Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 19 sty 2013 13:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Slay, Assur-ad-mu, a czemu Wy nie chcecie być w grupie moderów?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Slay
Post : 19 sty 2013 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 16.01.2013


Kushin pisze:
Slay pisze:
A może by tak na początek stworzyć jakiegoś lekkiego moda - pamiętacie jeszcze Deadly Games? Zamiast wielkiej kampanii kilkanaście mniejszych zadań różnego typu, kilka - kilkanaście sektorów na misje, dodatkowo spory nacisk położony na sprzęt - dużo nowych zabawek, możliwość wyboru/kupna broni przed każdą misją. Co o tym myślicie?


To by było coś jak Legion, a ja myśle nad czymś jak Shady Job :)


Czy chodzi ci o Legion 1 czy 2? Bo grałem tylko w drugą cześć, i ona w żadnym calu nie była podobna do Deadly Games ;)

A takie Shady Job to już o wiele więcej roboty - bo i trzeba porządną fabułę sklecić, i dużo więcej sektorów wyprodukować. Zaproponowałem coś w stylu Deadly Games na początek, bo to może być mała modyfikacja - w sam raz, aby każdy zobaczył od początku do końca co trzeba aby taką modyfikacje zrobić. Obawiam się, że przy dużym modzie wszystko skończy się na hucznej zapowiedzi i tylko na zapowiedzi ;) Poza tym, po wydaniu takiego Deadly Games dla 1.13, każdy kto ma odrobinę chęci i umiejętności z dziedziny obsługi edytora map, mógłby zrobić własną misje i wrzucić ją tutaj czy na Bear's Pit.

Starchris pisze:
Slay, Assur-ad-mu, a czemu Wy nie chcecie być w grupie moderów?


A gdzie tu jest sens dołączania do tej waszej grupy, kiedy ja przychodzę tu z własnym pomysłem, potrzebuje od waszej grupy "modderów" minimalnej pomocy (ale jednak ta pomoc wymaga trochę wysiłku, bo te parę pikseli na każdej klatce jednak trzeba zamalować) - do tej pory zero odzewu, poza krytyką typu "że to nie potrzebne, że to zbyteczny bajer". Ten wysiłek was przeraża? To jak wy chcecie zrobić wielkiego moda, gdzie pracy jest 100 razy więcej?

I wy się chcecie tytułować "modderami"? Jest gotowy projekt do zrobienia, który by dodało coś świeżego dla urozmaicenia 1.13, to wy wolicie gadać co będziecie robić w przyszłości, organizować formalne spotkania i bawić się w jeszcze inne duperele zamiast po prostu wziąć się do roboty i coś zrobić. Tyle.

_________________
Obrazek


*
 
lost
Post : 19 sty 2013 17:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 21.11.2011


Przyglądam się dyskusji z zaciekawieniem i czekam, co z niej wyniknie. Wychodzi, więc, że ma cie już nawet pierwszych fanów :D

Cytuj:
A gdzie tu jest sens dołączania do tej waszej grupy, kiedy ja przychodzę tu z własnym pomysłem, potrzebuje od waszej grupy "modderów" minimalnej pomocy (ale jednak ta pomoc wymaga trochę wysiłku, bo te parę pikseli na każdej klatce jednak trzeba zamalować) - do tej pory zero odzewu, poza krytyką typu "że to nie potrzebne, że to zbyteczny bajer". Ten wysiłek was przeraża? To jak wy chcecie zrobić wielkiego moda, gdzie pracy jest 100 razy więcej?

I wy się chcecie tytułować "modderami"? Jest gotowy projekt do zrobienia, który by dodało coś świeżego dla urozmaicenia 1.13, to wy wolicie gadać co będziecie robić w przyszłości, organizować formalne spotkania i bawić się w jeszcze inne duperele zamiast po prostu wziąć się do roboty i coś zrobić. Tyle.


Chciałbym zauważyć, że Slay, być może zbyt dosadnie formułuje swoje argumenty, ale ma racje. Podejście "zamknijcie się w końcu i zróbmy coś" rzadko kiedy jest stosowane, a wydaje mi się, że przynosi bardziej wymierne efekty, niż "zastanówmy się jaki kolor będą miały nicki grupy moderów na forum" ;)
Więc zanim sobie skoczycie do gardeł, zastanówcie się nad tym i zróbcie naprawdę fajnego, bo gracze czekają :)

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 19 sty 2013 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Slay pisze:
I wy się chcecie tytułować "modderami"? Jest gotowy projekt do zrobienia, który by dodało coś świeżego dla urozmaicenia 1.13, to wy wolicie gadać co będziecie robić w przyszłości, organizować formalne spotkania i bawić się w jeszcze inne duperele zamiast po prostu wziąć się do roboty i coś zrobić. Tyle.

No tu się nie zgodzę, bez tego wszystkiego jak ty to nazywasz duperelami, każde działania się sypią. Na tym polega praca w grupie, że się to wszystko najpierw właśnie planuje i organizuje, a dopiero później koordynuje i kieruje, a nie jedzie z koksem bez jakichkolwiek przemyśleń. Zanim zabierzemy się za cokolwiek poważnego, musimy wykonać szczegółowe analizy tego wszystkiego. Nie wyobrażam sobie zacząć projektu, a później go zarzucić z powodu błędnego oszacowania uwarunkowań wstępnych. My tak po prostu nie pracujemy.


Slay pisze:
A gdzie tu jest sens dołączania do tej waszej grupy, kiedy ja przychodzę tu z własnym pomysłem, potrzebuje od waszej grupy "modderów" minimalnej pomocy (ale jednak ta pomoc wymaga trochę wysiłku, bo te parę pikseli na każdej klatce jednak trzeba zamalować) - do tej pory zero odzewu, poza krytyką typu "że to nie potrzebne, że to zbyteczny bajer". Ten wysiłek was przeraża? To jak wy chcecie zrobić wielkiego moda, gdzie pracy jest 100 razy więcej?

Źle nas odebrałeś. To jest temat, w którym podajemy sobie pomysły na projekty i Twój jest bardzo dobry i został dołączony do listy projektów, ale jako pierwszy projekt nie będzie robiony, bo grupa wybrała co innego. Nie możemy robić kilku zadań naraz, bo to jest niecelowe i nic z tego nie wyjdzie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 19 sty 2013 17:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Slay pisze:
A gdzie tu jest sens dołączania do tej waszej grupy, kiedy ja przychodzę tu z własnym pomysłem, potrzebuje od waszej grupy "modderów" minimalnej pomocy (ale jednak ta pomoc wymaga trochę wysiłku, bo te parę pikseli na każdej klatce jednak trzeba zamalować) - do tej pory zero odzewu, poza krytyką typu "że to nie potrzebne, że to zbyteczny bajer". Ten wysiłek was przeraża? To jak wy chcecie zrobić wielkiego moda, gdzie pracy jest 100 razy więcej?

I wy się chcecie tytułować "modderami"? Jest gotowy projekt do zrobienia, który by dodało coś świeżego dla urozmaicenia 1.13, to wy wolicie gadać co będziecie robić w przyszłości, organizować formalne spotkania i bawić się w jeszcze inne duperele zamiast po prostu wziąć się do roboty i coś zrobić.

@Slay
Po primo - Przecież ja cię do niczego nie zmuszam i nie namawiam. Wyskoczyłeś pierwszym postem na forum z pomysłem i już chcesz żeby wszyscy koło Ciebie skakali. Otóż u Nas tak nie ma. U nas każdy dostanie swój przydział.

Po drugie - pisałem już kilka dobrych dni temu że na początek zajmujemy się reaktywacją DBB, zaraz po zakończeniu rekrutacji do grupy. Moderzy dostali to na PW.

@lost
Ja bym nawet z przykrością stwierdził że chyba antyfanów grupy. Ale się nie będe dalej na ten temat wypowiadał.

lost pisze:
Chciałbym zauważyć, że Slay, być może zbyt dosadnie formułuje swoje argumenty, ale ma racje. Podejście "zamknijcie się w końcu i zróbmy coś" rzadko kiedy jest stosowane, a wydaje mi się, że przynosi bardziej wymierne efekty, niż "zastanówmy się jaki kolor będą miały nicki grupy moderów na forum" ;)
Więc zanim sobie skoczycie do gardeł, zastanówcie się nad tym i zróbcie naprawdę fajnego, bo gracze czekają :)

Kolor nicków już został wybrany między członkami grupy...i po co do tego wracać?

@lost
Wskaż mi przynajmniej dwóch graczy którzy czekają na tego moda, który jeszcze nawet nazwy nie ma. Ja tu jeszcze nikogo nie widzę. Każdy pospiesza a temat przeradza się w offtop-a.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Slay
Post : 19 sty 2013 18:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 16.01.2013


Starchris pisze:
No tu się nie zgodzę, bez tego wszystkiego jak ty to nazywasz duperelami, każde działania się sypią. Na tym polega praca w grupie, że się to wszystko najpierw właśnie planuje i organizuje, a dopiero później koordynuje i kieruje, a nie jedzie z koksem bez jakichkolwiek przemyśleń. Zanim zabierzemy się za cokolwiek poważnego, musimy wykonać szczegółowe analizy tego wszystkiego. Nie wyobrażam sobie zacząć projektu, a później go zarzucić z powodu błędnego oszacowania uwarunkowań wstępnych. My tak po prostu nie pracujemy.


Wszystko fajnie, tylko ja się obawiam tego, że tutaj na planowaniu się skończy. Zaplanować można wiele, ale potem się zaczyna praca, często strasznie monotonna. I tutaj większość osób powie - nie interesuje mnie to, nie chce mi się. Dlatego uważam, że powinniście zacząć od małego projektu, żeby zobaczyć ile tak naprawdę pracy to kosztuje.

Starchris pisze:
Źle nas odebrałeś. To jest temat, w którym podajemy sobie pomysły na projekty i Twój jest bardzo dobry i został dołączony do listy projektów, ale jako pierwszy projekt nie będzie robiony, bo grupa wybrała co innego. Nie możemy robić kilku zadań naraz, bo to jest niecelowe i nic z tego nie wyjdzie.


micand1989 pisze:
Po primo - Przecież ja cię do niczego nie zmuszam i nie namawiam. Wyskoczyłeś pierwszym postem na forum z pomysłem i już chcesz żeby wszyscy koło Ciebie skakali. Otóż u Nas tak nie ma. U nas każdy dostanie swój przydział.

Po drugie - pisałem już kilka dobrych dni temu że na początek zajmujemy się reaktywacją DBB, zaraz po zakończeniu rekrutacji do grupy. Moderzy dostali to na PW.


To dlaczego nikt nawet słowem nie napisał, że dołączyliście tej mój projekt do listy projektów? Gdzie z informacji, że będziecie robić DBBMODa wynika, że jesteście zainteresowani moim projektem? Ja chcę żebyście koło mnie skakali? Ja tylko napisałem prośbę o pomoc do waszej grupy. No ale skoro wszyscy od was będą całe dnie edytować pliki xml do DBBMODa, to faktycznie nie będzie nawet jednej osoby, która mogła by w między czasie postawić parę pikseli na obrazku.

Po prostu uważam, że nie ma sensu tak małych projektów odkładać na później, gdyż:
uno - zostaną one zapomniane, jak nie przez was, to przeze mnie;
due - nakład potrzebnej pracy jest zdecydowanie mniejszy niż przy takiej konwersji DBBMODa aby zadziałał na najnowszym 1.13;
tre - spokojnie można się zająć w "międzyczasie", bo aż tyle pracy to nie wymaga;

Tylko nie traktujcie tego, jak jakiś atak na waszą grupę, napisałem co myślę i tyle. Uważam, że lepiej na start pokazać, że coś zrobiliście, niż tylko pisać o tym, że coś planujecie.

_________________
Obrazek


*
 
lost
Post : 19 sty 2013 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 21.11.2011


Cytuj:
@lost
Ja bym nawet z przykrością stwierdził że chyba antyfanów grupy. Ale się nie będe dalej na ten temat wypowiadał.

lost pisze:
Chciałbym zauważyć, że Slay, być może zbyt dosadnie formułuje swoje argumenty, ale ma racje. Podejście "zamknijcie się w końcu i zróbmy coś" rzadko kiedy jest stosowane, a wydaje mi się, że przynosi bardziej wymierne efekty, niż "zastanówmy się jaki kolor będą miały nicki grupy moderów na forum"
Więc zanim sobie skoczycie do gardeł, zastanówcie się nad tym i zróbcie naprawdę fajnego, bo gracze czekają

Kolor nicków już został wybrany między członkami grupy...i po co do tego wracać?

@lost
Wskaż mi przynajmniej dwóch graczy którzy czekają na tego moda, który jeszcze nawet nazwy nie ma. Ja tu jeszcze nikogo nie widzę. Każdy pospiesza a temat przeradza się w offtop-a.


Fajnie, że macie w planach zrobienie czegoś. Szkoda tylko, że wasz kontakt z odbiorcami leży i kwiczy.
Zanim wylejesz na mnie, czyli osobę, która nadaje sens każdemu modowi (bo chyba nie robicie moda dla siebie/dlatego, żeby był/bo tak) trochę żółci zastanów się, czy warto.
Chciałem tylko napisać, że jak pewnie większość polskich graczy JA2 cieszę się, że coś jest robione przez polską ekipę, która już trochę pozytywnie namieszała (Legion 2, moim zdaniem, to jedna z najbardziej niedocenionych modyfikacji ze wszystkich jakie dane było mi grać) i szkoda, żeby potencjał się zmarnował nad sprawami nieistotnymi, czy przez wewnętrzne konflikty.
Nienajlepiej jednak czytać, że z takim podejściem działam wam na szkodę, czy byłbym zmuszony coś wam udowadniać i wskazywać.

Podsumowując proszę Cię o zwracanie się do mnie z takim szacunkiem, jaki ja okazuje wam, poświęcający czas dla nas graczy modderom oraz z takim na jaki zwyczajnie zasługuje. Jeżeli nie wiesz, dlaczego to nie ma sensu, żebyś zajmował się moddowaniem. Bo będziesz działał w próżni.

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 19 sty 2013 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Slay pisze:
Wszystko fajnie, tylko ja się obawiam tego, że tutaj na planowaniu się skończy. Zaplanować można wiele, ale potem się zaczyna praca, często strasznie monotonna. I tutaj większość osób powie - nie interesuje mnie to, nie chce mi się. Dlatego uważam, że powinniście zacząć od małego projektu, żeby zobaczyć ile tak naprawdę pracy to kosztuje.

Grupa zadecydowała, że jednak będzie wykonywać coś większego. Wszyscy znają realia modowania i wiedzą, że to musi potrwać. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że będzie to monotonne i czasochłonne. Wstępując do grupy każdy się na to z miejsca zgodził.


Slay pisze:
Ja tylko napisałem prośbę o pomoc do waszej grupy.

My z kolei tego tak nie odebraliśmy i uznaliśmy to jako pomysł na projekt, kolejny do listy.


Slay pisze:
No ale skoro wszyscy od was będą całe dnie edytować pliki xml do DBBMODa, to faktycznie nie będzie nawet jednej osoby, która mogła by w między czasie postawić parę pikseli na obrazku.

Absolutnie nie będziemy tego robić całymi dniami, bo wtedy od razu byśmy się zniechęcili. No niestety nie tyle, że nie możemy, ale nie chcemy rozdzielać od razu pracy na dwa zadania. To nie będzie dobre dla zespołu. Musimy się najpierw zeszklić na jednym zadaniu. Do Twojego projektu wrócimy w przyszłości.


Slay pisze:
Po prostu uważam, że nie ma sensu tak małych projektów odkładać na później, gdyż:
uno - zostaną one zapomniane, jak nie przez was, to przeze mnie;
due - nakład potrzebnej pracy jest zdecydowanie mniejszy niż przy takiej konwersji DBBMODa aby zadziałał na najnowszym 1.13;
tre - spokojnie można się zająć w "międzyczasie", bo aż tyle pracy to nie wymaga;

No przykro mi, no ale my zadecydowaliśmy inaczej.


Slay pisze:
Tylko nie traktujcie tego, jak jakiś atak na waszą grupę, napisałem co myślę i tyle. Uważam, że lepiej na start pokazać, że coś zrobiliście, niż tylko pisać o tym, że coś planujecie.

Nikt tego tak nie odebrał. Twoje informacje i uwagi są cenne dla nas.


lost pisze:
Fajnie, że macie w planach zrobienie czegoś. Szkoda tylko, że wasz kontakt z odbiorcami leży i kwiczy.

Źle nas odebrałeś. Zawsze odbiorcy czyli fani będą dla nas ważni, natomiast, jeśli tylko uważasz, że jest inaczej, to każda krytyka jest dla nas powodem do przemyśleń naszych działań pod względem ich zasadności.


lost pisze:
Chciałem tylko napisać, że jak pewnie większość polskich graczy JA2 cieszę się, że coś jest robione przez polską ekipę, która już trochę pozytywnie namieszała (Legion 2, moim zdaniem, to jedna z najbardziej niedocenionych modyfikacji ze wszystkich jakie dane było mi grać)...

Zwróciłeś tutaj uwagę na ważną kwestie, która w przyszłości będzie poruszona, trzeba na nowo wypromować ten mod, bo faktycznie jest niedoceniony i mało popularny, a powinno być wręcz odwrotnie.


lost pisze:
... i szkoda, żeby potencjał się zmarnował nad sprawami nieistotnymi, czy przez wewnętrzne konflikty.

Potencjał się na pewno nie zmarnuje, bo nie zajmuje my się sprawami nieistotnymi, ani nie mamy wewnętrznych konfliktów.


lost pisze:
Nienajlepiej jednak czytać, że z takim podejściem działam wam na szkodę, czy byłbym zmuszony coś wam udowadniać i wskazywać. Podsumowując proszę Cię o zwracanie się do mnie z takim szacunkiem, jaki ja okazuje wam, poświęcający czas dla nas graczy modderom oraz z takim na jaki zwyczajnie zasługuje. Jeżeli nie wiesz, dlaczego to nie ma sensu, żebyś zajmował się moddowaniem. Bo będziesz działał w próżni.

Tak jak powiedziałem, na początku naszej pracy każda krytyka jest dla nas cenna, niezależnie jaka by była (no tylko, że musisz sobie zdawać sprawę, że nie każdy umie sobie z nią radzić i reaguje zbyt przesadnie i grubiańsko).

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 19 sty 2013 21:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Ja właściwie nie rozumiem po co ta cała dyskusja.. Jest mod, który został wybrany przez szefa grupy @micanada - DBB. Tak zdecydował, więc niech tak będzie.. Nikt nie ma zamiaru tutaj traktować kogoś bez szacunku czy też olewać..
Jeśli chodzi o samą pracę nad modem, cóż, jest to czasochłonne niestety i zdajemy sobie z tego sprawę...
Jest wiele modów, które zostały zapomniane i dawno rzucone w kąt, są też mody, które powstały, a nikt nawet do nich nie zajrzał z jakiegoś tam powodu..
Każdy z nas ma jakieś pomysły, ale ktoś niestety musi je selekcjonować, bo gdybyśmy słuchali i odhaczali każdy pomysł, nic by nie ruszyło, a przecież nie o to chodzi...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron