Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 00:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Temat chyba jeszcze nie poruszany, a przynajmniej nie jako odrębna kwestia.

Na wstępie pytanie - czego używacie do umieszczania własnych grafik broni/przedmiotów w JA2?

Ja zassałem STI-EditPL oraz paletę kolorów do niego (mógłby ktoś ją dorzucić do downloadu bo nie mogłem znaleźć - dopiero Scooly dał mi działający link), ale może są jakieś lepsze (stabilniejsze, wygodniejsze itd) programy?

Może pochwalę się tu swoją pierwszą bronią o nazwie roboczej 'invader'- spędziłem sporo czasu nad nią w Photoshop CS2, a nie jest to jeszcze wersja ostateczna. Nie jest to zupełnie moja grafika, posłużyłem się świetnymi grafikami BulletSix i dokonałem na nich zmian (obrazek powiększyłem 2x by było lepiej widać):

Obrazek
Planuję pomniejszyć granatnik (te duże coś podwieszone pod spodem ;) ) oraz zmienić nieco jego magazynek (ten element z ciemno-czerwonym przyciskiem) tak by wyglądał jak bębnowy, albo by był po prostu mniejszy.

Kto zgadnie jaka to była oryginalnie broń, oraz jakie zmiany zostały dokonane? ;)


*
 
snick
Post : 20 wrz 2006 07:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Kto zgadnie jaka to była oryginalnie broń, oraz jakie zmiany zostały dokonane?


Broń to na 100% HK416... A ze zmian, to dodałeś granatnik. :P Nie jestem pewien, jaki to granatnik, ale z tego co pamiętam, to HK416 współpracuje ze zmodyfikowanym granatnikiem HK AG36/AG-C 40mm. Tyle, że ten twój nie wygląda tak, jak HK AG36/AG-C 40mm :P Tak więc poprawniej i rozsądniej byłoby zmienić na AG36...


Obrazek

Tak to powinno wyglądać ;)


No i magazynek masz taki jakiś... Zawsze, gdy widzę HK416 to ma taki standardowy magazynek, jak na tym zdjęciu:

Obrazek


*
  WWW
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Bardzo dobrze. :one: jest to HK416 - masz dobre oko snick. Poszerzyłem gniazdo magazynka, oraz podmieniłem go z zakrzywionego 5.56, na prosty 7.62 (który pożyczyłem sobie ze SCAR-H), oraz wydłużyłem lufę.

Broń bazowana na wersji z 10" lufą (taką jak u ciebie na zdjęciu), wydłużyłem by bardziej przypominał wersję 14.5" (ale trochę za mało chyba), zaś amunicja to kwestia wspomniana na kilku stronach jako przyszły HK417 - niby w ten sposób HK miały swój odpowiednik FN-SCAR.

Granatnik - jako że nie wiedziałem jaki by podczepić, więc dodałem fikcyjny - oryginalnie był bronią M41A1 Pulse Rifle którą okroiłem do samego granatnika + magazynek.

Broń w nocy nieco ewoluowała:
Obrazek
Lufa się skruciła delikatnie, a najbardziej zmienił się granatnik - dostał magazynek bębnowy, sam granatnik się odchudził zaś uchwyt przesunął w stronę strzelca, powiększony został kaliber lufy. Granatnik teraz styka się z bronią, a nie jest podczepiony dwoma zaciskami.
Wygląda lepiej? (pomijając że cała broń jest fikcyjna i straciła swój zgrabny wygląd HK ;) )


*
 
snick
Post : 20 wrz 2006 14:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Hmm... Nie wiem, czy ten pomysł z magazynkiem był najlepszy... Moim zdaniem oryginalny 5,56 wygląda lepiej. Poza tym - na mój gust - jest zbyt mało miejsca między magazynkiem a bębnem granatnika, co nie wygląda zbyt dobrze. Dalej jestem przy typowym A36 + normalny magazynek ;) Po prostu nie lubię, gdy zmieniają się kształty doskonałe. :D

Z kolei jeżeli chodzi o kształt magazynków, to fajnie wygląda też bębnowy podczepiony do G36
Obrazek

Nie jestem pewien, czy można go zastosować przy 416...


*
  WWW
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 17:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Popracuję jeszcze nad tym granatnikiem - trzeba będzie go skrócić by był odstęp od magazynka. Może zamiat uchwytu granatnika przypominającego ten w broniach 'pump action' umieścić tam coś bardziej przypominającego foregrip i/lub spust do granatnika?

Chyba sobie zrobię całą gamę 'HK417' xD - wersja z granatnikiem, bez, wersja commando, sharpshooter... SOCOM :053:


*
 
Kijek
Post : 20 wrz 2006 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


@Maxwell widzę, że wiesz coś o tworzeniu obrazków broni. Ja też co nieco czaję, ale tylko "CO NIECO". Kiedy dodam obrazek broni do gry często dookoła niego jest taka niebieska, brzydka obwódka. Po za tym moje obrazki broni są o niebo gorsze od tych z gry :/ Czy w ogóle da się zrobić taki obrazek, aby był tak ładny jak te oryginalne :?: I co mogę robić źle, że mam tą obwódkę :?: Mógłbyś zapodać screen dodanej przez Ciebie broni :?: Chodzi mi o to jak wygląda w grze :)

Mam paletę kolorów do STI-edit. Używam Photoshopa 7.


*
  WWW
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 19:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Druga broń jaką podałem posiada taką właśnie kolorystykę w grze (pomijając niebieskie tło). Przed umieszczeniem jej tutaj przekonwertowałem ją na STI z paletą JA2 (widać róznicę między pierwszą wersją a druga - w pierwszej czerwień jest bardziej nasycona), a następnie eksportowałem z pliku STI plik BMP (który powiększyłem 2x i zapisałem jako gif) stąd nie powinien się róznić z tym w grze. Oto screen:

Obrazek
(broń jeszcze nie jest odpowiednio upozycjonowana więc 'naboje' zakrywają część grafiki - wyeliminuje to przy ostatecznej wersji granatnika - teraz się tym nie przejmuję ;) )

Też z początku miałem problem z granatowym tłem w broni (z tym że całe tło było niebieskie), ale wyeliminowała to odpowiednia paleta kolorów. Używając STI-EditPL klikamy na tą biała kartkę (utwórz nowy plik-STI), zaznaczamy 'Collection' i 'załaduj paletę' i odnajdujemy plik paleta2.stp, po czym klikamy 'utwórz nowy plik'. Teraz gdy klikniemy 'Otwórz plik BMP' zostanie on automatycznie skonwertowany do tej palety więc problem tła jest wyeliminowany (sorki za banalny opis, ale lepiej nie dało się tego opisać).

Z kolorami nie zawsze tak ładnie wychodzi... wada ograniczonej ilości kolorów w tejże palecie.

Jeżeli masz tylko tuż przy broni niebieską obwódkę/poświatę to może to być efekt PS7 - zmiana koloru pojedynczego pixela powoduje lekką zmianę koloru sąsiednich. Upewniej się czy niebieskie tło dookoła broni ma wszędzie parametry RGB 0/0/255 lub 0000FF, tylko ten kolor będzie przezroczysty.


*
 
Kijek
Post : 20 wrz 2006 20:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


Robię wszystko tak jak opisałeś (łącznie z paletą i niebieskim kolorem dookoła broni). Teraz mam inny problem :/ Już potrafię pozbyć się tej niebieskiej otoczki, ale nadal kolory moich broni w grze nie są takie jak broni oryginalnych (chociaż używam palety). Moje kolory są trochę matowe a nie tak wyraźne ja te z gry. I tu mam problem bo nie wiem co źle robię :/ Patrząc na Twoją grafikę broni i grafiki BulletSix'a na Bear's Pit wiem, że da się zrobić obrazek broni który będzie wyglądał tak ładnie jak oryginalne. Tylko nie mam pojęcia jak :/ PLS HELP!!


*
  WWW
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Rzuć się grafiką (lub screenami) swoich dzieł to może jakieś porady będzie można zapodać.

_________________
I've... seen things you people wouldn't believe. Hmm... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like... tears in rain.


*
 
Bartek0511
Post : 20 wrz 2006 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Kijek może masz ustawioną kolorystykę CMYK albo kolor indexowy.


*
 
Kijek
Post : 20 wrz 2006 20:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


Problem został rozwiązany dzięki pomocy @Bartka. THX za chęci chłopaki :)


*
  WWW
Maxwell
Post : 20 wrz 2006 23:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


To fajnie.

...a moja seria broni się rozwija ;)
Wzorem Alexander Arms które sprzedaje AR-15 przystosowane do amunicji .50 Beowulf jako Alexander Arms .50 Beowulf Entry Rifle (czy jakoś tak), postanowiłem swoje zmodyfikowane HK416 nazwać Maxwell Arms M417 :053:

Obrazek
Kolejno od góry:
  • M417A3 - trzecia wersja karabinu (małe zmiany w gnieździe i długości magazynka, oraz długości lufy - wróciła koncepcja 14.5")
  • M417A4 - wersja z wbudowanym granatnikiem (trochę odchudzony, skrócony i z rączką ze spustem)
  • M417SD - wersja z wbudowanym supressorem i celownikiem optycznym (konkurencja dla broni 9x39mm).
  • M417C - kompaktowa wersja (można uznać za takie HK MP53 na cięższej amunicji ;) )


*
 
Bartek0511
Post : 21 wrz 2006 17:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006




*
 
Bartek0511
Post : 21 wrz 2006 17:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Cytuj:
M417C - kompaktowa wersja (można uznać za takie HK MP53 na cięższej amunicji )


Troche to wygląda na ruski Vikhr.


*
 
Maxwell
Post : 21 wrz 2006 17:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Ja bym był za takim wątkiem gdzie można by dzielić się własnymi projektami (i tymi o realnych broniach/ekwipunku, jak i fikcyjnymi) - zaowocowało by to fajnym zbiorem do zastosowania w modach jak i dało by możliwość 'zaimportowania' czyjegoś pomysłu czy nawet fragmentu jego grafiki do własnego projektu... pytanie tylko ile osób na tym forum grzebie się w grafikach STI?


Bartek0511 pisze:
Troche to wygląda na ruski Vikhr.

Faktycznie przypomina trochę Vikhr SR-3 Compact, chociaż Vikhr jest trochę krótszy...
Tworząc ten wariant miałem wątpliwości czy broń o takim kalibrze potrzebuje wersji kompaktowej, ale Vikhr chyba daje podstawy by sądzić że jednak ma to sens.
Zastanawiam się tylko nad Foregrip'em - czy nie przesunąć go trochę bliżej wylotu lufy, albo nie skasować całkowicie, bo trochę nie pasuje mi tutaj...


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron