Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 22 sie 2007 08:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Co do noktowizorów to mam mieszane uczucia - w twarze bardziej wkomponowują się takie jak np. ma Spider, lepiej wyglądają jednak takie jak masz Shadow (przynajmniej moim zdaniem).


*
  WWW
Len
Post : 22 sie 2007 16:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Moim skromnym zdaniem słabo to wygląda. Ja w ogóle jestem przeciwny takim modyfikacjom, głównie dlatego że nie da się ich zrobić tak by wyglądały dobrze. Pomyślałbym raczej nad jakimś oznaczeniem, że najemnik ma założoną maskę gazową.


*
  WWW
lukasamd
Post : 22 sie 2007 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Pomyślałbym raczej nad jakimś oznaczeniem, że najemnik ma założoną maskę gazową.


IMO lepiej to co teraz niż taki półśrodek. Skoro grafę można tak zmieniać to czmeu nie? Przecież stanowi najsłabszy element Jaggedów - skoro można dać że jest z maską to czemu by nie? Zaznaczania że najemnik ma maskę jakoś sobie nie wyobrażam, spowoduje to raczej że poczujemy się jakby pole walki się od nas oddalało (nie umiem inaczej tego wytłumaczyć).

Teraz nieco nad tym myślałem i jest inny dużo poważniejszy problem - jeżeli będą maski to przydałyby się głosy nimi przytłumione albo chociaż (choć IMO bardzo złe rozwiązanie) po 1 głosie dla kobiet i 1 dla mężczyzn.


*
  WWW
Pavcio
Post : 22 sie 2007 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


A mi się podoba :one: . Warto by jeszcze je trochę dopracować, aby wyglądały bardziej naturalnie, lepiej pasować do twarzy , bo każdy najemnik ma trochę inne wymiary twarzy, ale pomysł naprawdę świetny.Gratuluję też pomysłowości. :D


*
 
snick
Post : 26 sie 2007 10:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Moim zdaniem to świetne rozwiązanie. W modyfikacjach do Jaggeda sporo było rzeczy, na które trzeba było spojrzeć z drobnym przymrużeniem oka, bo liczył się sam zamysł autora.

Zmiana twarzy najemników to kolejny krok w stronę poprawy realności świata gry. Czyli znakomicie!

Oczywiście przydałyby się maski, które nie pozbawiają personaliów i pozwalają odróżniać od siebie najemników. Ale ogólna koncepcja jest moim zdaniem wyśmienita.

Btw - te takie jasne co ma na oczach Blood wygląda jak aparat fotograficzny. Najlepiej wyszedł noktowizor u Shadowa.


Planujesz też osobne grafiki np. dla okularów przeciwsłonecznych (o ile wystąpią w modzie)? Dodając jeszcze parę przedmiotów zmieniających twarz można sprawić, że gracze, poprzez ubieranie różnych przedmiotów na swoich podwładnych zupełnie zmienią ich wygląd. Taka personalizacja :D


*
  WWW
Len
Post : 13 paź 2007 12:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jazz pokazał nowe screenshoty z menu głównego gry:

Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 19 paź 2007 15:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Legion 2 jest już na ukończeniu. Pozwolę sobie zacytować Jazza:

Jazz pisze:
Etap tworzenia modyfikacji jest zamknięty to znaczy, że aktualnie nanoszone są poprawki (mapy, dialogi .itp) oraz likwidowane bugi, które zostały wyłapane podczas testów.

Z kilku powodów musiałem odchudzić trochę modyfikacje, a jej stan pokrótce przedstawia się tak :

- około 200 map
- 30 npc'ków w tym 4 do rekrutacji.
- dwa wątki
- każdy najemnik z AIM ma generowany losowy wygląd (kolor spodni i bluzy) oraz generowane są niektóre parametry. Tak że przy nowej grze zawsze będą się różnić.
- losowe sektory
- możliwość instalacji interfejsu z BP (po małej modyfikacji)
- nowe ekrany wczytywania


Informacje wyglądają obiecująco, ciekawe kiedy dokładnie mod będzie miał swoją premierę... Ciekawi mnie zapis "dwa wątki" - 2 fabuły? Zobaczymy jak to zostało rozwiązane i czy mod jest klimatyczny.

Jazz czy możemy prosić o jakieś dodatkowe info? ;)


*
  WWW
Len
Post : 19 paź 2007 17:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Brzmi ciekawie. Legion 2 wygląda mi na modyfikację, która nie próbuje być najlepsza na świecie, będzie po prostu dobra, dla każdego, i tyle. I to wcale nie jest wada :)

Sektorów będzie 200, całkiem sporo ale tu należy się zastanowić bo jeśli już od samego początku gra będzie tak odrzucała jak Legion to może się okazać, że nikt nigdy nie przejdzie tej modyfikacji. Taki los spotkał moda Wielka Wojna. W obu przypadkach było na tyle dużo błędów, że zaraz instalowało się UC albo SOGa.

Jazz: Na kiedy planujesz premierę?


*
  WWW
Jazz
Post : 19 paź 2007 18:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Jeszcze konkretnej daty nie ustaliłem i nic nie podam :). Na razie muszę uporać się z tym wszystkim co jest wymienione powyżej oraz modyfikacja będzie musiał przejść ostatnie testy.


*
 
lukasamd
Post : 19 paź 2007 19:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Typowe podejście dla Iron Squadu - widać inni moderzy mogą się zarażać chorobą "skąpego informowania" ;)

@Len, Legion był dobrym modem (przynajmniej IMO) choć miał sporo błędów które wysypywały mi niejednokrotnie całą grę, fabularnie jednak miał to coś co mod powinien mieć. Jeżeli L2 nie będzie miał błędów i też będzie miał "to coś" to na pewno zagram ;)


*
  WWW
Len
Post : 21 paź 2007 11:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Typowe podejście dla Iron Squadu - widać inni moderzy mogą się zarażać chorobą "skąpego informowania" ;)

Coś się nie podoba? :D

Cieszę się, że Jazz zrozumiał na czym to polega. Lukas, uwierz mi - to najskuteczniejsza metoda. Jeśli podalibyśmy od razu wszystkie szczegóły to zainteresowanie byłoby tak niskie, że odechciałoby nam się to robić. A nie ma nic gorszego niż robienie modyfikacji na siłę.


*
  WWW
Jazz
Post : 17 lut 2008 15:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


W dniu dzisiejszym udostępniam publiczną wersję beta L2 .
Musiałem podjąć taką decyzje z różnych powodów, których nie będę tu opisywał .
Nie chcę aby modyfikacja przepadłą gdzieś na dysku więc taka decyzja, a nie inna .
Jakiekolwiek wyłapane bugi opisywać w tym temacie lub na maila .

W modyfikacji kuleją jeszcze dialogi i przydałby się dobry tekstmaker . Jeśli ktoś jeśli tym zainteresowany to drogą mailową lub na pw.

Lnik 1 :
L2 beta - 5MB - 1.rar
L2 beta - 5MB - 2.rar
L2 beta - 5MB - 3.rar
L2 beta - 5MB - 4.rar
L2 beta - 5MB - 5.rar
L2 beta - 5MB - 6.rar
L2 beta - 3MB - 7.rar


Link 2 :
L2 beta - 32MB

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Bartek0511
Post : 17 lut 2008 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Świetna wiadomość tylko:

1 próba grania: zwiecha w laptopie
2 próba grania: zwiecha w laptopie

nie wiem, nie u każdego tak może być ale ja sobie podziękuje.


*
 
Jazz
Post : 17 lut 2008 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Bartek0511 pisze:
Świetna wiadomość tylko:

1 próba grania: zwiecha w laptopie
2 próba grania: zwiecha w laptopie

nie wiem, nie u każdego tak może być ale ja sobie podziękuje.



hmm .. nie wiem dlaczego wszytko testowałem przed wypuszczeniem bety .

Cytuj:
W modyfikacji kuleją jeszcze dialogi i przydałby się dobry tekstmaker . Jeśli ktoś jeśli tym zainteresowany to drogą mailową lub na pw.
to już nieaktualne

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Bartek0511
Post : 17 lut 2008 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Jazz pisze:
hmm .. nie wiem dlaczego wszytko testowałem przed wypuszczeniem bety .


spokojnie ja mam dziwnego kompa i na niektórych grach mam tak samo. Bez obaw moze komuś innemu pójdzie, oczywiście warto wszystko przetestować.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


cron