Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Cink
Post : 30 wrz 2013 13:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.09.2013


Witam
Szukałem po innych tematach ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Bawię się w przechodzenie gry na modyfikowanych postaciach. Edytowałem jedną i zacząłem grać od nowa. Teraz chciałem dobrać sobie kolejną. Edytowałem, sprawdziłem czy wszystko działa zatrudniając ją w "rozpoczęciu nowej gry" i wszystko ok. Ale gdy zatrudniłem tą postać do już zapisywanej gry to zatrudniam zedytowaną ale na lotnisku pojawia się postać bez żadnej edycji.
Czy da się zedytować tak postać żeby działała w istniejącej już grze, jeżeli tak to gdzie?


*
 
micand1989
Post : 30 wrz 2013 18:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Prawdopodobnie jak w każdej wersji JA trzeba zacząć od nowa jeśli się chce grać w modyfikacje. Tego nie przeskoczysz. Szczególnie że jest to jedna z najnowszych wersji.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Cink
Post : 01 paź 2013 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.09.2013


Dziękuje za odpowiedz.

Szkoda, choć jeszcze poszukam. Wszystko w grze zapisane jest w wersji tekstowej. Gra musi mieć jeszcze gdzieś zapisaną "oryginalną" wersje postaci bo skąd by pamiętała jaki ekwipunek miał w oryginale skoro plik "main_characters" jest zedytowany.


*
 
M'cin
Post : 01 paź 2013 18:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


W sejwie się to nie znajduje? Tak na logikę, jak inaczej gra by pamiętała, czy danej postaci skoczyły staty kiedyś czy nie?


*
 
Starchris
Post : 01 paź 2013 22:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Dokładnie to jest tam. Zresztą tak samo jest nawet w JA2. Po zmianie statystyk potrzebne jest nowe uruchomienie gry, aby były one widoczne w grze, natomiast w trakcie gry wystarczyło za pomocą programu Jape otworzyć zapisany stan gry i edytować co się chciało. Do BA niestety nie istnieje edytor sejwów.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Cink
Post : 12 paź 2013 13:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 30.09.2013


Wielkie dzięki za zainteresowanie się sprawą.

Mam dla wszystkich zainteresowanych dobre wieści.
Na stronie z Torrentami (nie wiem czy można tu "reklamować" inne strony) tak więc na stronie "Zatoki piratów" można znaleźć programik:

JABiA 1.13g Save Game Editor

Najnowsza wersja to: Alpha 0.0.5.0

Sprawdziłem, działa. Choć jakoś niedokładnie przekopiował ekwipunek który zapisałem do danej postaci w "main_characters"
Jeszcze się pobawię może będzie lepiej.

Tak czy siak lepsze to niż nic. Proponuje żeby "władne" osoby wrzuciły tą modyfikacje na strone: jagged-alliance.pl

Pozdrawiam


*
 
Starchris
Post : 12 paź 2013 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Nic takiego tam nie znalazłem, daj linka, bo to rzeczywiście byłby dobry i potrzebny program.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron