Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 17 sty 2012 13:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009




*
 
Len
Post : 18 sty 2012 12:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


O kurna, nieźle :D Alfa Antiterror to poprzednik Hired Guns, więc raczej nie zaryzykuję, ale Man of Prey obowiązkowo :D Później napiszę newsa, niech najpierw wszyscy przeczytają dwa najnowsze Wigena :D


*
  WWW
maras11
Post : 22 sty 2012 13:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 05.06.2008
  • Skąd: Środa Wlkp.


Witam serdecznie! Wydaje się, jakby nie było mnie tu ze sto lat :kosci: Mam nadzieję, że został jeszcze ktoś, kto mnie pamięta :D

Na "Man of Prey" w Play'u natknąłem się przypadkiem w poprzedni weekend. Kupiłem bez chwili wahania - okazało się, że jest to jeden z moich najlepszych zakupów ostatnimi czasy:)

Nie będę podawał informacji ogólnie dostępnych, które można znaleźć tu: http://jagged-alliance.pl/artykul285/man-of-prey/. Chciałbym jednak podzielić się wrażeniami z gry.

Miejsce akcji to bliżej nieokreślone rosyjskie miasto, nazywane po prostu "Trzydziestką". Mieszka w nim główny bohater Ahmet (czyli my) wraz z żoną. Tłem dla wydarzeń jest upadek Federacji Rosyjskiej i związany z nią powolny rozkład społeczeństwa i wzrost bezprawia. Dodatkowym kłopotem jest wejście na teren FR sił interwencyjnych USA, zwykle określanych w grze dość ironicznie mianem "gospodarzy". Coraz trudniej jest o jedzenie, a obowiązującą walutą w miejsce rubli stają się "piątki" - naboje kalibru 5,45.

Ahmet początkowo działa sam, starając się wiązać koniec z końcem, jednak z biegiem czasu będziemy w stanie przyłączyć dodatkowe osoby. Zamieszkają one razem z nami, stając się, jakby nie patrzeć, członkami rodziny. Blok, w którym mieszkamy, również ulega zmianom. Początkowo należy do nas tylko mieszkanie, po pewnym czasie przejmujemy cały blok, by ostatecznie dodatkowo go ufortyfikować. Olbrzymią przyjemność sprawia fakt, że z czasem, do obrony przez różnego rodzaju wrogami, otrzymujemy do dyspozycji dwa wkm-y. Szczegółów, w jaki sposób wchodzimy w ich posiadanie nie będę podawał - odkryjecie sami.

Obrazek

Oprócz różnych lokacji, w których przyjdzie nam wykonywać różnego rodzaju zadania (o nich kilka słów później); najważniejszym miejscem, które z pewnością będziecie często odwiedzać, jest bazar. Oprócz zwykłej wymiany handlowej można tam również ulepszyć niektóre bronie (m.in. zmiana kolby w SVD i AKM, wymiana lufy PKM na lepiej odprowadzającą ciepło itp.) oraz otrzymać kilka zadań pobocznych - głównie od handlarzy, jednak nie tylko. Pamiętajcie, by zawsze dobrze się rozejrzeć i porozmawiać. Jeszcze jedna kwestia - na bazar nie można wejść z bronią w ręku, chyba że chcecie rozpocząć strzelaninę.

Obrazek

W grze wg informacji autorów występuje około 30 typów broni palnej. Są to przede wszystkim bronie z bloku wschodniego. W zależności od upodobań, będziecie mogli korzystać z kilku rodzajów karabinów szturmowych z rodziny AK (pod koniec możecie również zdobyć AEK 973), kilku rodzajów RKMów (RPK-74, RPK, PKM, Pecheng), pojawi się też SVD i kilka innych. W zależności od tego, jaką wybierzecie specjalizację (w oknie rozwoju po awansowaniu postaci można wybierać spośród różnych umiejętności), umiejętności związane z poszczególnymi typami będą jeszcze wzrastać.

Obrazek

Wracając do tematu misji, autorzy przygotowali dość szeroki przekrój różnego rodzaju zadań. Olbrzymim plusem jest to, że nie zawsze będziemy musieli wybić wszystkich na planszy, nieraz trzeba będzie podejść do zadania z głową i znaleźć inny sposób niż "Rambo way". Lokacje, które odwiedzimy to różne części miasta, strategiczny magazym wojskowy RusReserve (uwaga na miny), bazę wojskową, czy blok-post na wejściu do miasta. Każda z nich jest ciekawa, niektóre bardzo trudne.

W kliku przypadkach znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy musieli podjąć decyzję, czy zamierzamy coś zrobić, czy nie. Trudno mi powiedzieć, jaki ma to wpływ na zakończenie (fabuła jest liniowa i nie mamy możliwości przeskakiwania między zadaniami), warto jednak poeksperymentować.

Gra wygląda naprawdę ładnie. Wiadomo, nie jest to liga, do której należą najnowsze superprodukcje, jednak w moim odczuciu nadal jest przyjemna dla oka. Wszystkie lokacje mają bardzo rosyjski charakter, co traktuję jako olbrzymi plus. Niektóre blokowiska wyglądają bardzo podobnie do naszych osiedli z wielkiej płyty, budowanych w latach 70-tych.

Chciałbym zwrócić uwagę, że gra, mimo że stabilna, potrafiła przyciąć w kilku przypadkach. Wystarczyło ją jednak zresetować i było ok. W mojej wersji z Play'a wysypywała się do pulpitu, gdy próbowałem wejść w ustawienia. Być może jest tak tylko u mnie, jeśli jednak przytrafi wam się coś podobnego, wszystkie ustawienia znajdują się w pliku "config.e8c" w głównym katalogu - wystarczy otworzyć go za pomocą word-pada i wpisać "z ręki" ustawienia rozdzielczości. Poza tym nie ma problemów.

Gra została w całości przetłumaczona na język angielski (teksty), który nie oddaje jednak całkowicie klimatu. Na szczęście audio pozostawiono w wersji rosyjskiej, dzięki czemu mamy możliwość poczuć prawdziwą atmosferę "Trzydziestki".

"Man of Prey" to gra wyjątkowa. Decyduje o tym niebanalna fabuła, która przyciągnęła mnie na długie godziny. Nie ukrywam, że coraz trudniej trafić na taką perełkę wśród zalewu gier o niczym, z którym mamy obecnie do czynienia. Nie maw niej takiej swobody jak w 7.62, ilość broni jest również zdecydowanie mniejsza. Mimo to, w moim odczuciu fabularnie jest zdecydowanie ciekawsza.

Gorąco polecam!

Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 sty 2012 13:29 przez maras11, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 22 sty 2012 16:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


maras11: Może chciałbyś napisać recenzję gry? Przyda się na JACenter, bo nie mamy, a z tego co widzę, gra jest ciekawa.


*
  WWW
maras11
Post : 22 sty 2012 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 05.06.2008
  • Skąd: Środa Wlkp.


Len, mogę się tym zająć w przyszły weekend. Pasuje?


*
 
Len
Post : 23 sty 2012 17:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Mi zawsze pasuje ;) Daj znać na PW.


*
  WWW
thermo
Post : 01 lut 2012 00:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 01.02.2012


WItam moze ktoś już przeszedł co mam zrobić w man of prey po przybyciu do domu 2 plansza wyciągnełem radio z samochodu suszarke i pilota z pokoju obok w domu tez musiałem użyć łoma żeby tam się znależć zaniosłem na bazar tamu profesorowi ale co dalej ?Jakaś łyski coś dla żony ale skąd?Do nastepnej lokacji niemoge przejsć. :\


*
 
Bastula
Post : 28 mar 2013 14:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 16.03.2012
  • Skąd: Łodygowice


Gra jest fajna ale czasami jest trudna bez znajomości angielskiego.Szkoda że nie ma jakiegoś spolszczenia do niej.


*
 
Fatata
Post : 02 kwie 2015 14:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 02.04.2015


Witam.
Mam bardzo wielką i bardzo poważną prośbę: czy mógłby mi ktoś pożyczyć "Man of Prey"?

Oczywiście po przejściu grę odeślę z powrotem. Wszelkie koszta z tym związane jestem w stanie przelać na konto bankowe.
Chodzi o to, że naczytałem się sporo pochlebnych opinii o tej grze i bardzo się na nią napaliłem. Nigdzie w internecie nie mogę jej znaleźć (jako warez) a na Alledrogo ktoś sprzedaje wersję z Play za 70 zł :evil:
Byłbym przeogromnie wdzięczny!

Jestem poważnym, 30-letnim graczem z Łodzi i nie mam zamiary nikogo oszukać. Po prostu jako wielki fan serii Jagged Alliance chciałbym spróbować zagrać w tą grę.
Dzięki wielkie!
Czołgiem :-D


*
 
M'cin
Post : 02 kwie 2015 14:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Najlepiej poczekaj, aż kolesiowi wygaśnie aukcja i zaproponuj na pw normalną kwotę... kto to od niego kupi za taką cenę :P


*
 
Fatata
Post : 02 kwie 2015 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 02.04.2015


Tak zrobię, ale wątpię by chciał sprzedać powiedzmy np. że za te 10 zł. Niemniej będę próbował. Znalazłem tą grę w sieci, właśnie się ściąga, ale mimo wszystko chciałbym - przez szacunek - zagrać w oryginał :-)


*
 
M'cin
Post : 02 kwie 2015 22:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Najlepiej popisz na forach gamingowych, czy ktoś nie ma tego numeru do odsprzedania.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron