Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna

Moim zdaniem dział o Jagged Alliance 1 jest...
Potrzebny 73%  73%  [ 8 ]
Niepotrzebny 27%  27%  [ 3 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
Len
Post : 19 sie 2009 10:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Od pewnego czasu zastanawiam się nad utworzeniem nowego działu, w pełni poświęconego pierwszej części Jagged Alliance oraz dodatkowi Deadly Games. Jednak za każdym razem zdaję sobie sprawę, że w JA1 grają tylko hardkorowcy i naprawdę zagrzali fani, więc taki dział nigdy nie będzie zbyt popularny. Chociaż jeśli ma w nim powstać nieco postów to kiedy jak nie teraz, gdy zbliża się premiera polskiej wersji gry?

Na forum jest już nieco tematów dot. JA1 więc nie zaczynalibyśmy od zera. Poza tym, trochę głupio że na oficjalnym forum serii nie ma nawet działu dla pierwszej części. No ale tak jak mówiłem - tym co mnie powstrzymywało jest fakt, że taki dział najpewniej będzie jednym z mniej popularnych. Decyzja należy do Was ;)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 19 sie 2009 10:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Potwiedzam, w JA grają tylko hardkorowcy :P

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 19 sie 2009 11:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Fakt... z drugiej strony, może po premierze spolszczenia więcej osób sięgnie po tą grę.
Trzeba również uwzględnić, że przecież nie tak dawno temu wyszedł JA1 na DS - może się przydać, jeżeli ktoś u nas gra w to ;)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 19 sie 2009 13:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Komuś, kto grał w JA2/2,5 po polsku ciężko jest się zabrać za JA po angielsku. Gdy będzie spolszczenie, będzie łatwiej. Ale żeby było całkiem łatwo, muszą być jakieś porady na stronie. Takie są moje odczucia po kilku podejściach do jedynki.

Teraz taki dział jest niepotrzebny, bo go nie ma. Ale jak będzie, to będzie potrzebny. Nie ma=>grają tylko hardkorowcy. Będzie=>zainteresują się inni.

A czy będzie mniej popularny? Różnie z tym bywa. Mieliśmy okres, kiedy popularne były tylko quizy i było jęczenie, że nic się nie dzieje. Teraz dzieje się wszędzie, poza quizami (duża w tym zasługa prawie doktóra z Bejrutu ;) ). Jak już zainteresowani poprzechodzą po 15 razy wszystkie mody i mody do modów, to może i wsiądą na pierwsze JA?

Len pisze:
Poza tym, trochę głupio że na oficjalnym forum serii nie ma nawet działu dla pierwszej części.

Ano.

Rękoma i nogoma podpisuję się po pomysłem założenia działu o pierwszej części serii.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 19 sie 2009 13:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Hardkorowcy grają bo inni nie mają ochoty, ja tam wolę dopracowane JA2 (najnowsza aktualizacja v1.13 + DBB Cosplay) niż stare JA.
Ja zacząłem grać od dema JA2 (które ukończyłem dopiero rok temu, czyli wiele lat po tym jak ukończyłem pełną grę), nie mam szczególnego sentymentu do JA a JA2 i jego mody są IMHO po prostu lepsze.

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 19 sie 2009 15:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Ja nigdy nie grałem w JA1 i chętnie bym zobaczył screeny z tej gry gdyby ktoś miał jakieś ciekawe... Chyba grając w każdą grę warto zobaczyć, od czego to wszystko się zaczęło. Z własnego doświadczenia wiem, że czasami to, co jest prostsze i mniej urozmaicone okazuje się ciekawsze, chociaż z tego co piszecie o JA1 to różnie można przewidywać...

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Stridingshadow
Post : 19 sie 2009 15:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jak jesteś ciekaw gry to ją ściągnij z działu download, jest freeware.

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 19 sie 2009 16:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Dzięki, teraz już mam. :P Nie patrzyłem wcześniej czy jest do ściągnięcia, na pewno trochę przy tym posiedzę. Dzięki bardzo jeszcze raz. :)

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Stridingshadow
Post : 19 sie 2009 19:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Pograłem dziś w JA, nie jest źle, nawet w stosunku do JA2 ma plusy (kamizelki taktyczne). Jednak ogólnie rzecz biorąc taktyka jest mniej zaawansowana, gdybym miał tę grę w 1997 (kiedy dostałem pierwszy komputer) byłaby moją ulubioną. Dziś mam v1.13 i DBB Cosplay'a.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 19 sie 2009 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nawiązując do dyskusji prowadzonej w innym temacie: o wiele chętniej widziałbym na forum dział poświęcony jakiejś zupełnie nowej (i dobrej) polskiej modyfikacji. Na pewno cieszyłoby się to większym zainteresowaniem niż pierwsza część Jagged Alliance (nawet gdy weźmiemy pod uwagę wersję na DS'a). Kiedyś czymś takim mogła być "Noc Oficerów", potem "Nowa Kaledonia". Na placu boju pozostał jedynie Last Stand, ale obecnie coś niemrawo w tej kwestii.
No ale to było tak nawiasem [].


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 19 sie 2009 19:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Nowy, dobry polski mod może będzie (będzie prawie na pewno). JA1 jest. Taka mała różnica.


*
  WWW
Len
Post : 20 sie 2009 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ale wiesz Lukas jak to z modyfikacjami. Dzisiaj może być cholernie popularna a jutro zainteresowanie może spaść do zera. Tak jak to było w przypadku Renegade Republic.

Dział o JA1 powinien powstać właśnie dlatego, że już jest. I to do tego gra, bez której nie byłoby ani JA2 ani tym bardziej tych wszystkich modyfikacji. Poza tym, stworzenie takiego działu może zachęci co niektórych do zagrania w JA1 po premierze spolszczenia :)


*
  WWW
kololek
Post : 24 wrz 2014 15:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 03.09.2014


ja nigdy nie grałem w ja1 ale szukałem w grafice,z mojego punktu widzenia jest obrzydliwa :lol2:


*
 
Hanzea
Post : 06 sty 2022 12:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 02.12.2021


Dobra decyzja o utworzeniu działu.
Przydatne info o grze są na https://jaggedalliance.fandom.com/wiki/ ... d_Alliance
, można by je skopiować i przetłumaczyć.
Trochę o JA:DG
Ta odsłona się nie sprawdziła,raczej nie tędy droga. Sztuczne te misje. Gram wJa1 i jaDG jednocześnie. Bardziej wciąga ja1. W jaDG utknąłem na trzeciej misji, która sprowadza się na eksterminacji. Wcześniejsze misjie miały losowo ròżne cele. 3-cia nie ma losowości o dziwo. Ale i tak formuła narracji jest bezpłciowa. GUS plecie tylko o pieniàdzach,nie motywuje do wykonywania misji. Sztucznošć misji wynika z tego że z nikąd są brane ramy czasowe, a raczej z tego że są ubrane w tylko techniczne ograniczenia. Myślę ,że byłoby klimatycznie gdyby zamiast mówić że na wykonanie misji jest 12 tur, narracja (czyli gadki GUS'A) powinna opisać tło wydarzeń i skwitować że godzina(ponoć 1 tura = 5min.) to i tak za dużo.


*
  WWW
marcinl0
Post : 06 sty 2022 22:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Tak, jak najbardziej w/w dział będzie przydatny.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna