Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
McVoy
Post : 12 lut 2012 11:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 37
  • Dołączył: 02.10.2010


To ja dodam jeszcze Wargame Construction Set. Pierwsza turówka w jaką grałem (na Atari 8 bit). Była rewelacyjna. Właściwie to był Zestaw Konstrukcyjny Gier Wojennych. Projektowało się samemu planszę, jednostki, ich parametry, itp. Zw względu na prostą grafikę wiele zależało od naszej wyobraźni. To była jedyna gra, w której mozna było sobie zrobić np zdobywanie zamku, desant na Omaha, czy walkę s-f na statku kosmicznym. Możliwości gry były ograniczone tylko do naszej wyobraźni. No i można było pograć z kumplem na jednym kompie. Graliśmy tak, że jak jeden miał swoją turę to drugi nie patrzył na monitor.
Następcy takiej gry brakuje do dzisiaj. Próbowałem parę razy napisać sam grę tego typu. Napierw na Amidze (ale przerosło mnie to trochę technicznie), potem na PC (tu zabrakło czasu i samozaparcia).
Super były zrobione same tury, Jak dobrze mapiętam to było tak: tura ruchu nasz, tura strzelania nasza, tura ruchu wroga, tura strzelania wroga, tura kontrataku nasza, tura kontrataku wroga. I chyba były też przerwania tur przez stronę przeciwną. DObrze już nie pamiętam. Chba była też jakaś tura bombardowania zza mapy... Ale to się wszystko ustawiało najpierw w edytorze.
Gra zajmowała 4 dyskietki na Atari. I trzeba bylo mieć dyski na własne misje (mieściło się chyba 4 misje na jednym dysku).

Gra jest dostępna na stronach fanowskich Atari, nawet jakiś czas temu zciągnąłem emulator i grę, ale nie było z kim zagrać.

Dla zainteresowanych tu jest niezły opis funkcji gry: ftp://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/ftp.sp ... RCONST.TXT


Ostatnio zmieniony 12 lut 2012 12:00 przez McVoy, łącznie zmieniany 4 razy

*
 
Silvan
Post : 02 gru 2013 12:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 02.12.2013


Witam,
Znalazłem trailer rosyjskiej gry Affected Zone Tactics. :one: Wygląda to trochę jak klon Fallout Tactics, w każdym razie gra jest w klimacie Ja2.

https://www.youtube.com/watch?v=HECVdAVZ-v0

Teraz jakoś rozpoczęli Beta testy.
Szkoda, że wersja jest tylko po rosyjsku. :wall:


*
 
Stridingshadow
Post : 02 gru 2013 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Silvan pisze:
Szkoda, że wersja jest tylko po rosyjsku.

Co to za problem?
Piąte przez dziesiąte (tj. tyle ile trzeba) i tak z bukw zrozumiemy ;)

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 02 gru 2013 21:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Poza tym na forum mamy rusofili, którzy chętnie leniwym wytłuszczą najważniejsze fakty. Prawda? :>


*
 
ged24
Post : 11 paź 2015 22:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 11.10.2015


A co z serią UFO: Aftermatch i Aftershock i remakiem z 2012 XCOM: Enemy Unknown?


*
 
revelati
Post : 21 sie 2016 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 27.09.2011


Dodam: Star Trek Away Team.


*
 
M'cin
Post : 25 kwie 2020 23:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009




*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron