Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 08 kwie 2011 13:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Powstaje nowa taktyczna turówka - Team Assault: Baptism of Fire
Cytuj:
W branży opanowanej przez szybkie gry akcji ciężko wybić się z czymś, co nie korzysta z utartych schematów. Jednak reaktywacja marki Jagged Alliance (bo to dobre określenie, kiedy po dekadzie przerwy powstają dwie kontynuacje) i sukces turowych gier takich jak Disciples III czy Shogun 2: Total War sugeruje, że ten gatunek wcale nie został spisany na straty. Jednak te dwie wymienione produkcje, pomimo podobieństw gatunkowych, oferują inny klimat niż to, co lubimy najbardziej. Na szczęście, w Szwecji powstaje coś na wzór naszego ideału jakim jest JA2.

Team Assault: Baptism of Fire to klasyczna gra turowa w której dowodzimy oddziałem żołnierzy. Każdy z nich opisany jest unikalnymi atrybutami, posiadają nawet wskaźnik morale, który spada jeśli zostaną trafieni. Zasadnicza różnica polega na tym, że akcja będzie rozgrywała się w czasach II Wojny Światowej, jednak reszta wyraźnie wzorowana jest na wydanym w 1999 roku Jagged Alliance 2. Widać to choćby po tym, że na początku każdej bitwy możemy wybierać w którym miejscu mają zostać zrzuceni nasi podkomendni. Może to jednak nastąpić wyłącznie na terenie od kierunku z którego przybyliśmy. Natomiast, w czasie bitwy na ekranie cały czas towarzyszą nam pojawiające się komunikaty. Skądś to znamy, prawda?

Te i wiele więcej podobieństw możecie zaobserwować na zwiastunie, który dziś opublikowano. Team Assault ma być klasyczną grą turową, jednak z pewnymi różnicami. Przede wszystkim, o kolejności przyznania tury będzie decydowało doświadczenie dowódcy oddziału, co ma usprawnić tryb multiplayer kłopotliwy w tego typu produkcjach. Twórcy zapowiadają, że gra będzie realistyczna, lecz z umiarem. Nie chcą bowiem, żeby stała się przez to nieprzystępna. Na filmie widać też, że pomimo licznych podobieństw do klasycznych turówek, gra wydaje się korzystać z nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w wysokobudżetowych grach strategicznych, takich jak Men of War. Co z tego wyjdzie, przekonamy się już latem bieżącego roku. O wszelkich nowościach będziemy informowali na bieżąco, a zainteresowanych zapraszamy do dyskusji na forum.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 08 kwie 2011 13:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


No patrzcie państwo!
To dobra wiadomość. Automatycznie będzie się więcej mówiło o nowych Jaggedach, nie sądzicie?


*
  WWW
Len
Post : 08 kwie 2011 13:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jak na mój gust wiadomość zajefajna :) Właśnie wrzucam na YouTube zwiastun gry, bo jeszcze nikt nie dodał. Zaraz będzie.



OK, zwiastun już jest. Jest dość długi, wiec można zaobserwować sporo podobieństw. Osobiście nie mam wątpliwości co do tego, że twórcy tej gry doskonale znają JA2.

https://www.youtube.com/watch?v=dC6ztyQPtFg


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 08 kwie 2011 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Trochę monotonny ten zwiastun. Ale fakt faktem, zupełnie jak Jagged przepuszczony przez wehikuł czadu.


*
  WWW
M'cin
Post : 08 kwie 2011 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Grafika jak w nielubianym przeze mnie Company of Heroes, ale sam gameplay już zacny, może być ciekawie...


*
 
Aver
Post : 08 kwie 2011 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Dla mnie główny minus to anonimowość wojaków, ale pewnie mimo to zagram.


*
 
Stridingshadow
Post : 09 kwie 2011 05:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mi to trochę przypomina Close Combat.

_________________
Obrazek


*
 
Dudus
Post : 09 kwie 2011 06:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 50
  • Dołączył: 27.12.2010


Jakieś takie .... szału nie ma :( a szkoda


*
 
M'cin
Post : 09 kwie 2011 10:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Stridingshadow pisze:
Mi to trochę przypomina Close Combat.

To chyba dobrze, nie :P


*
 
momo78
Post : 09 kwie 2011 10:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Gra wygląda trochę drętwo, ale mimo wszystko chętnie w nią zagram.
Każda turówka jest u mnie miło widziana.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 11 kwie 2011 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006




*
  WWW
Jaahquubel
Post : 11 kwie 2011 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Świadczy o tym, że w pewnej grupie ludzi JACenter ma renomę.


*
  WWW
Len
Post : 11 kwie 2011 12:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie od dziś, nasz profil na Facebooku śledzi np. CD Action, a na YouTube niemal wszystkie portale. Sami twórcy serii Jagged Alliance nas śledzą, zarówno ci z Sir-tech jak i ci obecni. Nawet Rosjanie specjalnie dali newsa z linkiem na stronie Akelli, kiedy pojawił się nasz wywiad z nimi. Dużo tego, wiec ogólnie jest dobrze :)

A na YT udało mi się znaleźć 10-minutowe nagranie. Tradycyjnie turówki nie wychodzą zbyt fajnie na filmikach: https://www.youtube.com/watch?v=LYBFaXrh ... dded#at=22

Pojawiła się nowa wersja strony oficjalnej Team Assault. Wedle informacji tam zawartych będzie edytor map. Ciekawe jest to, że gra wcześniej nazywała się Cause of War, wciąż działa jej poprzednia strona a na niej zdjęcia z bardzo wczesnego etapu produkcji.


*
  WWW
Len
Post : 11 maja 2011 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ruszyły zapisy na beta testy Team Assault
Cytuj:
Na początku kwietnia informowaliśmy was o grze Team Assault: Baptism of Fire, pamiętacie? To gra firmy ZEAL Game Studio, która wydaje się ją tworzyć na podobieństwo kultowego Jagged Alliance 2. I mimo że wprowadzono do rozgrywki wiele rozwiązań ze współczesnych strategii, to wciąż pozostaje klasyczną turówką, która podobieństwem rozgrywki sprawia wrażenie kontynuacji serii w pełnym trójwymiarze i osadzoną w czasach II Wojny Światowej. Wiemy już, że gra zadebiutuje 15 czerwca, czyli za nieco ponad miesiąc. Zła wiadomość jest taka, że żaden z polskich dystrybutorów nie wykazał zainteresowania tym produktem.

Za to jeśli naprawdę zainteresowaliście się tym tytułem, to macie szansę wypróbować grę już przed jej premierą. Właśnie ruszyły zapisy na beta testy, które są przyjmowane na oficjalnej stronie wydawcy, firmy Slitherine. Najpierw musicie założyć konto, a następnie przejść na tę podstronę i wybrać grę, która was interesuje. Niestety, nie wiemy kiedy rozpoczną się beta testy, w jakiej formie będą prowadzone ani nie znamy sposobu wybierania graczy na testy. Jednakże ze sposobu przyjmowania zgłoszeń można wywnioskować, że betę otrzymają wszyscy, którzy się zapiszą.

Ponadto, na oficjalnej stronie pojawiły się kolejne zdjęcia, które znów budzą skojarzenia z JA2. Widzimy na nich specjalny edytor, który ma zostać udostępniony graczom. Ci, którzy próbowali kiedyś swoich sił w tworzeniu modyfikacji powinni dostrzec podobieństwa do wielu programów jakie używali. Widocznie twórcom zależy na żywotności Team Assault, lecz tu pojawia się pytanie czy gra zdobędzie na tyle dużą popularność, aby znaleźli się fani, którzy zechcą stworzyć własne modyfikacje? Pewne jest, że zależy im na uznaniu fanów serii Jagged Alliance - wiemy już, że twórcy odwiedzają naszą stronę, co nas niezmiernie cieszy.


Ja zapisałem się już jakieś 3 tygodnie temu (możliwość zapisu istnieje już dłużej, ale dopiero teraz ją ujawniono publice), ale wciąż nie otrzymałem bety. Ciekaw jestem, kiedy rozpoczną testy i mam nadzieję, że nie będzie to na tydzień przed premierą.


*
  WWW
Len
Post : 01 cze 2011 17:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ponoć beta testy "już niedługo", ale jakoś trudno mi oprzeć się wrażeniu, że coś nie wszystko poszło tak, jak powinno. Zapisy na beta testy ruszyły już 2 miesiące temu, a bety jak nie było tak nadal nie ma. A do premiery pozostały 2 tygodnie, to za mało na poprawianie gry.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron