Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Aver
Post : 06 paź 2012 00:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Kupiłem grę parę dni temu i jak dla mnie jest ona kompletnie beznadziejna.

a) Mechanika gry jest zbyt uproszczona. Osobiście zwykle nie narzekam gdy remake'i starszych gier mają bardziej przystępną mechanikę, ale grę uprościli tam gdzie nie powinni. Chociażby leczenie - przez to że najemnika da się uleczyć natychmiastowo, gra stała się niezwykle prosta - w ogóle nie przejmuje się gdy zostanę zraniony, bo wiem że 10 sekund później się uleczę, więc lecę zwykle na pałę i zabijam wszystko po drodze. Natomiast 'szkolenie' samoobrony jest uciążliwe jak cholera - bieganie od npc do npc żeby dać broń wkurza nieziemsko, a jeszcze bardziej wkurza szukanie tej broni tylko po to żeby ona zniknęła gdy tylko gość z samoobrony zginie, nawet jeśli zginie na twoich oczach.

b) Gra straciła urok. Grę wykastrowano z wielu małych elementów/smaczków które sprawiały że JA był wyjątkowy. Wykasowanie takich pierdół jak dyskusje królowej z Eliotem, opcje dialogowe w rozmowie z NPC'ami (co pociągnęło za sobą usunięcie takich motywów jak np. Pablo kradnący rzeczy z dostaw), MERC, boksowanie, prostytutki poprawiające morale itp. etc. sprawiło że jest to po prostu kolejna gra taktyczna, a JA2 mimo wszystko był czymś więcej - przez to JA2 stał się kultowy, a BiA nie ma na to szans.

c) Mechanika strzelania jest FATALNA. Po pierwsze czasem się buguje kilka razy miałem sytuacje ze strzelałem we wroga całym oddziałem, wszyscy mieli "high chances" na trafienie i wypróżnili pół magazynka, a i tak żaden nie trafił. Innym razem wydałem rozkaz najemnikowi żeby strzelał we wroga to licznik celowania spadał do zera i najemnik nie oddawał strzału - licznik zaczynał naliczać od nowa, mimo że najemnik nie obrywał, a linia strzału była czysta - ten bug najczęściej mi się zdarzał. Najemnicy często przestają strzelać z byle powodu np. gdy przebiegnie za drzewem to wszyscy przestają w niego strzelać (bo przez ułamek sekundy go nie widzieli) i trzeba im wydać rozkaz na nowo - często to doprowadzało do sytuacji że wróg dobiegał do mnie i zabijał mnie maczetą - najbardziej to irytowało gdy wróg biegnie blisko najemnika i najemnika nie nadąża się obracać i tylko słyszę "I can't shoot", "I can't shoot"...


Ogólnie JA2 przeszedłem wiele razy, a BiA pewnie nawet raz nie skończę. Jest tak prosty (zarówno mechanika jak i poziom trudności) że aż nudny, a jak już się pojawia wyzwanie to przez spaczoną mechanikę rozgrywki (np. strzelanie w ciasnym miejscu z wieloma przeszkodami - wróg biega, a najemnicy w kółko przerywają wykonywanie rozkazów bo zgubili na sekundę wroga z oczu).

Grę kupiłem bardzo tanio, a i tak żałuje każdej wydanej złotówki mimo że gra ma też trochę zalet, ale nie będę o nich pisał bo i tak nie pokrywają wad.


*
 
Starchris
Post : 06 paź 2012 10:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Aver pisze:
najbardziej to irytowało gdy wróg biegnie blisko najemnika i najemnika nie nadąrza się obracać i tylko słyszę "I can't shoot", "I can't shoot"...

Aver pisze:
(np. strzelanie w ciasnym miejscu z wieloma przeszkodami - wróg biega, a najemnicy w kółko przerywają wykonywanie rozkazów bo zgubili na sekundę wroga z oczu).

To są jedne z najbardziej nieznośnych spraw w JA Back in Action i były one od samego początku punktowane i zgłaszane developerom, ale pozostało to bez echa. Niestety.

Dla mnie jeszcze większą nieznośną sprawą są dachy, które nie działają tak jak w JA2, czyli znikają gdy tylko jesteśmy w środku. Czasami doprowadza mnie to do szału. To jeszcze bardziej było zgłaszane to twórców o zmianę, ale również bez odzewu. Twórcy od samego początku zamierzali realizować swoją własna wizję Back in Action.

Poza tym gra jest fajna i polecam ją każdemu (a i milicji nigdy nie używałem, bo nie miałem potrzeby - to samo polecam każdemu).

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Lis
Post : 20 paź 2012 19:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Witam. Powiem szczerze że mi gra sprawia spore trudnosci a to chyba przez mój brak doswiadczenia w trybie real life . Za bardzo przywykłem do fazy turowej ale jakos walczę ( z miernym skutkiem:) ) .


*
 
Starchris
Post : 20 paź 2012 19:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Na początku rzeczywiście może być trudno się przyzwyczaić. Mam dla Ciebie radę abyś używał trybu Guard Mode, dzięki któremu najemnicy od razu będą strzelać gdy zobaczą wroga. Tryb ten to przede wszystkim ulga dla palców i myszki, nie trzeba tyle klikać aby powydawać te wszystkie rozkazy.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Lis
Post : 20 paź 2012 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Hehe powiem Ci szczerze że jest to bardzo ale to bardzo przydatna opcja - chyba dzięki temu jeszcze walczę :) podejrzewam jednak że będe musial zacząć od nowa bo moim teamem za wiele nie zdzialam. Pomyslę popatrzę - dzięki .


*
 
M'cin
Post : 20 paź 2012 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A w którym etapie gry jesteś?


*
 
Lis
Post : 20 paź 2012 21:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Nie mialem kompa przez jakies 3 tyg ale doszedlem bodajże do blokady drogi na południowy wschód od miast . jutro odpalę to podam dokładniej. Jest tam dosyć poważna jak na mój team ekipa i rozpier**lają mnie w pył . Ale nie poddam się heheh chyba że będę zmuszony zacząć raz jeszcze . Po prostu źle dobrałem najemników - tak myslę


*
 
M'cin
Post : 20 paź 2012 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Albo poszedłeś w złym kierunku. północ jest łatwiejsza :P


*
 
Lis
Post : 20 paź 2012 21:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Szedłem północą - zawsze tak robiłem heheh ale jak mam 3 najemników (no dwóch) plus Ira to miasteczko czy uniwerek z 15 przeciwnikami w tym kilkoma z levelu 4 czy 5 to jak lądowanie w normandii jednym plutonem :D ale pokminię . Dzięki pozdrawiam


*
 
panas111
Post : 22 paź 2012 09:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


Lis pisze:
Szedłem północą - zawsze tak robiłem heheh ale jak mam 3 najemników (no dwóch) plus Ira to miasteczko czy uniwerek z 15 przeciwnikami w tym kilkoma z levelu 4 czy 5 to jak lądowanie w normandii jednym plutonem :D ale pokminię . Dzięki pozdrawiam


Jak znajdziesz limitowaną edycję płatków DaHonko, to dostaniesz za nią okrągły miliom. Wtedy zatrudnisz ekipę i Ty będziesz ich niszczył w proch i pył:)Ja tak zrobiłem i mam już chyba 16 najemników podzielonych na 3 grupy. 89% gry za mną:)Jak skończę XCOMa , to wracam do JA BiA i czas zgładzić Deidranę:)pozdrawiam


*
 
Lis
Post : 22 paź 2012 18:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 77
  • Dołączył: 11.08.2011
  • Skąd: Białystok / Luton UK


Panas111 - jak skończysz xcoma to pisz od razu czy opyla się kupic bo ostrzę zęby na niego :)
Wczoraj jednak ogarnąłem szpital i uniwerek :) 0230 spać poszedłem heheh


*
 
panas111
Post : 23 paź 2012 06:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 15.02.2012


Lis pisze:
Panas111 - jak skończysz xcoma to pisz od razu czy opyla się kupic bo ostrzę zęby na niego :)
Wczoraj jednak ogarnąłem szpital i uniwerek :) 0230 spać poszedłem heheh


XCOM jak najbardziej warty wydanych pieniędzy, ale o tym w innej częśći tego forum:)


*
 
void
Post : 08 sty 2013 16:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław


Czy w 2013 roku BiA stało się grywalne?
Jest już:
- inwentarz sektora?
- mgła wojny?
- pistolet w kieszeni się nadal rozładowuje?
- samoobronie trzeba dawać do ręki broń i ekwipunek biegając do każdego po kolei na mapie taktycznej?
- jak AI?
- zasięg karabinów to nadal ok. 70m?
- ile dodatków można zamontować na broni?

Da się grać z przyjemnością?


*
 
M'cin
Post : 08 sty 2013 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Po kolei: tak; tak; nie; tak; różnie, w polu się gubi, ale z odpowiednimi modami ma taką przewagę w sprzęcie i liczbie, że to nie przeszkadza; tak, ale widoczność jest podobna, więc nie ma sensu zwiększać; wciąż 1; tak, mi się podobało (mod combat evolved).


*
 
void
Post : 08 sty 2013 16:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław




*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna


cron