Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 15 lis 2010 16:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Klepczar pisze:
a w Legionie dwóch strzelców z M24 i każda otwarta mapa Twoja bez ryzyka że przeciwnik zdoła odpowiedzieć ogniem....


Tutaj się podepnę i coś "zauważę" - nie sądzicie że w reakcjach przeciwników brakuje przykładania lunety z broni do oka i "obserwowania" terenu?
Ciekawe czy to byłoby trudne do dorzucenia... Z pewnością utrudniłoby to w JA2 1.13 takie snajperskie wybijanie 90% wrogów, którzy tylko biegają w kółko albo kucają i czekają na... kulkę? :)


*
  WWW
lukkic
Post : 16 lis 2010 07:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Słuszne spostrzeżenie lukasamd ;) Te zachowania wrogów którzy tylko biegają w kółko albo kucają i czekają na kulkę sprawiają, że gra staje się schematyczna i dość "nudnawa". Myślę, także że nie tylko tego brakuje w reakcjach przeciwników w serii Ja2. Co np. z leczeniem ? czy przeciwnicy mogą zakładać sobie opatrunki ?


*
 
lukasamd
Post : 16 lis 2010 13:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mogą, ale tylko po wygranej bitwie. Ci którzy zostali ranni przeżyją, chociaż zapewne zostaną wyleczeni automatycznie, podobnie jak samoobrona (do póki jesteśmy w oknie sektora to nawet po wygranej ranni będą tracić HP).


*
  WWW
Kusio
Post : 16 lis 2010 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 11.11.2010


Witam. Mam nadzieję, że moje pytanie/spostrzeżenie trafi w dobre miejsce, a zatem do dzieła:
Mam, jak by to nazwać, "problem" z funduszami. Tylko nie jest to taka sytuacja jak np. u Olinki, że tych pieniędzy mi brakuje. U mnie jest odwrotnie: Dostaję ich ogromne ilości - 720.000$, zamiast 10.000$ które z tego co się orientuję powinny wpływać na moje konto co 5 dni. Szczerze powiedziawszy nie przeszkadza mi to za bardzo, bo komu by nadmiar kasy przeszkadzał :]? Jednak długo schodzi z kasowaniem tych wszystkich maili informujących o przelewie no i z kasowaniem gotówki. Choć w sumie można by ją sobie zostawić na czarną godzinę w jakiejś ładownicy ;].

PS.
Byłbym zapomniał. Jak działa tutaj autosave? Zaznaczyłem tą opcję i co turę widziałem napis świadczący o tym, że gra jest zapisywana. Tylko gdzie ten zapis można potem znaleźć i jak go odczytać?

To by było na tyle. Niżej będą moje osobiste reflekcje, więc kto nie ma czasu niech nie czyta ;]:
Bug ten po części działa na korzyść gracza. Osobiście lubię mieć czas na naprawę sprzętu, zwiedzenie mapy, czy choćby okazjonalne wyleczenie ran. W podstawce mogłem to robić bunkrując się w miastach - same korzyści: bronić miasto, ćwiczyć samoobronę, naprawiać sprzęt, leczyć rany.... A tak trzeba pędzić przed siebie i nie ma czasu pozwiedzać sobie mapki ;). W każdym razie bug ten zbliża rozgrywkę do JA 2.5. W sytuacji gdy ktoś jak ja nie lubi się śpieszyć, brak kasy powoduje konieczność gry zawsze tymi samymi najemnikami (darmowi NPC, zapomniałem jak się ich tutaj nazywa). A tak mamy sytuację zbliżoną do Ja 2.5. Nie trzeba tracić czasu na latanie po sektorach i znoszenia rupieci na sprzedaż. Teraz mogę spokojnie zrobić nawet z Flo prawdziwą maszynę do zabijania :D.


*
 
Stridingshadow
Post : 16 lis 2010 19:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Kusio pisze:
darmowi NPC, zapomniałem jak się ich tutaj nazywa

RPC: recruitable playable character
NPC: non-player character

_________________
Obrazek


*
 
lukkic
Post : 17 lis 2010 08:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Witaj Kusio. Nie tylko Ty masz, jak by to nazwać, "problem" z funduszami. ;) Sądzę że, jest to jakiś błąd prawdopodobnie leżący w modyfikacji Legion 2 gdyż nie pierwsza osoba o tym wspomina. Pisałem o tym szerzej w tym samym dziale w temacie Recenzja modyfikacji Legion 2 oraz błąd [color=lime]failed logo [/color] Możesz przeczytać jeśli chcesz. Niestety mnie nie udało się znaleźć na to rozwiązania. Po paru dniach począwszy od piątego dostajemy w kółko maile o wartości 10.000 $ z napisem "Zasilenie konta Jazz". Można by to było jeszcze jakoś ścierpieć ale po paru dniach tych maili jest ogromna ilość i po jakimś czasie nie przychodzą po 5 dniach a codziennie. Na początku myślałem, że ten błąd ujawnił się w wyniku przenoszenia zapisów gry z komputera na komputer jednak nie to było przyczyną. Zaczynałem grę kilkakrotnie i zawsze to samo ... więc nie wiem czemu ...

Pytanie do Ciebie Kusio na jakim trybie gry ustawiasz rozgrywkę w Legion 2 ? Rozumiem, że czas nieograniczony ?

Pytanie także do lukasamd kontynuując wątek leczenia przeciwników. Rozumiem, że przeciwnicy mogą się leczyć ale tylko po wygranej bitwie. Pytanie teraz brzmi następująco - dlaczego "przybywa" przeciwników po wygranej bitwie? Wiem, że brzmi to dziwnie ale mam nadzieję, że zrozumiesz do czego zmierzam. Zauważyłem, że ( mam tutaj na myśli bardziej Mod JA2 v1.13) po wygranej walce elity z samoobroną np. w Sam Site w chwilę później zwiększa się liczebność tych pierwszych np. do 20. Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego ( bo powiedzmy wrodzy żołnierze też mogą się w terenie miejskim uzupełniać) :no: gdyby nie fakt, że dzieje się to bardzo szybko. Po około 2-3 godz. Testowałem tego typu zagrywki (na JA2 v1.13) powierzając wpierw obronę milicji która uszczuplała liczebność przeciwników po czym od razu atakowałem sektor swoją grupą najemników. Efekt był taki, że wrogów zawsze było więcej ...

Czy ktoś wie dlaczego ? :?:


*
 
Kusio
Post : 17 lis 2010 09:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 11.11.2010


Witaj Lukkic. Faktycznie wspomniałeś o tym przede mną :). No nic, pozostaje nam zatrudnić ulubionych najemników i cieszyć się grą. W ramach usprawiedliwienia można sobie tłumaczyć, że milioner myśli wykładniczo = im więcej nam kasy wyśle, tym lepiej się wyposażymy i szybciej odbijemy Marię ;].

Co do ustawień czasu to zgadłeś. Gram na nieograniczonym. Poza tym również mam problemy z teleportacją wroga między moje oddziały, ale wystarczy atakować sektor ze środka zamiast z rogów i jest OK. Ewentualnie gdy ma się pewność, że sąsiednie sektory są wolne można rozpoczynać abordaż z narożnika :).

Dzięki Stridingshadow za przypomnienie. Postaram się zapamiętać na przyszłość nazwę dla RPCów :).


*
 
lukasamd
Post : 17 lis 2010 17:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Kusio:
To musi być bug Legiona 2. Musimy mieć nadzieję, że Jazz zrobi poprawkę i da nam znać, to od razu dorzucam do downloadu, bo IMO mod jest "przedni" i z pewnością najlepszy jaki powstał w Polsce :) Z tym, że ja grałem na starszej wersji, a dopiero potem pisałem recenzję, niemniej, takie bugi z pewnością bym zapamiętał.




@lukkic:
Gdybyś wszedł 10-15 minut po takim ataku, wrogów pewnie również będzie więcej. Gra niezbyt sensownie do tego podchodzi i tego nie poprawiono w JA2 1.13. Ja zrobiłem sobie kiedyś pewien "eksperyment" w UB - 2 sektory przed miasteczkiem Varrez ustawiłem najemników przy jedynym wejściu (od dołu) i czekałem... najpierw zaatakowało 3 wrogów, potem 6, potem więcej.. więcej, aż moi ludzie nie byli w stanie ubić ich w jednej turze i bez żadnych obrażeń. Później zaatakowałem Varrez z nadzieją, że będzie niemal puste. Oczywiście myliłem się, bo wrogów było tyle, ile zawsze :)
To jest ustalane w edytorze sektorów jako posiłki i szansa na atak. Nie wiem co zmieniono w tej kwestii w JA2 1.13, ale chyba niewiele, bo wojska przeciwnika nadal są nieograniczone. Po prawdzie to możemy toczyć z nimi wyrównaną walkę (tzn. nie zajmujemy wszystkich miast, tylko robimy wypady na ich oddziały), nawet przez pół wieku - ludzi im nie zabraknie :D


*
  WWW
lukkic
Post : 19 lis 2010 08:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Dzięki panowie za komentarze, interesujące sugestie i spostrzeżenia. :)

Pozostaje mi tylko uzupełnić wątek o kwestię samoobrony ( choć- troszkę się oddalamy od tematu Legiona 2 tym bardziej, że jej tam w tym Modzie nie ma :-) ) Zauważyłem, że trenując samoobronę, która "wychodzi z miasta" do innych sektorów rzadko te oddziały podejmowały jakiekolwiek akcje ofensywne. W moim przypadku ( a miałem co najmniej kilkanaście oddziałów tej samoobrony w JA2 1.13 biegającej po mapie Arulco) ich działania sprowadzały się do "blokowania" miast czy "otaczania" jakiegoś sektoru. Trochę byłem zawiedziany, gdyż sądziłem, że rozprzestrzenią się po całej mapie i będę mógł popatrzeć na ciekawe boje Samoobrony kontra siły Dedrainy. Niestety tak się nie stało. Samoobrona była raczej bierna w działaniach. ( być może dlatego, że to jak sama nazwa wskazuje tylko samoobrona)


I teraz pytanie do wszystkich czy macie jakieś inne spostrzeżenia na temat tego jak zachowuje się samoobrona ? :-)


*
 
Jazz
Post : 21 lis 2010 13:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006



_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


Ostatnio zmieniony 21 lis 2010 15:31 przez Jazz, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 21 lis 2010 16:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Jazz:
Link nie działa.


*
  WWW
Jazz
Post : 21 lis 2010 17:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Musisz poczekać bo kompiluje nowe pliki exe. Te poprzednie które wrzuciłem usunąłem .

Dopisano:
Link aktywny

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


Ostatnio zmieniony 21 lis 2010 17:30 przez Jazz, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukkic
Post : 22 lis 2010 07:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Cześć Jazz :D

Jeśli pozwolisz w wolnej chwili wypróbuję to łatkę :-)


*
 
hasan_talib
Post : 22 lis 2010 12:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Jazz pisze:
Czytam i własnym oczom nie wieżę . Pierwszy raz widzę, aby ktoś narzekał na dużą ilość gotówki ;)

A tutaj łatka -> http://www.legion.zone.zg.pl/lib/exe/fe ... tch_23.exe

Mam nadziej że naprawi ten straszny bug ;)




Jak chce sobie normalnie pograć to narzeka ;-)

Btw. - sugeruję wrzucenie łatki do downloadu.


*
 
lukasamd
Post : 22 lis 2010 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006




*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron