Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 31 lip 2010 12:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Stridingshadow
Post : 31 lip 2010 13:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Chris pisze:
Mam małe pytanie. Czy w tym serwisie grożą jakieś sankcje za pisanie postów w takiej postaci gramatycznej. Poniżej link - to jest pierwszy post u samej góry.

Punkt 5. regulaminu traktuje o w.wym zagadnieniu, zatem jeśli ktoś kto bezlitośnie kaleczy ortografię i gramatykę, jest z reguły informowany przez moją osobę o dostępności autokorekty w niektórych przeglądarkach (np. Mozilla Firefox).

Jeżeli będzie to naprawdę uciążliwe (zdarzali się już użytkownicy będący na bakier z ortografią, ale nigdy nie stanowili istotnego problemu), to dostanie warn'a, jeżeli to nie pomoże, to sprawy potoczą się identycznie jak w przypadku pogwałcenia innych punktów regulaminu*.

*Znaczy się, że jeżeli użytkownik nie podporządkuje się regulaminowi, nadawane mu będą kolejne warn'y, co może doprowadzić do bana tymczasowego, bądź stałego.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 31 lip 2010 15:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Znam takiego jednego kolegę ze szkoły, który zawsze twierdził, że ma "dyslekcję". Nie mam pojęcia co to ale chyba coś poważnego skoro potrafił zrobić błąd nawet w przecinku. Głupotą byłoby karanie za samą ortografię, prędzej za brak umiejętności czytania ze zrozumieniem*, np. gdy ktoś kolejny raz uparcie pyta o coś na co udzielono mu już odpowiedzi.

*Co zazwyczaj idzie w parze z dysleksją, ale to już inna sprawa...

I proponuję nie sugerować się forum LA. Tam jest zupełnie inny poziom dyskusji.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 31 lip 2010 17:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Znam takiego jednego kolegę ze szkoły, który zawsze twierdził, że ma "dyslekcję". Nie mam pojęcia co to ale chyba coś poważnego skoro potrafił zrobić błąd nawet w przecinku.

Z tym przecinkiem to przesada, ale mam kolegę, który jest całkiem niegłupi, kończy studia, i ciągle robi straszne babole, nawet po kilka w jednym słowie.
Po prostu nigdy nie poradził sobie z ortografią.

Len pisze:
Głupotą byłoby karanie za samą ortografię

Niby dlaczego?
Zapis w regulaminie o poprawności postów jest, darmowa możliwość sprawdzenia pisowni w przeglądarce też jest.
Jedyne czego w tym wypadku trzeba, to dobra wola.

Len pisze:
np. gdy ktoś kolejny raz uparcie pyta o coś na co udzielono mu już odpowiedzi.

To podchodzi pod punkty 7. i 8..

Len pisze:
I proponuję nie sugerować się forum LA. Tam jest zupełnie inny poziom dyskusji.

Wow, ich serwer wciąż działa :P

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 31 lip 2010 18:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Stridingshadow pisze:
WOW, ich serwer wciąż działa :P


Ich serwer działa już tylko w trybie graficznym, znaczy się można go tylko przeglądać i czytać. Wszystko inne padło na łeb na szyje.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
mtl
Post : 31 lip 2010 20:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Może nie tyle sankcje, ale bardziej brak chęci do czytania takiego postu przez kogokolwiek. No bo jeżeli ktoś coś chce, to dlaczego mam sobie jeszcze zadawać trud w odszyfrowaniu o co w ogóle mu chodzi ;)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 31 lip 2010 22:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Stridingshadow pisze:
Len pisze:
Głupotą byłoby karanie za samą ortografię


Niby dlaczego?
Zapis w regulaminie o poprawności postów jest, darmowa możliwość sprawdzenia pisowni w przeglądarce też jest.
Jedyne czego w tym wypadku trzeba, to dobra wola.

Słowo klucz to "dobra wola". Takim ludziom od wczesnego dzieciństwa wmawia się, że mają dysleksję i naturalnym jest, że robią błędy. Potem jak ich ktoś w szkole średniej poprawia odpierają tylko "no co, mam dysleksję" i kładą się na ławce. Moteel trafił w sedno - jeśli ktoś wali błąd za błędem, pisze niezrozumiale i niechlujnie to ludzie go olewają, ja tak robię i zalecam to wszystkim. A o co chodzi, każdy wie. Brak słów też ma swoją wymowę.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 01 sie 2010 17:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Takim ludziom od wczesnego dzieciństwa wmawia się, że mają dysleksję i naturalnym jest, że robią błędy. Potem jak ich ktoś w szkole średniej poprawia odpierają tylko "no co, mam dysleksję" i kładą się na ławce.

A potem trzeba wysłać CV i list motywacyjny do pracy i nie ma że boli.


*
  WWW
Len
Post : 01 sie 2010 18:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel pisze:
Len pisze:
Takim ludziom od wczesnego dzieciństwa wmawia się, że mają dysleksję i naturalnym jest, że robią błędy. Potem jak ich ktoś w szkole średniej poprawia odpierają tylko "no co, mam dysleksję" i kładą się na ławce.

A potem trzeba wysłać CV i list motywacyjny do pracy i nie ma że boli.

To już ich problem. Jak w dzieciństwie nie nauczyli się zwracania uwagi na szczegóły to tym bardziej nie nauczą jako dorośli.

Parę razy widziałem CV takich osób: "rz" zamiast "ż", kompletny brak przecinków, nazwisko (własne) czy nazwa miasta pisane z małej litery - normalka.


*
  WWW
Olinka
Post : 03 sie 2010 17:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Jaahquubel pisze:
Len pisze:
Takim ludziom od wczesnego dzieciństwa wmawia się, że mają dysleksję i naturalnym jest, że robią błędy. Potem jak ich ktoś w szkole średniej poprawia odpierają tylko "no co, mam dysleksję" i kładą się na ławce.

A potem trzeba wysłać CV i list motywacyjny do pracy i nie ma że boli.

To już ich problem. Jak w dzieciństwie nie nauczyli się zwracania uwagi na szczegóły to tym bardziej nie nauczą jako dorośli.

Parę razy widziałem CV takich osób: "rz" zamiast "ż", kompletny brak przecinków, nazwisko (własne) czy nazwa miasta pisane z małej litery - normalka.

Tu wrzuce taka uwage.
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.
Czyli kiedy zwracasz sie do rozmówicy?

Jezeli jest to nagminne to czyz nie powinno byc karane?
Czy Ciebie to nie dotyczy?
Jakby nie patrząc to nasze (polskie) zasady pisowni.

Taki szczegół :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 03 sie 2010 17:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Olinka pisze:
Tu wrzuce taka uwage.
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.
Czyli kiedy zwracasz sie do rozmówicy?

Jezeli jest to nagminne to czyz nie powinno byc karane?
Czy Ciebie to nie dotyczy?
Jakby nie patrząc to nasze (polskie) zasady pisowni.

Taki szczegół :)

A ja wrzucę taką uwagę:
Jak zaczniecie mi się tu kłócić, to nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego z Was.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 03 sie 2010 17:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
Tu wrzuce taka uwage.
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.
Czyli kiedy zwracasz sie do rozmówicy?

Jezeli jest to nagminne to czyz nie powinno byc karane?
Czy Ciebie to nie dotyczy?

A niby dlaczego karane? Oczywiście, że mnie to nie dotyczy, podobnie jak i wszystkich innych. Dopiero pisałem, że nie należy karać za błędy, bo to się mija z celem.

A zwroty typu "Ty", "Ciebie" piszą z dużej litery, gdy zwracam się do osoby, którą szanuję... zazwyczaj, ale nie bierzcie tego za bardzo do siebie, bo czasem zwyczajnie zapomnę lub się spieszę ;) Ponadto, nagminnie walę literówki w postaci:
jest - jets
gdzie - gdize
tylko - tlyko


*
  WWW
Olinka
Post : 03 sie 2010 17:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Olinka pisze:
Tu wrzuce taka uwage.
Len a co myslisz o pisaniu z duzej litery zwrotów "Ty", "Ciebie" itd.
Czyli kiedy zwracasz sie do rozmówicy?

Jezeli jest to nagminne to czyz nie powinno byc karane?
Czy Ciebie to nie dotyczy?

A niby dlaczego karane? Oczywiście, że mnie to nie dotyczy, podobnie jak i wszystkich innych. Dopiero pisałem, że nie należy karać za błędy, bo to się mija z celem.

A zwroty typu "Ty", "Ciebie" piszą z dużej litery, gdy zwracam się do osoby, którą szanuję... zazwyczaj, ale nie bierzcie tego za bardzo do siebie, bo czasem zwyczajnie zapomnę lub się spieszę ;) Ponadto, nagminnie walę literówki w postaci:
jest - jets
gdzie - gdize
tylko - tlyko

Tak poza wszystkim to... wiesz nie wazne czy sie kogos szanuje czy nie.
Kultura osobista nakazuje uzywania i przestrzegania przyjetych zasad w korespondencji.
To taki szczególik warto sie go nauczyc za młodu :):):)

Ale odetchnełam z ulga bo jak poczytałam te posty o ortografii i tym jak karac i banowac za błedy i w ogóle to włos na głowie staje.
Zwłaszcza dla kogos kto ma duzy problem z ortografia. literówkami.
Przykro jest sie dowiedziec, że jest sie debilem tylko dlatego, że ma sie własnei taki problem.
I nie wynika on z lenistwa, ignorancji tylko po prsotu jest problemem niezależnym od człowieka.

Stridingshadow pisze:
A ja wrzucę taką uwagę:
Jak zaczniecie mi się tu kłócić, to nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego z Was.

hehehe Shadow wyluzuj ja sie spytac chciałam własnei dlatego ,że tu wczesniej poczytałam co poczytałam :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 03 sie 2010 17:29 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 03 sie 2010 17:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Stridingshadow pisze:
Jak zaczniecie mi się tu kłócić, to nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego z Was.

Zaznaczam, że nie żartowałem pisząc co wyżej.

Olinka pisze:
Ale odetchnełam z ulga bo jak poczytałam te posty o ortografii i tym jak karac i banowac za błedy i w ogóle to włos na głowie staje.

Nie karać i banować za błędy, tylko za rażące nieprzestrzeganie regulaminu, także w kwestii ortografii.

Olinka pisze:
Przykro jest sie dowiedziec, że jest sie debilem tylko dlatego, że ma sie własnei taki problem.
I nie wynika on z lenistwa, ignorancji tylko po prsotu jest problemem niezależnym od człowieka.

Przypominam, że można sobie za darmo sprawdzić pisownię za pomocą słownika w przeglądarce internetu.
Jak komuś się nie chce się nauczyć poprawnie pisać, ani nawet dostosować do wymogów regulaminu za pomocą darmowego software'u, to nie robi łaski.

Przypominam, że mowa o kimś, kto nie potrafi sklecić dwóch słów, bez trzech błędów.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 03 sie 2010 17:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Stridingshadow pisze:
Stridingshadow pisze:
Jak zaczniecie mi się tu kłócić, to nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego z Was.

Zaznaczam, że nie żartowałem pisząc co wyżej.
Wiem śmiertelna powaga :) ale ja nei zamierzam sie kłócic :) Poza tym ktos gdzies napisał, ze kto sie lubi ten sie czubi... czy jakos tak wiec...

Stridingshadow pisze:
Olinka pisze:
Przykro jest sie dowiedziec, że jest sie debilem tylko dlatego, że ma sie własnei taki problem.
I nie wynika on z lenistwa, ignorancji tylko po prsotu jest problemem niezależnym od człowieka.

Przypominam, że można sobie za darmo sprawdzić pisownię za pomocą słownika w przeglądarce internetu.
Jak komuś się nie chce się nauczyć poprawnie pisać, ani nawet dostosować do wymogów regulaminu za pomocą darmowego software'u, to nie robi łaski.

Przypominam, że mowa o kimś, kto nie potrafi sklecić dwóch słów, bez trzech błędów.
Pytałam sie o pisanie z duzej litery omly :)
Taka ciekawość babska :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna