Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
void
Post : 09 cze 2012 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław


Cześć

Od jakiegoś czasu mam podwieszony granatnik pod karabinek i nawet najemnikom z umiejętnością "heavy weapons 40" nie udaje się w nic trafić, nie mówiąc o niechęci do używania stromego toru lotu. Czy granatniki w tej grze są użyteczne.

Ciągle eksperymentuję z karabinami maszynowymi, tzn. czasami członek drużyny je ma - czasami nie, i oprócz częstotliwości czyszczenia (co zajmuje 3s) nie widzę ich wyraźnej przewagi nad karabinami wyposażonymi w magazynek Beta C-Mag. Za to do strzału trzeba kucnąć, co wydaje się sensowne w przypadku ciężkiego MG3, ale MG36 wydaje mi się możliwe do obsługi w pozycji stojącej.
Odnoszę wrażenie że to typ broni nadającej się tylko do obrony. Ktokolwiek zaskoczy najemnika uzbrojonego w karabin maszynowy jest w stanie go zastrzelić nim ten zdąży zareagować.


*
 
skwara
Post : 13 cze 2012 08:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 11.04.2012


Co do granatników to używałem tylko nie tych podwieszanych i jakoś mi to trafiało mniej więcej gdzie chciałem.

Co do RKM to różnica jest taka że zwykłe karabinki/karabiny się szybko przegrzewają.
Parametr HeatCapacity jest do 10x większy.
Pytanie co powoduje przegrzanie?


*
 
void
Post : 13 cze 2012 09:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 51
  • Dołączył: 24.02.2012
  • Skąd: Wrocław


U mnie zarówno z granatników podwieszanych, jak i z M79, najemnicy strzelają 40 stopni w bok w stosunku do celu. Nawet na 40 metrach.

Przegrzanie znacznie zwiększa szanse na zacięcia, powoduje mniejszą prędkość wylotową itp.


*
 
Ronnie
Post : 22 cze 2012 22:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


skwara pisze:
Pytanie co powoduje przegrzanie?

Ogień ciągły :)
Karabinek szturmowy przegrzeje się po kilku krótkich seriach wystrzelonych w krótkim czasie.
A dodatkową zaletą rkm-u jest możliwość pokrycia ogniem dużej części terenu (przytrzymując lewy przycisk myszy i przesuwając ją w bok) dzięki czemu można unieszkodliwić szybciej kilku wrogów naraz niż mierząc do każdego indywidualnie.

A wysokość strzału z granatnika można regulować przytrzymując shift. Ja nie mam takich problemów z celnością a mogę dostarczyć granat na większą odległość niż ręką najemnika :)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 cze 2012 22:11 przez Ronnie, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 23 cze 2012 00:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


void pisze:
Przegrzanie znacznie zwiększa szanse na zacięcia, powoduje mniejszą prędkość wylotową itp.

Abstrahując od tego, przegrzanie bardzo znacznie zwiększa zabrudzenie i zużycie broni.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie