Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
marcinl0
Post : 02 kwie 2012 00:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Zagrałem i aż się nie chce wierzyć, ale wciąga jak narkotyk jak prawie 20 lat temu! Powiedziałbym, że fenomen "jeszcze jednej tury" jest nawet większy niż w JA2 dzięki systemowi zapisu gry, z rozdziałem przygotowania ekwipunku i przydziału ludzi na mapie ogólnej. Niech no jeszcze ktoś powie że JA1 jest dla hardcorowców i grają tylko dlatego. Chylę czoło przed Twórcami, naprawdę genialna gra.


*
 
Kynio
Post : 02 kwie 2012 09:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Ta gra ma u mnie pecha - co ją odpalę, to znajduję coś innego do roboty/grania. Niemniej jednak, po ogarnięciu co, jak i z czym (i paru nieszczęśliwych rozwiązań w sterowaniu) gra się naprawdę super. Co ciekawe, przeciwnik naprawdę potrafi zaleźć za skórę, jeśli się nie uważa. Grafika jest całkiem czytelna, więc łatwo się rozeznać w otoczeniu. No i pomysł, żeby zmusić gracza do opracowania strategii odbijania Metaviry (żeby granic za mocno nie rozciągnąć) - pycha! ;)

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
piesman
Post : 02 kwie 2012 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 22.03.2012


Oj, to była (jest) świetna gra, przeszedłem wiele razy:D. Pograłbym jeszcze ale trochę nie mam pomysłu jak sobie urozmaicić grę - grałem na różne sposoby, np.: operacja "Sklerotycy" - wszyscy moi najemnicy byli siwi;P.


*
 
marcinl0
Post : 03 kwie 2012 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


No można wpaść w nałóg Metaviry. Sam tego doświadczam. Dlaczego teraz nie robią takich gierek? Przerost formy nad treścią?


Recepta na hicior sezonu: zrobić JA zachowując oryginalną koncepcję gry - tylko we współczesnej grafice w wysokiej rozdzielczości.

Nawet nie dodawać za wiele opcji aby bezsensownie gierki nie udziwnić, może dodać trochę cech specjalnych najemnikom jak w JA2, trochę więcej sprzętu i broni z automatami. Ale nie za dużo bo zamuli przyjemność z grywalności.

Zostawić głosy i dialogi takie jakie są, szczególnie rosyjskie Ivana z oryginalną pisownią! Wg mnie są lepsze niż nawet w JA2.

Zostawić turową walkę taką jaka jest, żadnych udziwnień z czasem rzeczywistym i aktywną pauzą rodem z BIA.


*
 
marcinl0
Post : 09 kwie 2012 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 162
  • Dołączył: 03.03.2012


Ukończenie gry sprawia wiele satysfakcji. Ale Brenda jest piękna, pomimo że grafika sprzed 20 lat...


*
 
Kynio
Post : 09 kwie 2012 20:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


marcinl0 pisze:
Recepta na hicior sezonu: zrobić JA zachowując oryginalną koncepcję gry - tylko we współczesnej grafice w wysokiej rozdzielczości.

Za trudne dla twórców gier :P. Jeszcze by gracz musiał myśleć...

marcinl0 pisze:
Ukończenie gry sprawia wiele satysfakcji. Ale Brenda jest piękna, pomimo że grafika sprzed 20 lat...

Tak, tak, te nóż... eee... piękne oczy :P.

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
misiek5872
Post : 28 paź 2015 17:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 66
  • Dołączył: 03.06.2015


Gra świetna jak na tamte czasy. Klasyk klasyków.


*
 
Pfc.Enrico Mendel
Post : 28 paź 2015 17:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 44
  • Dołączył: 19.05.2011
  • Skąd: Toruń


Polecam, ta gra "zmarnowała" moje całe dnie. Grywalna do dzisiaj.


*
  WWW
Hanzea
Post : 30 sty 2022 09:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 02.12.2021


marcinl0 pisze:
...

Recepta na hicior sezonu: zrobić JA zachowując oryginalną koncepcję gry - tylko we współczesnej grafice w wysokiej rozdzielczości.
.

Ten pomysł widać chcieli zrealizować w BackInAction. Nie wyszło, a szkoda, był potencjał.

Odnośnie poradnika -https://jagged-alliance.pl/artykul357/poradnik-do-jagged-alliance/

"..wg mnie najemnikami wartymi polecenia na początek są IVAN, SNAKE, ICE, FIDEL, WOLF, BUD, HEKTOR, JIMMI, a jako lekarz ELI..."
Porada nieuzasadniona. Opłaca się wynajmować najtańszych i ich kształcić. Tacy Raffi, Biff, Weasel,Sparky,Lance,Wink,nawet Turtle to jest jak inwestycja w złoto.Raffi na 10 poziomie, żąda jedynie 3500$ za dzień. Po 15 dniach mogą mieć statystyki jak Mike(no poza Strzelaniem). Najlepszym lekarzem jest Beth, łatwo wbić jej zręczność a przez to i poziomy.I tak ze wszystkimi najpierw zręczność aby zwiększyć ilość Pkt Akcji. Potem Mądrość poprzez używanie Wytrychów na drzwiach. Można też używać łoma na drzwiach, których się nie da wyłamać - o dziwo polepsza się "Wisdom", a nie Siła jak w Ja2. Jeszcze o "zestawie do polepszania Zręczności" - kevlarowa koszula(np.od Carp'a) i kamień (np.od It'a), albo czarnorączkowy nóź 10%jakości.

piesman pisze:
..Pograłbym jeszcze ale trochę nie mam pomysłu jak sobie urozmaicić grę - grałem na różne sposoby, np.: operacja "Sklerotycy" - wszyscy moi najemnicy byli siwi;P...


Polecam opcję "Najtańsi"(no poza Reubanem i Skitzem i Larrym). Polecam też przejście gry zatrudniając wszystkich, chociaż na dzieñ. W tym celu zatrudniamy najpierw(kolejność istotna) Ivan, Sparky, Elroy, Gary, Larry,Reuban, It, Biff.
Po pierwszym dniu odejdzie Ivan,Sparky,Elroy,Gary i Larry.
Drugiego dnia dołączy Elio, a odejdzie It i Biff co da współczynnik Rotacji najemników 7. Reuban tylko zostanie, chyba że da mu się kasę w ilości 70$, to ucieknie na wakacje. I tak po 2-im dniu mamy zero najemników(Elia można w każdej chwili zwolnić).
Jako że wsp.Rotacji jest bardzo wysoki =7, wielu najemników odmówi przyłączenia się. Ale zaletą tego jest to iż zatrudniając 2 najemników między którymi jest animozja, można po dniu zatrudnienia pozbyć się obydwu,nienarażając się na podwyżki u innych. Pomocne zestawienie animozji,jest pod poniższym linkiem:
https://jaggedalliance.fandom.com/wiki/ ... formations
Dla przykładu- jak wsp.Rotacji spadnie do 6-zatrudniamy Biffa i Turtla,jakoże Bif nie lubi Turtla,to odejdzie po dniu, a pod koniec dnia odejdzie także i Turtla, bo WSP. Rotacji wzrośnie do 6.1, a jak wynika linkowego zestawienia, przy tej wartości Turtle odchodzi.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron