Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 20 paź 2009 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Nie powiedziałem że Cenega wydała grę po angielsku żeby sprzedawać ją na zachodzie.
Powiedziałem że jak wychodzi na zachodzie hicior, to wydawca polski wydaje grę po polsku aby móc wynegocjować mniejszą cenę z producentem.
Powiedzmy że wychodzi jakieś nowe CoD, i w RP ono jest wydawane za 100zeta, tymczasem za granicą można je sprzedać nawet drożej.
Żeby móc je sprzedać nieco taniej polskim graczom, wydawca może podpisać umowę z producentem że wprowadzi grę tylko na rynek polski (na którym wielu konsumentów nie może sobie pozwolić na gry droższe niż 80-100zeta) w cenie 80 zeta.
Warunkiem jest to żeby gra w tej niższej cenie była wydawana tylko w RP.
Gdyby gra miała kosztować w Polsce tyle ile na zachodzie, to mało kto by ją kupił a zyski ze sprzedaży w Polsce byłyby małe.
Gdyby zachodni konsument miał dostęp do tańszego polskiego wydania, to spadłaby cena sprzedaży na zachodzie i zyski ze sprzedaży na zachodzie byłyby małe.
Gra po polsku nie pójdzie na zachód, ale to nie oznacza że gra po angielsku musi iść na zachód.
Jeżeli rosyjską grę przetłumaczymy na angielski, to kupią ją też w Czechach, na Słowacji i paru innych krajach (zakładając że polski wydawca dociera tam swoimi mackami).
Jeżeli wydamy tę samą grę po polsku to sprzeda się tylko w Polsce.
Jeżeli wydamy tę samą grę w kilku wersjach językowych to wydamy więcej na tłumaczenie bez wielkich korzyści finansowych.

Krótko mówiąc: uważam że tłumaczenie 7.62 na angielski było prostsze i tańsze niż tłumaczenie tej gry na angielski i polski oraz bardziej zyskowne niż tłumaczenie tej gry tylko na angielski.

_________________
Obrazek


*
 
momo78
Post : 20 paź 2009 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


A więc to, że cenega zrobiła tak a nie inaczej to są wasze wrażenia z gry? Spoko...

Wracając do tematu...
Zainstalowałem sobie dziś rano gierke i powiem szczerze - GRA WYMIATA!(ale tylko jeśli grasz w nią dłużej niż parę chwil).
Na początku gra mi się nie spodobała, ot takie bezmyślne bieganie jednym najemnikiem z jednym pistoletem - tak sobie myślałem.
Pograłem jednak trochę dłużeji gierka mnie naprawdę wciągła xD
Mam już chyba 20 dzień, mam Deserta(happy), micro uzi, 2 osobową drużynę i jestem teraz przy queście w którym trzeba załatwić ładunki wybuchowe rebeliantowi.
Gierka wypas, jeśli nie zniechęcicie się od razu, to apetyt będzie rósł w miarę grania xD

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 20 paź 2009 16:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A tam, przestańcie dochodzić czy im się to opłacało czy nie. Jakby od razu wiedzieli, że jej nie spolszczą to gra nie siedziała by u nich półtora roku. W dniu startu konkursu mieliśmy opublikować wywiad z osobą pracującą w Cenedze, która zajmowała się tą grą. Na wywiad się zgodził, pytania poszły i od tamtego czasu nie mogę się doprosić odpowiedzi. Zapytam innego znajomego czy to jakaś tajemnica, jak nie to postaram się wyjaśnić sprawę wydania na tyle ile będę w stanie.

momo78: Hehe, widzę że jesteś kolejnym który dał się wciągnąć :) I słusznie. W grę trzeba dłużej pograć jak już się włączy. Zresztą, czas tak mija że to wydaje się chwila :]


*
  WWW
Len
Post : 22 paź 2009 13:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


momo78 pisze:
Mam już chyba 20 dzień, mam Deserta(happy), micro uzi, 2 osobową drużynę i jestem teraz przy queście w którym trzeba załatwić ładunki wybuchowe rebeliantowi.

No właśnie, wykonałeś tą misję? Mi gościu kazał pogadać z miejscowymi w centrum Sagrady, ale nikt nie mówi nic ciekawego :/


*
  WWW
momo78
Post : 22 paź 2009 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


No u mnie ten rebeliant też kazał pogadać z miejscowymi.
Spytałem LOCALa o kogoś, kto ma ładunki wybuchowe(coś tam, cos tam, big boom xD) i on powiedział mi, że jest gosciu niedaleko tego akademika czy co to tam jest.
Ten gosciu to 'Student'(razem z apostrofami), stoi on obok wejscia do tego budynku ze studentami i gadając z nim straszymy go bronią i on prowadzi nas do srodka, do innego studenta i mamy załatwione zadanie.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 23 paź 2009 13:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


momo78 pisze:
Ten gosciu to 'Student'(razem z apostrofami), stoi on obok wejscia do tego budynku ze studentami i gadając z nim straszymy go bronią i on prowadzi nas do srodka, do innego studenta i mamy załatwione zadanie.

Masz na myśli tego jegomościa, którego zaznaczyłem na obrazku poniżej? I jak niby mam go bronią postraszyć? :P U mnie nie da się z nim pogadać, gdy otwiera się okienko to jest tylko jedna opcja, i to z "(end conversation)" :/

Obrazek


*
  WWW
Shogun
Post : 23 paź 2009 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


Bo pewnie nie rozmawiałeś najpierw z jakimś mieszkańcem. Albo druga opcja, najpierw zrobiłeś misję z narkotykami dla rządu.


Ostatnio zmieniony 23 paź 2009 14:27 przez Shogun, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 23 paź 2009 14:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Moje oczy mówią: FAL OSW :D

_________________
Obrazek


*
 
momo78
Post : 23 paź 2009 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


No to jest ten gościu.
U mnie najpierw jak dostałem zadanie pogadałem z tym rebeliantem, którego musieliśmy tu doprowadzić, później z jakimś mieszkańcem i na końcu z tym Dealerem.
Co do straszenia go bronią, to jest tam taka opcja dialogowa.

BTW. popatrz do LOGA MISJI na jakim etapie jesteś w tej konkretnej misji i napisz jakbyś mógł. Tam się zaznacza za każdym razem, jak zrobisz coś ważnego dla misji.
BTW.2 Czemu nie zmieniłeś sobie nicka gościa, którego wybierałeś na początku?? wolałeś CAMERON niż LEN??

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 23 paź 2009 15:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Rozwiązałem problem kilka minut po napisaniu posta, ale już nie chciałem wychodzić do systemu, żeby mi nie muliło :) Wystarczyło pogadać z miejscowym, który stał obok szkoły. A ja łaziłem i szukałem gdzieś dalej :)

momo78 pisze:
BTW.2 Czemu nie zmieniłeś sobie nicka gościa, którego wybierałeś na początku?? wolałeś CAMERON niż LEN??

Na potrzeby recenzji :diabel: Przy okazji robię zdjęcia do artykułu, więc chciałem aby wszystko było tak jak jest domyślnie. Żadnych modyfikacji też nie instaluję.


*
  WWW
Popers
Post : 27 paź 2009 16:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


to jest jakaś kpina, żeby 10 sekund po odpaleniu gry natrafiało się na poważny błąd (ten graficzny, podczas robienia zakupów). Cenega i 1C są niepoważni.


*
 
Mack the Knife
Post : 27 paź 2009 20:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Wystarczy zainstalować patcha, zresztą podobno bug jest tylko na rozdzielczości 1024x768. Nie zrażaj się, gra owszem jest cholernie zabugowana, ale świetna. Musiałem już dwa razy ją reinstalować, wyrzuca mnie regularnie, średnio raz na 2h ale mimo to wciąż w nią gram. porównywalnie mocno wciągnęly mnie tylko jaggety, CoD4, ET i Herosi.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Svean
Post : 27 paź 2009 22:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Szczerze powiem że w sumie nie doświadczyłem jakiś wielkich dziwnych bugów - owszem - zdarzyło się parę razy wyjście do pulpitu, ale nie było to nic krytycznego i powtarzalnego więc... ujdzie :) Jednocześnie niektóre elementy gry mnie niepokoją bo możliwe że są bugami ale pewien nie jestem więc prosze o Wasze spostzreżenia...

Mianowicie dwójnogi działają dziwnie - tzn w niektórych broniach wściekle podbijają diagramy celności w innych nie podbijają wcale (i bynajmniej nie chodzi o różnicę między stojącym/leżącym najemnikiem). Tak jest np z Abakanem gdzie dwójnóg nie zmienia diagramu celności - pytanie czy w walce dla lezącego najemnika działa..?? (niestety wyłączyłem opcję wskazywania nawet ogólnego prawdopodobieństwa trafienia :P).

Poza tym mam pewne rozterki względem AI na random-mapach. W miastach wszystko działa prawidłowo i naprawdę dobrze, natomiast "w polu" chłopaki zachowują się bardzo różnie. Jeśli pójdzie seria i 1 czy 2 typa zostanie skasowanych to zaraz w krzaki z których strzelałem pójdzie parę serii i poleci kilka granatów (nawet jeśli mnie wrogowie nie widzą) - i to jest jak najbardziej OK. Jeśli wrogów jest więcej zwykle znajdzie się tez 1-2 takich którzy poleca prosto w kierunku z którego były strzały i to w sumie też nie jest tragiczne. Ale bez sensu jest to że w mieście wrogowie próbują pięknie otaczać i atakować z flanki, z tyłu, włazić na dach itp, a tego flankowania i ataku z kilku kierunków nie ma w terenie otwartym :P

Też tak macie?

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 27 paź 2009 23:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Svean pisze:
Szczerze powiem że w sumie nie doświadczyłem jakiś wielkich dziwnych bugów - owszem - zdarzyło się parę razy wyjście do pulpitu, ale nie było to nic krytycznego i powtarzalnego więc... ujdzie :)

Ja również. Wywaliło mnie ze 2-3 razy i to na początku gry. Teraz nic mi nie przeszkadza, więc nie rozumiem narzekań typu "gra jest zabugowana jak cholera".

Svean pisze:
Też tak macie?

Też. Lecą jak oszalali. A jak uprą się na jakąś miejscówkę to się stamtąd nie ruszą, aż sam po nich nie pójdę.


*
  WWW
Mack the Knife
Post : 28 paź 2009 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 89
  • Dołączył: 08.03.2009
  • Skąd: Pruszków


Len pisze:
Ja również. Wywaliło mnie ze 2-3 razy i to na początku gry. Teraz nic mi nie przeszkadza, więc nie rozumiem narzekań typu "gra jest zabugowana jak cholera".


Wywalki do windowsa średnio raz na jakieś 2h gry, dwukrotnie zdarzyła się sytuacja kiedy nie mogłem wyjść na mapę świata, bo mnie automatycznie wywalało na kazdym z sejwów - sytuację ratowała dopiero reinstalka. Przenikające się tekstury, najemnicy przechodzacy przez albo utykający w ścianach. To chyba wystarczy by pozyskać miano cholernie zabugowanej. Ale nie mówię, że przez to jest zła.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna