Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 04 lis 2009 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Robiąc małego oftopa: dziwi mnie jedno w rozwoju całego JA2 1.13... dlaczego jeszcze nie oddzielono język od całej reszty mechaniki gry? Przecież wprowadzono już MULTUM modyfikacji przewracając mechanikę gry do góry nogami parę razy, jak podczas wielokrotnego dachowania samochodu.
Gdyby ktoś o tym pomyślał, to mogłoby być ciekawie - znacznie łatwiejsze tworzenie wielu wersji językowych, ew. polonizacje modyfikacji bazujących na JA2 1.13. A teraz? Co trochę zmiany, no i w efekcie nie da się tworzyć żadnej innej wersji językowej niż oryginalna, angielska.


*
  WWW
Len
Post : 04 lis 2009 16:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Gdyby ktoś o tym pomyślał, to mogłoby być ciekawie

Już jeden pomyślał - Jazz ;) Nie wiem czy to jest dostępne w najnowszej wersji L2, ale w LS na pewno będzie.


*
  WWW
lukasamd
Post : 04 lis 2009 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to super, ale czy nie lepiej byłoby to wrzucić na międzynarodową scenę Jagged Alliance już teraz (o ile jest to oczywiście możliwe), zamiast zostawić tylko w LS? Jeżeli udało Wam się oddzielić logikę od prezentacji (OMG... MVC i OOP z PHP mnie prześladują!), to macie potężny oręż w ręku, warto podzielić się nim z całą resztą ciemnego świata :D


*
  WWW
raiden84
Post : 07 lis 2009 13:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.11.2009


Próbowałem połączyć hybrydę ze spolszczeniem i cos jest nie tak tzn. wyrzuca błąd i wychodzi z gry. Udało się komuś połączyć tak żeby działąło? Jak to zrobić?


*
 
mtl
Post : 08 lis 2009 01:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Plik ja2.exe ze spolszczenia jest za stary aby poprawnie współpracował z UC-1.13.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 10 lis 2009 15:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No chyba nie można się temu dziwić - przecież ten plik exe był przygotowany do obsługi JA2, a nie v1.13.


*
  WWW
mtl
Post : 10 lis 2009 16:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


lukasamd pisze:
No chyba nie można się temu dziwić - przecież ten plik exe był przygotowany do obsługi JA2, a nie v1.13.


Chodziło mi o plik ja2.exe ze spolszczenia 1.13, nie ze spolszczenia UC ;)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
JoeMorello
Post : 10 lis 2009 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.11.2009


Witam wszystkich. Mój 1 post jest właśnie związany z konwersja UC na 1.13. Pogrywam od 2 dni (po konwersji na JA 1.13) w moja ulubioną modyfikacje jaka jest UC i szczerze napisawszy chyba wrócę do starego dobrego Urbana. Wszystko pięknie to wyglada, nowy mod (wiem ,że to beta) , ale jest kilka istotnych problemów ,które psuja całe piękno gry, być może ja je tylko mam ale chciałbym sie nimi z wami podzielić.

Po pierwsze nie mogę zrobić IMPA. Gra robi zwieche przy zatwierdzaniu kwoty 3kk dla IMP, muszę restartować komputer bo nawet ctrl+alt+del nie pomaga. Probowałem kilka razy zrobic swojego IMPA wgrywajac nawet angielskie patche i kicha. Także gram bez niego.

Nastepna sprawa. Podczas walki przy zmianie tur zarówno moja drużyna jak i przeciwnicy dostaja niesamowitego przyśpieszenia i dosyć komicznie to wygląda szczególnie podczas gdy walczy samoobrona, jak na filmach z Charlie Chaplinem.

Jest też problem z rozmieszczeniem drużyny przed walka w sektorze. Nieraz kilkakrotnie trzeba klikać ,,done,,. O tym ,że kilka razy mnie wywaliło do winzgrozy to już nie wspomnę. Ale nie zrażam sie tym , potestuję jeszcze ze 2 dni i wróce do starego Chaoska. Podzielcie sie swoimi wrażeniami z tej konwersji jkeżeli ktos gra, być może te problemy tylko u mnie występują. Dodam ,że 1.13 mam najnowszy z SVN-u, JA 2 jest w wersji polskiej.

Pozdrawiam.


*
 
raiden84
Post : 14 lis 2009 09:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.11.2009


JoeMorello pisze:
Po pierwsze nie mogę zrobić IMPA. Gra robi zwieche przy zatwierdzaniu kwoty 3kk dla IMP, muszę restartować komputer bo nawet ctrl+alt+del nie pomaga. Probowałem kilka razy zrobic swojego IMPA wgrywajac nawet angielskie patche i kicha. Także gram bez niego.

U mnie na Viście nie zauważylem tego problemu. Może coś źle zainstalowałeś. Ja jak narazie gożej wspominam zwykłą wersję UC w której często wywalało mnie do Windy a teraz jak narazie nie miałem tej przyjemności.
JoeMorello pisze:
Nastepna sprawa. Podczas walki przy zmianie tur zarówno moja drużyna jak i przeciwnicy dostaja niesamowitego przyśpieszenia i dosyć komicznie to wygląda szczególnie podczas gdy walczy samoobrona, jak na filmach z Charlie Chaplinem.

To da się zmienić w pliku INI. Otwórz INI Editor i poszukaj. Może to komicznie wygląda ale tura cywili i wrogów nie trwa tak długo jak poprzednio.


*
 
JoeMorello
Post : 14 lis 2009 20:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.11.2009


Udało mi sie IMPa zrobić , co dziwne gdy w opcjach przy tworzeniu zaznaczam ,,nocne operacje,, ..nie mogę zrobić bo jest zwiecha. Zrobiłem z kamuflażem i skradaniem i jakoś poszło^^.


*
 
JoeMorello
Post : 21 lis 2009 23:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.11.2009


I jestem w połowie UC 1.13.., może wcześniej bym skończył,ale zacząłem grać w inną genialną gre Curry,ego ..Wizardry 8. Kocham Sir-Tech , niech ten sen trwa wiecznie.


*
 
lukasamd
Post : 22 lis 2009 11:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jak się spisuje? Nie ma podczas gry już żadnych większych problemów?
Sam myślę o wrzuceniu sobie tej hybrydy, bo Urban Chaos bardzo mi się podoba ale nie chcę się zniechęcać jakimś wyrzucaniem do windozy :D


*
  WWW
JoeMorello
Post : 22 lis 2009 12:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 09.11.2009


Wrzucaj i graj))....naprawde kawał dobrej roboty i jak do tej pory spisuje sie świetnie pomimo,że to beta. Co do wingrozy^^ to mam tylko mała partycje z win 2000 ponieważ używam Slackware linuxa. Niestety UC 1.13 nie dało sie odpalić na slacku, chociaż JA 2 i Wizardry odpalam.
Pozdrawiam.


*
 
Ciubus
Post : 12 gru 2009 15:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 28
  • Dołączył: 07.07.2009
  • Skąd: Rzeszów


JoeMorello pisze:

Po pierwsze nie mogę zrobić IMPA. Gra robi zwieche przy zatwierdzaniu kwoty 3kk dla IMP, muszę restartować komputer bo nawet ctrl+alt+del nie pomaga. Probowałem kilka razy zrobic swojego IMPA wgrywajac nawet angielskie patche i kicha. Także gram bez niego.

Jest też problem z rozmieszczeniem drużyny przed walka w sektorze. Nieraz kilkakrotnie trzeba klikać ,,done,,. O tym ,że kilka razy mnie wywaliło do winzgrozy to już nie wspomnę. Ale nie zrażam sie tym , potestuję jeszcze ze 2 dni i wróce do starego Chaoska. Podzielcie sie swoimi wrażeniami z tej konwersji jkeżeli ktos gra, być może te problemy tylko u mnie występują. Dodam ,że 1.13 mam najnowszy z SVN-u, JA 2 jest w wersji polskiej.

Ja muszę ze swojej strony powiedzieć iż nie zaobserwowałem podobnych problemów... co więcej IMHO modyfikacja stała się o 100% lepsza. Przede wszystkim full item drop i inne modyfikacje 1.13 sprawiają że aż grać się chce... Myślę że te zwiechy i inne problemy mogą wynikać z jakichś problemów instalacyjnych.
JoeMorello pisze:
Nastepna sprawa. Podczas walki przy zmianie tur zarówno moja drużyna jak i przeciwnicy dostaja niesamowitego przyśpieszenia i dosyć komicznie to wygląda szczególnie podczas gdy walczy samoobrona, jak na filmach z Charlie Chaplinem.
Dla mnie to jest rewelacja .... w normalnym UC czasami podczas tury przeciwnika miałem wystarczająco czasu żeby zrobić sobie kubek kawy albo kanapkę.... :-D A tak gra stała się bardziej grywalna i dynamiczna... mam na myśli :-) szybszą wymianę tur...
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
djt
Post : 12 gru 2009 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Nie wiem czy inni użytkownicy tak mają - ale ja w drugim sektorze Atremo zrekrutowałem niejaką Elhi (snajper), pierwszy raz w Urbanie o takiej postaci słyszę.
Skąd się wzięła, ktoś wie? Czy to "ulepszenie" poprzez system 1.13 dodaje ją do gry?

Teraz to się gra jak trzeba.
U mnie gra wysypuje sie do Windy podczas niektórych zapisów. Poza tym chodzi płynnie, nawet do 100 AP sie już przyzwyczaiłem, trochę żałuję, że wybrałem nowy system ekwipunku bo jakoś specjalnie intuicyjny nie jest... I masa nowych przedmiotów, nie zawsze potrzebnych ;) Mocno też irytują te skróty myślowe w opisach broni (LAM, Fld Stk itd.) Trudno czasem się połapać, nie znając angielskich odpowiedników, o co chodzi :)

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna


cron