Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Svean
Post : 23 lut 2012 10:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


W związku z faktem ze mechanika gry nie zawsze zadowala, a w wielu przypadkach jest zwyczajnie zagadką chciałbym otworzyć temat dot. zauważonych przez graczy prawidłowości lub nieścisłości. Tak żeby potem np. moderom ułatwić życie, a nam samym ułatwić granie ;)

Więc zacznijmy od przetestowanego faktu z noktowizorem i okularami:
seboo pisze:
[...]
Noktowizor i helm z noktowizorem nie daja bonusow ani do odleglosci celowania ani do odleglosci widzenia na gard node, nie skracaja tez czasu celowania. Kombinowalem ze wszystkimi okolarami tez bez zadnych zmian.


Potem celowniki:
seboo pisze:
Z celownikami tez smieszna sprawa bo bez znaczenia z czego celujemy czas celowania jest zawsze taki sam i zmienia sie tylko szansa trafienia z dalekiego dystansu bo z bliska nawet jesli bedziemy mieli reflex czas bedzie taki sam jak przy lunecie 12x wiec nie rozumie roznicy miedzy tymi celownikami. Roznica pojawia sie tylko przy zdieciu calkiem celownika.


A oto jak sie sprawy maja do ubioru:
seboo pisze:
przy standardowym najemniku bez bonusa od cameleona ,bez zadnych ubran mamy w dzien 85% i w nocy 64 % (stoimy w sloncu)
Ubierajac najemnika w perfekt como (+25% do wszystkiego wykluczaja buty ktore daja tylko do nocy co daje 75% do como danego terenu):

(perfect como 75%) ------- dzien 47% noc 27% (na innym tereni niz dany ubior (miast,pustynia dzungla) wartosci wracaja do 85% dzien, 64 noc)

(night como 75%) ------- dzien 74% noc 50% (bez butow)

(universal como) ------- dzien 72% noc 52% (+25% na wszystkie terany (kask 5% wszystkie, uniform 10% wszystkie, spodnie 10% wszystkie))


Kolejna rzecz którą sam testuję to zasięg. Z tego co zauważyłem "Range" w opisie broni to nie maksymalny zasięg broni, a optymalny - tzn. jeśli celujemy do kogoś kto jest bliżej lub dalej niż ten zasięg to wzrasta nam CZAS celowania, wydaje mi się że zasięg ma bardzo ograniczony, o ile w ogóle, wpływ na celność.
Zresztą w plikach tekstowych skąd pobierane są dane o broni parametr ten nazywa się "BestRange".
Rodzi to daleko idące wnioski - nie ma sensu podkręcanie zasięgu bo wydłuży to tylko czas celowania, z kolei w budynkach im mniejszy zasięg tym lepiej. Mogę się mylić więc prosiłbym o weryfikację tego co napisałem powyżej ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lut 2012 10:36 przez Svean, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron