Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
daniel.kaczmarczyk
Post : 30 lis 2010 20:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 30.11.2010


Pomocy, nie mogę znaleźć sposobu na przeżycie w metrze. Za każdym razem gdy jadę na którąś stację atakuje mnie grupa synów szatana. Nie potrafię im także zapłacić, gdy klikam "give" zostaję zaatakowany. Co mam zrobić?

Pytam też o to, jak działają okulary przeciwsłoneczne. Czy dają jakiś bonus do widoczności w dzień, a nocą odejmują zasięg pola widzenia ? I jak ma się sprawa z noktowizorem, analogicznie do pytania wyżej.

Jestem nowy na forum, gram w Jaggeda od czasu gdy po raz pierwszy zagrałem w 2001 roku w niemieckie demo. Od tamtej pory regularnie co pewien czas zaglądam do mojej kolekcji i wracam do niego. Teraz zająłem się Urban Chaos i o ile ja2 i ja2.5 znam na wskroś, to tutaj czuję się zielony :). Pozdrawiam wszystkich Jaggedomaniaków.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 30 lis 2010 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


daniel.kaczmarczyk pisze:
Pomocy, nie mogę znaleźć sposobu na przeżycie w metrze. Za każdym razem gdy jadę na którąś stację atakuje mnie grupa synów szatana. Nie potrafię im także zapłacić, gdy klikam "give" zostaję zaatakowany. Co mam zrobić?

Jeśli już cię zaatakowali to nie masz wyboru. Walcz albo uciekaj.

daniel.kaczmarczyk pisze:
Pytam też o to, jak działają okulary przeciwsłoneczne. Czy dają jakiś bonus do widoczności w dzień, a nocą odejmują zasięg pola widzenia ? I jak ma się sprawa z noktowizorem, analogicznie do pytania wyżej.

Służą do szpanu, nic więcej.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 30 lis 2010 21:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Len pisze:
Służą do szpanu, nic więcej.

Tzn. noktowizor na 100% powiększa zasięg widzenia w nocy o jedno pole (co kumuluje się z premiami z tytułu posiadania um. operacje nocne).
Nie wiem jak jest w UC, ale w v1.13 jest tak, jak mówiłeś.
Noktowizor daje premię do zasięgu wzroku w warunkach kiepskiego oświetlenia (jaskinia, tunel, noc) i karę do zasięgu wzroku w warunkach dobrego oświetlenia (pełne słońce, blask reflektorów w nocy).
Z drugiej strony w v1.13 okulary poprawiają zasięg wzroku w jasnym świetle, a dają kary do zasięgu wzroku w warunkach kiepskiego oświetlenia.

_________________
Obrazek


*
 
hasan_talib
Post : 30 lis 2010 22:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


w podstawowym Jegged Alliance 2 i UB okulary przeciwsłoneczne polepszają widzenie w dzień o jedno pole, pogarszają je także o jedno pole w nocy. w 1.13 wszystko działa tak samo. (nie są tylko dla szpanu, testowałem ;-)) Jeśli chodzi o podziemia, to chyba - ale pewien nie jestem - panują tam takie warunki jak na zewnątrz w nocy - znaczy notkowizor polepsza widzenie o jedno pole. Btw tak zwane "google UV" polepszają widzenie o jakieś 2, a może i nawet 3 pola.


*
 
Stridingshadow
Post : 01 gru 2010 00:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


hasan_talib pisze:
Btw tak zwane "google UV" polepszają widzenie o jakieś 2, a może i nawet 3 pola.

2 pola, testowałem.

W v1.13 (szczególnie DBB-Mod) okulary p.słoneczne i gogle noktowizyjne (różnych generacji) zapewniają zazwyczaj więcej niż +1 premii czy -1 kary (tak naprawdę to sprzęt nocny w v1.13 bije um. 'operacje nocne' na łeb na szyję ;) ).

_________________
Obrazek


*
 
daniel.kaczmarczyk
Post : 01 gru 2010 09:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 30.11.2010


Dzięki wielkie za wyjaśnienia.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron