Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Monolito
Post : 17 sie 2012 10:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 17.08.2012


Gram w wersję 1.13 Urban Chaos w wersji angielskiej z zainstalowanym Quick Fix'em 2, gra zainstalowana jest na Jagged Alliance 2 w wersji angielskiej. Czasem mam dziwnego buga, który polega na tym,że gra wysypuje się do pulpitu bez konretnej przyczyny. Czasem dzieje się tak, gdy szybko wczytam kilka razy Quick Save'a, czasem dzieje się tak np. w czasie walki, gdy wejdę do budynku. Generalnie problem rozwiązuje się poprzez wczytanie innego save'a i zrobienie czegoś innego a potem normalny save. Swoją drogą w necie napisane jest, żeby nie włączać gry przez JA2.exe. Sęk w tym,że mod w wersji 1.13 ma tylko takie .exe. Oprócz ww. buga nie spotkałem więcej równie irytujących problemów.

Drugie pytanie dotyczy znaczków stopni oficerskich, znajdowanych na pancerzach wrogów. No więc po co one są? W opisie napisane jest,że mogą sie przydać jakiemuś kolekcjonerowi. Problem w tym,że nie jestem w stanie póki co wyjść z Calisto (poziom Impossible i wszelkie wzmacniacze armi Brendy :)), żeby to sprawdzić. W necie też nie ma na moje pytanie odpowiedzi.

Dzięki za wszelkie info!


*
 
lukasamd
Post : 18 sie 2012 19:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do wysypywania się - to jest hybryda, może się zdarzać... najlepiej rób często zapisy dla bezpieczeństwa :)
A co się tyczy pagonów. Głowy nie dam, ale bodajże w czystym Urban Chaos (nie 1.13) pozwalały na ulepszanie czegoś... może osłon? No ale nie pamiętam już za dobrze.


*
  WWW
hasan_talib
Post : 18 sie 2012 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Kojarzy mi się, że pagony ulepszały właśnie kamizelki. Ale to nie było tak prosto, bo pamiętam, że jak grałem, to miałem jakieś pagony a do kamizelek nie pasowały za Chiny, więc możliwe, że trzeba było mieć coś jeszcze, jakiś klej czy coś tam ;-)

A co do wysypywania się to lukas ma rację - hybrydy tak mają, szczególnie te z 1.13. Rób quick save co turę, nie zaszkodzi ;-)


*
 
micand1989
Post : 18 sie 2012 20:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Pagony nic nie dają. Pic tylko. Można dodać do kamizelki lidera oddziału. Do ulepszana kamizelek potrzebny jest "commando upgrade" lub "medic patch".

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Monolito
Post : 19 sie 2012 11:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 17.08.2012


Dzięki za info. Gdzieś czytałem,że niby można przy ich pomocy u Betty (!) odblokować najlepszą broń (?!). Zaraz to sprawdzę. Co do sypania się gry to wygląda to tak,że np. mój najemnik idzie w jakieś miejsce i jeżeli gra się wysypie to, bez względu na to co zrobię po wczytaniu gry, będzie się sypać ZAWSZE w tym samym miejscu. Czyli np. zamiast najemnikiem iść w dane miejsce muszę zrobić normalnego save'a i poczekać turę lub iść w inne miejsce. Potem jest już ok.


*
 
micand1989
Post : 19 sie 2012 19:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


A może była "dziura" w mapie? W Arulco Revisited też są takie sektory, że np można przechodzić przez mur bez przeskakiwania (tyle że się nie wysypuje), albo głęboka woda po której idzie się normalnie jak po płytkiej.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Monolito
Post : 20 sie 2012 13:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 17.08.2012


Nic z tych rzeczy. Zwykła podłoga w zwykłym budynku.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron