, laserowy karabin, który może służyć jako snajperski, Avenger Cannon - działko na 24 termobaryczne pociski. Plasma Shotgun - który niszczy najpierw pancerz wrogów a potem ich samych (magazynek na 92 pociski!)
5. W ogóle z Crepitusami to masakra. W kopalniach jest ich więcej i przeciwko ich kwasom nie pomagają maski, choć mając takie bronie to nie problem... Dodatkowo atakują dwie kopalnie naraz - co mnie po prostu zwaliło z nóg :) W cambrijskiej kopalni Królowa dostała z termobara, wyszedłem na powierzchnię zadowolony, a tu po paru dniach... atak stworów w Grumm! :crazy:
6. Stroggowie to po prostu zwykłe cioty :). Sam Gumpy ledwo co zrekrutowany załatwił ich wszystkich laserem w lewej ręce :)
7. Marauderzy to cywile którzy gadają podczas walki po chińsku i są dobrze wyposażeni w pancerze i nowoczesny sprzęt. Trudny przeciwnik jeśli nie masz futurystycznych broni.
8. W grze wszystkie dodatki pasują do wszystkich broni, więc można się wyposażyć w dwa Desert Eagle'y z lunetami x7 + celownik na podczerwień i tłumik, albo np. dołączyć trigger do snajperki PSG1 i postrzelać sobie serią :)
9. Gra jest stabilniejsza od wszystkich modów JA2 w jakie grałem, nie zauważyłem nawet słynnych zamrożeń podczas tury przeciwnika mimo że mam już dwadzieścia kilka dni w grze za sobą.
10. Jak łatwo zauważyć gram głównie MERCem i muszę powiedzieć, że nawet Gumpy z laserem w pierwszym dniu po rekrutacji to po prostu ponury żniwiarz. Futurystyczne bronie mają niesamowitą celność nawet przy niezbyt wygórowanych statystykach najemnika, ale i tak nie jest lekko, bo przeciwnik ma to samo i równie celnie strzela.
11. Na mapie strategicznej na kilka minut przed atakiem wyświetlają się informacje o liczbie zbliżających się żołnierzy co ułatwia obronę miast.

Ogólnie bardzo przyjemny mod, dość trudny jeśli nie masz włączonego full item drop :)

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
lukasamd
Post : 23 paź 2010 08:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ten mod jest znacznie bardziej ciekawy niż się początkowo wydaje. Ostatnio przeglądałem readme i dowiedziałem się min o tym że można:
- ulepszać kopalnie -> kosztuje to sporo, ale wtedy dostajemy więcej $
- tworzyć przedmioty
- tworzyć pojazdy (!)
- szybko naprawiać sprzęt poprzez użycie futurystycznej "naprawiarki"


Poza tym tak jak napisałeś poprawiono AI - wróg ma korzystać z przewagi w sprzęcie czy liczebności. Najemnicy również są znacznie bardziej samodzielni bo gdy usłyszy jakiś głos, to się obraca w tamtą stronę. Gdy usłyszy coś bliżej, to nawet podnosi broń i zaczyna celować, aby w wypadku przerwania mieć jak najwięcej AP do dyspozycji. O ile dobrze wyczytałem, to da się również zrobić tak, aby najemnicy sami decydowali do kogo i kiedy strzelać - bardzo przydatne wtedy gdy gramy z ograniczonymi czasowo przerwaniami, bo my możemy nie zdążyć wszystkiego zrobić, najemnicy dadzą radę.

Jest tego od groma i choć sektory się nie zmieniły, to mod pod względem technologicznym zasługuje na taką uwagę jak JA2 1.13 :)


*
  WWW
djt
Post : 23 paź 2010 08:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


...no właśnie, zapomniałem o kopiarce przedmiotów. Trochę daje to przewagi nad wrogami, szczególnie gdy nie mamy full item drop. Zdobylismy np. zniszczony karabin laserowy i trochę amunicji. Dzięki temu cacku możemy w taką broń wyposażyć cały oddział. Wystarczy nanieść na ten przedmiot rzeczy które zostają po wrogach, a powiekszy się ilość kasy zapisana w urządzeniu. Gdy osiągniemy pułap kilku tysięcy dolarów, do slotu przedmiotu wkładamy cokolwiek, a rzecz wkładana się nam skopiuje i pojawi w slocie. Nawet jeśli rzecz jest zniszczona, to uzyskamy sprawną w 100% kopię.

Trochę cziterskie, ale bez laserów raczej trudno walczyć z elitami.

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Romczyn
Post : 30 sie 2011 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 26.08.2011


No i znowu mam problem z modem :\
Robię wszystko jak w instrukcji próbowałem na różnych wersjach ale zawsze grając małym obcym psuje się wyświetlanie i odnawianie punktów akcji...
Miał ktoś może coś takiego i znalazł rozwiązanie?


*
 
wolf00
Post : 13 gru 2013 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 19.06.2007
  • Skąd: kladno




*
 
Starchris
Post : 13 gru 2013 20:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


wolf00 pisze:
Hi all gentlemen if you want show something from star treak weaponry,try taste this:

Thanks a lot for your pictures. We will use them for sure.


wolf00 pisze:
anyway i have dowloaded d.o.m from your pages,it a much advanced compare to older builds..

Yes, in our download we have only the newest versions (all patches always connected) of all mods and already prepared for as simple as it can be the installing. Just copy and paste and play.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
luk3Z
Post : 11 lis 2020 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 01.03.2010
  • Skąd: Metavira


Szkoda, iże nikt nie pomyślał o zrobieniu moda w którym walczymy z obcymi zamiast z ludźmi (coś w rodziaju gry planszowej "Obcy"). Ile razy można grać w grę z ta samą fabułą gdzie trzeba znaleźć i zneutralizować królową Deidrannę...

https://alien.fandom.com/pl/wiki/Obcy_% ... anszowa%29

_________________
JA2 Vault (Repositories): https://pastebin.com/MJFckiaq
JA2 1.13 Hot Keys: https://pastebin.com/EHLMuk1k
JA2 v1.13 Starter Documentation: https://github.com/aimnas/1.13_starter_documentation


*
 
amber-coffeeCat
Post : 18 lis 2020 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 04.09.2020


luk3Z pisze:
Szkoda, iże nikt nie pomyślał o zrobieniu moda w którym walczymy z obcymi zamiast z ludźmi (coś w rodziaju gry planszowej "Obcy"). Ile razy można grać w grę z ta samą fabułą gdzie trzeba znaleźć i zneutralizować królową Deidrannę...

https://alien.fandom.com/pl/wiki/Obcy_% ... anszowa%29



A tutaj akurat mylisz się, kolego, bo jest taki mod. Nawet w dziale download na JAC:
https://jagged-alliance.pl/plik524/

Nie jest to niestety modyfikacja oparta na 1.13. Nie mogę Ci też powiedzieć nic o jego jakości, bo jest na długiej liście modów, w które "kiedyś zagram"... ^^ Niemniej, istnieje.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3


cron