Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 18 paź 2012 11:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Oficjalne forum developera JA Back in Action w angielskiej wersji na temat modowania, zostało zaatakowane spamem w postaci tematów o farmacji na ponad 150 stron i co chwilę tego przybywa. Siedzi to wszystko od przedwczoraj, a administratorzy nawet jednego tematu nie usunęli. Nie wiem, czy oni śpią, czy tego nie widzą, czy może taki był ich plan w związku z jakąś podpisaną umową. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł, że jest to robione specjalne, aby ukrócić modowanie, ale nie chce mi się w to wierzyć.

http://boards.jaggedalliance.com/index. ... ilter__all

W każdym bądź razie wygląda to paskudnie i niestety użytkownicy i fani czują się kolejny raz olani ze strony twórców gry. Być może moderatorzy nie chcą usunąć tych tematów, bo nie wspierają oficjalnie tego moderskiego forum. Ogólnie dziwna i żenująca sprawa. Jeśli tak dalej będzie, to nie wyobrażam sobie, żeby Ci sami ludzie tworzyli JA3. Totalnie im zwisa pomoc dla moderów.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukkic
Post : 19 paź 2012 06:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Dziwna sytuacja! Rzeczywiście strona wygląda okropnie :crazy: Szkoda


*
 
Starchris
Post : 19 paź 2012 11:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Już jest na ponad 150 stron i zostały zaatakowane również inne fora i to również w wersji niemieckiej. Totalnie brak reakcji ze strony moderatorów. Niestety coraz bardziej się przekonuje, że developerzy zakończyli całkowicie prace nad Back in Action i postanowili zostawić wszystko, aby żyło własnym życiem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Wigen
Post : 19 paź 2012 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Jeśli od tego momentu nic się w tej sytuacji nie zmieni to obawiam się długotrwałej stagnacji jeśli chodzi o nowe wiadomości dotyczące Jagged Alliance.


*
 
lukkic
Post : 19 paź 2012 19:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Nie rokuje to dobrze jeśli chodzi o wizerunek serii JA. Brak reakcji ze strony administratorów jest bardzo niepokojący :/


*
 
Starchris
Post : 24 paź 2012 12:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Myślę, że to już jest koniec przygody Bitcomposer Games z serią Jagged Alliance. Kilka razy wyłączali forum, pewnie aby je wysprzątać, ale za każdym razem gdy je z powrotem włączali, spamu było coraz więcej. Teraz zostało już zaatakowane całe forum i wszystkie podfora, gdzie w niektórych jest ponad pół tysiąca tematów spamerskich. Nadal żadnej reakcji ze strony moderatorów. No i jak tu nie twierdzić, że twórcy totalnie olali całą serie Jagged Alliance.

Oni w ogóle nie zdają sobie sprawy ile pracy włożyli moderzy, aby wykonać wszystkie modyfikacje i narzędzia do ich robienia. Poświęcili swój cenny czas, a teraz to wszystko zostało tak naprawdę skasowane. Wszystko przecież tam było pisane i uploadowane.

Jeśli oni (twórcy JA Back in Action) mają tak niskie poczucie odpowiedzialności za to co robią, to się wcale nie dziwię tak niskim ocenom najnowszej odsłony JA2 oraz całej ich ekipy, która robiła tę grę.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Premislaus
Post : 24 paź 2012 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Starchris pisze:
Myślę, że to już jest koniec przygody Bitcomposer Games z serią Jagged Alliance. Kilka razy wyłączali forum, pewnie aby je wysprzątać, ale za każdym razem gdy je z powrotem włączali, spamu było coraz więcej. Teraz zostało już zaatakowane całe forum i wszystkie podfora, gdzie w niektórych jest ponad pół tysiąca tematów spamerskich. Nadal żadnej reakcji ze strony moderatorów. No i jak tu nie twierdzić, że twórcy totalnie olali całą serie Jagged Alliance.

Oni w ogóle nie zdają sobie sprawy ile pracy włożyli moderzy, aby wykonać wszystkie modyfikacje i narzędzia do ich robienia. Poświęcili swój cenny czas, a teraz to wszystko zostało tak naprawdę skasowane. Wszystko przecież tam było pisane i uploadowane.

Jeśli oni (twórcy JA Back in Action) mają tak niskie poczucie odpowiedzialności za to co robią, to się wcale nie dziwię tak niskim ocenom najnowszej odsłony JA2 oraz całej ich ekipy, która robiła tę grę.


To o czym napisałeś jest bardzo smutne.

BIA jako gra nie jest zła. Problem w tym, że ma w nazwie Jagged Alliance i karmiono nas informacjami o wiernym remake'u. Problemem nie jest brak tur, ale kompletny brak klimatu JA( portrety, odzywki, kolorystyka, etc.). No i zbytnia arcadowość.

Gdyby to była gra arcade o zombie, to by to była jedna z najlepszych gier o takiej tematyce.

W BIA zagrałem po premierze. Grałem też z modami. Od tamtej pory ani razu nie odpaliłem i już raczej nie odpalę. Gra siedzi i się kurzy na dysku. Nawet nie zainstalowałem tego dużego patcha.

Najlepsze gry taktyczne w jakie grałem i do których stale wracam to; JA2, JA2 1.13, X-COM: Terror from the Deep, 7.62 z modami. Chcę zagrać w coś nowego, maksymalnie modowalnego, trzymającego nowoczesne standardy, ale mającego co najmniej klimat i możliwości ww. gier.

BTW powstaje masa silników, np. Flare w które ostatnio gram. Może fani gier taktycznych powinni napisać własny silnik?

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
lukkic
Post : 25 paź 2012 13:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Niestety ja odnoszę nieodparte wrażenie, że twórcom JA Back in Action (i nie tylko im) chodziło tylko o to aby niewielkim wysiłkiem znacząco się wzbogacić i zachęcić ludzi do tego tytułu podpierając się wcześniejszym sukcesem JA2. :\

Niestety w pierwszej kolejności jest kasa i zimna kalkulacja i opłacalność takiego przedsięwzięcia. Szkoda bo grupa dobrych specjalistów jak chce i ma motywację może zrobić świetną grę. Moim skromnym zdaniem o wiele bardziej cenię modyfikacje JA2 niż back in action chociażby dlatego, że włożono w nie wiele wysiłku i inwencji twórczej z myślą o gronie fanów a nie tylko z (główną) myślą o profitach


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron