Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Voltymer
Post : 18 lip 2013 18:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 18.07.2013


Witam wszystkich. Mam JA BIA z najnowszego CDA, wczesniej gralem w JA2 i JA2UB i bylo fajnie, teraz jednak mam strasznie problemy z przejsciem nawet niewielkiego procenta gry i potrzebuje porad odnosnie rozgrywki.

Na poczatku wynajalem Thora i Wolfa, zeby miec srednich strzelcow, mechanika i medyka. Podbilem lotnisko, podbilem drassen, zapore na drodze, kopalnie dla Iry i przepompownie. Prawie wszystko bylo zdobywane wylacznie Thorem uzbrojonym w SKS z celownikiem 4x i mp5 na blizszy dystans, bylo dobrze do czasu, teraz nie da sie grac. Kopalnia jest non stop atakowana a tych 2 milicjantow to wlasciwie owce na rzez, nic nie robia nawet jak dostana lepszej klasy bron, musialbym tam ciagle stacjonowac zeby ja bronic i miec jakies dochody ale jak przeciwnicy leca grupa po 6-8 na raz w jedno miejsce to 1 SKS wiele nie zdziala. Doszlo do tego ze spedzilem kilkanascie dni na lotnisku czekajac az ten dochod po 1k dolcow osiagnie pulap zdolny do wynajecia Raven + wyekwipowania jej. Teraz mam Thora (Wolf padl broniac blokady drogowej), Ire i Raven. Poszedlem odbic przepompownie, 13 zolnierzy, niby proste, Raven ma PSG1 z celownikiem, kamizelki, ammo, granaty i wszystko. Thor ma bron startowa Raven tez z celownikiem i calym majdanem a mimo to jest rzez. Pierwszy przeciwnik pada, potem wybiega ich 10 z jakimis CKMami, wala seria przez pol mapy i moja parka killerow pada wlasciwie w ciagu sekund bedac pod ciaglym ostrzalem. Nie pomaga chowanie sie za kamieniami, drzewami czy w krzakach. Probowalem atakowac z roznych kierunkow a nawet rozdzielac najemnikow, efekt ten sam. Kilka serii z automatow i padaja jak muchy. Dodatkowo chyba moge zapomniec o odbiciu kopalni, atakowalo ja 6 przeciwnikow, teraz siedzi ich tam 30 wiec skoro nie daje rady 13 to 30 bede omijal szerokim lukiem. Moze ktos podzieli sie doswiadczeniem i podpowie jak rozwiazac problem zmasowanego ostrzalu nieprzyjaciol i odbijac te sektory?


*
 
Beziele
Post : 18 lip 2013 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 10.07.2013


Jeśli dobrze pamiętam przy przepompowni jest ten domek w którym są schowane diamenty Oswalda, wystarczy że twoja Raven na niego wejdźcie i jeśli dobrze będzie da rade zdjąć jednego, dwóch żołnierzy kiedy będą pod ciebie podbiegać. Za Raven ustaw jakiegoś medyka który by ją leczył na bieżąco podczas zadanych obrażeń, kolejna osoba natomiast powinna pilnować wejścia po drabinie(z tego co sam wywnioskowałem żołnierze nie będą nawet tam podchodzić ale warto być ubezpieczonym. Kilka serii cofania i ataku przez Raven powinno złagodzić problem.

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 19 lip 2013 13:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Skoro wszystkie bronie i przedmioty są dostępne od razu u BR, to ja zawsze sprzedawałem wszystko po zdobyciu Drassen i przepompowni. Sprzedawałem wszystko handlarzom i miałem jakoś około 30 tyś. dol. wtedy dla moich dwóch zamawiałem najlepsze bronie i przedmioty i się szło bez problemu. Natomiast nigdy nie walczyłem z wrogiem na otwartej przestrzeni, kamienie, krzaki drzewa, nic nie dają. Trzeba się schować za ścianą i czekać aż tylko jeden za drugim będą podchodzić.

Nigdy takich problemów jak Ty nie miałem, nawet gdy pierwszy raz grałem w tę grę. Musisz jakoś pojedynczo kasować wrogów, ja tak robiłem, jeden skasowany i odwrót, aż cała reszta powróci na stanowiska i tak cały czas, taka wojna zaczepna.

W ogóle to pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał problemy ze względu na trudność gry. Z tego co pamiętam, to właśnie większość narzekała, że jest ta gra bardzo prosta. Nie wiem dlaczego u Ciebie tak jest, ale popróbuj rożnych opisanych tu technik, walcz aż do skutku.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
hanzs
Post : 22 lip 2013 10:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 07.07.2013


Za eksperta się nie uważam, ale swoje spostrzeżenia napisze:

-używaj granatów może rewelacyjne nie są, ale dają radę, na otwartej przestrzeni dwa odłamkowe rzucone w grupę wroga skutecznie studzą zapał i grupa się rozbiega, jest mniej skuteczna, łatwiej likwidować cele, a w walce w zwarciu(pomieszczenia, krótki dystans) granaty flashbang robią wrogom chwilowe zaciemnienie i wtedy walka wręcz pasuje jak ulał :-D

PS w grze są niestety flashbangi amerykańskie, które robia tylko jedno bum, szkoda, że nie ma rodzimych granatów robiących serie 3x bum, o takie moje spostrzeżenie ;)


*
 
Jurgen82
Post : 17 paź 2023 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 14
  • Dołączył: 26.08.2023
  • Skąd: Kąty Wrocławskie


Wiem, że dosyć dawno było pytanie, ale może ktoś inny będzie szukał tej odpowiedzi :)

Zanim się dobrze nie rozwinie najemników, to nie ma co iść na otwarty teren i strzelać na odległość. Jeśli masz dwóch najemników to warto się w przepompowni zaczaić z prawej strony i zaczaić z boku budynku. Następnie ustawiasz sobie jednego na trybie Guard i drugim się wychylasz i oddajesz jakiś jeden strzał do rywala. Wtedy cofasz za budynek i też ustawiasz się na kucaniu + tryb guard. Wtedy będą Ci wybiegali przeciwnicy zza budynku a Twoi dwaj najemnicy będą strzelali po wejściu przeciwnika w pole widzenia (a że jest niewielka odległość to nawet z początkowymi statystykami będziesz ich miał w zasięgu). Wystarczy po 2-3 strzały na przeciwnika i leży, a że oni będą wbiegali mniej więcej po kolei to padnie większość za jednym zamachem ;) Nie trzeba granatów bo to jest w sumie niebezpieczne bo jak rzucisz granatem to możesz być pewny, że zaraz jakiś przyleci w drugą stronę (ja tak mam, że jak nie używam wcale granatów to nie leci żaden do mnie, a jak ja zaczynam rzucać to zaraz mam lecące w moją stronę).


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron