Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
kamiledi15
Post : 22 cze 2012 11:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 22.06.2012


Witajcie. Dotąd nie miałem z tą serią do czynienia, podobnie jak z grami tego typu. Dotąd grywałem głównie w rtsy typu Age Of Empires, z tych nieco bardziej taktycznych - Knights and Merchants i Settlers. Szukam teraz czegoś, co nie jest grą strategiczną, tylko właśnie taktyczną. Zastanawiam się, czy lepiej kupić Jagged Alliance - Back in Action, Company of Heroes, czy Men of War? Wiem, że to nieco inne gry, ale chcę wybrać jedną z nich. Czytam wasze opinie i widzę, że wiele osób dobrze znających poprzednie części narzeka na tą część JA, ale ja jestem nowy w tym gatunku gier, poza tym z tego co widzę wyszło trochę patchów i modów, które przybliżają tą część JA do waszych oczekiwań (między innymi naprawiony został wielokrotnie krytykowany brak mgły wojny). Wszystkie recenzje i większość opinii jakie znalazłem zostały napisane przed tymi zmianami, więc nie wiem, jak gra prezentuje się teraz. Szukając opinii ciągle trafiam tylko na brak mgły wojny, która przecież teraz już jest. Co byście polecili z tych trzech gier?


*
 
panas111
Post : 22 cze 2012 11:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


kamiledi15 pisze:
Witajcie. Dotąd nie miałem z tą serią do czynienia, podobnie jak z grami tego typu. Dotąd grywałem głównie w rtsy typu Age Of Empires, z tych nieco bardziej taktycznych - Knights and Merchants i Settlers. Szukam teraz czegoś, co nie jest grą strategiczną, tylko właśnie taktyczną. Zastanawiam się, czy lepiej kupić Jagged Alliance - Back in Action, Company of Heroes, czy Men of War? Wiem, że to nieco inne gry, ale chcę wybrać jedną z nich. Czytam wasze opinie i widzę, że wiele osób dobrze znających poprzednie części narzeka na tą część JA, ale ja jestem nowy w tym gatunku gier, poza tym z tego co widzę wyszło trochę patchów i modów, które przybliżają tą część JA do waszych oczekiwań (między innymi naprawiony został wielokrotnie krytykowany brak mgły wojny). Wszystkie recenzje i większość opinii jakie znalazłem zostały napisane przed tymi zmianami, więc nie wiem, jak gra prezentuje się teraz. Szukając opinii ciągle trafiam tylko na brak mgły wojny, która przecież teraz już jest. Co byście polecili z tych trzech gier?


Company of Heroes jak najbardziej świetna gra, Men of War to gniot(niedopracowane przynajmniej wg. mnie ostatnie części). Jagged Alliance BiA też polecam, gram w tę grę właśnie i świetnie się bawię. Reasumując CoH i JA BiA polecam, gorąco. Jeśli grałeś w Commandos, to JiA napewno Ci się spodoba.Pzdr i miłego grania :D


*
 
M'cin
Post : 22 cze 2012 11:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


tradycyjnie musi znaleźć się ktoś (np. JA), kto Ci powie: Zacznij od JA2! :D
COH ma wielu fanów, ale jak dla mnie jest zbyt podobne do Dawn of Wara, a kampanię ma uproszczoną pod mniej hardkorowych graczy, szybko się odbiłem.
A jak się spodoba, znamy wiele innych gier taktycznych i mógłbym rzucić więcej ciekawych tytułów, ale tylko zrobiłbym Ci mętlik w głowie :)


*
 
panas111
Post : 22 cze 2012 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


M'cin pisze:
tradycyjnie musi znaleźć się ktoś (np. JA), kto Ci powie: Zacznij od JA2! :D
COH ma wielu fanów, ale jak dla mnie jest zbyt podobne do Dawn of Wara, a kampanię ma uproszczoną pod mniej hardkorowych graczy, szybko się odbiłem.
A jak się spodoba, znamy wiele innych gier taktycznych i mógłbym rzucić więcej ciekawych tytułów, ale tylko zrobiłbym Ci mętlik w głowie :)


podrzuć jakieś ciekawe tytuły podobne do JA, niekoniecznie turówki:)


*
 
Ronnie
Post : 22 cze 2012 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


To i ja podrzucę parę fajnych tytułów, w które warto zagrać:
Fallout tactics, Conflict: Desert Storm, Full Spectrum Warrior, Codename Panzers, 7,62+Blue Sun Mod. No i legendarny Commandos :)
Fakt, niektóre gierki stare, grafika nie zachwyci ale na prawdę można przy nich stracić poczucie czasu.

_________________
Obrazek


*
 
panas111
Post : 22 cze 2012 22:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


Ronnie pisze:
To i ja podrzucę parę fajnych tytułów, w które warto zagrać:
Fallout tactics, Conflict: Desert Storm, Full Spectrum Warrior, Codename Panzers, 7,62+Blue Sun Mod. No i legendarny Commandos :)
Fakt, niektóre gierki stare, grafika nie zachwyci ale na prawdę można przy nich stracić poczucie czasu.


w Commandosa gram do dziś-rewelacja, zwłaszcza 2 część. Full SW też ok, ale grałem jeszcze na 1 Xboxie, na PC nie. Zastanawia mnie Codename Panzers, może zapodam:)hehe


*
 
kamiledi15
Post : 22 cze 2012 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 22.06.2012


A jeśli chodzi o gry nieco innego rodzaju - lepsze jest Anno 2070, czy Civilization 5? Czytałem zarzut, że obie gry po pewnym czasie robią się nudne, bo znamy wszystkie schematy komputera, to prawda?
Czytając opinie o JA:BIA z lutego i marca na różnych serwisach, większość z nich jest skrajnie negatywna. Ciężko mi znaleźć opinie po patchach i modach, na ile sytuacja się poprawiła? I ciężko też znaleźć opinie osób nie znających poprzednich części, bo każda opinia zaczyna się od porównywania z dwójką.


Ostatnio zmieniony 22 cze 2012 23:55 przez kamiledi15, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
panas111
Post : 25 cze 2012 11:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


kamiledi15 pisze:
A jeśli chodzi o gry nieco innego rodzaju - lepsze jest Anno 2070, czy Civilization 5? Czytałem zarzut, że obie gry po pewnym czasie robią się nudne, bo znamy wszystkie schematy komputera, to prawda?
Czytając opinie o JA:BIA z lutego i marca na różnych serwisach, większość z nich jest skrajnie negatywna. Ciężko mi znaleźć opinie po patchach i modach, na ile sytuacja się poprawiła? I ciężko też znaleźć opinie osób nie znających poprzednich części, bo każda opinia zaczyna się od porównywania z dwójką.



Osobiście grałem w Anno 1404 i długo z tym tytułem nie zabawiłem. Dla mnie nudna seria strategii ekonomicznych. Po patchach zdecydowanie widać poprawę w JA BiA. Masz rację, porównania do 2-ki były dość częste, głownie zarzucano brak tur, tu mamy aktywną pauzę i w mej opinii sprawdza się świetnie. Teraz także jest mgła wojny jeśli ktoś chce. Dla mnie JA BiA jest świetną grą i czekam na dodatek Crossfire


*
 
kamiledi15
Post : 25 cze 2012 13:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 22.06.2012


Dzięki, w takim razie zdecyduję się pewnie n Civilization 5 i JA:BIA, ale dopiero za jakiś czas, bo to dość nowa gra. Zawsze wolę trochę odczekać z kupnem, aż wyjdą wszystkie patche, dodatki, mody i spadnie cena. Najgorsze jest to, że recenzje pisze się zwykle tuż po premierze, a teraz wydawcy gier mają brzydki zwyczaj wypuszczania gier zabugowanych, niepełnych i uzupełniania ich już po premierze, stąd tak wiele recenzji negatywnych.


Ostatnio zmieniony 25 cze 2012 13:56 przez kamiledi15, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
kamiledi15
Post : 08 lut 2013 21:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 22.06.2012


Cały czas czekam na przecenę nowego Jaggeda, a w międzyczasie pojawił się XCOM. Opinie o Jaggedzie i jego nowym dodatku Crossfire nadal są bardzo negatywne. Więc może lepiej XCOM? Jak sądzicie?


*
 
CommanDOS
Post : 08 lut 2013 21:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 08.02.2013


XCOM jak dla mnie nic specjalnego ale na pewno o wiele lepsze niż Crossfire. Crossfire wyglada bardziej na gre w stylu nieudanych kontynuacji serii Commandos albo na jakis hobbystyczny projekt fanow niz rasowa gierke


*
 
Starchris
Post : 08 lut 2013 22:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Też zalecam zagrać sobie w XCOM, aniżeli w Crossfire.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Whisper
Post : 08 lut 2013 23:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2012


Sugestie z moich ulubionych:

Silent Storm - alternatywna historia 2WŚ, taktyczna turówka z elementami rpg, w pełni zniszczalnym i wielopoziomowym środowiskiem taktycznym.

World in Conflict - alternatywna wersja Zimnej Wojny, zmienionej w Gorącą przez starcie się NATO z ZSRR w wojnie konwencjonalnej. Akcja w czasie rzeczywistym, bardzo widowiskowa.


*
 
kamiledi15
Post : 09 lut 2013 11:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 22.06.2012


World in Conflict wygląda bardzo ciekawie. Dzięki za podpowiedź. Rozumiem, że w walce trzeba myśleć i używać taktyki, a nie tylko pruć do przodu? W recenzjach piszą, że gra jest bardzo szybka i boję się, że to tempo nie pozwoli zbytnio na taktykę, tylko na bezmyślne klikanie. Piszą też, że kampania w singlu jest bardzo krótka, bo gra robiona raczej pod multiplayer, a szczerze mówiąc bardziej mi na singlu zależy.
Do tego dołożę Civilization 5 lub 4 (jeszcze nie wiem, bo też są skrajne opinie o piątce, ale podobno patche, dodatek i mody sporo poprawiły) i będzie super zestaw.
JA2 kiedyś pewnie też przetestuję, skoro tyle pozytywnych opinii o tej grze.


*
 
M'cin
Post : 09 lut 2013 12:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Single? Obczaj sobie 9 Kompanię. Kiedyś chodziła w siupermarkietach po 8 zł.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron