Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 10 sie 2007 14:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dosłownie przed chwilą firma Game Factory Interactive poinformowała, że ich największa produkcja, gra JAZZ: Hired Guns zmienia nazwę na Hired Guns: The Jagged Edge!
Tym samym jest to już trzecia zmiana nazwy gry, przypomnijmy, że prawie rok wcześniej znana była jako Jagged Alliance 3D. Jak to wpłynie na popularność gry? Czas pokaże, ale nie ma wątpliwości co do tego, że częste zmiany tytułu nie wróżą dobrze.

Póki co pocieszający jest fakt, że zmianom uległ jedynie tytuł gry. Wszystkie założenia pozostały bez zmian, więc ta decyzja nie powinna wpłynąć na opóźnienie premiery, która zapowiedziana jest na wrzesień tego roku.

Jagged Alliance Center - News


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 10 sie 2007 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Mhm... to nie powinno mieć żadnych poważniejszych konsekwencji, gra pozostanie i tak ta sama.

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
lukasamd
Post : 10 sie 2007 16:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Według mnie było to zupełnie niepotrzebne - Jagged Alliance 3D nie mogło być bo nie mieli licencji od Strategy First ale po co zmieniać skoro niedługo (chyba) ma być premiera gry??? Wywołali tylko niezły zamęt i nic więcej.


*
  WWW
nemrod
Post : 10 sie 2007 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


lukasamd pisze:
skoro niedługo (chyba) ma być premiera gry???


No wlasnie. Juz we Wrzesniu, a taka zmiana tytulu wydaje mi sie troszke podejrzana. Oczywiscie mam nadzieje, ze do planowanej premiery gry dojdzie w wyznaczonym czasie, lecz jak wszyscy wiedza w branzy gier opoznienia premier sa baardzo czeste.

_________________
.


*
 
Len
Post : 11 sie 2007 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tytuł JAZZ: Hired Guns został dobrze przyjęty, ledwo serwisy internetowe zamieniły w swoich encyklopediach z JA3D na JAZZ a już kolejna zmiana. Zmiana tytułu na miesiąc przed premierą może doprowadzić do tego, że ludzie, którzy nie obserwowali sytuacji wokół gry ale czekają na nią nie będą nawet wiedzieli, że ma swoją premierę (no bo przecież ta na którą czekali nazywa się inaczej). Do czego zmierzam? Jeśli się zmienia tytuł to trzeba to zrobić bardzo wcześnie, miesiąc na przyjęcie nowego tytułu to za mało.

Poza tym, teraz w grze muszą podmieniać wszystkie grafiki na których był tytuł gry. Tyczy się to nie tylko gry ale również strony oficjalnej i wszystkich informacji na stronach GFI i Russobit-M.

Poza tym - ten nowy tytuł coś słaby. Nie jest katastrofą ale tamten był lepszy.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2007 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tamten nie był idealny ale po tym jak się przyjął każdemu to pasowało i (np. mi) się bardzo spodobał - skoro będą zmieniać niektóre elementy to możliwe że ludzie będą mieli więcej niż miesiąc na przyjęcie nowej nazwy :/


*
  WWW
Len
Post : 11 sie 2007 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wraz z nową nazwę na stronie firmy GFI pojawił się zupełnie nowy opis gry. Ten na naszej stronie został już zaktualizowany i jest bardziej rozbudowany ale mimo to postanowiliśmy przetłumaczyć te ze strony producenta. Tłumaczeniem zajął się Rafadan. Zapraszamy!

Obrazek
Hired Guns: The Jagged Edge

Czarny Kontynent, miejsce pełne okrucieństwa, korupcji i zepsucia. Mądrze wybieraj swoich przyjaciół, wynajmij armię bezlitosnych najemników i rozpocznij krwawą wojnę na afrykańskiej ziemi.

Hired Guns: The Jagged Edge to turowa strategia, która pozwoli Ci na dowodzenie drużyną specjalistów w największym świecie jaki powstał na potrzeby turowej strategii. Wybierz zadania od różnych, wrogich sobie frakcji i spełniaj je dla pieniędzy, by następnie ulepszyć swój sprzęt, lub wynająć najlepszych najemników.

Tony różnych spluw pozwolą twojej drużynie zniszczyć wszystko co stanie na jej drodze, ale gładka gadka i pliki banknotów "w kopertach" również pomogą w osiągnięciu sukcesu. Oferujemy wielowątkową historię i kilka zakończeń gry, sam będziesz mógł decydować o swym losie!

Cechy charakterystyczne:
• Zawiąż sojusze z czterema różnymi frakcjami dla unikalnych bonusów.
• Zniszcz swych wrogów za pomocą ponad 150 modeli modyfikalnych broni.
• Wynajmij ponad 30 najemników z całym wachlarzem specjalności.
• Zniszcz wszystko na swej drodze podziwiając realistyczną fizykę gry.
• Zdobywaj wrogie terytorium za pomocą głowy, własnych mięśni, lub twardej waluty.
• Sam zdecyduj o swym losie dzięki wielowątkowej historii i kilku zakończeniom.

Źródło: www.gfi.su


*
  WWW
lukasamd
Post : 13 sie 2007 13:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
• Wynajmij ponad 30 najemników z całym wachlarzem specjalności.


Mniej niż było w JA2, sporo mniej. Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa jeżeli chodzi o jakośc tych najemników.

Len pisze:
• Zdobywaj wrogie terytorium za pomocą głowy, własnych mięśni, lub twardej waluty.


Ciekawi mnie ta ostatnia informacja - możliwość przekupywania? :>


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 13 sie 2007 21:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Cytuj:
Ciekawi mnie ta ostatnia informacja - możliwość przekupywania?


Z tego co wiem o państwach afrykańskich (największa bieda i korupcja na kuli ziemskiej) to taka opcja wydaje się wręcz oczywista ;-)

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
XBARTEKX
Post : 15 sie 2007 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Oj głupota jedna wielka mogli zostać przy starym dobrym znanym mistrzowskim tytule JAGGED ALLIANCE :}.


*
  WWW
lukasamd
Post : 15 sie 2007 20:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


NIE MOGLI - wystarcyz uważnie śledzić co się dzieje i być wiedział:

https://jagged-alliance.pl/news.php?readmore=59

Skoro zerwali umowę i GFi nie miało licencji to JAK mogli wydać po tą nazwą co? :P
Cieszmy się że w ogóle postanowili grę wydać.


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 15 sie 2007 21:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


:/ :/ :/ I to mi odbyt ściska. Źe zmieniają tytuł i zaczynają od nowa. Takie to jakoś dziwne ;].


*
  WWW
snick
Post : 16 sie 2007 07:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Powód zmiany tytułu wydaje mi się prozaiczny. Trzeba było gdzieś upchnąć słowo "Jagged". Samo słowo "JAZZ", mimo iż zawierało w sobie litery JA na początku nie było wystarczającym nawiązaniem do Jagged Alliance.

Jak to się moim zdaniem odbije? Niekorzystnie, jeśli chodzi o serwisy/zwykłych userów. Korzystnie, jeśli pod uwagę weźmiemy fanów serii JA, czyli hmm, grupy docelowej twórców. W tytule jest słowo Jagged, więc rośnie szansa, że osoba zainteresowana JA trafi na Hired Guns. A skoro była zainteresowana JA, to HG na pewno też jej się spodoba (w końcu HG miało być najpierw kontynuacją serii JA...)


*
  WWW
Len
Post : 16 sie 2007 09:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Snick masz rację, ale warto zaznaczyć, że nazwa tej gry zapisana cyrylicą wygląda jak "JA3" co też mogło zwrócić uwagę, szczególnie że logo wyraźnie nawiązywało do serii JA. Poza tym w serwisach internetowych poświęconych grom komputerowym JAZZ: Hired Guns był obok Jagged Alliance, a teraz wylądował gdzie indziej.


*
  WWW
snick
Post : 16 sie 2007 10:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
logo wyraźnie nawiązywało do serii JA.


Nowe logo też można stylizować na serię JA. Poza tym w googlach szuka się głównie po treści, a nie po obrazkach. :D

Cytuj:
JAZZ: Hired Guns był obok Jagged Alliance, a teraz wylądował gdzie indziej.


Masz rację... Ale to tylko jedna litera różnicy w alfabecie :P Poza tym sporo serwisów ma opcję "gry pokrewne". Po prostu gdzieś z boku pokazują gry podobne do aktualnie oglądanego tytułu.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron