Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Svean
Post : 28 paź 2009 17:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Len pisze:
Ja już to dawno wykonywałem, jednak moje zadanie ograniczyło się do pogadania z Amoralesem (nie było łatwo go nakłonić). Ten wyruszył ze swoją ekipą (nie wiem gdzie, ale chyba do sektora obok). Ja tylko wróciłem do zleceniodawcy, opowiedziałem mu i dostałem kasę. Tyle. Nawet nie pojawił mi się żaden sektor obok Ciudad-del-Oro.

Zdaje sie ze bossowi powiedziałes ze Amoralesa zabiłeś i oddałeś medalik oraz zakasowałeś 3000 eldo (czy jak ta waluta sie nazywa). Jak powiesz bossowi że jego brat żyje bo wynajęty Amorales po prostu go niee zabił to poprosi o eskortę do lokacji pod Sangradą i tam dopiero jest walka - ale po zabiciu bossa wypada teczka z 20.000 eldo, nie wspominając o kilku fajnych broniach (ochroniarze maja głównie pistolety ale też parę karabinów Type 83 czy jakoś tak - SKS z magazynkiem AKM-a, niezależnie od CGL-a, natomiast anarchiści Amoralesa mają broń jak rebelianci - tzn europejska zależnie od CGL-a czy może też wypaść parę broni HK itp)).

Także poszedłeś ścieżką łatwa ale mało opłacalną ;)
A co do mojego zakończenia misji - kumpel mi zasugerował że widział gdzieś tego brata co nie zginął a miał zginać - mieć może jeszcze z nim muszę pogadać... Tylko kumpel nie pamięta gdzie :P

EDIT\Panowie, mam szczerze dość robienia porządku po Waszych konsekutywnych postach. Nie piszcie zatem posta pod postem, od tego jest opcja "edytuj". Z mojej strony to ostatnie ostrzeżenie, potem będą warny -Stridingshadow

momo78 pisze:
No wiesz, może się tak zdarzyć, ale to tylko hipotetycznie, że wykonasz misje ataku na calidad-del-oro-czy-coś, pomocy baronowi i eskorty jakiegos członka mafii i po powrocie do obozu rebeliantów wojska tego kolesia(co go namówiłes do rebelii) własnie z calidad-del-oro zaczną do ciebie strzelać... Wtedy ani nie pogadasz z Tanyą, a jak odpowiesz ogniem to wszyscy są twoimi wrogami.

Jedna rada: zapisz sobie przed atakiem na to miasto na jakis oddzielny zapis i zachowaj go. Może się zdarzyć, że bedziesz musiał wczytać, żeby grać dalej normalnie xD

Sorry, ale nie pamiętam nazwisk, a w grę nie gram już, właśnie przez ten bug(poprostu mnie zdemotywował xD )

Gdzies czytałem że zdarza się bug w del-Oro polegający na tym ze jak się ma więcej niż 3 ludzi w teamie to te indiańce z kopalni potrafią nie wiadomo z jakiego powodu Ci znielubić (żeby potem robić zadania dla rebelii trzeba oddać 50k$ baronowi :P). Testowałem na swojej grze ale u mnie bug nie wystąpił więc może jest to kwestia patchowania...

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 29 paź 2009 12:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Svean pisze:
Zdaje sie ze bossowi powiedziałes ze Amoralesa zabiłeś i oddałeś medalik oraz zakasowałeś 3000 eldo (czy jak ta waluta sie nazywa). Jak powiesz bossowi że jego brat żyje bo wynajęty Amorales po prostu go niee zabił to poprosi o eskortę do lokacji pod Sangradą i tam dopiero jest walka - ale po zabiciu bossa wypada teczka z 20.000 eldo, nie wspominając o kilku fajnych broniach (ochroniarze maja głównie pistolety ale też parę karabinów Type 83 czy jakoś tak - SKS z magazynkiem AKM-a, niezależnie od CGL-a, natomiast anarchiści Amoralesa mają broń jak rebelianci - tzn europejska zależnie od CGL-a czy może też wypaść parę broni HK itp)).

No tak, pamiętam to. Wybrałem prostszy sposób, bo potrzebowałem kasy a już nie chciałem więcej ryzykować :)


Obrazek
Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tą misją? Nie wiedziałem co mam robić, bo w sektorze walka trwała, wszyscy walczyli ze wszystkimi a moi najemnicy żadnych wrogów nie widzieli. Wtedy spostrzegłem, że jedni z nich to ci "rządowi", więc domyślam się, że jest to misja która każe mi w końcu wybrać - albo rebelianci, albo rząd. Na razie się wstrzymałem z grą. Macie jakiś sposób na obejście tego? Bo domyślam się, że po strzeleniu do rządowych, przybędzie nam wrogów w kraju, czego wolałbym uniknąć. I jakie są konsekwencje niewypełnienia misji?


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 29 paź 2009 18:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Ryzyko nie jest wielkie, zrobiłem to zadanie dwiema osobami z mosinem i rugerem mini14 bez wczytywania. Po pierwsze, jest bardzo sprzyjająca lokacja (można się ukryć za skałami i rzucać granaty, a potem przeciwnik tylko nam wchodzi w celownik) a po drugie na początku panowie są zajęci sobą i jest czas na zajęcie dobrych pozycji. Żeby doprowadzić do spotkania, trzeba porozmawiać w Ciquade del Oro najpierw z anarchistami, potem ze szefem kopalni, potem z Amoralesem i jeszcze raz z szefem kopalni i anarcholami. Na koniec idziesz do zleceniodawcy, szantażujesz go (albo straszysz) i żądasz 20 tyś eldo. Potem idziesz na spotkanie, jest walka, dobijasz tych którzy przeżyli i po sprawie. Jakieś 40k eldo do przodu no i amunicja do kałacha, na początku się przydaje. Szczególnie że ten kałach leży w którymś mieście w skrzynce i to pierwsza broń automatyczna na jakiś konkretny nabój. O ile się nie robi sztuczek z magazynkami.

edit: musisz w tej misji pomóc rebeliantom i to tak, żęby wybić wszystkich rządowych i jeszcze zostało minimum 1/4 rebeliantów żywych. W tym momencie nie masz już wyboru, musisz pomóc albo będziesz miał faila. Jeżeli chciałbyś wykonać ją dla rządu, to weź zadanie od tej babeczki od sił bezpieczeństwa. Jak wykonasz zadanie dla rządu, to nie zrobisz misji z Olvegi, bo cię rozpoznają tam jak tylko pogadasz z miejscowym szeryfem. .

_________________
Obrazek


*
  WWW
momo78
Post : 29 paź 2009 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


No len, trochę się namęczysz z tą misją xD

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 29 paź 2009 21:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Czyli nie mam wyjścia? Albo rząd, albo rebelianci? :]

Edycja:
Specjalnie nie wykonałem misji, Ramon się wkurzył. Poszedłem do Tanyi i ta dała mi nową misję. Oto ona:
Obrazek

Tak więc, poszedłem do Ciudad de Oro. Tam pogadałem z Vittori de Castigo, który dał mi kolejną misję:
Obrazek

Przez chwilę myślałem, że znalazłem kompromisowe rozwiązanie. Ale niestety, z sektora nie dało się wyjść co oznaczało, że szykuje się walka. Rozejrzałem się a tam od cholery armii rządowej dla której wciąż wrogiem nie byłem, ale nie miałem innego wyjścia. Wniosek taki, że nie ma wyjścia, cokolwiek by się nie kombinowało. Mam tylko nadzieję, że rebelianci to ci, którzy umożliwią mi ukończenie gry :D


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 30 paź 2009 12:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


jak masz walkę, a nikt cię nie atakuje, to idź do tego żółtego kółka, postój tam aż odliczanie się skończy i kliknij leave. Wtedy wyjdziesz z sektora. Co więcej, nawet jak do ciebie strzelają ale uda ci się w tym kółku przeżyć to też możesz uciec.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Shogun
Post : 30 paź 2009 14:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Len pisze:
Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tą misją? Nie wiedziałem co mam robić, bo w sektorze walka trwała, wszyscy walczyli ze wszystkimi a moi najemnicy żadnych wrogów nie widzieli. Wtedy spostrzegłem, że jedni z nich to ci "rządowi", więc domyślam się, że jest to misja która każe mi w końcu wybrać - albo rebelianci, albo rząd. Na razie się wstrzymałem z grą. Macie jakiś sposób na obejście tego? Bo domyślam się, że po strzeleniu do rządowych, przybędzie nam wrogów w kraju, czego wolałbym uniknąć. I jakie są konsekwencje niewypełnienia misji?

W tej misji nie wybierasz jeszcze ostatecznie strony (w ogóle stronę wybierasz w momencie przyjmowania misji, jak weźmiesz od rebeliantów to robisz ją dla rebeliantów, nie ma żadnych zwrotów akcji), walczysz dla tych od których wziąłeś zadanie. Jak dostałeś to zadania od rebeliantów, z tego miast na samej północy to przygotuj się na najbardziej wkurzająca misję w grze, odradzam zabieranie na nią samochodu. A generalnie radzę wczytać grę i przyjąć to zadanie od nowa, jeśli jedna ze stron nie jest twoim wrogiem w tej misji, ale tylko na tej mapce, to atakując ich zrobisz sobie z nich wrogów nie tylko tam, ale wszędzie, a to może popsuć grę bo za wcześnie na wojenkę.

A z ostatnich screenów widzę że masz trochę spartoloną grę. Dostając misję Gold powinieneś mieć już wykonaną Deputy. By wykonać misję Gold musisz sam zaatakować armie rządową i odeprzeć jeden lub drugi kontratak (pojawią się w kilka chwil po wykończeniu wszystkich żołnierzy w mieście), radzę obstawić punkt wejścia obok mostu, bo Castigo i jego pomocnik mogą nie przeżyć kontrataków a mają jeszcze kilka misji do wykonania.


*
 
Len
Post : 30 paź 2009 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Shogun pisze:
A z ostatnich screenów widzę że masz trochę spartoloną grę. Dostając misję Gold powinieneś mieć już wykonaną Deputy. By wykonać misję Gold musisz sam zaatakować armie rządową i odeprzeć jeden lub drugi kontratak (pojawią się w kilka chwil po wykończeniu wszystkich żołnierzy w mieście), radzę obstawić punkt wejścia obok mostu, bo Castigo i jego pomocnik mogą nie przeżyć kontrataków a mają jeszcze kilka misji do wykonania.

Te misje przyjąłem tylko na próbę. To, co pokazałem na ostatnich screenach nie przedstawia tego, co mam obecnie.

Shogun pisze:
W tej misji nie wybierasz jeszcze ostatecznie strony (w ogóle stronę wybierasz w momencie przyjmowania misji, jak weźmiesz od rebeliantów to robisz ją dla rebeliantów, nie ma żadnych zwrotów akcji), walczysz dla tych od których wziąłeś zadanie. Jak dostałeś to zadania od rebeliantów, z tego miast na samej północy to przygotuj się na najbardziej wkurzająca misję w grze, odradzam zabieranie na nią samochodu. A generalnie radzę wczytać grę i przyjąć to zadanie od nowa, jeśli jedna ze stron nie jest twoim wrogiem w tej misji, ale tylko na tej mapce, to atakując ich zrobisz sobie z nich wrogów nie tylko tam, ale wszędzie, a to może popsuć grę bo za wcześnie na wojenkę.

Czyli nieźle namieszane :/ Żadna ze stron nie jest moim wrogiem, co więc powinienem zrobić aby była nie narażając się wszystkim jednostkom na mapie?


*
  WWW
Shogun
Post : 30 paź 2009 15:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Len pisze:
Te misje przyjąłem tylko na próbę. To, co pokazałem na ostatnich screenach nie przedstawia tego, co mam obecnie.

Ale i tak jest to dziwne, czy grasz dla rządu czy rebeliantów to przed atakiem/obroną CdO musisz zrobić zamach/udaremnić zamach na Bonie.
Len pisze:
Czyli nieźle namieszane :/ Żadna ze stron nie jest moim wrogiem, co więc powinienem zrobić aby była nie narażając się wszystkim jednostkom na mapie?

Przyjąć zadanie jeszcze raz, może pomoże. Albo olać to i zaatakować ręcznie i przygotować 50 tyś na łapówkę za ponowny pokój, lub też olać to jak grasz dla rządu, wrogami będą tylko ci żółci na północy, a i tak trzeba ich chyba będzie wybić w następnej misji.


*
 
Len
Post : 30 paź 2009 15:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Shogun pisze:
Przyjąć zadanie jeszcze raz, może pomoże. Albo olać to i zaatakować ręcznie i przygotować 50 tyś na łapówkę za ponowny pokój, lub też olać to jak grasz dla rządu, wrogami będą tylko ci żółci na północy, a i tak trzeba ich chyba będzie wybić w następnej misji.

Skoro wspomniałeś o graniu dla rządu. W tej grze panuje całkowita samowolka, fabuły nie widać, po prostu jeżdżę po kraju, wypełniam różne misje i pytam o Bashirova. Ale kto tu właściwie jest tą "właściwą" stroną? Która mnie zaprowadzi do właściwego zakończenia gry? Na tym etapie na którym jestem, z niczego to nie wynika więc ciężko mi wypełnić misję w której muszę strzelać do "nie-wrogów"


*
  WWW
Shogun
Post : 30 paź 2009 15:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Fabuła w tej grze to walki między rządem a rebeliantami, ja wiem że 90% osób nie czyt dialogów, np Tania to córka szefa rebeliantów z Brygady. Ta misja główna to w sumie wielki pic na wodę, nie dość że słaba to jeszcze bardzo marnie wkomponowana w fabułę. Czy grasz dla rządu czy dla rebeliantów na pewnym etapie dostaniesz lokalizacje z miejscem grze jest ten cały Rosjanin, dobrze że choć można grać dalej po jej wykonaniu. A zadania dla rządu i rebeliantów to w 90% te same zadania tylko wykonywane z innej perspektywy, albo atakujesz konwój albo go bronisz.


*
 
Len
Post : 30 paź 2009 15:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Shogun pisze:
A zadania dla rządu i rebeliantów to w 90% te same zadania tylko wykonywane z innej perspektywy, albo atakujesz konwój albo go bronisz.

Zauważyłem. Ale pomyślałem, że chociaż będą dwa różne zakończenia w zależności od wybranej strony konfliktu :|


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 03 lis 2009 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Zdobyłem tą bazę jakoś na samym początku gry, przy bardzo niskim CGL'u, ale do tej pory nie zdecydowałem się wręczyć tych dokumentów. Wiem tylko, że za 25 patoli można sprzedać te dokumenty drug baronowi we fuerte calderon. Ale taka suma na moim etapie gry jest raczej śmieszna, więc nie zdecydowałem się na to, może ktoś znajdzie jakieś lepsze wyjście. Albo poczekam, aż ochroniarze Cyrusa będą mieli jakąś wartą zdobycia broń.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 03 lis 2009 15:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Sorry za nagły brak pytania, nie ten post mi się usunął xD Niemniej, chodzi o misję "Top Secret". Ja jutro się pobawię, może znajdę dobry sposób.

Aha, jeszcze jedno. Wykonywałeś już misję The Mechanic? Ja jeszcze nie zacząłem ale już mi wygląda na przyszłe kłopoty :)


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 04 lis 2009 10:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Nie, jeszcze nie. Dopiero ją zebrałem, ale pamiętam, że na którymś forum widziałem kilka tipsów co do tej misji. Możliwe, że albo na strategyfist albo na forum 1C. Przeszukaj topic o questach. Ogólnie nie jestem do misji przekonany, bo skoro mechanik nie naprawia ciężarówki, to jest mi trochę nie potrzebny. A tylko zginąć przypadkiem może.

Na razie biedzę się z misją odbijania Santa Marii ale mam tylko dwoje najemników i to ze strasznie niskimi skillami. Najgorsze że w knajpach nie ma nikogo lepszego. Jak dotąd dowiedziałem się tylko, że walka z dachu jest strasznie upierdliwa przez te cholerne malutkie murki na krawędziach. Muszę znaleźć jakąś lepszą miejscówkę i może jakiegoś najemnika potrafiącego obsłużyć rkm.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna


cron