Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 21 gru 2009 12:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie będzie Jagged Alliance 3!
Do trzech razy sztuka? Niestety nie... historia zatoczyła koło. To już pewne - prace nad Jagged Alliance 3 zostały wstrzymane! Gry nie będzie, a na pewno nie z rąk Akelli która zarzekała się, że prace dokończy. Informację podał niemiecki magazyn Gamestar, powołując się na Antona Kamarova, rzecznika firmy. Co ciekawe, sprawę skomentowali dopiero w momencie, gdy informacja wypłynęła do mediów. Choć tak naprawdę, prace zostały anulowane wiele miesięcy wcześniej, być może nawet jeszcze w zeszłym roku! My również wielokrotnie próbowaliśmy nawiązać kontakt - bezskutecznie. To dobitnie pokazuje jaka jest polityka firmy - przemilczeć sprawę.

Fani tej kultowej sagi już niemal 10 lat czekają na trzecią odsłonę. Jako redakcja oficjalnego polskiego serwisu poświęconego serii JA możemy obiecać, że podejmiemy wszelkie próby nawiązania kontaktu z, byłymi już, autorami JA3. Bo co warte uwagi - nie wiemy nic ponad to, że umowa Strategy First z Akellą została zerwana. Nie wyjaśniono nam przyczyn ani planów na przyszłość. Nie wiemy, więc czy seria została już skreślona, czy może (podobnie jak w 2006r.) w tajemnicy przed wszystkimi zawarto porozumienie z inną firmą. A co z grą, która do tej pory nazywała się "Jagged Alliance 3"? Czy zostanie wydana pod innym tytułem? Pytań jest wiele, odpowiedzi brak.

Jak więc obecnie wygląda sytuacja? Tak samo jak przed rozpoczęciem prac, czyli wróciliśmy do punktu wyjścia. Kanadyjskie Strategy First wciąż posiada wszystkie prawa marki i mało prawdopodobne jest, aby nie chciała ich użyć. Firma jest w głębokim kryzysie, na tyle dużym że wraz ze światową premierą Disciples III: Renaissance (które do Akelli trafiło jednocześnie z JA3) wszystkie prawa do serii przeszły pod banderę Rosjan! Co to oznacza? Że kolejną, i wszystkie następne odsłony Disciples zostaną wyprodukowane na wschodzie - a to jest o tyle dziwne że ta, równie kultowa seria posiada ogromny potencjał marketingowy! Tą i wieloma innymi sprawami zajmiemy się w specjalnym artykule, który przygotowujemy. Rozpatrzymy w nim wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce po to, by na końcu pokazać powiązania i mocne przyczyny takiego stanu rzeczy.



*
  WWW
lukasamd
Post : 21 gru 2009 13:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zła wiadomość, to fakt.
Z drugiej strony była do przewidzenia, skoro Akella cały czas unikała jakiegokolwiek kontaktu z zainteresowanymi w tej sprawie.
W tej sytuacji naprawdę sporej mocy nabierają słowa jednego z naszych użytkowników:

Jaahquubel pisze:
JA3 będzie, jak sami zrobimy. I szybciej się z tym pogodzicie, tym szybciej coś z tym się zrobi.


Historia Jagged Alliance 3, pomijając szczyptę dramatyzmu, wygląda już jak ta znana z Duke Nukem Forever. Prace raz trwają, raz są zawieszane, a tak naprawdę po prostu dobry pomysł jest marnowany, bo chodzi o to co zwykle, o pieniądze :/


*
  WWW
momo78
Post : 21 gru 2009 14:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Nie jestem zaskoczony tą wiadomością. Szkoda mi JA3, a Akella niech się smaży w piekle za to! :diabelek: :diabelek: :diabelek:

Jeden plus: będziemy mieli o czym dyskutować na chacie(teoretycznie) xD

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
mtl
Post : 21 gru 2009 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Z jednej strony totalna porażka - jedno, że gry nie będzie, drugie, że tyle na ten temat milczeli. Z drugiej jednak strony osobiście mam coś na pocieszenie - jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, żeby Akella zrobiła JA3, które było by godną kontynuacją serii. Takie zapowiedzi były już przy Hired Guns, a każdy wie co z tego wyszło (nie mówię, że HG złe, ale do JA2 nie dorasta do pięt).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 21 gru 2009 17:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Fakt, lepiej że gry nie ma, niż miałaby być gniotem i w fatalny sposób kontynuować / zamykać serię Jagged Alliance.


*
  WWW
Olinka
Post : 21 gru 2009 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Nie jestem zaskoczona.
W ogóle temat gier, kolejnych ich czesci jest w zasadzie wyzwaniem dosc duzym, któremu nie podoła sie od tak.
Kontynuacja jeszcze w 3D.
Osobiscie nei wiem czy 3D to dobry pomysł.
Na przykładzie starego UFO from the deap (kolejnej czesci własnie w 3D) widac jak to nie pomogło grze.
Wolałam juz wersje Xcom czyli 4 z rzedu.

Pozostaje liczyc na kolejne modyfikacje i pomysły bo sa moim zdaniem rewelacyjne :).

Nic tylko dopracowac i na utrzymanie strony JaCenter bedzie grosik :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
nemrod
Post : 22 gru 2009 11:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Trzeba bedzie niewiadomo juz ktory raz odkurzac plytki ze starymi jaggedami, tudziez pograc w mody. Choc od prawie poltora roku nie tknalem zadnego jaggeda nawet na sekunde to jednak szkoda, ze kontynuacji nie bedzie. Przynajmniej w tym stuleciu, bo niestety z dzisiejszego pokolenia graczy malo kto zna Jagged Alliance.

_________________
.


*
 
wierzba
Post : 08 lut 2010 13:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


wedlug mnie jak oglodałem screeny z ja3 to jak dlamnie za bardzo odbiega grafą od ja 2 i to mi sie nie podoba . wole starą grafe z ja2


*
 
M'cin
Post : 17 lut 2010 16:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


niektórzy nie liczyli na grafę tylko na poprawiony system walki i wyższą grywalność (albo przynajmniej tak dobrą jak w JA2) :P


*
 
lukasamd
Post : 17 lut 2010 18:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tyle tylko, że obecnie wypuszczać grę z grafą taką jak ma JA2 = samobójstwo. Grupa odbiorców byłaby naprawdę baaardzo niewielka, a gra musi się przecież przynajmniej zwrócić.


*
  WWW
M'cin
Post : 18 lut 2010 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


patrząc na dzialania Strategy First można odnieść wrażenie, ze dla nich wydanie JAKIEJKOLWIEK gry to samobójstwo, bo lepiej przecież emocjonować fanów zapowiedziami a potem anulować aż do skutku. niemalże drugi duke nukem :/


*
 
Len
Post : 05 mar 2010 12:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
Projekt JA3 Definitywnie zamknięty
Pomimo usilnych prób zmierzających do wymazania projektu JA3 z pamięci, my i tak wciąż dowiadujemy się nowych faktów. Dobrym źródłem okazało się rosyjskie forum poświęcone serii na którym wypowiada się pracownik moskiewskiej Akelli, co potwierdził on sam. Dzięki temu wiemy, że informacje które przekazał są pewne. A przekazał dość sporo, w pierwszej połowie grudnia 2009r. poinformował, że projekt od dawna jest zamrożony. A to potwierdza nasze podejrzenia, jakoby prace przerwano na wiele miesięcy przed informacją, która wypłynęła do mediów.

Dwa tygodnie później na jednym z rosyjskich portali pojawiła się informacja, że projekt został zamrożony i czeka na lepsze czasy. Zamrożony to jeszcze nie anulowany, lecz wszelkie nadzieje rozwiano na początku tego roku, kiedy poinformowano, że prace nad Jagged Alliance 3 zostały definitywnie zamknięte. I rzeczywiście, z dniem 1 stycznia gra została usunięta z oficjalnej strony wydawcy. Natomiast, ze strony pracownika firmy padło zapewnienie, że projekt w obecnej formie na 100% nie będzie kontynuowany, ani tym bardziej wydany pod innym tytułem. Powodem tej decyzji jest brak środków finansowych, a zarówno Akella jak i Strategy First borykają się z poważnymi problemami.

Najpewniej, w dobie kryzysu nie chciano finansować gry z niszowego gatunku, która dodatkowo powstawała na przestarzałym silniku graficznym. Z punktu widzenia dystrybutora, ryzyko było spore. Tylko czy w takim razie, kiedykolwiek zobaczymy JA3? Na szczęście, Strategy First wciąż pracuje nad przeglądarkowym Jagged Alliance. Mamy więc przynajmniej pewność, że kanadyjski wydawca nie zamierza zaprzestać finansowania tej marki.


*
  WWW
lukasamd
Post : 05 mar 2010 20:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co tu dużo mówić... po ostatnich wiadomościach, jakoś nie jest to jakimkolwiek zaskoczeniem.
Pozostaje jedynie: szkoda...


*
  WWW
Len
Post : 05 mar 2010 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Spoko, Lukas. Nie przejmuj się. Jest jeszcze paru rosyjskich dystrybutorów, których Strategy First mogłoby wykorzystać, a potem zerwać umowę xD


*
  WWW
Zhenia
Post : 06 mar 2010 02:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Len pisze:
Jest jeszcze paru rosyjskich dystrybutorów, których Strategy First mogłoby wykorzystać, a potem zerwać umowę xD

Aj jaj jaj jaj... :-<


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron