Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 11 lis 2009 17:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wczoraj opublikowaliśmy newsa dotyczącego tej gry, dzisiaj dostępny jest już opis Raven Squad.

Co sądzicie o tej grze?
Jak dla mnie połączenie to ciekawy pomysł. Na screenach gra wygląda zachęcająco zarówno pod względem strategicznym jak i strzelanki. Nie grałem w nią jednak no i nie wiem, jak im to wyszło w praktyce: czy przełączanie się jest wygodne, czy taktyka jest istotna, czy misje są naprawdę rozbudowane.
O wszystkim dokładnie przekonamy się chyba dopiero po 19 listopada, ciekawe jak gra zostanie u nas przyjęta.


*
  WWW
mtl
Post : 11 lis 2009 18:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


IMO raczej to połączenie to ukłon dla graczy FPS (lub odwrotnie - RTS), zachęcający ich do kupna gry. Po prostu, więcej "opcji", że tak powiem, więcej ludzi być może nabędzie tą grę. Wiadomo, ludzie lubiący RTSy, nie popatrzyli by na tą grę, gdyby była "tylko" FPS'em, no i odwrotnie.

Swoją drogą, sama gra nie prezentuje się jakoś szczególnie, aby miała siłę wyróżnić się spośród innych gier wychodzących w tym okresie (no może poza ceną ;)).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Shogun
Post : 11 lis 2009 21:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Grałem w tę grę, nie wciągnęło mnie i przy trzeciej misji usunąłem. Tryb FPS przypomina trochę Stalkera, bieganie od osłony do osłony i strzelanie do przeciwników, nawet inteligencję mają zbliżoną w obu grach (czytaj: jak lewy but u nogi względem człowieka, ale znośną w porównaniu do innych gier), choć ci ze Stalkera częściej szukali osłony jak się do nich strzelało. Gra jest dość łatwa nawet na najwyższym poziomie trudności, tu nie umrzesz, no umrzesz jak jesteś kompletnym debilem, biegasz drużyną a jak ktoś padnie to zasady z jego leczeniem są takie jak w serii gier Confict X Storm (gdzie X to Desert, Global, Vietnam itd.), z tym że ginąć zdarzało mi się tylko z własnej głupoty (czytaj biegłem do przodu jak szalony). Co do samej drużyny o której wspomniałem to składa się z trzech żołnierzy, nad każdym można przejąć kontrolę z osobna. Kompani mają inteligencję zbliżoną do przeciwników. Wadą drużyny jest to że nie można nakazać jej członkom zaczekanie w tyle, biegną zawsze za kontrolowanym żołnierzem. Do tego na mapce są zaznaczone wszystkie wrogie oddziały, co powoduje że raczej nie ma co liczyć na zaskoczenie ze strony wroga. Do tego nieskończona ilość amunicji w broni głównej. A tryb RTS daje możliwość sterowania nad większą liczbą drużyn, dograłem do momentu gdy miałem pod kontrolą dwie drużyny.
Gra jest średnia, może kogoś żuci na kolana, ale nie mnie.


*
 
lukasamd
Post : 11 lis 2009 21:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@moteel:
No w tym problem... premiera kolejnego wyczekiwanego fps'a (modern warfare 2), może znowu zepsuć szansę dla podniesienia się z podłogi innych gier, gier oryginalnych :-> Zaczyna mnie coś takiego coraz bardziej dobijać, tym bardziej, że fpsy są coraz bardziej tępe, a za to coraz bardziej nastawione na graficzne ogłupienie gracza. W Polsce dochodzi jeszcze fakt nagminnego łamania prawa - gdyby nie było takiego piractwa, to pewnie więcej osób by się skusiło na tańszą grę, zamiast wydawać prawie 4x tyle... no ale nie, bo jest przecież wujek warrez :wall: Co dziwne, na sprzęt już jakimś cudem kasa zawsze się znajduje... ehh... szkoda słów.


*
  WWW
mtl
Post : 12 lis 2009 00:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Wyjście jest tylko jedno - robić wyłącznie gry dobre. Nie szukajmy daleko - :P - takie JA2, wydane 10 lat temu nadal potrafi nieźle wciągnąć, nie mówiąc już o 1.13. Co do grafiki - zgadzam się, ale... Np. we wspomnianym Modern Warfare 2 grafika to rzecz drugorzędna - do monitora przede wszystkim przykuwa klimat (sam odniosłem wrażenie, że grafika w MF2 mogła by być lepsza, a na pewno nie zaskoczyła tak pozytywnie jak to było w przypadku CoD4). A niestety, po przeczytaniu tego co napisał Shogun, w Raven Squad i klimat jest "średni". Spójrzmy prawdzie w oczy - czym ta gra ma zachęcić osoby inne niż, że tak powiem, "hardkory" gier RTS?

Co do piractwa - możliwe, ale nie do końca - gdybym nie miał możliwości pobrania gry z internetu, na pewno nie kupowałbym gier "mocno średnich", wolałbym odłożyć na naprawdę dobry tytuł.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 12 lis 2009 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


moteel pisze:
Wyjście jest tylko jedno - robić wyłącznie gry dobre. Nie szukajmy daleko - :P - takie JA2

Taa :] Takie JA2 ostatecznie doprowadziło Sir-tech do bankructwa. I to dzieje się ze wszystkimi, którzy za bardzo kombinują. Jeśli już mowa o "jedynym" wejściu to są nim krótkie niskobudżetówki za 20zł. Producenci takich gier nie zdobędą fanów ale zarabiają najwięcej względem wydanych pieniędzy na produkcję.


*
  WWW
momo78
Post : 12 lis 2009 13:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


No i wszystko sprowadza się do pieniędzy xD
Ale to juz temat na inny temat :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 04 gru 2009 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Właśnie przeszedłem grę. Wszystkie obawy okazały się bezzasadne, gra się bardzo fajnie ale nie chcę się rozpisywać, bo dopiero reckę napisałem, wiec chwilowo mam dosyć :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 gru 2009 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja póki co mam za sobą pierwszą misję ale w chwili obecnej podzielam zdanie Lena - gra się przyjemnie, dynamicznie zaś połączenie RTS <-> FPS wydaje się niezłym pomysłem ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 02 cze 2010 13:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No i po długggggim długgggggggim czasie nareszcie odsłaniamy przed Wami recenzję Raven Squad:

Raven Squad: Operation Hidden Dagger - Recenzja

Coś w tym temacie pusto strasznie, mam nadzieję, że ktoś się na grę skusi po przeczytaniu artykułu bo... a zresztą, przeczytajcie, a sami się przekonacie :043:


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron