Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Wigen
Post : 08 paź 2021 19:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Wiem, że pewnie zaraz otrzymam od kogoś nagrodę "złotego szpadla" :D za odkopanie tematu sprzed...10 lat ale chciałem przenieść dyskusję (dużo różnych wpisów ukazało się również w komentarzach pod newsem) o nowym Jagged Alliance 3 na nasze forum. Przepraszam, że wątek o grze otwieram tak późno, no ale wiecie inne obowiązki ;)



Cytuj:
Studio deweloperskie THQ Nordic świętuje swoje 10 urodziny. Z tej okazji studio przygotowało wiele niespodzianek. I tu niewątpliwe największy powód do świętowania mają fani serii Jagged Alliance, bowiem podczas wczorajszego pokazu została zapowiedziana trzecia część cyklu, a za jej produkcję odpowiada Haemimont Games - to samo studio, które stworzyło takie gry jak Tzar, Tropico, Victor Vran czy Surviving Mars. Oprócz tego nie mogło zabraknąć zwiastuna zawierającego także elementy rozgrywki. Wspomniany zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Twórcy ze studia zapewniają, że w "trójce" do naszej dyspozycji zostanie oddana bardzo szeroka gama aż 60 najemników - w tym wielu znanych z poprzednich odsłon serii. Jak możemy przeczytać na oficjalnej karcie gry na platformie Steam "Grand Chien, to kraj obfitujący w surowce naturalne, lecz dręczony wewnętrznymi podziałami, pogrąża się w chaosie. Prezydent znika, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejmuje organizacja paramilitarna znana jako „Legion”. W kraju dręczonym podziałami dokonał się przewrót, w wyniku którego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknie prezydent. Naszym głównym zadaniem będzie odnalezienie zaginionej głowy państwa, ale to wcale nie oznacza, że przywrócenie porządku pogrążonego w chaosie kraju, to jedyne możliwe zakończenie gry.

Dzięki tej produkcji deweloperzy chcą zapewnić szerokiej publice wciągające walki w trybie turowym, wtapiając w to również elementy eksploracji. Produkcja oprócz tego zaoferuje także tryb kooperacji dla wielu graczy.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze daty premiery, ale wiemy na pewno, że gra zmierza wyłącznie na komputery osobiste.

Parę chwil od zaprezentowania zwiastuna na karcie gry na platformie Steam, ujawniono zalecane i minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
Procesor: AMD FX-8320 / Intel i5-4690K
Pamięć: 6 GB pamięci RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960
Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10
Procesor: Intel Core i7-3930K / AMD Ryzen 5 1600
Pamięć: 8 GB pamięci RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060
Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca



Dorzucam jeszcze zapowiedź video.

TRAILER JAGGED ALLIANCE 3


*
 
Wigen
Post : 19 paź 2021 12:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Ciekawostka. Mimo że gra jeszcze nie wyszła to niektóre polskie markety z elektroniką zaczęły publikować ją w swoich ofertach. :)


Załączniki:
Jagged Alliance 3.jpg
Jagged Alliance 3.jpg [ 118.07 KiB | Przeglądany 1825 razy ]
*
 
amber-coffeeCat
Post : 19 paź 2021 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 04.09.2020


227zł! :-x


*
 
Starchris
Post : 19 paź 2021 15:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jeśli ta gra ma kosztować między 150 a 200 zł, to będą musieli to mocno uzasadnić i udowodnić w jakichś Dev Diaries, game playach, być może nawet w demo wersji, że ta gra jest tego warta.

Po tylu nieudanych kontynuacjach, stoi przed nimi nie lada wyzwanie, aby zaskarbić sobie ponownie zaufanie graczy.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Wigen
Post : 19 paź 2021 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Przy okazji dowiedzieliśmy się kto jest oficjalnym dystrybutorem gry w Polsce. Jest to Koch Media Polska.


Załączniki:
Koch Media PL.jpg
Koch Media PL.jpg [ 83.29 KiB | Przeglądany 1807 razy ]
*
 
Starchris
Post : 19 paź 2021 18:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Czyli widzę , że powoli zaczyna być pompowany balonik. Trzymam kciuki, żeby nie pękł jak Flashback, czy Rage.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Wigen
Post : 19 paź 2021 20:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Mam nadzieję że jedyną opcją będą napisy.


*
 
Lis
Post : 20 paź 2021 19:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Ekran walki wygląda fajnie - coś jak nowe UFO na przykład. Trzymajmy kciuki, aby projekt okazał się wart oczekiwania


*
 
Wigen
Post : 22 paź 2021 23:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


A jak się tak bliżej przyjrzycie okładce lub miniaturce to co wam ona przypomina tak na pierwszy rzut oka? ;)


*
 
Husarz
Post : 27 sty 2022 11:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 04.10.2011


Wigen pisze:
A jak się tak bliżej przyjrzycie okładce lub miniaturce to co wam ona przypomina tak na pierwszy rzut oka? ;)


Mi kojarzy się trochę z ja1 ;)

Przyznam się, że dopiero dziś dowiedziałem się o nowym ja3. Po obejrzeniu trailera moje nadzieję mocno urosły i tak wiem już nie raz tak było a potem wychodził gniot.

Pozwole się podzielić rzeczami które po obejrzeniu trailera mi się podobają.

Pierwszą z nich jest fakt że wygląda to tak jakby w końcu gra była robiona z dużym budżetem, ładna grafika porządny filmik. Wygląda to na prawdę obiecująco pod tym względem

Gameplay wielu narzeka, że odchodzi od tradycyjnego ja ale mi się podoba w stylu xkom czy mutant year zero.

Postacie wyglądają spoko wierzę, że ktoś włożył w to trochę serca aby postacie były podobne do tych z 1 i 2

Ciekawostką też jest podzielenie A.I.M. na rangi postaci( recruit veteran Elite legendarny)

Pewnie napisałem trochę masło maślane ale jestem na świeżo po obejrzeniu trailera i choć wiem że trzeba brać to na spokojnie to na razie narobilem sobie nadziei. nie mogę doczekać się dalszych informacji. Ogralbym w końcu jakieś dobre nowe Jagged Alliance :D


*
 
Wigen
Post : 27 sty 2022 15:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Husarz pisze:
nie mogę doczekać się dalszych informacji.


Na nowe informacje trzeba będzie jeszcze trochę poczekać ponieważ gra jest jeszcze w fazie produkcji dlatego aktywność producentów w sieci jest w tej chwili ograniczona do minimum a za wszelkie kontakty ze społecznością i sprawy marketingwe i tak odpowiada THQ Nordic, które jest głównym wydawcą gry. W każdym razie trzeba mieć, nadzieję że nowe informacje o grze wkrótce się pojawią.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie