Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 24 lis 2009 22:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Oryginalnie oznaczenie heavy barrel

Heavy barrel to nie to samo co barrel heavy ;)
Heavy barrel = ciężka lufa/ciężkolufowy = przystosowany do prowadzenia intensywnego ognia bez spadku celności i/lub uszkodzenia lufy.
Barrel heavy = tak wyważony że lufa ciągnie w dół (Mk.14 Mod.0 ma tę wadę) ogólnie, w prawdziwym świecie, broń z wyważeniem w stronę lufy permanentnie ciągnie w dół co nieco utrudnia celowanie.

Po zastanowieniu, to co mówi Aszek ma sens. Broń wyważona na lufę będzie skierowana nieco bardziej w dół, przez co będzie opadać przy strzelaniu serią (i vice versa).
Broń źle wyważona powinna bardziej męczyć najemnika trzymającego ją w gotowości do strzału.
De facto najlepsza byłaby broń idealnie wyważona.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 24 lis 2009 23:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Cytuj:
Osobiście załatwiłem wszystkich indian w Ciudad del Oro (skoro zacząłem z nimi walkę to chciałem sprawdzić czy sobie poradzę) swoją postacią i AKM'em (bez akcesoriów) z minimalnymi ranami.

U mnie to samo, z tym że 2 przeciwników zabił warlock z MP5.

Cytuj:
Z mojego skromnego doświadczenia wynika że lepiej mieć jedną +/- uniwersalną broń niż kb. snajperski + PM (jest lżej).
Dla mnie optimum to większość squadu z czymś pokroju AK, ktoś z karabinem pokroju FAL'a czy G3A3/G3A4 i jeden snajper z bronią snajperską prawdziwego zdarzenia (snajper zdejmie z daleka kogo trzeba a ostrzał z broni automatycznej na średni dystans jest bardzo skuteczny

Tak właśnie dotąd grałem, Ja z AKMN (teraz Abakan, magazynki po 45) na plecach M14 sniper mod, przy pasku Five-seveN, Warlock (snajper) z M14 sniper mod i w zapasie P90, Sonar z krótkim FAL'em, w ghille i z SPR na plecach i Gunnar z FALem na dwójnogu (plus 5 magazynków po 30) i Five-seveN na pasku. Karabiny snajperskie z pleców zdejmuję tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Teraz pewnie wymienię FAL'a na RPK74M albo jak mi sie uda znaleźć, na drugiego abakana.

@aszek: po cholerę ci luneta na UMP? Ale kocham taką taktykę, rozstawić się i czekać aż frajerzy wbiegną pod lufę. Tak załatwiłem obóz rebeliantów, strzelając z wysokiej trawy z dwójnogów.

Stridingshadow pisze:
Heavy barrel to nie to samo co barrel heavy ;)
Heavy barrel = ciężka lufa/ciężkolufowy = przystosowany do prowadzenia intensywnego ognia bez spadku celności i/lub uszkodzenia lufy.
Barrel heavy = tak wyważony że lufa ciągnie w dół (Mk.14 Mod.0 ma tę wadę) ogólnie, w prawdziwym świecie, broń z wyważeniem w stronę lufy permanentnie ciągnie w dół co nieco utrudnia celowanie, ale można się chyba spodziewać mniejszego podrzutu (stąd moje domysły).
Możliwe że w grze (domysł) broń wyważona na kolbę mocniej rzuca w górę, a broń wyważona na lufę słabiej kopie i bardziej męczy podczas utrzymywania broni w gotowości.

Ok, ok, wiem, po prostu założyłem, że popełnileś błąd w pisowni. Sorry ;). Nie czytam opisów broni w 7,62 bo zasadniczo wszystkie je dobrze znam (takie hobby) i wiem czego się spodziewać.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 24 lis 2009 23:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
@aszek: po cholerę ci luneta na UMP?

Wątpię żeby miała jakiekolwiek praktyczne zastosowanie na broni tego typu :P

Mack the Knife pisze:
Ale kocham taką taktykę, rozstawić się i czekać aż frajerzy wbiegną pod lufę.

Mosin-Nagant M44, dogodna pozycja, i bandyci nie mają szans (gorzej że magazynek ma tylko 5 nabojów :P).

Mack the Knife pisze:
Sorry ;).

Przecież nic się nie stało, chodzi tylko o to żebyśmy się na wzajem rozumieli.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 24 lis 2009 23:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
magazynek

już chciałem się czepnąć, ale rzeczywiście to jest magazynek. Chociaż jeszcze nie widziałem, zeby ktokolwiek inaczej przeładowywał mosina (i np. SMLE) inaczej niż z łódek.

Mosin jest cudowny na początku gry. Po zdobyciu bazy wojskowej mamy już M14 i mosin idzie na sprzedaż.

Stridingshadow pisze:
Przecież nic się nie stało, chodzi tylko o to żebyśmy się na wzajem rozumieli.


wiem, dlatego wrzuciłem emota.

btw. nam się chat z forum zrobił trochę.

_________________
Obrazek


*
  WWW
aszek
Post : 24 lis 2009 23:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Po co luneta do UMP ? Zasadniczo na tym etapie gry to właściwie parasnajperka jest ;) Założyłbym kolimator ale ich jeszcze nie ma... poza tym z lunetą w trybie celowania wykrywasz wrogów i choćby dlatego warto założyć (jak się w nocy noktowizora nie ma) nie mówiąc o tym że na takim sprzęcie staty w snajperstwie przyrastają jak cholera, bo trafia co 3cia kula.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Stridingshadow
Post : 24 lis 2009 23:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Chociaż jeszcze nie widziałem, zeby ktokolwiek inaczej przeładowywał mosina (i np. SMLE) inaczej niż z łódek.

Bo magazynek Mosina jest stały, a magazynek Śmierdziela (SMLE czyt "esemeli" = smelly) jest 'demontowalny' do celów konserwacyjnych, w niektórych karabinach trzyma się reszty broni na łańcuszku (:

Mack the Knife pisze:
Mosin jest cudowny na początku gry. Po zdobyciu bazy wojskowej mamy już M14 i mosin idzie na sprzedaż.

To jest raczej losowe, za pierwszym razem zdobywając bazę dostałem 2x Mosin-Nagant M44, za drugim razem Mosin-Nagant M44 i Springfield M1A Scout.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 24 lis 2009 23:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Stridingshadow pisze:
Bo magazynek Mosina jest stały, a magazynek Śmierdziela (SMLE czyt "esemeli" = smelly) jest 'demontowalny' do celów konserwacyjnych, w niektórych karabinach trzyma się reszty broni na łańcuszku (:

Mosina stały nie jest, można go zdemontować bez większego problemu. Stały magazynek powinno się nazywać magazyn i mają je np kar98 albo pompki. W SMLE ten magazynek jest wymienny, z tym że nikt tego nie używał, chociażby ze względu na proporcje kosztów łódka - magazynek. Po prostu przydatność wymiennych magazynków w karabinach powtarzalnych zweryfikowała praktyka :D. Szczególnie, gdy nie ma żadnej optyki utrudniającej wykorzystanie łódek.

http://img42.imageshack.us/img42/618/ss762oboz.jpg
fotka z ataku na bazę rebelsów. Czerwone kropki to najemnicy, wektorki oznaczają kierunek, w którym leżeli. Na tym podejściu padło ze 25 przeciwników, snajperów załatwiła sonar z góry a potem frontalny atak lambert. Ogólnie, leżąca najbliżej lambert siekała krótkimi seriami, gunnar walił precyzyjnie z fala, a warlock wykańczał jak któremuś udało się położyć. Sonar ściągała na siebie ogień snajperów i próbowała ich zdejmować (+5 do snajperstwa za jeden strzał, nieźle, nie?) Najbardziej pomogło mi to, że na samym poczatku gry jeden snajper przeciwnika wlazł pod lufę drugiemu i dostał headshota :D.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 24 lis 2009 23:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Stały magazynek powinno się nazywać magazyn i mają je np kar98 albo pompki.

Je też da się zdemontować a magazynek od mausera można wymienić na 20 nabojowy model okopowy ;)
Przyjmijmy za definicję magazynka wymiennego, taki magazynek który można CAŁY wyjąć z broni bez zbędnych ceregieli.


Załączniki:
Komentarz: Jeżeli mało Ci starego, dobrego Mausera, to jest to rozwiązanie dla Ciebie (:
Trench.jpg
Trench.jpg [ 74.95 KiB | Przeglądany 1903 razy ]

_________________
Obrazek
*
 
Mack the Knife
Post : 25 lis 2009 10:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


No to mausera nie wyjmiesz, bo trzeba się bawić ze sprężyną. Co do mosina masz rację, on ma zwykły, jednorzędowy magazyn (mój błąd, miałem o ostatni raz w łapach chyba ze cztery lata temu), ale SMLE (Short Magazine Lee Enfield) na 100% miał wymienny mag według twojej definicji. Chociaż to akademicki spór, bo i tak żołnierze korzystali z łódek ;).

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 25 lis 2009 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
SMLE (Short Magazine Lee Enfield) na 100% miał wymienny mag według twojej definicji. Chociaż to akademicki spór, bo i tak żołnierze korzystali z łódek ;).

W tej kwestii się nie kłócę, sęk w tym że żołnierze otrzymywali góra 1 magazynek zapasowy, więc i tak po chwili musieliby ładować broń z łódek, a skoro trzeba to robić to po co wyciągać magazynek?

_________________
Obrazek


*
 
Zhenia
Post : 26 lis 2009 18:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Przeszliście z Mosina po ataku na bazę na Mini-14??
Kurcze, ja tej broni używałem jeszcze nawet mając do dyspozycji kałacha i 2 snajperki :)
Popatrzcie tylko na obrażenia.
Po raz pierwszy mając w rękach Mosina w grze, byłem nim zachwycony (kupiłem). Walka z bandytami przestała trwać 2 godz. (w realu) a kończyła się po 10 minutach i kilku headshotach.


*
 
Stridingshadow
Post : 26 lis 2009 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zhenia pisze:
Walka z bandytami przestała trwać 2 godz. (w realu) a kończyła się po 10 minutach i kilku headshotach.

Wbrew pozorom z Pepeszą jest jeszcze łatwiej, choć zasięg i celność nie takie same, to spory magazynek i dobra szybkostrzelność robią swoje.
PS: bandyci są ciency.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 26 lis 2009 21:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Zhenia pisze:
Przeszliście z Mosina po ataku na bazę na Mini-14??
Kurcze, ja tej broni używałem jeszcze nawet mając do dyspozycji kałacha i 2 snajperki :)
Popatrzcie tylko na obrażenia.
Po raz pierwszy mając w rękach Mosina w grze, byłem nim zachwycony (kupiłem). Walka z bandytami przestała trwać 2 godz. (w realu) a kończyła się po 10 minutach i kilku headshotach.


Oczywiście, że nie. Mosina zachowałem sobie, warlock dostał mini-14, a moja postać została przy mosinie. Zrezygnowałem z niego dopiero misję później, kiedy zdobyłem multum amunicji do kałacha (no bez przesady, kałach strzela dokładnie 2x szybciej pojedynczym ogniem, więc nawet obrażenia tego nie rekompensują. Ale najgorsze jest to, że mosin pozwala zabić 5ciu przeciwników max, a potem zaczynają się duże schody :D). A potem pojawiła się u handlarza amunicja do 7,62x51 więc mini14 też poszło w odstawkę na rzecz M14 (jakiegoś samopowtarzalnego klona). Poza tym 2 misje później miałęm już ciężarówkę i zniknęły problemy z bandytami - nie spotkałem od tego czasu żadnego i nie dziwię im się, też bym się od siebie na ich miejscu trzymał z daleka :).
Stridingshadow pisze:
Wbrew pozorom z Pepeszą jest jeszcze łatwiej, choć zasięg i celność nie takie same, to spory magazynek i dobra szybkostrzelność robią swoje.
PS: bandyci są ciency.


Jakoś nie potrafię grać w Twój sposób, czyli sypać kulami, wolę punktować po głowach. Pewnie to przyzwyczajenie z JA2. Pepeszy nie używałem, bo w czasie kiedy używałem PMów jej nie zdobyłem, a nie była na tyle super, żęby tracić na nią kasę. Co do ppsh to jestem zafascynowany kompletnie tą bronią, odkąd zobaczyłem zdjęcie z Iraku z "amerykańskim margines" strzelający z pepeszy, której na osłonie lufy doczepiono EOTech'a 552 a u dołu taki moduł flashlihgt + grip. Przeszukałem fotki, ale nie mogę tego znaleźć :/. Zrobiłem coś takiego w 1.13 z fioletową amunicją i gdyby nie brak tłumika, wymiatałoby.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 26 lis 2009 21:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mack the Knife pisze:
Jakoś nie potrafię grać w Twój sposób, czyli sypać kulami, wolę punktować po głowach.

Kto cokolwiek mówił o sypaniu kulami?
Strzelam z dystansu 60m, a z dystansu 30m prawie same headshoty :P
Mam celność ok. 90% i nie muszę się stresować że zabiję 2-3 przeciwników a potem parę sekund na przeładowanie.

Podpowiedź: o ile amunicję wygodniej nosi się w paczkach (zajmują mniej miejsca), o tyle szybciej ładuje się luźną amunicją, i są to naprawdę znamienne różnice.
Jeżeli dobrze pamiętam to przeładowanie pojedynczego wyjętego z kieszeni naboju do do karabinu Mosina trwało 0.35sekundy (:
Pepesza ma świetny zasięg jak na pm, większy niż UZI czy Thompson.

_________________
Obrazek


*
 
Mack the Knife
Post : 26 lis 2009 22:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


O, to ładnie. Może jak będę grał nast. razem to zabawię się pepeszą, chociaż trochę ciężka jest. A na jakiej podstawie szacujesz odległości? Na oko, czy jest w grze jakiś sposób na sprawdzenie? Chętnie bym sobie zrobił tabelkę najlepszych strzałów :D.

Teraz mam poważny dylemat, czy zostać przy kalibrze 7,62x51 ze zględu na wysokie obrażenia, czy też olać go (magazynki 30 ważą ponad kilogram) i zastąpić sprawdzonym AKMN, czy też przejść na 5,45 (najsłabsze obrażenia, ale mag 45 pocisków to tylko 700 gram)... I jeżeli 5,45 to czy RPK74M czy AEK 971...

Używał ktoś tego AEK? Faktycznie ma zauważalnie mniejszy rozrzut przy strzelaniu seriami?

EDIT:
znalazłem to foto w końcu. Trochę źle je zapamiętałem, bo nie jest to ani margines, ani w iraku, ale najważniejsze, czyli pepeszka się zgadza. Cytując BigCyc, "nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy!"

Obrazek

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna


cron