Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 28 kwie 2007 15:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Legion 2 - kontynuacja modyfikacji sprzed półtora roku. Mod tworzony jest przez Jazza znanego m.in. właśnie z pierwszej części Legiona oraz Operacja Igła, który nie doczekał się ukończenia.

Akcja ma rozgrywać się w małym kraju zwanym Osarwia. Jednak po co my będziemy się tam pchali? Wszystko przez terrorystę - Karlosa, który porwał córkę Oswalda, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Pewnie wielu z was teraz zada sobie pytanie - co to ma właściwie wspólnego z pierwszą częścią Legiona? Tego na razie nie wiadomo.

Premiera modyfikacji zapowiedziana jest na czerwiec/lipiec 2007r.


Moim zdaniem...
Oczywiście bardzo się cieszę, że powstaje kolejna polska modyfikacja (to już 3) ale jestem do tego nastawiony sceptycznie. Dlaczego? Po pierwsze, robi ją Jazz - nie mam wątpliwości do jego umiejętności ale niedawno pisał o zaprzestaniu modyfikowania z powodu braku czasu, z tego samego powodu prace nad OI były przerywane i nie zdziwie się jak teraz sytuacja się powtórzy. Po drugie, dopiero zapowiedziane a premiera w czerwcu/lipcu? Przez te 2.5 roku nabrałem nieco doświadczenia i moim zdaniem albo modyfikacja nie będzie taka jak ją zapowiada albo nie bardzo zdaje sobie sprawę z tego co go czeka.

No i w końcu. Dlaczego kontynuacja Legiona 2 a nie zupełnie nowa modyfikacja? Nie dopatrzyłem się żadnych powiązań z pierwszą częścią Legiona, mało tego - tamta modyfikacja była mocno zabugowana i pomimo dobrych zapowiedzi okazała się niezbyt ciekawa i mało kto w nią grał dłużej niż godzinę. Oczywiście można w nią zagrać ale jest to jedna z tych modyfikacji w które się gra po przejściu kilkudziesięciu innych a chyba nie o to chodzi.

Podane informacje jako mnie nie przekonują ale wierzę, że projekt uda się doprowadzić do końca a gdy już ten koniec nadejdzie to z pewnością zagram.

JA2: Legion 2 - News


*
  WWW
Bartek0511
Post : 28 kwie 2007 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


hm... ciekawa sprawa, z jednej strony Jazz sie zadeklarował że kończy z dużymi projektami a z drugiej robi następnego moda.

Tylko nachodzi mnie pytanie czemu przrwał OI i robi L2, to jest trochę bez sensu.
Lecz dobrze sie dzieje że kolejna Polska modyfikacja powstaje i kolejna konkurencja dla NK :D. Co z tego wyniknie pokaże czas, tylko mam nadzieje że z tym projektem nie stanie się tak jak z OI.

Parę minut później....

Na obecnym etapie produkcji, wielkość (liczba nowych sektorów, broni, postaci etc.) L2 można raczej porównać do tej znanej z Unfinished Business niż z Renegade Republic czy Shady Job.

Więc jak można z tego zrozumiec mod jest porównywany do JA2:UB więc zdeka maly, moim zdaniem robienie czegoś takiego mija się z celem i jest trochę bez sensu nie lepiej zebrać się w kupę i zrobic naprawdę potężnego moda??. No ale nie odciągam Jazza od pomysłu jego decyzja, jeszcze nieco o tłumaczeniu na język angielski tego trochę bym się obawiał bo robi to TT więc się można wszystkiego spodziewać.


*
 
Lecter
Post : 29 kwie 2007 11:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


Bartek0511 pisze:
Więc jak można z tego zrozumiec mod jest porównywany do JA2:UB więc zdeka maly, moim zdaniem robienie czegoś takiego mija się z celem i jest trochę bez sensu nie lepiej zebrać się w kupę i zrobic naprawdę potężnego moda??. No ale nie odciągam Jazza od pomysłu jego decyzja, jeszcze nieco o tłumaczeniu na język angielski tego trochę bym się obawiał bo robi to TT więc się można wszystkiego spodziewać.

takiego jak Wielka Wojna? malutki 'modzik' ze zmienionymi broniami i mapami [juz nie wspomnę że niektóre prawie identyczne jak mapy z innych modów], zero nowej fabuły, npc'ów, rpc;ów? Legion 2 ma olbrzymie szanse na przebicie sie choćby ze względu na renomę autora [w przeciwieństwie do NK - i bez spruty bo mam swięte prawo do wyrażania mojej opini].
Co do tłumaczenia to TT jeszcze nie przetłumaczył żadnego moda, bo IS wszystkie ciekawsze mody zahaczył o siebie.


*
 
Bartek0511
Post : 29 kwie 2007 12:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Lecter pisze:
i bez spruty bo mam swięte prawo do wyrażania mojej opini].


oczwyisćie że masz prawo...

Lecter pisze:
takiego jak Wielka Wojna? malutki 'modzik' ze zmienionymi broniami i mapami


hm... jak byś wiedział to dopiero zaczynałem modować więc nie wiem po co ten bulwers. Wogóle napisałem że nie opłaca się robić małego moda bo to się mija z celem, teraz się robi duże modyfikacje.

Lecter pisze:
Legion 2 ma olbrzymie szanse na przebicie sie choćby ze względu na renomę autora


A czy ktoś powiedział że nie ??

Lecter pisze:
w przeciwieństwie do NK


Co ty wogóle możesz wiedzieć o NK ??

Wogle Lecter zamiast opieprzać innych zająłbys się czymś pożytecznym (pomaganie przy L2?) a nie komentować innych w tak lipny sposób .


*
 
Lecter
Post : 29 kwie 2007 12:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


Bartek0511 pisze:
A czy ktoś powiedział że nie ??
a czy ja powiedziałem, że ktoś tak powiedział?
Bartek0511 pisze:
hm... jak byś wiedział to dopiero zaczynałem modować więc nie wiem po co ten bulwers. Wogóle napisałem że nie opłaca się robić małego moda bo to się mija z celem, teraz się robi duże modyfikacje.
nie ma bulwersu, jest zdziwienie ze opisujesz sytuację która juz miala miejsce i to z tobą w roli głównej [chodzi mi o WW oczywiście], jak sie zaczyna to sie trzeba uczyc a nie wydawać mrzonki
Bartek0511 pisze:
Co ty wogóle możesz wiedzieć o NK ??
nic, bo o niczym nie informujesz


*
 
Bartek0511
Post : 29 kwie 2007 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Lecter pisze:
nic, bo o niczym nie informujesz


A czy ja muszę ?? informuje kiedy mi się podoba i jak mi się podoba, a jeżeli masz jakiś problem to zachowaj go dla siebie a nie rób z JAC burldelu...


*
 
Lecter
Post : 29 kwie 2007 12:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


zastanów się nad sobą

piszesz co ja moge wiedzieć o NK, ja odpisuje ze nic bo o niczym nie informujesz a ty co? to ty masz problemy i sam sobie przeczysz, nie ja


*
 
Bartek0511
Post : 29 kwie 2007 12:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Więc publicznie daje ci ostrzeżenie potem będzie warn czyt. regulamin:

Cytuj:
5. Posty piszemy na temat i możliwie bezbłędnie aby każdy nas zrozumiał. Do rozmów o wszystkim jest dział HydePark.


Cytuj:
11. Na forum nie kłócimy się, a za wszczynanie kłopotliwych kłótni grozi zasłużona kara.


*
 
Lisiec
Post : 29 kwie 2007 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 61
  • Dołączył: 01.04.2007
  • Skąd: Sopot


Już pisałem na forum LA ale powtórze. Narazie nie pokazano na praktycznie nic, mapa zrobiona w 5 minut przy pomocy painta oraz screeny z lokacjami ktore nie pokazuja nam niczego nowego (stare bronie, starzy najemnicy, stare obiekty). Konkretów do tego co będzie mod oferowal też nie ma... pozostaje tylko czekac. Co do przewidywan, data czerwiec/lipiec wydaje mi sie nieco nierealna do zrobienia moda, predzej wyjdzie mission pack z paronastoma mapkami na bazie 1.13.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 30 kwie 2007 10:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Lecter, dziwie się, że się tak zachowujesz, co nie usprawiedliwia Bartka, który też nie jest święty.

Bez kłótni spójrzmy na to logicznie. Gdy Bartek tworzył WW wiedział o tworzeniu modyfikacji naprawdę nie wiele, wiem bo go już wtedy znałem. Teraz też mu trochę brakuje ale nauczył się naprawdę wiele. Poza tym WW docelowo miał być małą modyfikacją, tak był zapowiadany i taki wyszedł więc nie rozumiem tej postawy.

Jak już dobrze powiedział Lisiec o Legionie 2 nie wiadomo wiele, a to co jest to nie wiele nowego no i jest dobrze zapowiadany obok daty, która wydaje się nierealna. Zresztą nie widzę tu jakieś specjalnej krytyki ze strony użytkowników forum JAC, osoby tu piszące wyrażają tylko swoje obawy, które mają swoje uzasadnienie więc tymbardziej tego nie rozumiem.

PS. Bartek - Żadnych warnów ;)


*
  WWW
emanuel
Post : 30 kwie 2007 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


krytyka nie boli - krytyka, dyskusja to nie jest kłótnia. W kłótni nie ma wymiany argumentów tylko inwektyw. Tu jak narazie nie zauważyłem by ktoś kogoś znieważał, albo używał argumentów ad personam.

Ja liczę że Legion 2 będzie solidną modyfikacją, bez napinania się na zaoranie konkurencji. Niech będzie po prostu pozbawiona błędów, a przy okazji dość grywalna. (i po polsku :D )

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Bartek0511
Post : 30 kwie 2007 20:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


emanuel pisze:
Niech będzie po prostu pozbawiona błędów, a przy okazji dość grywalna. (i po polsku )


no po polsku i po EN podobno ma być więc zobaczymy co z tego wyniknie.
hmm.... co ja bym chciał od tej modyfikacji:

- ciekawą fabułę,
- kilkadziesiąt RPC, NPC, itp.
- dużo nowości technicznych,
- dobrze zbudowane sektory (o to raczej chyba nie ma się co martwić bo Jazz je robi bardzo dobrze),
- i dużo sektorów ;D


*
 
lukasamd
Post : 01 maja 2007 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A ja powiem tak - grałem nieco w Legiona (choć nie widziałem go w całości) i z chęcią zobaczę część 2 jeżeli będzie w nim:

- BRAK BUGÓW ZNANYCH Z LEGIONA 1 !!!
- nowe sektory (choć czytając info na to za bardzo nie liczę - tzn. nieco nowych)
- nowe bronie (skoro mały mod to niech będą zmienione wszystkie)
- zwiększenie realizmu
- nowych najemników lub całą agencję
- ciekawą i realną fabułę

Jeżeli to zostanie spełnione to byłoby super :)

Co do kłótni - nie kłócić mi się tutaj i tyle :P


*
  WWW
Bartek0511
Post : 01 maja 2007 15:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


nie długo po ogłoszeniu L2 został przedstawiony filmik: oglądaj

więc ja to sobie myśle że menu wyglada ciekawie, zastanawia mnie co robi strona Legion Zone w laptopie mam nadzieje że tego nie będzie w wersji pełnej, nie widziałem chyba żadnego nowego tilesa :/ ani postaci jedynie zmienione teksty dimitriego i tyle.
Jak narazie modyfikacja jest typowym średniakiem ale mam nadzieje że to sie poprawi :D


*
 
lukasamd
Post : 01 maja 2007 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mi też się to bardzo nie podoba - coś jakby komercyjny mod a to chyba nie za dobrze :/

Co do samej gry za wiele powiedzieć nie mogę bo nowości wielkich na razie nie widać... trzeba poczekać aż gra wyjdzie.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


cron