Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Następna

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 27 wrz 2006 19:18
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wiem że to moze i nudny temat, sam nie interesuję się nim za bardzo ale kiedy ogląda się ostatnio wiadomości nie można usiedzieć spokojnie - w Polsce mamy aferę za aferą a teraz szoła jeszcze jedna, bardzo duża.

Wszytsko jest tutaj:

http://terazmy.onet.pl/

Jak widać problem jest poważny i to bardzo. Wg. mnie dojdzie do wcześniejszych wyborów. Aktualny prezydent, premier oraz cały rząd powinni podać się do dymisji. Jak dla mnie jest to PiS tylko z nazwy - obiecywali wiele ale "na szczęście" wszystko wyszło na jaw.

Tutaj tylko moja prośba: kiedy dojdzie do wyborów, kto może głosować, niech to zrobi ;)


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 3 razy

*
  WWW
Len
Post : 27 wrz 2006 20:07
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


PIS się nie popisał. A ja przed wyborami byłem pewien, że tak będzie, to było oczywiste skoro obiecywali więcej niż byli w stanie zrobić, a ludzie to łykali. Puki co najprościej powiedzieć, że nie potrafią rządzić, obiecywali lepiej a jest o wiele wiele gorzej.

Mnie rozwaliła ich pierwsza reklama po wygranych wyborach gdzie przywłaszczyli sobie zasługi wejście Polski do UE. A druga reklama, która wciąż jest emitowana - bez komentarza, dosłownie lałem ze śmiechu.

A co mnie jeszcze bardziej śmieszy? Pamiętacie katastrofę w Katowickiej Hali? Lechu Kaczyński powiedział, że to najgorsza katastrofa III RP. Że co? Tydzień wcześniej mówił o pierwszych osiągnięciach IV RP! Więc rozumiem, że te złe rzeczy są w III RP, a dobre w IV RP.
Tak wogóle to po cholerę on wprowadzał tą IV RP? Co się zmieniło poza numerkiem? A może chciał się zapisać w historii? A jak wygra następne wybory to będziemy mieli pewnie V RP.


*
  WWW
lukasamd
Post : 27 wrz 2006 20:24
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tzn. nie mamy jeszcze IV RP - nie zmieniono konstytucji a do tego trzeba dużej większości w sejmie co jak widac nie udało im się do tej pory i na bank im się nie uda ;) Zostajemy przy III RP ;)


*
  WWW
Len
Post : 27 wrz 2006 23:29
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hmm... a może to jest tak jak wyżej. Czyli dobre rzeczy są już w IV RP, a niedobre w III. Ale wtedy do tych drugich zaliczałby się PIS. Więc skoro nie ma jeszcze IV RP to po co tak o niej nawijają, że niby już jest, jakby sami nie wiedzieli :/


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 wrz 2006 15:52
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tzn. ja wiem że mieli plany zrobić ale "coś" posżło nie tak - nie uzyskali wystarczajacej większośc w sejmie, nawet z koalicją i z planów nie wyszło nic. Do tego ta afera oraz dziwny szczegół - prezydent i premier to rodzina a IMO nie jest to dobre dla kraju - zresztą, przypomnijmy sobie co mówili zagranicą kiedy stanowisko Marcinkiewicza zajął nasz aktualny premier.


*
  WWW
nemrod
Post : 30 wrz 2006 18:31
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Raz na jakiś czas wypadałoby do was wpaść i widze że macie się dobrze, bo akurat ten temat mi wielce odpowiada :D .

lukasamd pisze:
Wiem że to moze i nudny temat


EEE...temat wcale nie jest nudny ;) , w szczególności że od polityki właśnie zależy jak się w Polsce żyje. Zaczniesz się nią interesować jak w znaczący sposób wpłynie na twoje życie.

lukasamd pisze:
Wg. mnie dojdzie do wcześniejszych wyborów


A wg mnie nie. A dlaczego?
Bo PiS to zbyt cwana partia i nawet rozpad tej kuriozalnej koalicji nie pomoże pozbyć się kaczorów (jestem ich przeciwnikiem nawiasem mówiąc). Co 4 lata kolejny rząd pokazuje że nie jest wstanie polepszyć sytuacji w tym kraju, a braciom Kaczyńskim wychodzi to znakomicie :P

Len pisze:
obiecywali więcej niż byli w stanie zrobić, a ludzie to łykali.


No wiesz, tak jest zawsze i wszędzie, a w Polsce jesat to widoczne aż nazbyt.

lukasamd pisze:
Tzn. nie mamy jeszcze IV RP


Nie mamy i nie będziemy mieć. I bardzo dobrze. Moim zdaniem to hasło już tak przebrzmiało, że nie ma sensu tego ciągnąc. PiS miał wielkie ambicje, ale nie zdołał im podołać i chwytają sie najgorszych sposobów, aby uzyskać parlamentową większość.

_________________
.


*
 
Len
Post : 30 wrz 2006 19:22
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


nemrod pisze:
Co 4 lata kolejny rząd pokazuje że nie jest wstanie polepszyć sytuacji w tym kraju, a braciom Kaczyńskim wychodzi to znakomicie :P

I trudno się temu dziwić skoro co te 4 lata przychodzi nowy rząd, który mówi, że ten poprzedni był do niczego, a ten nowy zmieni wszystko na lepsze.
nemrod pisze:
No wiesz, tak jest zawsze i wszędzie, a w Polsce jesat to widoczne aż nazbyt.

Mnie śmieszy plakat reklamowy zawieszony pomiędzy drzewami na moim osiedlu o kandydacie na prezydenta miasta. Jest tam jego imię i nazwisko oraz napis "Nowy Prezydent" - Lol, to on już jest tym prezydentem? :056:


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 wrz 2006 21:20
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do tych 4 lat. Ja doszedłem do wnisoku że to jest taka "okazja":

- Człowiek dostaje się do rządu i ma cztery lata na wzbogacenie się - bo potem i tak cały rząd wyleci bo nic dobrego nie zrobił. Jest to chyba "normalna" kolej rzeczy. Prawie każdy ma szansę na takie 4 lata bogacenia się.

Zrozumieć jednego niemogę, jeżeli ktoś ma 4 lata w których zarabia bardzo dobrze to dlaczego znajdują się takcy co chcą jeszcze więcej?! Dla samej manii growadzenia pieniędzy (których i tak nie są w stanie wydać)?! To jest chore...


*
  WWW
biernik master
Post : 06 paź 2006 17:10
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 65
  • Dołączył: 06.07.2006
  • Skąd: Poznań


chyba ktoś tu się słabo zna na polityce :)
jak do tej pory tylko jeden rząd sprawował władzę całą kadencję a był to rząd Jerzego Buzka.. wszystkie inne rządziły krócej lub dłużej

faktycznie jest tak, że część posłów i senatorów startuje w wyborach aby zyskać kasę, władzę, immunitet, paszport dyplomatyczny czy kontakty
ale trzeba pamiętać o tych, którzy ciężko pracują w komisjach sejmowych pisząc ustawy i starają się reformować nasz państwo
takim ludziom nalezy się szacunek bo pracują nie mniej cięzko jak robotnicy na budowie i to często 7 dni w tyg po 12 lub więcej godzin

na marginesie, politycy zarabiają sporo ale wielu z nich "w cywilu" mogłoby zarabiać tyle samo rozwijając własne interesy ale wolą walczyć w imieniu swoich wyborców

nie wolno wpadać w pułapkę populistów, ktorzy często starają się tworzyć podziały na "my" i "oni"
to taka prosta ale bardzo skuteczna socjotechnika na spolaryzowanie wyborców i w ten sposób zwiększenie swojego elektoratu o ludzi bardziej obojętnych
skutkiem ubocznym jest właśnie generalizowanie, które odbiera jasność spojrzenia na każdego z osobna

_________________
"Żyj i pozwól umrzeć"


*
 
biernik master
Post : 06 paź 2006 17:16
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 65
  • Dołączył: 06.07.2006
  • Skąd: Poznań


ps. prezydent nie może się podać do dymisji
w Polsce Sejm może go pozbawić stanowiska tylko ze względu na stan zdrowia
mozna go także teoretycznie postawic przed Trybunał Stanu ale w praktyce jest to tak utrudnione, że musiałby mieć wielkiego pecha, żeby tam stanąć

jest jeszcze trzecie mozliwość
nie konstytucyjna
tzw. "ulica" lub "desperat"

_________________
"Żyj i pozwól umrzeć"


*
 
Len
Post : 07 paź 2006 12:39
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


biernik master pisze:
chyba ktoś tu się słabo zna na polityce :)

Słabo i piszemy to co widzimy :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 paź 2006 18:23
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A widać że cały rząd się wali w drobny mak.

Właśnie - wie ktoś czy doszło dzisiaj do "spotkania" jakiegoś z pochodów w Warszawie. A zresztą, za 5 min Wiadomości na TVP to się dowiem ;).


*
  WWW
biernik master
Post : 10 paź 2006 18:15
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 65
  • Dołączył: 06.07.2006
  • Skąd: Poznań


powiem wam, że studiuję politologie ale biore urlop dziekanski miedzy innymi dlatego, że już nie mogę patrzec ani słuchać na, z jednej strony amatorszczyznę a z drugiej bardzo agresywny PR
wg mnie mamy największy kryzys systemu parlamentarnego od czasu obalenia komunizmu :(((

_________________
"Żyj i pozwól umrzeć"


*
 
lukasamd
Post : 10 paź 2006 19:24
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Oglądałem fakty i wiadomości i na nic dobrego się nie zapowiada, jeżeli znowu będzie koalicja PiS+SA+LPR to możliwe się stanie utworzenie IV RP a wg. mnie dotychczasowe działania premiera i prezydenta Kaczyńskich nie wróżą NIC DOBREGO w takiej sytuacji.


*
  WWW
Len
Post : 11 paź 2006 13:40
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie znam się ale kiedyś podpisywali jakiś śmieszny pakt stabilizacyjny. Był tak stabilny, że aż nie było go widać :->


*
  WWW
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Następna